Skocz do zawartości

Zmiana wizualna max3d.pl


_maSsy_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na kiedy planowane jest odnowienie wizualne strony max3d.pl?

 

Przyznam szczerze, że obecny wygląd nie dorównuje zawartości merytorycznej znajdującej się na stronie/forum, mało tego, wygląda jak by była projektowana graficznie przez programistę.

Bez obrazy Panowie, ale najlepsza w kraju strona o grafice powinna świecić przykładem. A nie świeci.

 

Ps. Wiem że "niedawno" był robiony lifting starej strony, wiem też, że mocno się narażam wielu osobom na tym forum, ale proponuje żebyśmy chociaż o tym podyskutowali.

 

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wiesz, ciężko trochę się odnieść do twojego posta. Piszesz jednak bardzo ogólnie - podaj, co rzeczywiście wg ciebie wygląda słabo, bo określenie, że wygląda "jakby była projektowana przez programistę" nie mówi właściwie nic. Jak dla mnie wygląd optyczny jest jak najbardziej w porządku bo jest przede wszystkim dobry i stonowany kolorystycznie. Takie miejsce powinno być "tłem" dla zawartości graficznej a nie na odwrót. To jest jednak jedynie moje osobiste odczucie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, przynajmniej mniej nastolatków z problemami i fotek z instagrama jak na digarcie.

Walorem jest merytoryka, a czyta się bardzo dobrze. Bardziej mnie martwi ze regularnie siada serwer i mam cloudfare zamiast forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Iacobus: A co jest niby nie tak? Moim zdaniem strona wygląda świetnie. Wysoki, światowy poziom. Poprzednia wersja była średnia, ale obecna jest naprawdę fajna.

 

Kolego, jak coś nie pasuje, to przykłady prosimy. Bo tak to tylko takie narzekanie dla narzekania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie bez szczegółów. Strona ma swoje lata, z czego zdaję sobie sprawę. Max3D to nadal projekt zarządzany po godzinach więc pewne rzeczy dzieją się tutaj wolniej niż dużych w korporacjach :)

 

Powiem tylko, że temat poruszony w wątku został ruszony mocno i coś w tym temacie się dzieje. Jednak o terminach na razie nie jestem w stanie nic więcej napisać.

 

To "niedawno" ma już kilka dobrych lat.

 

Co do awarii ... były i będą. Jednak do tej pory były dwie poważne (bo uszkodzenia fizyczne dysku) i przywracanie w obu przypadkach kosztowało mnie trochę czasu.

 

Z tym Cloudflare to niestety wiem. Ostatnio Cloudflare mialo problemy i rzucało błędami, nie tylko tutaj. Ale czytałem, że "poszerzają rurę" na Europę i powinno być lepiej.

 

Dlatego @Iacobus nie mam powodów, aby za jakiekolwiek Twoje słowa się gniewać i nikomu się nie narażasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

to ja się też przyłącze... wygląd tego forum to klasyka i nie widze inaczej, Adek nie daj się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Front jest spoko ale sam układ postów na forum dałoby się zrobić lepiej. Ostatni update forum trochę popsuł czytelność i spowodował że post właściwy jest obudowany ze wszystkich stron mało znaczącymi i powtarzalnymi pierdółkami. Można by zaoszczędzić sporo miejsca w pionie przenosząc takie rzeczy jak jak numer postu i data, już wywalamy jedną z 7 pustych belek które oddzielają tekst posta od następnego posta, zależy jak liczymy sygnaturkę. Jak będę miał trochę czasu (czyli nie w tym tygodniu) to zrobię jakiś mockup jak to widzę.

 

Testuje sobie: #23

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest czat! :D Na stronie głównej, nad newsami trzeba kliknąć "chat". ale racją jest, że można by o tym trochę trąbić, bo na czacie wpis się pojawia raz na kilka dni, chyba mało kto o nim wie. Dla mnie strona wizualna jest jak najbardziej w porządku. Wszystko jest ładne a za razem proste, idealnie się nadaje na tło do pokazywania prac. Jednak rzeczywiście kiepska sprawa - tak jak pisał Ola-f - zarówno z awariami serwera jak i z tą kopią strony. Dodatkowo przydałoby się odświeżenie zarówno galerii, jak i działu z tutorialami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla mnie czytelność forum jest najwazniejsza, rewolucje nie są potrzebne, można zrobić delikatny facelifting, nic więcej.

 

Jak już tak dywagujemy to dwie zmiany według mnie powinny być.

 

1. JEst teraz nieścisłośc jeśli chodzi o reputacje, znaczy się stara reputacja została, a doszły do tego podziękowania za posty. za duzo tego, zunifikowałbym jakość obie funkcjonalności w jedną, niech podziękowania budują repa itp.

 

2. chat-shoutbox. pamiętam zamierzchłe czasy kiedy tętnił życiem. aktualna, ukryta forma się trochę nie sprawdza. może na boku forum, jako zadokowany div do krawędzi ekranu go dać? żeby zawsze był na wierzchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam układ strony frontowej jest według mnie w porządku bo intuicyjnie się ją czyta. A pisząc o zmianach mam na myśli zmiany z zachowaniem minimalistycznego wyglądu. No i poprawienie takich kwiatków jak wchodzący do połowy tekst na belkę ("rekommendacje, ostatnie 60, silver galery"), wykorzystanie tych czarnych i nie porzebnych dziur które są pod napisem golden i silver galery. Dodać trochę więcej "oddechu" między niektórymi elementami żeby strona nie wydawała się zbita. No i może pobawić się trochę kolorkami - ale bez przesady. Samo tło które jest ciemne bardzo mi odpowiada i mam nadzieje, że nie zostanie to zmienione bo świetnie się sprawdza forum i podczas czytania nie męczy oczu.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/401/maxzv.jpg/

 

Podsumowując to jestem za delikatnym liftingiem i dopracowaniem szczegółów ale bez żadnych wodotrysków i innych udziwnień jak niektórzy sugerowali.

Zgodzę się też z poprzednikami, że przydało by się bardziej wyeksponować galerię i częściej je aktualizować no i popracować nad stabilnością www :)

 

Ale i tak wielki szacun dla ekipy która po godzinach trzyma tą stronkę przy życiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzAk1: Sprawdzałem to na takich przeglądarkach jak firefox, safari, opera i tam ten problem się powtarzał.

Dopiero po twojej uwadze zainstalowałem G. Chrome który sobie z tym poradził.

Pracuje na trzech różnych komputerach (praca,dom) i na każdym był ten sam problem, stąd założyłem (jak się okazuje błędnie) że to norma. Sorry w takim razie.

 

A tak swoją drogą to ciekawy jestem jak wyjdzie nowa stronka nad którą prace już się ponoć rozpoczęły : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnej przeglądarce nie mam czegoś takiego jak Iacobus.

Ale wygląda, że nadpisujesz fonty strony (CSSowe). Może masz zmienioną wielkośc czcionki w przeglądarce?

 

Naciśnij CTRL+0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skalowaniu strony to samo, nic się nie zmienia. No ale skoro ja mam tylko z tym problem to znaczy że coś ewidentnie u mnie się rypie. Dobrze że chociaż Chrome poprawnie to wyświetla.

 

Zachodzę w głowę co jest nie tak bo przecież tyle razy przeinstalowywałem system, a w zasadzie systemy bo i Winde i Osx`a i zawsze to samo.

 

Nurtuje mnie to, ale jak wpadnę na to w czym tkwi problem się z wami tym podziele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adek, naprawiłeś :)

Chodzi o to że w minimalnych czcionkach miałem ustawioną czcionkę 12. Zmieniłem na brak minimalnej czcionki i pięknie hula.

A powielanie tego problemu po każdej instalacji wzięło się stąd, że wczytywałem automatycznie kopie zapasową ustawień przeglądarki którą utworzyłem dawno temu, tak żeby za każdym razem tego nie ustawiać.

 

I w tak oto przypadkowy sposób poruszyłem temat zmiany wyglądu strony :)

Ale summa summarum chyba na dobre wyszło bo lód miał okazję wypowiedzieć się w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, znalazłem trochę czasu i zrobiłem mockupy o których pisałem.

 

Obrazek 1. To co mamy teraz. Na zielono zaznaczyłem rzeczy które dotyczą usera. Niebieski to rzeczy dotyczące treści postu. Fioletowy to narzędzia związane z postem. Jak dla mnie trochę to wszystko porozrzucane. Na przykład ikonka online która na logikę powinna się znajdować najbliżej info o usera czyli najepiej obok nicka. Obecnie jest mało widoczna.

 

Obrazek 2. Tutaj zaznaczyłem na czerwono przestrzenie w których nie ma zupełnie nic. To co jest pomarańczowe to miejsca w których czasem coś jest ale mogłoby nie być gdyby lepiej rozplanować układ. Śmiało można by zwęzić ramkę z info o użytkowniku a gdy to co wpisze w lokalizacji nie zmieści się w tej samej linni to przenieść to na następną. W wersji ze swężoną ramką (obrazki 3 i 4) spokojnie zmieszczą się najdłuższe nazwy miejscowości. W efekcie dostajemy wiele więcej miejsca na właściwą treść posta.

Natomiast ramka z podziękowaniami to największe marnotrawienie miejsca w tym layoucie. Dodatkowo to zaśmiecanie przekazu bo czyta się wszystko co jest w zasięgu wzroku więc podświadomie mantrujemy sobie w głowach "Podziękowania - 0 × tak, 0 × nie" 100 x dziennie. :D

 

Obrazek 3. Taka jest moja propozycja jak to powinno wyglądać.

 

Obrazek 4. Analogicznie jak w pierwszym obrazku. Zielone to rzeczy dotyczące usera, przeniesione info o dostępności online. Niebieskie czyli post właściwy, przeniesiona data posta. Fioletowe to wszelakie narzędzia dotyczące postu.

 

Musze jeszcze dopowiedzieć w kwestii tych plusików i minusików. Obecnie mamy 3 rodzaje podziękowania userowi. Anonimowe podziękowanie wysyłane jako powiadomienie, osobowe podziękowanie pokazywane w poście oraz Anonimowy plusik pokazywany w poście... Brakuje tylko ikonki "daj na piwo" przenoszącej do powiązanego konta paypal oraz linka do poczty kwiatowej...

Dobrze by było z czegoś zrezygnować. Ja proponuje zostawić serduszkowe punkty reputacji tak jak były a zrezygnować z oficjalnych podziękowań wyświetlanych w poście. Piszmy konkrety a nie klepmy się po tyłkach. :D Plusiki i minusiki powinny zajmować mniej miejsca i być wyświetlane obok przycisków ale tylko wtedy gdy ktoś dostał tego plusa/minusa.

 

Zgłaszam chęć updateu ikonek. Obecne mają losowe pixele i marnują paletę. Byłem pro-pixelartist więc spokojnie skoszę ilość kolorów o połowę i jednocześnie zwiększę jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mógłbym Ci coś zasugerować to ikonka "zgłoś zły post" jest chyba tutaj najmniej ważna i nie powinna być po lewej stronie przy "serduszku" łatwo o pomyłkę, dałbym to na maxa z prawej za numerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest dobry pomysł.

Jeśli zrezygnujemy z imiennych podziękowań w postach to "podziękowania" w info o userze staną się niepotrzebne. Imho zbędne informacje nawet jeśli imienne podziękowania zostaną, pasek reputacji wystarczy. Jutro się jeszcze powabie z tymi mockupami.

Edytowane przez Monio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio: Dobre propozycje.

 

Ja wciąż uważam, że ogólnie szata graficzna wygląda PRO, jest fajna, nie przebajerzona. Jedynie można pomyśleć nad drobnymi poprawkami layoutu w stylu tych zaproponowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności