Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

@palmer:

 

proporcje sie nie zgadzaja. klamka jest normalnie na 1,05 m. czyli fotele sa do kolan.

kibelek itd. tez za male i za nisko. wstaw postac(do testu) i bedziesz mial proporcje ;-)

 

stopnie daaaaalej od drzwi bo se ludzie nogi polamja wychadzac np. ze sauny.

 

pozatym bardzo ladnie.

 

czym to oswietliles??? ;-)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@arev, homer

Dzieki Panowie za konstruktywna krytyke.

To moje pierwsze dzielo ktore wyglada przyzwoicie (jak dla mnie), choc teraz dzieki Wam zauwazam bledy....ale przeciez taki jest cel forum ..nauka, nauka, nauka.

Proporcje jak zauwazyliscie leza - wszystko zaczalem rysowac "na oko" i mniej wiecej w powie projektu zauwazylem ze proporcje nie graja.....:) moj blad i nauka na przyszlosc. Rowniez materialy/tiling to moja nie najlepsza strona - ale ucze sie ucze ..

swiatlo: glownie GI enviroment (dlatego nie ma sufitu - heh)

w oknach vray

+ kilka sztuk target spot

 

arev - masz racje z tym tilingiem ...dopiero teraz widze ...lol !

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw się z materiałami, bo wygląda jakbyś nic nie zmieniał w ustawieniach materiałów tylko dał teksturę do diffuse i koniec. i oddal troszkę słońce i photon emit radius zwiększ, to z tego co ja pamiętam (ale chyba nie mam racji) to będą bardziej rozmyte cienie. jeśli świecisz vrayem oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demigod - ja robię tylko wizkę. Projekt to nie je moja brocha.

SWRSC - nie chce mi się już tych rzeczy poprawiać choć niewątpliwie masz rację ;)

P3ter - bo ja wiem...

homer - robię jak każą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KLICEK - Mastar ma rację

 

Niekoniecznie - to często zależy od producenta. Męczyłem się ostatnio z fortepianem, oglądałem sporo sprzętu (fortepianów, ale pianina mają podobne klawisze ;) ) odbicia mogłyby być nieco mocniejsze, ale mnie kompletnie nie wyszedł ani model, ani materiały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki ...

jak "długi" byl ten "niedługi termin realizacji" ...chcialbym sprawdzic czy moje czasy realizacji viz sa na przyzwoitym poziomie :)

 

balkoniki i pieterko troche malo naturalne (jesli chodzi o materialy)

reszta fajna ....

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RA - już wiem że mnie nie wybrali ;) (za drogi jestem :D)

Renderek to tak dla siebie do portfolio

Ostateczna wersja: (sharpen coś ją popsuł)

f90c6dc717e03cc2.jpg

A tutaj Full res:

Click

Edytowane przez Ex3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie pracy z 3-4 dni (cięzko policzyc bo robiłem tez coś innego w tym czasie), klient mial sporo poprawek i generalnie rozwleklo sie to w czasie bo dosylal je jakby chcial a nie mógł, mnie tez sie góra i DOF nie podoba, ale tak chcieli. Do portfolio tego na pewno nie dam :)

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobaw się z materiałami, bo wygląda jakbyś nic nie zmieniał w ustawieniach materiałów tylko dał teksturę do diffuse i koniec. i oddal troszkę słońce i photon emit radius zwiększ, to z tego co ja pamiętam (ale chyba nie mam racji) to będą bardziej rozmyte cienie. jeśli świecisz vrayem oczywiście :)

 

No cóż - część materiałów leży (szczególnie górna część domku). Pozostałe nie są tylko wzbogacone o texturkę w diffuse :)

Co do światła - świecone VRaySun-em.

Pomęczę może to jeszcze trochę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sie podzielic zaslonka pionixowa? sam pionix? sorry ze tak bezceremonialnie ale nie umiem clothem sterowac (ok nie chce mi sie uczyc, nie ma czasu) a wlasnie takie by mi sie przydaly....

Pytam bo kiedys chyba tworca je rozdawal...? jak sie myle to sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze sie podzielic zaslonka pionixowa? sam pionix? sorry ze tak bezceremonialnie ale nie umiem clothem sterowac (ok nie chce mi sie uczyc, nie ma czasu) a wlasnie takie by mi sie przydaly....

Pytam bo kiedys chyba tworca je rozdawal...? jak sie myle to sorry

 

Też już pytałem, ale jakoś przeszło bez echa, a szkoda, bo przydałoby się.

 

pionix: wiem, że projekt nie Twój, i całe szczęście, ale materiał tej poskładanej narzuty świetny. Co to jest? Przybliżyłbyś jakieś parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że nie tylko ja dostałem te wersalki :P

 

RA: Też robisz?

No w końcu napisali, że wysłali kilku osobom. :)

Wczoraj wysłałem. Brzydka ta kanapa niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że systematycznie co jakiś czas ktoś się pyta o "pionixowe zasłony" a ja cierpię na ciągły brak czasu aby napisać jakiegoś tutka postanowiłem udostępnić scenkę w której to jest pokazane jak te zasłony powstały. Scena jest przygotowana i wystarczy tylko nacisnąć "Simulate" w modyfikatorze Cloth no i oczywiście poczekać trochę. (U mnie jakieś 15-20 min) Zachęcam do gruntownej analizy sceny. Z góry uprzedzam, że Ameryki nie odkryłem i jest to najzwyczajniejsze i najprostsze użycie Clotha. W scenie nie ma jedynie małej obróbki przy pomocy FFD 3x3x3 w celu lepszego dopasowania do ściany i TurboSmootha.

Udostępniam też jpg'a z "przepisem" na materiał zasłony.

 

Scena:

http://www.wizualizacje.media.pl/zasysanie/forum/zaslony_do_symulacji.zip

 

Materiał "przepis":

http://www.wizualizacje.media.pl/zasysanie/forum/zaslona_material.jpg

 

pressenter - materiał o który pytasz to minimalnie zmieniony (kolory) materiał z powyższego linku.

 

i takie jeszcze ujęcie ze złotej sypialni z zasłonkami:

e089de1abb1410e8.jpg

Edytowane przez pionix
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności