Skocz do zawartości

Platige Image - nowe filmy 3d promujące Polskę


tweety

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ufffff uuuu aaaaa kolorowo, dynamicznie, stylistycznie, kosmicznie, super-hiper

fanki stajla... :) a na poważnie...troszke szok...pozytywnie

 

Genialne!

Po raz enty wielki szacun dla wszystkich ludzi którzy siedzieli dniami

( i zapewne nocami) żeby to zrobić. Tomek, strzelaj ile ludzi to robiło tak pi razy oko?

Naprawdę brawo za ogarnięcie tak sporej ilości scen. Animacja, modele rendering-śliczne!

Wszystko jeszcze w stereoskopi? Przyjdę chętnie (większą grupą) na ten pokaz w czwartek, trzeba to zobaczyć na big screenie.

 

Raz jeszcze gratulacje od nas wszystkich.

Zespół 3de.

Edytowane przez olaf3de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...król Maciuś Pierwszy był polski... Pan Samochodzik i Templariusze, Wakacje z Duchami, Stawiam na Tolka Banana.

Ciekawe jest młode okolenie, jakieś bez osobowości byle za kasę. Spoko ale trochę szacunku dla współczesności

...choć jak miałem 20 lat, nie było internetu,szacunek i pozdro dla inwencji

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

och THX uwielbiam się z tobą spierać nie od dziś :) Chyba się przejęzyczyłeś z tą współczesnością bo właśnie o szacunek dla niej rozchodzi się w całym pomyśle. Nie o tradycję, nie o dobre imię, dokonania i wielkopomne dzieła lecz właśnie o nadążanie za tym co jest teraz i trochę współtworzenie tego czegoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Następną animę z cyklu narodowego należy zakomponować za styl "taśmy Orwo", a za tło muzyczne dać Zakazane piosenki.

EDIT

Aktualne pokolenie wychowuje się na Harrym Potterze a za klasykę ma 6ty zmysł, jak chcesz im podskoczyć z Panem Samochodzikiem i Tolkiem Bananem? Jeszcze jako młokos nie potrafiłem wypowiedzieć tytułu tego ostatniego bez kpiarskiego uśmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jaki mają problem ludziska, którzy uwarzają sie za Historyków Sztuki? Określanie co jest nowoczesnością a co współczesnością. Potrafisz odpowiedzieć ?

Szanujcie czas bo kiedy kręcono Banana bylo juz dziesiec lat po Solaris i prawie sześc przed Gwiezdnymi Wojnami i chyba ten czas co THX 1138

Pan Samochodzik tez chyba miał premiere w 71 r.

pamiętam czas jak juz było po czasie kiedy w polsze każdy kochał Luka nie oglądając sie czy jest dziewczyną. Bo jak biglebowski tego sie wypierasz to chyba grałeś stary na pianinie cała młodość

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...król Maciuś Pierwszy był polski... Pan Samochodzik i Templariusze, Wakacje z Duchami, Stawiam na Tolka Banana.

 

Tak jak FSM Syrena i Fabryka Mebli "Bodzio". I co z tego? Uważasz że tym powinniśmy się promować zagranicą? A co w tym wyjątkowego? To że coś jest "nasze", nie znaczy że jest najlepsze na świecie.

Nie wiem czy jako hasło przyciągające turystów sprawdziłoby się zdanie: Przyjeżdżajcie, kiedyś napisano u nas parę fajnych książek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam czasy jeszcze na forum3d.pl gdy chłopaki z Platigu a chyba najnajgłówniej Tomek Bagiński zakładali wątki z making off projektów realizowanych dla Platige (zdjęcia z planu, opis powstawania pracy, problemy itp) jak to się czytało.. Szkoda, że to było kiedyś i dziś już tak się nie dzieje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam czasy jeszcze na forum3d.pl gdy chłopaki z Platigu a chyba najnajgłówniej Tomek Bagiński zakładali wątki z making off projektów realizowanych dla Platige (zdjęcia z planu, opis powstawania pracy, problemy itp) jak to się czytało.. Szkoda, że to było kiedyś i dziś już tak się nie dzieje:D

 

No, fajne czasy to były, teraz chłopaki za bardzo zarobione pewnie. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki to wszystko wtedy było jakieś takie znajome, nie nęcę do przeszłości

Widziałeś pewnie film: Klątwa z Doliny Węży"...żebyśmy podobną chucią nie budowali naszej współczesnej tożsamości

 

Rycerzu pisząc o nowej kreacji, i stosując wykładnie botaniczną ...czyż nie za wiele w tobie stary pychy?

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie kumam tej dyskusji.

Spoty mają promować polską turystykę, a nie historię i sztukę.

Jeśli ktoś na podstawie tego materiału jest w stanie ocenić o czym są te filmy, jakie treści zawierają i jeszcze prowadzić akademickie dysputy, to jest dla mnie geniuszem. Ja zobaczyłem krótką animację o niczym z kilkoma stworkami, oraz szereg ładnych, stylizowanych obrazków z rowerami, nartami, tańcem i grudami ziemi uciekającymi lub goniącymi tancerza kravmaga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asblaze - wszystko spod znaku PI wywołuje takie dyskusje, nie zauwazyłeś tego jeszcze?

co do filmow to najbardziej podobają mi się kolorowe stworki - oooo eeee uuuu! to najlepszy komentarz do kolejnej dyskusji z pupci ;)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie polskie? Koleś wrzuta główką, reszta się wywraca w polu karnym. Poczułem się jakbym oglądał ten mundial raz jeszcze. MAĆ.

 

A tak poza tym to czekam na więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, że ostatnie produkcje PI powodują dyskusje nie do końca związane z tematyką forum czy filmem. Ale chłopaki chyba się już do tego przyzwyczaili.

 

Ja na podstawie tak krótkie filmu nie jestem w stanie oceniać treści bo jest to wiązanka materiałów.

 

Szkoda, że dyskusje często przeradzają się szablonowo, dotyczą pomysłów a sprawy techniczne pozostają*nieważne. Macie niebywałą okazję zapytać twórców jak coś powstało, na czym pracowali, skorzystać w jakiś sposób na tym. Takich pytań już faktycznie nie ma. A szkoda.

 

Swoje droga też się*zastanawiam czy tworząc takie filmy jest "wolna ręka" jeśli chodzi o pomysły, sam film. Czy jest na to wpływ czy np. zlecający czegoś już nie narzuca. Druga sprawa zlecający to też później na pewno zatwierdza.

 

Chciałbym żeby znowu było trochę więcej oceniania sfery wizualnej. Nie twierdzę, że dyskusje "poboczne", które powstają są nieciekawe.

 

Ale na ocenę samych pomysłów i treści to chyba trzeba zaczekać, aż pojawią się te materiały dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THX spójrz na to inaczej. Wydaje sie spora kasę na produkcje nie po to by ściągnąć wielbicieli wąchania korka od butelki, tylko masy z kasą, by wiedzieli, ze wszystko co maja zabrać to pełne portfele i reszta będzie na miejscu. Nie wiem czego szukasz w tym, skoro to co opisujesz nie spełni celu, a po to szła kasa by cel był do osiągnięcia. Uważam ze to najlepsza koncepcja na inwestowanie moich podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki Luki - nie, nikogo nie cytuję (jeśli tak- to nieświadomie), zastanawia mnie tylko co powoduje że dyskusje w wątkach z platigowymi produkcjami zawsze odbiegają od tematu

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wizualnie bardzo mega. Te postacie bajkowe, wow..juz chyba lepiej nie mozna bylo ich zrobic!

 

Ale...

 

Faktycznie nie ma sensownego powiazania z Polska. Dziwi mnie z jaka oczywistoscia dba sie o takie rzeczy jak dobor kolorow w kadrze czy spojnosc montazu, ale tutaj w newsie zestawiamy ze soba ten film oraz haslo "promocja Polski"....dwa symbole, ktore zgodnie z informacja powinny ze soba harmonizowac. Tak jak kolor z kolorem. I tego rzeczywiscie nie ma. Ja bym powiedzial nawet, ze to swego rodzaju ucieczka.

Sceny tanca to jakis broadway dance center, koles karate reklamujacy chyba olimpiade w Pekinie, mega soczyste amerykansko-hinduskie kolory. Przeciez to nie jest Polska.

 

Tak sie wlasnie dzieje, gdy komercja jest tak mocna, ze nie wychodzi juz w ogole z serca calej sprawy. Ma byc zaje...iscie i tak wlasnie jest. Tylko, ze jest to oszustwo i to daleko posuniete. Tak nasz kraj nie wyglada i nie wiem, moze dla niektorych byloby to czytelne dopiero gdybysmy byli eskimosami, a zrobili filmik o sloniach chodzacych po pustyni z tytulem "Zapraszamy na Grenlandie"

 

Jak dbamy o harmonie, dbajmy o nia na wszystkich poziomach.

 

Mi sie bardzo podobaly fragmeny z quadami, rowerami, orłem...na to bym postawil. Polska jest moim zdaniem bardziej naturalistyczna, nie wylukrowana. Zamiast nasladowac jakies metroseksualne style ze Stanow czy Korei postawmy wlasnie na prawdziwosc. To ona moze uksztaltowac prawdziwych ludzi.

 

Podobno na swiecie Polacy slyna ze swoich ambicji, pracowitosci, determinacji, sily przebicia i walki o swoje. Niech ludzie przyjezdzaja tu zeby sie wzmocnic, przezyc prawdziwa przygode....reklama Żywca z Adamkiem ma posmak takiego wlasnie charakteru.

 

Niestety, ale im czesciej czlowiek podejmuje decyzje z poziomu czystej estetyki i wizerunku tymbardziej rozpuszcza sie wewnetrz...a gdy nie ma fundamentow w koncu wyparujemy, bo nasladowanie takiego stylu nie odrozni Polski od innych cukierkowych obrazkow.

Nie sadze aby cel zostal osiagniety, tak jak pisze Olaf. Pokazujemy rzeczy, ktorych nie rozumiemy i nie mamy. Niedlugo dojdzie do tego, ze bedziemy musieli udawac niepolakow zeby turysci chcieli u nas zostac, w glowach sie pomiesza od decyzji "jak sie zachowac, a jak nie"...

 

 

Aha, zastanawialem sie jakis czas temu skad sie to bierze, ze dyskusji na forum o sprawach technicznych wcale nie ma tak wiele, jakos nie inspiruja. Natomiast tematy "poboczne" soczyscie rozkwitaja. Pamietam jak zalozylem watek o sytuacji finansowej na rynku. Malo ktory mial taka ogladalnosc. Podobnie watki Platiga, na ktorych schodzi sie na tematy blizsze zyciu. I wcale nie filozoficzne. Tylko wlasnie bardziej namacalne, istotniejsze od "kolorkow".

 

Moze warto pokusic sie o refleksje w tym temacie? Skad sie to bierze? Moze dlatego, ze gdy rozmawiamy o kasie, patriotyzmie, glebokich przekonaniach...to rozmawiamy o czyms waznym, o czyms co dotyczy zycia. A pytania "jak zrobiles takie ladne przejscie" sa g..no warte. To tak jakbysmy gadali o niczym.

 

Mysle, ze pytania techniczne i artystyczne moga odzyskac jakas moc na tym forum dopiero, gdy za nimi beda sie kryly istotniejsze motywy..istotniejsze niz "ladny obrazek".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie z takim myśleniem aby powielać powielane motywy po raz setny z godłem, orłem itp. nigdy nasza kinematografia się nie zmieni. Popatrzmy na to z tej strony, że właśnie może te ludziki za X lat będą częścią naszej symboliki narodowej? Vide Wieża Eiffla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, że ostatnie produkcje PI powodują dyskusje nie do końca związane z tematyką forum czy filmem. Ale chłopaki chyba się już do tego przyzwyczaili.

 

Ja na podstawie tak krótkie filmu nie jestem w stanie oceniać treści bo jest to wiązanka materiałów.

 

Szkoda, że dyskusje często przeradzają się szablonowo, dotyczą pomysłów a sprawy techniczne pozostają*nieważne. Macie niebywałą okazję zapytać twórców jak coś powstało, na czym pracowali, skorzystać w jakiś sposób na tym. Takich pytań już faktycznie nie ma. A szkoda.

 

Wszyscy pytają o to co ich najbardziej gryzie czyli w tym wypadku widzą ze coś jest bardzo fajne kolorowe ale jakby to powiedzieć w nijakim stopniu nie pasuje do zadanego tematu czyli Polska.

 

 

Chciałbym żeby znowu było trochę więcej oceniania sfery wizualnej. Nie twierdzę, że dyskusje "poboczne", które powstają są nieciekawe.

.

 

No cóż tu jakby troche teraz wasze kompleksy chyba wychodza ze mało jest uhów ahów Filmik wiadomo swietnie zrealizowany i kropka nie ma zbytnio sie do czego czepiać wiec nie ma co sie na ten temat rozwodzić.

A takie zgórne upominiane dyskutantów no wiecie jest troche smieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym żeby znowu było trochę więcej oceniania sfery wizualnej.

jak tylko chłopaki podzielą się screenami z tych stylizowanych na pewno będzie dyskusja, mysle ze sporo warsztatu Damiana Nenowa widać w tych o zacięciu kreskówkowym, ale póki nie będzie wycieku jak zrobił chmury PoH nie licze ze az tak podzielą się warsztatem tym razem (uwaga prowokacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wrażenie, że część ludzi zaczyna postrzegać i reagować na Platige podobnie jak się postrzega i reaguje na Microsoft (zupełnie bezpodstawnie moim zdaniem - mam na myśli Platige oczywiście:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobie myślę że gdyby było bardziej "swojsko" czytaj "szaro" to by były pretensje że znowu buro i typowo po naszemu i że nie umiemy się reklamować.

Co to znaczy że nie pasuje do Polski? To filmy, wycina się szarą rzeczywistość i zostawia to co kolorowe i tak robi się wszędzie, i u nas i na zachodzie i w Indiach. Tam też nie ma tylko soczystych widoczków. To nie kino offowe, jestem pewien że większość Amerykanów czy Francuwzów też nie rozpoznaje swojego kraju na filmach swojej produkcji.

We wszystkich POTowych filmach przewijają się i znane polskie widokówki i ludowe koronki, w każdym jest jakiś "nasz" akcent, mniej lub bardziej wyraźny. Nie jest więc tak że są zupełnie odcięte naszej kultury. No ale tak to jest jak się traktuje zajawkę jako produkt finalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestiach filozoficznych sie nie wypowiem, bo jest sobota, dzien w ktorym cwiczenia umyslowe ograniczam do kwestii : co dobrac do pieczeni? ziemniaki czy makaron?

Co do konkretnych pytan.

 

Olaf3de - Co do ilosci ludzi tu byc moze wypowie sie Nes, ktory zarzadzal calaoscia od strony organizacyjnej, ale najpewniej o calkowitych liczbach bedziemy mogli mowic za dwa tygodnie po premierze. Bo nie tylko graficy ale i tancerze i ludzie od robienia gadzetow i figurek i muzycy, dzwiekowcy. To jest skala zlozonosci solidnego koncertu lub skromnej fabuly.

 

Kulki: wciaz jeszcze czasem probujemy nadazyc z robieniem makingofow, ale cienko z tym jest czasowo. Teraz wlasciwie z biegu wchodzimy w dwa kolejne bardzo ciekawe projekty i zwyczajnie nie ma czasu na makingofy. Nie ma tez komu sie w to bawic.

Zreszta podobny los dotyka pomysl wypuszczenia do netu wszystkich naszych shortow w HD, ktory to pomysl krazy w powietrzu od jakiegos roku przynajmniej i rozbija sie o brak czlowieka ktory by to mogl zrobic tak naprawde.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor właśnie myslałem o Pyzie. Pyza , logo Lotu. Etykietka Żywca, było i jest nowocześnie i było i jest w klimacie Polski.

Jeżeli oglądam takie filmiki to drugim planem jest dla mnie technicznosć światowych wyżyn , poniewaz to już w polsze realium, Coś ,co jak udowadnia nam Platge jest juz osiągalne. Mnie interesuje wypowiedź, poniewaz możliwości techniczne są standardem i płaci się za pomysłowość. Nie twierdzę , że Bhaai nie ma racji, może to nowe polskie standardy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że to nie jest wątek o Star Wars bo tam jak by ludzie zaczęli analizować prawa fizyki to gwarantuje, że byłby to wątek z największą ilością postów na forum. Film to film. To nie jest dokument i (luźno?) nawiązuje to turystyki i Polski. Każdy chciałby nowego podejścia w naszych filmach bo jesteśmy 100 lat za USA. A jak już jest coś nowego wprowadzane to zaraz się krzyczy, że to nieprawdziwe, że to nie Polskie bo zawsze było inaczej... bla bla bla... Filmy niemieckie powinny być tylko o murze berlińskim, japońskie o samurajach, a francuskie o zamkach nad Loarą... Picasso nie ma racji bytu bo jego postaci są tak surrealistyczne, a przecież takich ludzi w rzeczywistości nie ma (kwadratowych? udziwnionych?)... Że quady? Że ptak amerykański?.. Równie dobrze, zapytam... ogromny gad w Nowym Jorku? Transformersy w Los Angeles? Przecież to rozrywka ma być, a nie film filozoficzny.. Film jest zrobiony przez Polaków i już jest Polski :) więc w sumie wszystko w nim jest Polskie i koniec dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że quady? Że ptak amerykański?.. Równie dobrze, zapytam... ogromny gad w Nowym Jorku? Transformersy w Los Angeles? Przecież to rozrywka ma być, a nie film filozoficzny..

 

A od kiedy Transformers czy Godzilla były filmami promującymi Stany?

No i jeśli orzeł jest pomylony to rzeczywiście trochę lipa.

 

Aczkolwiek mi zwisa kontekst. Ważne że wizualnie robi (mam nadzieję).

Jakbym poszedł na przegląd filmu animowanego, a przy okazji dostał jakąś dobrą aktorską fabułę, też bym nie płakał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda , że w większości przypadków kiedy wyjdzie rodzima produkcja na wysokim poziomie jak coś komuś się nie podoba to nie potrafi zaakceptować i uszanować wysiłku innych.

 

Tylko jedzie i jedzie tylko nie wiadomo na czym i czepia się rzeczy , które nie mają nawet związku z 3D itp. ... Klasyka. Zupełnie inaczej sytuacja się ma na forach zachodnich gdzie wbrew pozorom użytkowników jest 100 razy więcej niż na naszym , rodzimym. Szkoda, że tak u nas jest jak w piaskownicy...

 

gratulacje za świetną robotę

 

pozdro

 

czaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że filmy w US i A jednak promują ten kraj :)zakładam, że znakomita większość osób oglądając filmy więcej dowiaduje się o tym Państwie niż z jakiegokolwiek innego źródła.. ale zgadzam się z tym, że nie jest to zamierzona promocja jak w przypadku POT.

A co do ptaka to było napisane w linku, który podesłał _michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 raz ląduje tutaj jakaś produkcja Platige'a której jeszcze nikt na oczy nie widział a stos komentarzy się posypał jak z rękawa hehe :) krótki trailer a jakie emocje.

 

Fakt1: ten trailer to kapucha z śledziem w czekoladzie. leci skrótem po łebkach przesz wzystkie 5 filmów. nie przeczę, nie jest rewelacyjny, ale na potrzeby medialnej, internetowej promocji imho wystarczy.

 

Fakt2: nasze filmy mają uświetnić wielką imprezę. być odskocznią od nudnych wystąpień garniturków przemawiających przez tłumaczy do kilku tysięcy innych nudnych garniturków. musiało być żywo i kolorowo inaczej co drugi by tam zasnął i zaślinił się po pas

 

Fakt3: każdy z filmów miał być celowo zupełnie inny. stąd taki rozjazd w stylistyce. każdy film miał opowiadać o czymś innym i inaczej to prezentować. jeden film jest cartoonowy inny pseudoakwarelkowy, jeszcze inny to typowy motion design... masa tego. gdyby każdy film był podobny do siebie, to po całej imprezie te wszystkie filmy dla tych wszystkich ludzi zlały by się w jedną całość. a tak jest szansa, że po samej stylistyce ktoś zapamięta film i będzie go długo kojarzył z Polskim otwarciem.

 

Fakt4: filmy to nie wszystko. tak jak pisałem: ma to być tylko uzupełnienie dla całego widowiska: otwarcia targów turystycznych w Berlinie.

 

Fakt5: wcześniej Polska wystawiała Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze i kupriowskie wycinanki. to naprawdę spory skok jak na tą organizację ;)

 

pozdrawiam

 

ps: no dobra, żeby nie było: nie mam absolutnie nic do krytyki żadnego z tych filmów. możecie konstruktywnie kopać nam dupska :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ukryte podteksty mają za zadanie wzbudzić w widowni prawie seksualną chęć przyjazdu do polski. Chcieliśmy wrzucić podprogowo penisy i waginy we wszystkich filmach albo kodować w partiklach satanistyczne teksty, ale przeszedł tylko ten motyw :]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale świetny projekt :). Już się nie mogę doczekać na więcej :) Szkoda że nie będę mógł zawitać na premierę :) ... Gratulacje i zazdroszczę wszystkim uczestnikom wzięcia udziału w takim projekcie ;)

 

Pozdro Nowi

 

P.S. Nie chce nic mówić, ale te główne postacie jak dla mnie są o wiele leprze niż "Bliźniacy" na Euro 2012 ...

 

z9170929Z.jpg

fot: wyborcza.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biglebowski napisal:

 

"Sobie myślę że gdyby było bardziej "swojsko" czytaj "szaro" to by były pretensje że znowu buro i typowo po naszemu i że nie umiemy się reklamować.

Co to znaczy że nie pasuje do Polski? To filmy, wycina się szarą rzeczywistość i zostawia to co kolorowe i tak robi się wszędzie"

 

Z Twojej wypowiedzi wynika jakbys myslal tylko kolorami lub ich brakiem i na takiej plaszczyznie rzeczywiscie nie ma wielkiego wyboru.

 

"większość Amerykanów czy Francuwzów też nie rozpoznaje swojego kraju na filmach swojej produkcji. "

 

Nie sadze.

Mysle, ze Amerykanie rozpoznaja swoje filmy.....nawet robione przez Francuzow czy Polakow, bo problem w tym, ze wszyscy nasladuja Amerykanow.

 

"We wszystkich POTowych filmach przewijają się i znane polskie widokówki i ludowe koronki, w każdym jest jakiś "nasz" akcent"

 

Moim zdaniem wlasnie na tym sie sypie cale podejscie. To nie chodzi o polskie symbole. Tylko o polski charakter. Naprawde to zadna duma - koronki, orzelki czy fortepiany...sam Chopin mysle, ze tak naprawde wiekszosc ludzi go...no interesuje. No powiedzmy sobie szczerze? Co to komu daje, ze Chopin byl nasz? Szczegolnie jak ktos przyjezdza w odwiedziny? Ale ludzie tez nie przyjezdzaja po to aby ogladac widoczki. Tymbardziej takie, ktore w rzeczywistosci nie istnieja.

Dlatego mysle, ze warto byloby promowac cos mocnego, co da kopa. I kolory tutaj akurat wiele nie wnosza, tymbardziej ze z Polska nigdy wiele wspolnego nie mialy. W takim zyjemy klimacie, taka mamy architekture i teraz "na szybko" nie zmienimy tego. Jeszcze w gescie wstydu maskujac jak jest strzepkami innych, "fajniejszych", kultur.

 

Bhaal napisal:

 

"Film jest zrobiony przez Polaków i już jest Polski :) więc w sumie wszystko w nim jest Polskie i koniec dyskusji"

 

Gdy probujesz wymusic koniec dyskusji upewnij sie, ze masz na to realny wplyw, bo inaczej wychodzi dosc nieporadnie. Twoj avatar chyba odzwierciedla podobny stan...

Edytowane przez Pawel Lipka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pawłem L zgadzam sie we wszystkim. Kurcze tweety możesz więcej napisać o tych przepięknych dużych modelach. kto to robił, z czego... no wiesz z racji mojego wyuczonego zawodu interesujcie mnie to. No i szcunek dla kolesi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Polska B ma problem z Polską A, w której to polsze wszystko jest niepolskie.

Chciałoby się powiedzieć, że w różnorodności siła, ale jak czytam o osadnikach i wychodzeniu z lasu w poszukiwaniu bocianów to żal pupę ściska. Z drugiej strony przedstawiciele wielkiego żarłocznego masońskiego wszechświata, gdzie nie ma żadnych wartości tylko kolorowe laurki, chcą zamienić nasze wspaniałe polskie osady w konglomerat nowoczesnych gadgetów, więc patriotycznym rebeliantom puszczają nerwy, bo okazuje się, że nikogo już nie interesuje Pan Samochodzik ani Tolek Banan.

Jak chcesz tej wspaniałej Polski to zrób sobie wycieczkę krajoznawczą. Poznasz polską tradycję, bo przecież po polsku to jest tylko czarny chleb i czarna kawa z ciepłą wódką, ziemniaki z tłuszczykiem i chabanina rozje**na młotkiem. Po polsku to można sobie poklaskać 'na jeden' do akompaniamentu szalonych dziewic, gdzie więcej koronki niż talentu. Polska jest polska gościnność, jak ci przestawiają szczękę za to, że miałeś złe blachy w złym mieście. No i przede wszystkim ta polska, specyficzna świeżość umysłu,

dzięki której ciągle żyją tu ludzie, dla których zawsze lepsze będzie 'nasze' niż 'ich', choćby musieli się chwalić gó**em na trawniku.

O tym powinny być fimy promujące! Wtedy byłoby tak wspaniale, że nawet bociany nie odlatywałyby na zimę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, bynajmniej, nie tylko o kolorach myślałem. Obejrzyj Winter Bones, poczytaj Cormaca, to też Ameryka, bardzo barwna ale zdecydowanie nie dla turystów. To czy wszyscy naśladują Amerykanów to już inna dyskusja, na inną okazję.

Jak piszesz "polski charakter" to mam przed oczyma stryja przy wódce albo Terlikowskiego. No serio, ale ja nie wiem co to znaczy ten polski charakter. Może brak mi dystansu żeby takowy dostrzec. Nasz dorobek kulturowy jest albo obciachowy albo "trudny", z wielu, powodów. Trzeba się sporo natrudzić żeby go fajnie sprzedać. To się np. świetnie udało z pawilonem na Euro w Shanghaiu, świetnie to też robi KzwW, ino turystyka to co innego. A stwory są zdecydowanie fajniejsze niż bardziej słowiańscy bliźniacy na Euro.

Się ładnie z THXem zgadzacie, jednak żaden nie powiedział jak ten polski charakter można by filmom nadać. Podpowiadam że Tolek Banan odpada na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jednak żaden nie powiedział jak ten polski charakter można by filmom nadać. Podpowiadam że Tolek Banan odpada na starcie.

 

Ładne było swego czasu "przyjedź do Polski, twój samochód już tu jest!" ;)

a poza tym to tylko reklamówka więc dyskusja o polskości chyba na wyrost.

Przyjemnie się ogląda. Chętnie zobaczyłbym resztę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ci kosmici są inni niż byli by w amerykańskim wydaniu. To są Polscy. Amerykanin, holender, anglik jeżeli nie dostrzeże w naszych kosmitach czegoś charakterystycznego, dominującego w jego popkulturze, to kosmici są polscy i tak dalej. Bo jeśli będą spostrzegani jako produkt podążający za dawno przetartym, przebrzmiałym schematem, który tam na dalekim zachodzie już się przejadł to wniosek może być jeden: ze u nas jest tylko taniej.

Nie bardzo rozumiem co z tym Tolkiem, rzecz z przed czterdziestu lat, spójrzcie oczyma tamtego czasu na Tolka a dostrzeżecie nowoczesność. Nie jest tak , że masz nowoczesna zabawkę w ręku to już jesteś nowoczesny, trzeba jeszcze potrafić rozumieć jej wartość . Umieć określić dlaczego jest taka nowoczesna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, 40 lat temu Tolek był nowoczesny, teraz mamy 2011:)

Czy kosmici będą odbierani jako schemat czy jako coś unikatowego i innego? Wyjdzie w praniu, chyba nie nam oceniać. Styl Kuby jest wyrazisty i rozpoznawalny, ma chyba szansę się przebić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dyskusja jest nad wyrost. Te stworki i te filmy powstały na potrzebę jednego wydarzenia w Berlinie. Czy będą żyły potem, czy inwazja będzie trwać ? tego nie wiemy i nie zależy to od nas, tylko od ważnych ludzi. Powiem jedno, zachodni dziennikarze byli w pozytywnym szoku. Nie oczekiwali takiej akcji, w takim stylu. Robili sobie tonę fotek z pierwszą, najmniejszą figurą, która już jest w berlinie. Z drewnianym bocianem nikt się nie focił. Dodam, że stworki i cały outdoor a także np film Biga ( wg mnie ) świetnie trafi także do dzieciaków a to już bardzo dużo wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności