Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2011


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tylko cicho przyłączam się do pytania Pressentera z postu #85 z 8 strony wątku kierowanego do "Dunusia" ...

 

 

 

och przepraszam, chodzi o stronę dziewiątą (9) wątku

Tej Dunuś tobie się coś ostatnio nie stało czasem w górne partie ciała? Się wozisz jakbyś conajmniej całe cg do Trona robił, a sam g pokazujesz. Jakoś potwierdź swoją wiedzę, bo zdjęcie nie swoich prac z portfolio to troszkę mało...
Edytowane przez terenas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki ... lampa nie swieci ;p to takie zludzenie bo za bardzo przepalilem z prawej strony, stad tez nie widac cieni pod lampa

 

EDIT:

takie salonik sobie dlubie teraz ... co myslicie ? szum jest, wiem ;d MENTAL RAY

 

salon22.jpg

Edytowane przez MRmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka sobie zabawa ze świecącymi ściankami sześcianu...

 

66815300.jpg

 

 

... i mam pytanko przy okazji jak uczynić takie cóś, coby ścianki, które emitują tą prawie zieloną poświatę emitowały ją na większa odległość?, męczyłem to dość dłuższą chwile na rożnych materiałach ale efekt był ten sam, zwiększenie siły świecenia zawsze skutkowało przeniesieniem tej poświaty na wierzch (zdj 2) a tego nie chcę, wiec nadal nurtuje mnie to pytanko jak to zrobić bez używania dodatkowych świateł na każdej ściance,

 

imagevd4072.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRmike przyszedł na Ciebie czas :) - czas zmiany na vraya! Ja wcześniej również byłem MR :) od roku jade na vrayu i jest lepiej - uwierz... milej będzie Ci się pracowało.

 

nie no Mental Raya warto poznać. to bardzo dobry silnik jest. są firmy, które na nim pracują, również przy wizualizacjach. w MR uzyskasz taki sam efekt jak w VRayu jeżeli wiesz co robisz. Różnica jest jednak w czasach renderowania bardzo znacząca, co w przypadku prac komercyjnych ma ogromne znaczenie. Więc jeżeli na razie to wizualizacje dla zabawy, czy treningu, ja dalej pracowałbym na Mental Rayu, tym bardziej, że z A&D nie różni się w obsłudze zbytnio od VRaya.

 

Żeby nie było ja przesiadłem się na VRaya właśnie ze względu na szybkość renderingu. :)

 

Ode mnie szybki test małej łazienki:

lazienka04_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trawa jest 1 za wysoka, 2 słabo zróżnicowana chyba, po drugie posadzona jako pojedyncze takie kępki, a powinno być różnorodnie . Aha i wyprostowałbym na Twoim miejscu kadr za pomocą camera correction ;) a cały domek bardziej na środek ujęcia w poziomie i pionie, i dalej od domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie zastanawiam co ludzie widza w tej szklanej budzie, rozumiem ze to jest jakaś tam ikona architektury modernistycznej ale to juz chyba z 5 ten sam projekt na tym forum, są inne ciekawsze obiekty z ktorymi tez mozna zabłysnąć :P

a co do rendera to oddaliłbym kamere i zmniejszył trawke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroka - Moim zdaniem wszystko ok, trawka, niby za wysoka, ale w sumie może być, przecież koszenie trawnika nie jest obowiązkiem obywatela.

 

Pionix - Żółty samochód strasznie się w oczy rzuca, bardzo ładnie kostka wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

medal dla ogrodnika za zmieszczenie się tam z kosiarką :)

pierwsza mi się tez podobała bardzo.

Klasyk czy nie, przypomina mi pawilony prl'owskich ośrodków wczasowych z nad morza. Tylko szyb i farby więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej Mental Ray - nie przesiadam sie na vraya, wole juz czekac ten rednering niz sie uczyc od nowa wszystkiego. Cos porponujecie zebym dodal bo pusto i zamiast tych smiesznych zaroweczek jakies oswietlenie ?

salon33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sroka8888 trawka lepsza, teraz tylko troszkę pracy nad kolorem trawy, porównaj kolory z tymi na zdjęciach, odbijaniem otoczenia przez trawe i dodaj róźne kwiatki.

 

mrmike - wystarczyłaby jedna na suficie a za to stylowa i pasująca do wnętrza :)

aha i nie wiem co się stało ze shadingiem i ogólnie gi w scenie. widać to, ale i tak na mentalu sie nie znam

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

MRmike: wiem, że przesadziłem z kolorami, ale mógłbyś to troszkę tonalnie popieścić tu i tam, żeby nie było takie jednorodne.

 

 

salon34.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRmike: jak przedmówcy GI słabo widoczne (w zasadzie brak) podłoga słabo wypolerowana , brak bump-a i displeca

horyzont w dół za oknem albo jakiś widoczek wstaw mocno przepalony

ramy okna chromowane i na stale zamontowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

to może Wy mi pomożecie, bo za chiny nie mogę ustawić podobnego ujęcia... jaki to obiektyw może być? Z optyki jestem słaby, zgłębiam temat w maxwellu, ale średnio mi to wychodzi. Bawie się presetem Nikona D700... wdzięczny będę za podpowiedz.

 

clipboard13am.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no chyba, że jest korekcja w Szopie robiona, albo co, bo perspektywa strasznie połamana jakaś, a zdjęcie robione z przykica zapewne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności