Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun - 2019


NV

Rekomendowane odpowiedzi

Ola-f: Bardzo ładnie tylko podłoze jakos mi nie pasuje, ja bym dał bardziej zdesaturowane czarne. Praktycznie czarne z lekkim np.cementem/metalem w reflectie by uzyskac jakies zróżnicowanie w podłożu, materiały trybików pikne!

 

John-Zi: Fotoreal i bardzo fajny ruch tego kręciołka:D Faktycznie monotonny ale fajny:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karkosik masz zupełną rację. Chciałem spróbować z rdzą, bo zegarek ma nawiązywać do łodzi podwodnych. Tu kolejna wrzuta okazuje się, że mam farta - materiały i tekstury zgrywają mi się w zasadzie bez testów. Z geometrią gorzej ;)

 

mam pytanie - na cąły mechanizm zegarmistrzowski będzie nachodzić szybka - czy opłaca się ja w ogóle dołącząć czy np. nie wyrenderować osobno tylko refleksów na szybce i w kompozycji łączyć - nie jestem na tyle walnięty by ze szkłem sie bawić w renderach.

 

Aha materiał na zębatkach to tryb tanged shading + namalowana tekstura dla wzmocnienia efektu + rysy jako osobna tekstura (ale widać tylko na mega zbliżeniach). Nie chciało mi sie kombinować więc podmalowałem tak jak ma być i resztę załątwi tanged + studio.

 

zegar001x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi ..spisałeś się wyśmienicie zadania przedstawienia " bączka" rewelacja :)

 

ola-f bardzo ładne materiały..

 

Kub@ bardzo ładne tex.i mapowanie szkoda że tylko odtwórczo naprawdę szkoda , ale i tak jesteś kozak :)hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JohnZi - ale fajne! Nie obrazisz się chyba, widząc, że spróbowałem odtworzyć coś w tych klimatach w Blenderze 2.61; render w Cycles, taki godzinny projekt.

 

[video=youtube_share;K33Wetbpcf4]

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół jest dobrze zmapowany. Najczęściej tak się robi.

 

Akurat na stole najbardziej widać że słoje idą w dwóch różnych kierunkach, mógł je przeciągnąć z blatu dalej na krótszą krawędź, było by naturalniej, tym bardziej że ujęcie jest od tej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f: Fajnie Ci te renderki wychodzą.

 

le_chu: fajnie to wychodzi, ale gregory ma rację, mapowanie tych dech pod sufitem skopane po bokach, do tego tak mi się wydaje, że ior lamp mocno leży, i na pewno wiszą w powietrzu, bo zostały zalignowane do tych desek właśnie, a nie do sufitu. Poza tym fajnie to wychodzi, i czasy całkiem. ;)

 

JohnZi: Coż za akcja! Aż dech zapiera. :D Myślałem, że chociaż na końcu się przewróci czy coś. xD A poza tym bardzo bene. ;)

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki na razie lecę na żywioł, poźniej sie poprawi to co trzeba. pojutrze muszę do tego wrócić. Na razie zostawiam w takim stadium.

 

Dodałem w postpro (u góry - na dole czysty render wyostrzony) takie niby szkiełko - nie odbija prawdziwego studia to tylko fejk na próbę, by sprawdzić czy może tak być czy trzeba walczyć ze szkłem w blenderze.

zegar002x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f, na pierwszy rzut oka nie widać różnicy. moim zdaniem mogłoby to przejść gdybyś dodał warstwę z ostro odciętym gradientem, jak np. na ikonach MACa. metal niewiele by stracił - od razu widać że jest szlifowany i rozmywa odbicia. nie wiem tylko jak by to wypadło z innymi elementami sceny

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, ze zimmera sobie puściłem i oglądałem - bardzo relaksujące i wizualnie nienaganne.

 

poniżej test kolorystyki i kolejnych elementów. Pojawiły się artefakty ale to pozniej poszukam dlaczego.

 

zegar003y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żałuje ale nie mam czasu na ćwiczenia. Inaczej bym już dawno wrócił do zabawy z 3D, a tak musiałem czekać kilka lat na jakieś zleconko ;)

niestety klient spytał w czym pracuje powiedziałem, ze w blenderze - pokazał mi grafikę z blender.org i powiedział, ze nie może tak sztucznie wyglądać i http://www.blender.org/typo3temp/pics/151f0ce252.jpg

więc lecę z teksturami po 6k pikseli :/ na szczęście model prosty w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f - odważnie, stworzenie ładnych, nieziarnistych rozproszonych odbić lustrzanych w Internalu to mordęga. Taki projekt mógłbyś spokojnie wyrenderować w Cyclesie (nie najlepszy przykład, ale większość osób robi póki co testy, a nie skończone pracki - http://blenderartists.org/forum/showthread.php?242315-Wristwatch-Cycles-render).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 15latach z photoshopem nie czuje lęku przed ziarnem na renderach, poza tym jak tło nie będzie sie chciało odbic z dobrym rozmyciem, to rozmyję tło i zaoszczędzę na ustawieniach materiału ;)

 

z cyclesem chciałem powalczyc - moze jk juz bede robił produkcyjne rendery. na razie nie mogłem sie dogadac z klientem, wziąłem inny projekt i efekcie mam dwa na jutro ;)

 

Tymczasem razie walczę z niewłaściwymi cieniami w małych elementach bo sa na teksturach robione - czas mi się kurczy

zegar004x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - ten element ma ok 4mm. Chciałem dodać włos - jako taki fetysz ale wyszedł zbyt ciemy co akurat nie problem. Mam natomiast pytanie czy macie gdzieś jakiś przykład ciekawych brudów dla tak bliskich ujęć?

 

zegar008x.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berger render świetny !!! troszkę wydaje mi się za za duży masz bump w lakierze bo wygląda teraz tak jak by był za mało spolerowany po wymalowaniu :) tak mi się tylko wydaje :)

Możesz coś opowiedzieć o oświetleniu? używasz samego hdri czy jeszcze jakiegoś światła? ja właśnie mam problem z oświetleniem samochodu w hdri bo albo się przepala albo niedoświetlony z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności