Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2011


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja się domyśliłem ale na początku wyglądało to jak jakaś plama światła. Ale wiesz że przy ustalaniu kamery taki szczegół otwiera kompozycję i robi totalny chaos? Od razu człowiek na to zwraca uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jahred6 Moim zdaniem po prostu światło lekko układa się płasko, albo nie jest na tyle zróźnicowane z obydwu stron, ale wolałbym nie sugerować za dużej ingerencji w oświetlenie, jeśli Twoim zdaniem zakłócałoby to porządek projektowy. Proponuję, żeby światła bezpośredniego lub odbitego z tyłu (za kamerą, w kierunku tej rzekomej plamy) było troszkę mniej.

 

ale to już chyba sprawa albo imaginacji widza, albo po prostu tego ujęcia, przydałaby się szersza opinia publiczności na ten temat, bo nie wiem jak jest dokładnie, więc niczego nie sugeruję.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się domyśliłem ale na początku wyglądało to jak jakaś plama światła. Ale wiesz że przy ustalaniu kamery taki szczegół otwiera kompozycję i robi totalny chaos? Od razu człowiek na to zwraca uwagę.

 

no moje pierwsze wrażenie było podobne. tym bardziej, że dokładnie w pionie odchodzi od tego białe odbicie w szkle dochodzące do samego okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja trochę z czymś innym wbije do testów aniżeli wizka czy jakis modelik. Mianowicie zrobiłem wczoraj 4fun taki test. Zrobiłem render mojego Willysa (WiP jeszcze ale sie robi) i pomalowałem go w PS i chciałbym wiedziec co wy na to.

 

Duża wersja(po kliknieciu)

2hfi3rc.jpg

Wersja Przed i po, troszke mniejsza (po kliknięciu)

246j7s2.jpg

 

PSTaka Kamera Bo modelik sie jeszcze robi oi otóz tak że tego nie mam jeszcze tyłu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No otoczenie siadło bo sam sobie wbiłem kose w plecy. Zrobiłem render w maxie Jeepa z mega rybim okiem,a tło juz nie wiedziałem jakby sie zachowywało przy takiej kamerze i zrobiłem je "normalnie" co pewnie kłuje. Ale nie ubolewam bo to był tylko szybki test/odpoczynek od modelowania willysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gientekwl - w tym wypadku tak było bo renderowałem do wydruku ale nie zawsze tak robie. W Photoshopie bardzo ładnie i subtelnie można wyostrzyć.

SWRSC - pokaż coś więcej :) Nie wiem czy przy takim niebie budynki nie powinny być ciut jaśniejsze.

ola-f - robisz flashowa wersję maxa? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie będzie więcej, ten shot to jedynie jakieś 1/4 całej inwestycji. Na razie jeszcze nad tym siedzę od strony optymalizacji całej sceny, te 23 budynki widoczne na renderze już mi pochłaniają 7Gb (jest 12 różnych więc nie da się do proxy wpakować) z kilkoma proxy i trawą displace, a dojdzie jeszcze sporo innej architektury i detalu.

 

Tutaj szybki podgląd illuminacji, dojdą jeszcze auta, krzaki i ogólnie więcej zieleni:

 

ringsnightshotbeta.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robisz flashowa wersję maxa? ;)

Problem w tym, ze moi klienci nie chcą przyjąc az tak zbugowanych rzeczy, musze im opowiedzieć o popularnosci Max'a ;)

 

tymczasem troche śmieci w modelach krzeseł przy krawędziach:

femi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC ogromna ta scena. jak dla mnie jest za ciemno trochę w miejscach jakby poza inwestycją. a no i się wyjaśniło ciśnienie na nowy sprzęt. :)

 

pionix ekstra. może minimalnie bym zmniejszył odbicia w szybach.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiling na płocie się pomieszał Pionix. Na słupach nie pasuje do muru. (przesunięcie w pionie) - ale to błąd z kategorii "czepialskich"

 

Jest fajnie. Moze troche chmury za bardzo przepalone. Ale wrażenie jest bardzo pro :)

 

Trawa siana ground wizem? czy vrayscatterem?

 

a i pytanie - te brzozy to własna produkcja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - zapowiada się spoko, polski Dubaj.;)

Pionix - Nie podoba mi się w ogole. Wizualizacje zrobiona technicznie b dobrze, ale nie trzyma się to kupy. Nie ma na czym zawiesić oka, brakuje czerwonego, lekko niebieskiego cienia i nieba ładnego - bo te jest płaskie na maxa. Materiały bardzo mi się podobają, trawa też. target kamery bym skierował bardziej w prawo. Obrazek jest dla mnie płaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - wiem o tym błędzie z płotem. Finalnie będzie poprawiony. Trawa to displ. reszta roślin siana GroundWizem. Drzewa to modele z iCube

!Ewert - przykro mi że się nie wpasowałem w Twoje poczucie estetyki ;P

Edytowane przez pionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za malo do galeri to tutaj sobie wrzuce taki szybki projekcik:

 

'Free Yourself' dla Nike HQ Portland.

 

niestety detalu w tak malym obrazie nie widac, pozniej jak sie uda to wrzuce jakiegos cropa.

 

182655_499266961217_46349016217_6763904_2287597_n.jpg

 

182719_499266991217_46349016217_6763905_4745747_n.jpg

 

freeyourself041110.jpg

 

pozdro,

pionier

Edytowane przez Pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności