Skocz do zawartości

The 3rd Letter w HD


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeczytałem na profilu facebookowych, że jutro/dzisiaj udostępniony zostanie w HD cały film w reżyserii Grzegorza Jonkajtysa "3rd Letter".

 

Zajmuje wątek, aby jutro przypominał mi, że jak tylko to się stanie trzeba to dać na główną (dobry news na zakończenie tygodnia).

 

Film będzie można zobaczyć w tym miejscu:

http://www.marauderfilm.com/the3rdletter/

 

Oficjalne info:

The 3rd Letter - Full release!

We are happy to announce that after a great festival circuit and many awards we will be releasing the full film in HD online tomorrow at:

 

http://www.marauderfilm.com/the3rdletter/

 

...We hope you enjoy The 3rd Letter!

 

 

Film jest już online!

http://www.max3d.pl/news.php?id=1614

Edytowane przez Adek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Woo jaka masa! Niesamowicie klimatyczny film, z atmosfera tak gesta ze az da sie ja kroic nozem.

Jedyne czego bym sie czepil to sama koncowka. Jakas tak malo domknieta... ale to pewnie tylko ja...

Jak to czytasz Grzegorzu to szczerze gratuluje i... give me the money! ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jest jednak słaba mimo 720p to chyba kwestia kodeka.. Mam teraz dylemata:/ Oglądać to czy liczyć na to, że pojawi się lepsza jakość na sieci. Mam przeczucie, że ten film jest zbyt fajny abo go sobie taką średnią jakością spaprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś jest jednak słaba mimo 720p to chyba kwestia kodeka.. Mam teraz dylemata:/ Oglądać to czy liczyć na to, że pojawi się lepsza jakość na sieci. Mam przeczucie, że ten film jest zbyt fajny abo go sobie taką średnią jakością spaprać.

 

Porównaj z wersją oryginalną:

 

bo też mam wrażenie, że polska jest w odrobinę gorszej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

Grzegorz Jonkajtys jako "land lord" byl super, idealnie sie tu wpasowal nasz wschodni akcent ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

szczerze mowiac glowny bohater zachowal sie nieladnie , tak hamsko rozlaczajac sie z corka, wygladalo to jakby ja wykorzystal do uzyskania informacji i wcale jej nie kochal. wiadomo ze sie spieszyl, ale mogl jej powiedziec, ze oddzwoni zaraz. dziwne to bylo, w tym ujeciu przestalem go lubic.

 

Klimat filmu bardzo mi się podobał, ten stworek jak u Cronenberga. Scena wyjazdu kolejki tez byla super zrobiona. kurcze, ciagle powtarzam sobie scene z "open the door", mimo ze rezyser nie jest zawodowym aktorem, strzasznie mi sie spodobalo jak to zagral....na granicy. Zakonczenie troszke mnie rozczarowalo, bo nie bylo zaskoczenia, wiec wydaje mi sie ze celem tego filmu bylo pokazanie absurdalnosci tego systemu i tyle ;)

Edytowane przez i-riss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek to absolutnie nie jest żaden zarzut ta jakość. Wersja oryginalna też jakościowo nie jest najwyższych lotów.. Widać to na tych wszystkich parach, dymach itp Zdecydowanie to wina kompresji.. Trajler na youtube też jest taki średni. Szkoda bo żeby zobaczyć i docenić to wszystko przydała by się jakość żyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wydaje mi sie ze celem tego filmu bylo pokazanie absurdalnosci tego systemu i tyle ;)

Ja z kolei odebrałem fabułę tak, że bez względu na system, mamy szanse zeszmacić sie we własnym zakresie. Wystarczy pochodzić na spotkania narkomanów albo alkoholików by poznać takich właśnie ludzi. Zakończenie mi się podobało - widz moze sobie odpowiedzieć na pytanie czy bohater zakończył swój żałosny żywot wciskając 123456 czy jednak (po raz kolejny?) zawiódł innych na całej linii. Bardzo dobrze pomyslane, bo w zasadzie kazdy będzie zadowolony z tego jak film się skonczyl, dopowiadając sobie zakonczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie miałem szczęścia aby zobaczyć wcześniej, ale może i lepiej, bo przy takim klimacie późny wieczór i słuchawki robią bardzo dobrze ;).

 

Kawał świetnej roboty, bardzo fajne prowadzenie (w ogóle nie odczułem tych 15minut), przekonujące aktorsko (chyba tylko sesje z dziewczynką musiały być męczące ;)) no i ten "piękny" świat.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość i-riss

łatwo jest mi krytykować, ale nie tak łatwo byłoby mi zrobić coś takiego. zazdroszczę szczerze :) Ciekaw jestem jaki będzie kolejny krok, Grzegorza Jonkajtysa, bo jak do tej pory każdy następny short był zupełnie nową jakościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film świetny. Ten retro-obrzydliwy design bardzo w klimacie.

 

I-riss: Skąd pewność, że rozłączył się 'chamsko', czy może nie był w stanie pogodzić się, że wykorzystał własną córkę..? Jest jeszcze pytanie czy faktycznie ją wykorzystał, bo nie wiemy jaki numer wpisał.

 

Zbyszek - nie ośmieszaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba już na początku. ZbyszekLLL wiele razy już przez Twoje posty wątki filmowe przeradzały się nie wiem nawet jak to nazwać.

 

Uszanuj to, że jest to wątek poświęcony filmowi, taka sama prośba do innych. Bez takich dziwnych nic nie wnoszących komentarzy, bo jakie to ma znaczenie.

 

Grzesiek ma maila, zapytaj go (odpisuje na maila) jak chcesz zaspokoić swoją ciekawość, ale nie rób bałaganu na forum.

 

W razie czego będziemy usuwać posty nie na temat. Niech to pozostanie wątek dotyczący filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek no bo Grzegorz J. jest jak Kubica ,mimo występownaia w formule 1 dostał możliwość brania udziału w mało znanych rajdach prowincjonalnych. :P Chopak robi to co lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocna rzecz, gratuluje ukończenia. Klimat niesamowicie gęsty, tak i raz na pół roku można zaserwować, nie więcej :) Po zapowiedziach myslałem, że realizacja idzie bardziej w stronę klimatu coś a`la Blade Runner (mówie o wizji świata), a tu tak trochę zbyt "aseptycznie". Do końca tego nie kupuje, pomimo profesjonalnej roboty czuje jakiś niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jestem cierpliwy:) Chciałem obejrzeć jak już zajdzie słońce, żeby był klimacik. Nie wytrzymałem i zapuściłem film za dnia. Po trailerze spodziewałem się jakichś biomutacji ;) stwora rodem z Clive Barkera. Wyszedł Social Industrial S-F. Początek, jazda kolejką, kojarzy mi się z Half-lifem. W przyszłości nie będzie lekko... ;). Gratuluje filmu. Ciekawe co w gnomonie będzie na ten temat. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Zbigniew Zbigniew ;) :D A Adek prosił, że ma to być wątek poświęcony filmowi. Pierzcie swoje brudy na privie.

Jak na pierwszy film Grześka, w który tak mocno zaangażował grę aktorów, to moim zdaniem ogromny sukces reżyserski!! Wyśmienicie się to ogląda. Dobrze, że Grzesiek pozostaje wierny swoim mrocznym klimatom. Gęsta atmosfera wisi w powietrzu :) Jak dla mnie to małymi kroczkami, powoli otwierają się drzwi do pełnego metrażu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny film. Zbudowany wręcz podręcznikowo. Po trailerze i materiałach prasowych spodziewałem się czegoś innego i ... jestem zaskoczony w dobrą stronę ;) Bardzo mi odpowiada jego surowa konstrukcja i oszczędność narracyjna. Wizualnie budzi rzeczywiście dobre skojarzenia z Brasil. Aż by się chciało bardziej poeksplorować ten świat, ale wtedy może wyszedłby zupełnie inny film ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niestety straszna nuda . Scenografia męczy na dłuższy etap mimo nakładu pracy. Domalówki statyczne w niektórych miejscah za bardzo, co z wolnym ruchem kamery nie idzie w parze jak dla mnie. Wiem , ze na tym forum jest dużo sceptyków/ krytyków zza siódmej baśni itd. no coż wygląda na to że dołączam powoli do grona ;-)

 

Co do filmu ogólnie to bardzo mi się podoba operatorka kamery , której pewnie by się nawet Kamiński nie powstydził . Rewelacja jeśli chodzi o ten aspekt filmu jak dla mnie. Resztę opinii już napisałem wcześniej. Tyle w temacie.

 

Pozdro

 

czaps

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie poprowadzona, zagrana rola chłopa , który przyszedł po czynsz. Ta jego bezkompromisowość. Fajosko kadrowany dialog.

Film nie wiem czy zrozumiałem, przeczytałem w powyższych komentarzach, że to taki przyszłościowy "zaszyty" alkoholik, który sie sam się "odszył" .

Ja na naprędce zrozumiałem, że chłopu skończyła się polisa i ważność akumulatorów tez zaczęła wygasać.Sięgnął po lewe baterie i skorzystał z "przydziału abonamentu", który należał się eksżonie. Nie wiem. Ogólnie fajny film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności