Skocz do zawartości

Bullet trail -skandaliczny plagiat PATHS OF HATE


jaras

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tytuł newsa powinien być "Skandaliczny plagiat polaków" , albo "Polski reżyser okradziony przez Chińczyków" , albo inny onetowy zabieg - inaczej pies z kulawą nogą tu nie zaglądnie, a warto to zobaczyć. Ja się ubawiłem. Nawet kreski na teksturze są odtworzone co do centymetra z oryginału Damiana.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przegladnijcie sobie jego reela. Facet przekopiowal takze serie obrazkow Marka Denko:)

 

Tu z jego demo

 

A tu oryginaly:

http://marekdenko.net/3dgallery/043_001.jpg

http://www.marekdenko.net/3dgallery/046_ebifa_fullHD.jpg

http://marekdenko.net/3dgallery/041_001sml.jpg

 

 

ps.Slyszalem o tym, ze Chinczycy skopiowali alpejskie miasteczko:)

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie widzę nic nadzwyczajnego ... facet nie potrafi nic sam wymyślić... jak 99% populacji.... to inspiruje się i kopiuje.... jak by to kopiował ze mnie to byłby durak, a jak z Oscarowca to już taki głupi nie jest... a że nie przeszkadza mu to że kopia to tylko kopia.... jego wybór....:)))... ja cinematików do gier też nie rozróżniam.... wszystkie podobne... taki jak tego chce odbiorca w 99% bez inwencji twórczej....:))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu nie widzę nic nadzwyczajnego ... facet nie potrafi nic sam wymyślić... jak 99% populacji.... to inspiruje się i kopiuje.... jak by to kopiował ze mnie to byłby durak, a jak z Oscarowca to już taki głupi nie jest... a że nie przeszkadza mu to że kopia to tylko kopia.... jego wybór....:)))... ja cinematików do gier też nie rozróżniam.... wszystkie podobne... taki jak tego chce odbiorca w 99% bez inwencji twórczej....:))))))))

Heh dziadku i gdzie się podziala w tej wypowiedzi ta twoja filozofia, której tak bardzo bronisz ?

...

Aaaa... zapomniałem, przecież on "COŚ" pokazal, ma portfolio!

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziadku ja już nie chce Ci dogryzać, ja mam inna filozofie Ty masz inna. Nie mam powodu żeby ciagnac klutnie z Toba, nie ma sensu ani dla ciebie ani dla mnie. Fakt faktem, ze gościu przedstawil prace jako swoja a tak nie jest.

Pewnie moderatorzy skasują ten post bo nie jest to w temacie tego watku, ale wiem jedno. Jest wielu bezportfoliowcow tutaj na forum i wielu portfoliowowcow. Duzo ludzi rozwinelo się tutaj i rozwija dalej.Ty tez nie zajrzales tutaj bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......dobre ludzie...!!!... przecież ten film ma zupełnie inną treść.... podobna jest tylko stylistyka... wszystkie anime też mają podobną stylistykę... ale różne historie... chociaż zbliżone..... ja tam bym chciał być tak skopiowany, żeby każdemu od razu przypomniał się mój film.... zaraz bym posłał skrzynkę browaru pod chiński adres.... najtańsza z możliwych.... reklama.....!!!!....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, przez wrodzoną łagodność ująłem to w takiej żartobliwej formie ale masz racje, trzeba ostrzej -przeedytowałem juz tytuł - byłem w cięzkim szoku jak to zobaczyłem i miałem problemy ze zrozumieniem otaczającego mnie świata - powoli wracam do sił ale długi będzie okres rehabilitacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie życie artysty, jak skopiujesz coś ale zrobisz to lepiej, to jesteś innowatorem. Jak gorzej, nazwą Cię marnym twórca plagiatów.

Idealnie mozna teraz zaobserwować reakcję na podobne zjawisko jakim jest piractwo, ale na naszym podwórku. Uzywajac argumentacji kazdego słuchajaceg pirackich mp3 zgodzę sie z nimi, że pierwowzór nic na tym nie stracił, jego twórcy też nie. Win win.

 

Ostatnio widziałem tą stronę - google.com nie wiem jak Wy ale ja uważam, że jest zwykłym plagiatem pomysłu Yahoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Yahooo i Google stoi ta sama idea ale nie sposób wykonania. Kardynalna różnica. Jakby kolo zrobił film o walkach powietrznych w komiksowej stylistyce to nikt by się nie czepiał. Można to zrobić na milion różnych i świeżych sposobów. Tylko że on zrobił to w taki sposób że zrzyna z Path wszędzie tam gdzie to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili gdy pojawiał się google był tylko klonem yahoo. tak jak porównywarki cen są klonami, samochody są klonami. Laski na motorze też pewnie od 40lat są plagiatami w większym lub mniejszym stopniu.

Nie bronie tego gościa, zrobił kaszane, ale oglna zasada 'do it better or die' działa bardzo dobrze i chyba jest nawet jednym z lepszych mechanizmów postępu technologicznego tworząc klimat rywalizacji i rozwoju.

Kilku takich jak on polegnie bo będą zbyt słabi, pojawi się ktoś, kto dzieło Damiana wyciagnie w swojej interpretacji (wiele głębszej od tej tu kopii) na kolejny poziom, tworząc coś czym była Odyseja kosmiczna dla kina lat 80tych i tak w kółko.

 

W sztuce jak w fizjologii trzeba najpierw coś przyswoić, by potem coś wydalić. Czasem trafia się ktoś z leniwą florą bakteryjną i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, co Wy tutaj za teorie spiskowe wypisujecie. Gość był ewidentnie pierwszy, tylko renderował to na jednym małym komputerze i trochę to trwało. TO JEST ORYGINAŁ!!!

hehe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

floo

to było dobre;))

olaf

po części masz racje, tylko idąc twoim tropem to dojdziemy do wniosku, ze wszystko jest plagiatem.

Jest artysta, który wymyśli nowa technikę czy cokolwiek innego stworzy i staje się to powiedzmy dzielem samo w sobie. Potem inni interpretują to w swój sposób i powstaje nowa wartość. Jednak mało kiedy ta wartość tak jednoznacznie rzuca się w oczy jako kopia, tak jak w przypadku tego filmu. Jeśli tylko przywola w umyśle skojarzenie z pierwowzorem, to twoja teoria jest sluszna. Ale jeśli po pierwszym spojrzeniu pierwsza myslajest:kurde to jest to samo(prawie), to znaczy ze to nie nowa wartość tylko kopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha! Uśmiałem się! Genialne! Sporo nowinek o które nie pokusił się Damian :) Ale tak jak olaf napisał wcześniej, oryginał na tym nie straci, to nie komercyjne dzieło, Damian też nie, w zasadzie to niezła reklama Damiana filmu! Wydaje mi się, że na wykładach Damian zbyt dużo pokazał elementów swojej pracy :)

 

Ale faktycznie chyba pierwszy raz w takiej formie coś takiego widzę.

Może to coś w stylu filmów fanowskich i to jest pierwszy "fan film" Paths of Hate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........kopia "Ostatniej Wieczerzy" Leonarda.... tylko, że to jest śniadanie stół jest okrągły apostołów sześciu, a Chrystus siedzi z synem na kolanach.... ale malowane też na ścianie, farbami z podobnych pigmentów, ale włosie w pędzli było z innego futrzaka....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten filmik to absolutny czad i dowód na to, że film Damiana podoba się nawet w totalnie egzotycznych miejscach. Pomyślcie - ktoś spędził jakąś kolosalną ilość godzin, konkretny kawałek swojego życia, żeby odtworzyć całe Damianowe ujęcia. Trudno o większy dowód oddania. :-)

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bo wszyscy widzą tu tylko podobne samoloty.... a Damiana film był z mocnym i bardzo ogólnym przekazem dotyczącym nienawiści ... a tu mamy film o miłości chłopca do ojcowskiego autorytetu.... zupełnie inna bajka inne poziomy i intencje... a tu tylko tą konwencję walki lotniczej widzicie.... dużo gorsza od oryginału jak to zwykle bywa i sobie ktoś spaprał robotę.... ale może na więcej go nie stać....:)))

 

a po drugie rendery mi się pomału kończą i już się palę do montażu i dźwięku.... po 13 miesiącach.... i będę miał swój długi metraż... żaden short... niech się Baggins bierze do roboty.... naród czeka....:)))...!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliło mi łeb! Booom! Przez chwilę mnie zatkało.. potem delikatnie odetkało. A teraz nadal nie wierzę, jak ktoś mógł zrobić tak dobrą kopię samolotów bojowych - jak to Baggins napisał - niemal kreska w kreskę po Damianie pojechane, aby tuż obok wstawić gówniane modele postaci i jeszcze gorszy samolocik z pokazu akrobacji... dawno nie widziałem czegoś tak porąbanego pod kątem treści, stylistyki, plus wierność plagiatowa kopii niektórych ujęć. To jest faktycznie jakiś ewenement. Wielka sraka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten filmik to absolutny czad i dowód na to, że film Damiana podoba się nawet w totalnie egzotycznych miejscach. Pomyślcie - ktoś spędził jakąś kolosalną ilość godzin, konkretny kawałek swojego życia, żeby odtworzyć całe Damianowe ujęcia. Trudno o większy dowód oddania. :-)

 

t.

 

No właśnie o to chodziło mi z tym fan filmem. Bo co innego gdyby to był montaż, ktoś pociął film Damiana, wykorzystał jego pracę, tutaj jednak ktoś tak jak napisałeś poświęcił mase godzin na zrobienie czegoś podobnego.

 

Jaka była jego reakcja, i w ogóle jaras gdzie to wynalazłeś bo na YT jak to wrzuciłeś miało kilkaset wyświetleń. Dodatkowo pierwszy komentarz Grześka na YT też nieźle promuje produkcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Adek - gosciu zapodał swojego reela na cg talku :) i po reelu aż do kłębka ;)

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=154&t=1091523

ogolnie to mam bardzo podobne odczucia co Kris - to co mogł zerżąć kropka w kropke wygląda jeszcze w miare ok a to co dorobił swojego w tym filmie woła o pomste - szok ! i jeszcze te creditsy na koncu :/

edit - do postu ponizej - pewnie nikt nie wie co powiedzieć i dlatego nie dostał jeszcze zadnego awesoma ;)

Edytowane przez jaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności