Skocz do zawartości

Animacja: Hexaemeron


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ciężko mi ostro krytykować bo trzymam kciuki za Drimagine ale jakieś to nie dopracowane a tekst o biblii jakoś mocno naciągany. Wielki "szaczun" za efekty cząsteczkowe ale ruch kamery która czasem zatrzymuje się jak robot i ten wąż po nodze... szepczący do ucha manekina jakoś za mało subtelnie wyszło. Trzymam kciuki za kolejne projekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak chwalilem reele uczniow tak to uwazam za ponury zart. Pierwsze 45 sekund to wyswietlanie laurowych listkow - trzeba to bylo dac na koncu i na jednym screenie jesli juz musieliscie. Potem czasteczki i slaba animacja plus przekiepskie flary. Tresci brak - w przeciwienstwie do Biblii.

Krotkie, slabe i nijakie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest slabe. Oczywiscie to moja wlasna opinia. Chlopaki napewno sie napracowal i jedynie co mozna pozywtywnie ocenic to ta ilosc kilojouli ktory wytworzyli. Narzedzia ktore zostaly stworzone do tej animacji napewno sa ciekawe, ale zupelnie nie zamykaja animacji jako calosci. Kompozycja to chyba najgorszy element tej animacji. Przesuwajace sie warstwy, zatrzymujace na twardych kluczach, nie spiete w calosc dodatkowym efektem niestety sa zupelnie oderwane od calosci. Ze szczegolow to waz pelznacy w najprostszy sposob "jak po splinie", proste przeniki, flara wybrana chyba tylko dlatego ze woda na kawe wlasnie zaczela sie gotowac, i Adam bez wlosow?? Plus za wykonana prace i umiejetnosc tworzenia wlasnych narzedzi - minusy za cala reszte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na niebie cos bialego, nie wiem czy to duszek kacper czy co to bylo? Moze wypelznie moja nieznajomosc biblijnych detali i kompromituje sie bolesnie, ale co zrobic...jakos zyje mimo wszystko wiec najwidoczniej mozna sie bez tego obejsc;)

Wracajac do filmu, białe something - zakladam, ze to duch zlatuje by wstapic w cialo - ozywil rybe, potem weza...jak widac Adam i Ewa juz tam byli wiec kolejnosc chyba nie ta;)

Malo tego, duch juz zmaterializowal glebe czy rosliny to skad nagle inny duch? To przeczy jednosci ducha. Chyba, ze zalozyliscie, ze tamte rzeczy sa martwe??

Adam jest brzydki, na miejscu Ewy wolalbym wsadzic sobie tego weza w... i miec wiecej funu niz calujac sie z takim kalafiorem z pozera;) Wtedy moglibysmy mowic przynajmniej o prawdziwym grzeszeniu;) Waz zaatakowal glowna baze i Adam musial zadowolic sie seksem analnym...to brzmi jak historia na obecne czasy. Nawiazmy dialog z mlodym widzem;)...a pozniej przekonujmy go do absolutnych prawd!;)

 

Odrobine bardziej serio. Historia biblijna nie jest slodka. Wzbudza w ludziach na starcie tyle winy, zrzuca taki ciezar, ze ja pierd...... nie dziwie sie, ze smutek wypelnia swiat skoro zamiast z zyciem ludzie zmagaja sie z poczuciem winy w sobie.

Duch chyba nie po to wstapil w cialo zeby przezywac depresje, tylko zeby doswiadczac, bawic sie, eksperymentowac, rozwijac...wina to jedynie blok potencjalu, ktory w sobie mamy.

 

Niech wiec przemawia przez nas prawda zamiast festiwalowych listkow na poczatku filmu. Niby historia biblijna, cos glebszego, prawdziwego, a zaczynacie od wylansowania lisci...juz wiekszej manifestacji ludzkiego ego w konflikcie z boskoscia nie mozna bylo zrobic. Ale moze takim samym zgrzytem cechuje sie tresc tej historii w relacji do rzeczywistosci?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze mowiac mnie najbardziej zmeczyly laurki na poczatku. Ja rozumiem, gdyby wszystkie oznaczaly wygraną, wtedy mozna je skumulowac na jednym skrinie, ale official selection? Jezeli film bylby rozsylany na 200 festiwali to strach pomyslec ile musielibysmy czekac na tresc wlasciwa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus :

- pomysł (zrobienie całej animacji jako particle)

- pierwsze kilkanaście sekund

- ukończenie projektu

Na minus :

- realizacja

- nawiązanie do takiego arcydzieła jakim jest Biblia w kiepski sposób (nie chodzi tyle o wykonanie co o treść)

 

Ogólnie nie jest tak źle jak niektórzy piszą :) Dla mnie praca ma potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

kurcze, filmu nie widziałem, a już mnie zniechęciliście ;)

 

ps. w sumie poświęcić syna dla mrówek i ich grzechów... to jest gest... zwłaszcza dla władcy wszechświata. Nie lubie oglądać głupot :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem pierwszy raz - odczucia strasznie słabe, ale po drugim obejrzeniu muszę przyznać że jest parę elementów które mi się podobają - np. lot pomiędzy roślinkami, rybka - w ogóle to jedno ujęcie. Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale razi straszny dysonans jakościowy pomiędzy ujęciami - np. niebo i flary a wspomniana wcześniej scena. Nagrody myślę że troszkę na wyrost ale cieszmy się że jako Polska zaczynamy się coraz częściej pojawiać "3d" mapie świata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś kiedyś trafnie napisał na forum:

... "Bycie polakiem - zobowiązuje"

... pozostawiam to hasło do głębokiej refleksji

 

Odnosząc się do Waszej realizacji. Uważam, że jest to bardzo fajna sprawa, że postanowiliście zmierzyć się z realizacją filmu animowanego. Film porusza tematykę biblijną, co nie jest łatwym wyzwaniem do ekranizacji. To trudny temat.

 

Wiecie co jest tego dużym plusem, to że film został zauważony gdzieś na konkursach, przeszedł różne selekcje na festiwalach - to dla debiutantów duży krok =)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co jest tego dużym plusem, to że film został zauważony gdzieś na konkursach, przeszedł różne selekcje na festiwalach - to dla debiutantów duży krok =)

 

Właśnie. Nie pasuje tylko paru ludkom z max3d.pl, którzy zapewne nigdy nie zaistnieli na żadnym konkursie. Jesteście tacy twardzi, to sami zróbcie coś podobnego. Mądrzejsi od Was tą pracę docenili. Przypomina mi to sytuację gdzie kiedyś ktoś dał incognito na forach fotograficznych prace najlepszych na świecie fotografików, osiągające na aukcjach ceny liczone w tysiącach dolarów. Zostały podobnie zjechane jak ta animacja.

 

///

laur.jpg

 

Ot co. Tylko zamiast tych wieńców dałbym dłonie z kciukami w dół hahahaha

Edytowane przez Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako jeden z autorów szorta dodam jeszcze kilka słów od siebie.

 

Wszyscy sobie zdajemy sprawę co było nie dopracowane w tym filmie ( było tego sporo ;)

Nie oznacza to , że chcemy się teraz tłumaczyć przed członkami forum max3d.pl . Gadajta co chceta ;) freestyle....

 

Projekt był tworzony w gronie kilku przyjaciół na zakończenie szkoły Drimagine. Cel główny tego projektu nazywał się " zmieścić się w czasie " to jest około 2.5 miesiąca czasu z mnóstwem tzw. "testów' które praktycznie zajęły 50 % tego deadlinu. Reszta mogła być wykonana lepiej i pewnie by była w następnym szorcie w tym samym gronie uczestników w czasie o połowe krótszym. Ale , że ale jest "Ale" lub prawie to "prawie" więc uznajmy, że taki projekcik testowy powstał , było przy nim wesoło i jakieś tam doświadczenie każdy z zespołu zdobył i o to chodziło ;)

 

Szanujemy każdą opinię i nie zamierzamy spocząć na laurach jakie to były pokazane w kilku fajnych lecz nie oryginalnych załacznikach do postów tutaj ;)

 

ave

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

O animacji sie wypowiadal nie bede jakos strasznie duzo - sa naprawde fajne elementy, napewno masa pracy w to poszlo, calosc moze nie powala ale jest co pokazac. Ale z tymi laurkami na wejsciu przesadziliscie. To tak jakby powiedziec "sluchaj facet, ale zanim obejzysz ten film, to pamietaj ze to taki dobry film, na festiwalach byl i w ogole". Jak dla mnie takie cos na koniec razem z creditsami.

 

Co do muzyki, to musze przyznac ze usmiechelem sie, sam ten album ostatnio znalazlem i wykozystalem 2 kawalki do malutkiego projektu. Jak sie komus podoba to polecam, fajne do puszczenia w tlo:

http://www.jamendo.com/en/album/4219

 

pozdrawiam i powodzenia z projektami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż - laurki na początku - nie róbcie tak Panowie, bo to źle wygląda i źle się ogląda animację która zanudza nas, zamiast się zacząć.

 

W animacji są elementy fajne, ale całość dość pretensjonalna jak dla mnie. No i duża rozpiętość jakościowa - księżyc i gwiazdka poraziły mnie designem z radzieckiej kreskówki z lat 50tych.

 

Poza tym powodzenia w przyszłości - mam nadzieję że wyciągniecie wnioski z komentarzy i nie załamiecie się :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szanujemy każdą opinię i nie zamierzamy spocząć na laurach jakie to były pokazane w kilku fajnych lecz nie oryginalnych załacznikach do postów tutaj ;)

 

czaps

 

 

Z przykrością muszę stwierdzić, że widziałem lepsze wizualizacje do WinAmpa.

 

Takiej np. opinii to raczej bym nie szanował. Jedynie z tymi laurami się zgodzę, lepiej je bylo dac na koncu, choc mnie osobiscie jakos specjalnie to nie raziło.

 

//Ale cóż, w tzw. dobrym tonie na tym forum jest nazywać swoje prace wypocinami, no a juz pokazanie laurów na poczatku to w ogóle zbrodnia... Pozdro

Edytowane przez Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//Ale cóż, w tzw. dobrym tonie na tym forum jest nazywać swoje prace wypocinami, no a juz pokazanie laurów na poczatku to w ogóle zbrodnia... Pozdro

 

Można również założyć klub lizania się po ....., ale chyba nie o to chodzi? Jak ktoś chce się dowartościować jedynie - może poczytać komentarze na CGT - tam w zasadzie są tylko pozytywy. Nikt o laurach na początku nie mówi że to zbrodnia, ale jak sam widzisz razi to większość ludzi którzy w 3D coś już osiągnęli i mają pewne doświadczenie. A tacy odbiorcy decydują o zatrudnieniu na przykład. Wszystko zależy od kultury - na zachodzie na przykład nosi się baretki, a na wschodzie obwiesza się orderami od stóp po czubek głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że gdyby nie ten chwilowy front, na którym się animacja znalazła nie byłoby sprawy. Wszyscy by się ucałowali, obsypali gratulacjami, powiedzieliby kilka ciepłych słów i byłoby pięknie. A tak klikam, oglądam 4 minuty wiadomości jakie to niebiańskie klatki będę za chwil kilka oglądał, przepuszczone przez takie filtry, że sam Sapphire takich nie ma iiii .... i zdziwienie, bo oglądam coś na co nie byłem przygotowany. Zastanawiam się czy to żart, czy co, bo to bardzo fajna animacja, ale nie na fronta - chciałbym taką umieć zrobić jak zaczynałem 3D w poprzednim millenium, ale nie front na profesjonalnym forum ... Poważnie, gdyby nie te laury i front, wszyscy za pewne gratulowaliby mega dużego postępu w nauce, widzieliby przed Wami świetlaną przyszłość i obie strony byłyby szczęśliwe. A tak stare wygi 3D, których tu nie brakuje poczuli się znieważeni i dali upust swemu niezadowoleniu. Osobiście jak obejrzałem tę animację po raz 2 z dystansem i świadomością czego się spodziewać dostrzegłem sporo fajnych myków, które zastosowaliście i uważam, że to na prawdę fajny film. Keep up the good work.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również założyć klub lizania się po ....., ale chyba nie o to chodzi?

 

Można również wszelkie uwagi krytyczne przedstawić w sposób delikatny, stonowany i nie sprawiający przykrości. Zasługuje na to każdy kto próbuje swoich sił w animacji 3D, nie tylko Ania Celarek.

 

//

Ale Ania jest dziewczyna, wez to pod uwage;)

 

Biorę pod uwagę sprawiedliwe i równe traktowanie wszystkich.

Edytowane przez Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również wszelkie uwagi krytyczne przedstawić w sposób delikatny, stonowany i nie sprawiający przykrości. Zasługuje na to każdy kto próbuje swoich sił w animacji 3D, nie tylko Ania Celarek.

 

Ale Ania jest dziewczyna, wez to pod uwage;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym taką umieć zrobić jak zaczynałem 3D w poprzednim millenium, ale nie front na profesjonalnym forum ...

 

Ta uwaga była w zupełności zbędna. "fajnie" się czyta na tym forum takie komentarze. W sposób kulturalny i na poziomie równające z ziemią. Co chcesz w ten sposób pokazać ? Że po nastu latach siedzenia w branży jesteś lepszy od młodych, debiutujacych ludzi ? Poza tym kto powiedział że to jest forum profesjonalne ? Gdzie to jest napisane ? Widziałem tylko opis "forum miłośników, pasjonatów 3D".

 

 

A tak stare wygi 3D, których tu nie brakuje poczuli się znieważeni i dali upust swemu niezadowoleniu. Osobiście jak obejrzałem tę animację po raz 2 z dystansem i świadomością czego się spodziewać dostrzegłem sporo fajnych myków, które zastosowaliście i uważam, że to na prawdę fajny film. Keep up the good work.

 

To może dobrze by było przeczytać przed obejrzeniem opis, że to robili uczniowie szkoły, a nie Platige. Swoją drogą kto tu kogo znieważa. Kolejne wyrafinowane równanie z ziemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta uwaga była w zupełności zbędna. "fajnie" się czyta na tym forum takie komentarze. W sposób kulturalny i na poziomie równające z ziemią. Co chcesz w ten sposób pokazać ? Że po nastu latach siedzenia w branży jesteś lepszy od młodych, debiutujacych ludzi ? Poza tym kto powiedział że to jest forum profesjonalne ? Gdzie to jest napisane ? Widziałem tylko opis "forum miłośników, pasjonatów 3D".

 

 

 

 

To może dobrze by było przeczytać przed obejrzeniem opis, że to robili uczniowie szkoły, a nie Platige. Swoją drogą kto tu kogo znieważa. Kolejne wyrafinowane równanie z ziemią.

 

 

Nie widzę w uwagach benego cienia zniewagi wobec kogokolwiek, ani braku kultury. Co więcej, całkiem celnie zdiagnozował sytuację. Film trafił w złą przegródkę. Swoją drogą twórcy nie grzeszą skromnością, ale to normalne u młodych ludzi (u mnie wywołało raczej uśmiech, niż zgorszenie). Robiące komiczne wrażenie laury na początku filmu są kwestią smaku, a nie zasad. A to, jak Bóg da, przyjdzie z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laury zostawię bez komentarza, natomiast myślę, że przed obejrzeniem jakiegokolwiek shorta z Drimagine trzeba zrozumieć, że jest to zadanie, które ma głównie na celu wyuczenie schematu produkcyjnego w zespole, bardziej generalnie - brainstorming, preprodukcja, produkcja, postprodukcja i rozplanowanie czasu, sił i chęci na zamiary. Zespoły są dobierane przez szkołę, nie sami sobie. Każdy jest indywidualistą w pewnym sensie np. z tego co wiem w hexameronie, byli w większości ludzie, którzy chcieli się w tamtym okresie specjalizować w particlach i skryptowaniu (oczywiście uogólniając) i IMO podołali zadaniu stwierdzając, że na particlach będą się opierać. Może laury były przesadzone, ale sporo fajnych/nowatorskich rozwiązań też widziałem. Plummm np. czyli drugi short który wyszedł w zeszłym roku już nie trafił do internetu, nie znam odpowiedzi dlaczego, ale coś mi tam z tyłu głowy szepce, że mogło to mieć jakiś związek z niektórymi komentarzami, choć to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w uwagach benego cienia zniewagi wobec kogokolwiek, ani braku kultury.

 

Mówiąc o znieważaniu nie miałem na myśli akurat jego wypowiedzi. Nie napisałem też ani słowa o braku kultury. Mówiłem o równaniu z ziemią w sposób kulturalny i na poziomie.

 

//

Każdy jest indywidualistą w pewnym sensie np. z tego co wiem w hexameronie, byli w większości ludzie, którzy chcieli się w tamtym okresie specjalizować w particlach i skryptowaniu (oczywiście uogólniając) i IMO podołali zadaniu stwierdzając, że na particlach będą się opierać.

 

Ot co. To od razu widać. Zastanaiwam się czy ci, którzy najostrzej krytykowali są w tych particlach lepsi. A pan który wspominał o winampie w szczególności. Oczywiście niczego nie przesądzam, zastanawiam się.

Osobiście podziwiam particle i wszelkie animacje oparte na skryptpowaniu, bo jest to coś czego byle samouk, taki np. jak ja, o tak sobie nie zrobi.

Edytowane przez Maksym
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności