Skocz do zawartości

Starość Aksolotla - nowy spot Platige promujący nową książkę Jacka Dukaja


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ładny robot a nie dziewczyna, jak to się gusty facetom wypatrzyły. Pamiętam jak kiedyś w mediach ten typ urody określano nietypowa specyficzna aby kogoś nie obrazić a teraz mówi się ładna. No ale lata indoktrynacji brzydotą przez media robią swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna i bardzo klimatyczna animacja, ale po PI nie spodziewałem się niczego innego :). Czy dobrze rozumiem, że książka, póki co, dostępna jest jedynie w formie e-booka? :-/

 

Z tego co wiem ta książka pojawi się tylko w formie elektronicznej. Jest to swego rodzaju eksperyment i e-book przyszłości, który poza tekstem samej książki będzie zawierał oprawę graficzną od PI, dodatkowe odnośniki kierujące do przypisów wyjaśniających niektóre kwestie oraz figurki robotów które będzie można sobie wydrukować na drukarce 3D.

 

Z pewnością kwestią dyskusyjną jest oprawa graficzna książki, która sprowadza ją do poziomu filmu - ktoś narzuca nam swoją wizję świata przedstawionego w tekście. A przecież w tekstach czytanych chodzi właśnie o to, że każdy czytając kolejne linijki inaczej wyobraża sobie świat przedstawiony. W Świecie Aksolotla tego nie będzie.

 

A animacja wyszła bardzo klimatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekaw na ile wizja artystów odbije się na atrakcyjności treści ukrytej w literach. Mi osobiście to bardzo by przeszkadzało ale z drugiej strony mało którą książkę Dukaja potrafiłem zrozumieć wizualnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi, bardzo ładna dziewczyna. Taka że można patrzeć i się nie znudzi. Może w nagłówku wyszła ciut niekorzystnie, ale w ruchu jest ładna.

Film też fajny, chociaż osobiście wolę książki bez filmu, żeby móc sobie to po swojemu wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was uspokoić ;) Klip w dość luźny sposób nawiązuje do książki i nikomu raczej nie będzie się narzucał swoja wizją czy psuł czytania.

Zamiarem było złapanie pewnego wrażenia które moim zdaniem zostaje po lekturze i w miarę możliwości zarzucenie emocjonalnego haczyka.

Dukaj w 'Aksolotlu" szybko odpływa w swoje, powiedzmy dość odległe i niełatwe do ogarnięcia (przynajmniej dla mnie) rejony a nasza ckliwa scena z robotem tęskniącym za utraconym życiem jest tylko bardzo uproszczonym wycinkiem całości.

Ilustracje faktycznie, pewnie czasem mogą się narzucać ale to już chyba kwestia indywidualnego odbioru.

Kwestię urody aktorki moge tylko skomentować tak, że ktoś tu za dużo czasu spędza wśród renderów opancerzonych

herosek z cgtalków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Media cię indoktrynowały urodą kobiet? mam nadzieję, że zostałeś przy swojej orientacji.

No mnie raczej nie dało się zindoktrynować. No ale nazywanie kobiet show-biznesu pięknymi tylko dlatego że odniosły sukces a pięknymi wcale nie są jednak może mącić wielu ludziom obraz piękna dajmy na to nazywanie Kayah piękną kobietą i nazwanie Kathrine Zeta Jones piękną, to która właściwie jest piękna. Chodziło mi o zrównywanie brzydoty z pięknem nie dookreślanie i mieszanie pojęć np. nazywanie kobietami pięknymi anorektycznych modelek , lub nawet promowanie twarzy Kate Moss jako pięknej. To tak jakby zrównywać w urodzie bazylikę św.Piotra z wiejską drewnianą chałupą. Drewniana chałupka ma swój urok ale nie dorównuje pięknem bazylice. Chodzi bardziej o spaczenie pojęć i nie nazywanie rzeczy po imieniu. Przecież można powiedzieć że wszyscy ludzie są mądrzy, ale wiemy że nie bo są i głupi tak samo są i brzydcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wykończył "Lód" Dukaja. I to jeszcze przed Irkuckiem.

 

A wg mnie to jego druga, po "Inne pieśni" najlepsza książka Dukaja, byle się tylko przebić przez jazdę pociągiem :) Czytałem to rok i jak skończyłem to nie wiedziałem co zrobić ze swoim życiem dalej :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny spot, pogratulować całej ekipie. Dziewczyna bardzo fajna, urzeka choćby samym uśmiechem i moim zdaniem spisała się na medal w swojej roli.

 

Co mnie ciekawi, to czy ktoś już próbował wydruku dostępnych wraz z e-bookiem modeli? Ewentualnie czy są gdzieś udostępnione zdjęcia, jak się one prezentują już gotowe? Sam szukałem i poległem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już próbował wydruku dostępnych wraz z e-bookiem modeli?

 

Ja wczoraj przymierzałem się w pracy do wydruku Startroopera. Na drukarce Form1+ wraz z supportami to około £9. Przy warstwie 0,1mm około 6h.

Z tym tylko, że po załadowaniu stl okazało się, że siatka słaba. Nie wiem kto i w czym dłubał ale bida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj przymierzałem się w pracy do wydruku Startroopera. Na drukarce Form1+ wraz z supportami to około £9. Przy warstwie 0,1mm około 6h.

Z tym tylko, że po załadowaniu stl okazało się, że siatka słaba. Nie wiem kto i w czym dłubał ale bida.

 

Za modele robotów odpowiedzialny był Alex Jaeger, pracował m.in. przy Transformersach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaeger jest odpowiedzialny za koncepty, nie obwinialbym go za jakosc STLi ;)

Widzialem testowe wydruki z porzadnych maszyn, zrobione co prawda z dosc ciezkich siatek dostarczonych przez nas ale wygladalo to bardzo dobrze

Niestety finalnie udostepnione modele do druku byly przygotowywane juz przez allegro i zewnetrzna firme

Z tego co widze sa dodatkowo uproszczone Moge tylko zakladac, ze chodzilo o odchudzenie siatki i zminimalizowanie

problemow u wiekszosci userow? Szkoda, ze to sie odbilo na jakosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna promocja dobrej książki.

 

PI - daliście radę.

 

Jak nieczęsto w kontekście "adaptacji filmowej" klimat klipu IMO idealnie oddaje klimat książki.

 

Osoby odpowiedzialne za reżyserię, ujęcia i muzykę - odwaliły kawał dobrej roboty. O reszcie nie wspomnę, bo poziom jak zwykle światowy, i tu nie ma co komentować.

 

Obejrzałem najpierw klip tutaj i powiem szczerze, przekonał mnie do zakupu, a co najważniejsze - po przeczytaniu (1 dzień / sporo renderowania było :) tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że to dobrze wydane pieniądze (zarówno z mojej strony - na zakup, jak i Waszej - na super zrobioną akcję promocyjną).

 

A przy okazji, kto u Was muzykę wybiera? Da się tego osobnika śledzić gdzieś na spotify ? :)

 

Bo ma świetny gust - nie wiem czy to ta sama osoba, ale zarówno do klipu promującego Cyberpuk 2077 jak i tutaj rewelacyjnie dobrany podkład. W obu wypadkach bardzo dobrze buduje i podkreśla klimat.

 

Jedyne co mi brakuje - to udostępnienia listy na np. Spotify albo youtube z muzyką "w ten deseń" - było by idealnie do czytania, a tak - musiałem zapętlić jedną piosenkę :D. Przy okazji, wasz remastering czy jak to się tam nazywa fachowo jakoś bardziej mi odpowiadał niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, raczej nie ma takiej jednej osoby ktora moglbys podsluchiwac na spotify;) To sie zmienia z projektu na projekt

W tym przypadku to ja wybieralem, przy czym wybor byl znacznie ograniczony 'niereklamowym' budzetem i na moje pierwsze propozycje nie bylo nas po prostu stac (chociaz to i tak byla raczej niszowa muza)

Ostatecznie musielismy sie posilkowac stockami i wstepna bardzo szeroka selekcja od Juice

Jakims cudem trafil sie tam Tom Rosenthal z calkiem niezlym jak na stockowe zbiory kawalkiem

Jesli wpadl Ci w ucho to zajrzyj na jego strone, ma tam udostepnione wszystkie albumy:

http://www.tomrosenthal.co.uk/

 

W przypadku Cyberpunka to byla jeszcze inna historia. Zaczelo sie o ile pamietam od podlozonego przeze mnie pod layout kawalka Trentemollera, potem byly ze dwie niezbyt udane proby napisania muzyki specjalnie pod teaser, wreszcie na sam koniec na Archive wpadl chyba Adam Badowski albo ktos inny z Cdprojektu.

 

W obu przypadkach za odswiezony miks odpowiada Kuba Pietrzak z Juice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności