Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2011


polka dot

Rekomendowane odpowiedzi

To będzie awaryjne lądownie :)

 

Co do tekstur to experymetuje - ale na razie nie mam pomysłu jak to jakoś fajnie zrobić, generalnie chcę żeby samolocik wyglądał jak wysłużony w służbie Jego Cesarskiej Mości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bolitic - Mi bardziej podobał się wcześniejszy materiał, wydawał się bardziej przerdzewiały. I nie wysyłał bym go w przestworza tylko rozbił na piaskach pustyni dawno, dawno temu...

 

MRmike - zdecydowanie przesadziłeś z postpro, wersja z postu #136 lepsza. Masz fajną teksturę podłogi, może jeszcze by się coś z niej wycisnęło (z materiału podłogi znaczy się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRmike - zdecydowanie przesadziłeś z postpro, wersja z postu #136 lepsza. Masz fajną teksturę podłogi, może jeszcze by się coś z niej wycisnęło (z materiału podłogi znaczy się)

 

to nie ja chyba przesadzilem tylko Chrupek3D poszalal ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturprx2 - powiem szczerze, że nie mam pojęcia co to jest. Od dłuższego czasu kolekcjonowałem z sxc.hu i podobnych serwisów zdjęcia różnego rodzaju pierdółek do wykorzystania, to mam zapisane jako "przyprawa" ;)

lucek - dzieki, rzeczywiscie przenikały mi się ścianki, już poprawione:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampe taka wydlubalem ... jakas taka szara wyszla, ale to sie zmieni. Wydaje mi sie ze w miare pasuje. Podloge wyczyscilem troche wiec bardziej sie blyszczy ;p dodalem AO co tez zmienia jakosc

 

salon44.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajnie idzie MRmike. Brakuje mi bump'a jakiegoś na podłodze (nie słoje, ale żeby zarysować przynajmniej podział na deski - może spróbuj wymienić podłogę na model - zobacz sobie plug-in Floorgenerator)

 

Lampa fajna - kolor bym jej zostawił akurat taki jak jest teraz.

Brakuje mi hmm jakiegoś akcentu w tym obrazku. Może obudowę laptopa czerwoną? (coś z jajem co ruszy obrazek, i sprowokuje)

Albo jakąś babeczkę na wprost okna bym dał (obok firanki), odwracającą się do kamery (tak jak by wychodziła z pokoju na balkon, i odwróciła się do kamery)

 

Poza tym robi się naprawde pro obrazek. Z ciekawości - długo się liczy takie wnętrze? (i na czym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie cos takiego jak floorgenerator by mi sie przydalo bo zawsze mialem z tym problem ... pokombinuje

Dojdzie dywan jeszcze po stoliczkiem i cos muse dodac na szafeczke po lewo bo pusto tam jest. W babeczki narazie sie nie chce bawic ;p nie chce spieprzyc

 

Ile sie liczy? To sie liczylo okolo 1,5h - 2h. Tyle ze na strasznie malych ustawieniach. NA wiekszych dochodzi nieraz do 5-6h albo i wiecej.

AMD Phenom X4 9550 2.2 GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

MRmike: a jakiej ogniskowej użyłeś, bo 30-35 nie pasuje mi do 'mojego' zdjęcia, chyba zrezygnuje i ustawie kamere po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

test wszystkiego.

Koncepcja nadbudowy, projekt nie mój.

Już widzę, że drewno do poprawy, widać jeszcze jakieś babole?

vray sun+sky

 

07jpgzq.jpg

 

 

EDIT:

Dzięki wielkie za uwagi panowie!

Powalczę jeszcze z tym.

A tutaj poświeciłem hdr'ką:

 

08bgw.jpg

i jakieś syfy wyskoczyły

Edytowane przez grubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrodzenie po lewej mogłoby mieć ciekawszy materiał - teraz wygląda jak kostka brukowa (sama kostka wyszła bardzo ładnie). przydałyby mu się jakieś matowe refleksy, podobnie z resztą jak ogrodzeniu czarnemu. sam domek zrobiony bardzo fajnie, tylko odbicia w szybach mało ciekawe

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sroka8888 - ładnie, zwłaszcza trawka, trochę mógłbyś jeszcze popracować nad korą drzew i liśćmi, bo według mnie są troszkę za duże, no i oczywiście kontrast w PSie bo troszkę mdłe się wydaje pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś Pracuj pracuj a najbardziej nad ornamentem na 2 obrazku słabo to wygląda mało detalu i strasznie płaski. Najlepiej wymodeluj sobie coś podobnego i sam zrób mapę displacement

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ni rozumiem :) hehe, sam zrobiłem mapkę displacement, a płaskość ornamentu zamierzona. Mogę ewentualnie dodać większą wypukłość w stosunku "im dalej od krawędzi kształtu". Bardzo dziękuję za radę, wykorzystam ją. Dziękuję po głębszych przemyśleniach.

 

Pokażę wszystko jak będzie finał. W przyszłym tygodniu, jutro do szkoły.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie kwadratowe te pnie i gałęzie Sroka, i liście przeskalowane maksymalnie, jakieś 30% obecnej wielkości było by odpowiednie. Światło super i całość nabiera charakteru. Zamaskuj tylko jakoś to połącznie trawnika z bilżej nieokreślonym końcem wszechświata znajdującym się za drzewami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka malarska trawa:D Tex na drzewie niespecjalnie wygląda. Ja bym użył jakiejś proceduralki (może dlatego że lubię z nimi kombinować).

 

Chłopaki wiem że to nie jest odpowiednie miejsce ale mógłby mi ktoś po krótce wytłumaczyć w jakich sytuacjach używa się w mentalu photometric lights? Proszę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nic nie wrzucałem. Znalazłem w sieci model siedzenia od Audi to pomyślałem, że spróbuję coś wyrenderować.

b24f6c7fca.jpg

EDIT:

Chyba ostateczna wersja (high res po kliknięciu na obrazek):

e283ab233b.jpg

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

gientekwl.... skala! przy tak malych ziarnach kawy... filizanka jest wielkosci wiadra 25L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

filiżanka ładna, ale ziarenka wydają mi się troszkę za małe, jak mówił tjviking

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xizor - to co za oknem wygląda znacznie lepiej niż reszta. (no i schody też by się obroniły). Biurko (a zwłaszcza fotel) dziwnie wyszły - jakby bez GI. Podłoga nie daje rady (wygląda trochę jak z gumy).

 

Ale, drzewo fajne. Brakuje troche rozróżnienia planów. Cały obrazek jest mniej więcej równomiernie oświetlony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no plasti, też się uśmiałem :)

Dzięki za wskazówki, jeszcze posiedziałem...

 

Wiem... pewnie powiecie, że ziarenka za bardzo świecą, ale one tak rzeczywiście odbijają światło, są różne, jedne odbijają więcej, drugie mniej, moje odbijają więcej.

 

coffe_and_beans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności