Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, mocno "wnętrzowo" wyszło, jakby pod lampą, nie wygląda na zewnętrze, ale otoczenie fajne.

 

Spróbuj może vraysun+vraysky+fizyczna kamera vraya; łatwo zacząć, i daje super efekt.

 

A, i niebo też jakoś nie do końca kolorystycznie się komponuje.

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ode mnie test na potrzeby mebelka. Ostatnio nie ufam za bardzo swojemu monitorowi no i jakos stracilem dystans i sam nie wiem czy to sie do czegos nadaje czy kosz ...

 

oriona1.jpg

 

Edit: zgubilem to w PS przy lekkim postpro. No, jeszcze w finalnym poprawie te lewitujace lampy. A jak ogolny odbior ? Wiem o tym, ze kozak to to nie jest.

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Tores, jedna rzecz z którą bym powalczył, to trawnik bliżej kamery - jak dla mnie za bardzo soczyście zielony - lepiej wygląda w pełnym słońcu niż w cieniu.

 

ale i tak praca jest wypaśna :)

 

2 pytania mam, przy okazji :) jak robisz materiał liści ? vray2sided ?

 

i 2 pytanie - jak ustawiłeś AA że wyszło Ci to tak "ostro" ?

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores: Miodzik Panie, miodzik. Najbardziej przykuło moją uwagę to przyjemnie zacienione miejsce przy bramie garażowej. Fajny też ten lekki bloom z nieba, nachodzący lekko kolorem na drzewa, bardzo fajnie się to prezentuje. To jakieś hdr+ direct?

 

Jedyne co mi się nie podoba to ten krzak na pierwszym podniesieniu, na samym środku w zasadzie, niesamowicie się wyróżnia zielenią w stosunku do reszty, i materiał tych szarych płyt na fasadzie też mi nie podchodzi, ale posądzam, że to rzecz gustu.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie spodziewałem się, że podejdzie Wam ta wersja kolorystyczna ale poniekąd jak patrzę na swoje prace to zawsze ciągnie mnie w tą stronę czyli kolorowo i pastelowo. Scenka świecona Sky&Sun i kamera fizyczna. Testowałem co wychodzi jak przestawię w ich parametrach sky model na CIE Clear i jak dla mnie łatwiej mi jest ustawić balans bieli w kamerze. Nie mniej jednak photoshop też zrobił swoje. Nawet chmury to odpowiedni pędzel żeby ciągle nie szukać zdjęć. Kostki żywopłotu to boxy z dużą ilością ścianek, znoisowane i z mapą displacement, bluszcz to ivygenerator oczywiście. Drzewka ze stajni evermotion. Dobrze wychodzą a liście tam mają włączone translucency. Jedynie kicha jest z małymi iglastymi krzewami.

Co do trawy to rzeczywiście ta z przodu ma za duże nasycenie i zgodzę się z kiepskim kolorem krzewów. Płyty zostały takie jakie inwestor chciał.

Dzięki za bardzo pomocne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test shaderu i studio:

 

finalny.th.jpg

 

Model nie mój, pobrany za darmo z jakiejś strony z modelami.

 

tekstura proceduralna czy coś? :)

 

-------------

 

Poprawka shaderu, czy pasi?

brcelon3.jpg

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale IMO trochę plastikowo to jeszcze wygląda. Podejrzewam, że jeszcze trochę trzeba by przeskalować mapy - mam wrażenie, że są za duże. Sam mam ciągłe problemy ze skórą (tylko mi nie piszcie, że od tego jest dermatolog).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ujęcie - kanapa wygląda na wielką jak autobus przegubowy. Deski wyglądają na zbyt małe, czuć monotonię, kuchenka pod schodami obok książek to dziwny pomysł. Stuninguj lapciaka do jakiegos VAIO czy maca - skoro jest na pierwszym planie to niech się prezentuje. Ogólnie wszystko wygląda jakby pogubiło skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores super exterior!

 

hihi a taka wariacja na temat mojego nowego biura :) wiz 40 min :P

pracowniakomputerowa.jpg

 

P.S.

Asystentki jeszcze nie mam... no ale kto wie może taka się gdzieś znajdzie :P (model gdzieś z netu)

 

P.S. 2

Panie w różowych miniówkach zapraszam na rozmowę w sprawie pracy na stanowiso" ładnej nic nie robiącej asystentki" :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. 2

Panie w różowych miniówkach zapraszam na rozmowę w sprawie pracy na stanowiso" ładnej nic nie robiącej asystentki" :)

 

Pozdr.

 

jak to nic nie robiacej?... no przeciez niech chociaz robi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozioo, naprawdę super wygląda.

 

Ode mnie felga robiona jednego wieczora z nudów, generalnie słabo wyszły niektóre rzeczy, ale jakoś odechciało mi się pracować na tym, taki pointless ;)

 

fegv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortom. Choć wizka nie powala, kolory i IESY są fajne. Podłoga tylko taka.. ciulowa :)

Leserka w miniówce .. prze... mniam :p

 

wiz 40 min to ile procent gotowców tu masz ?

 

 

pani asystentka+krzesło, laptop, okna z eversów dopasowane + mirror na 3 kwatery, drzwi z netu (trudno nie znaleźć) reszta nawalona na szybkiego... wszystkie materiały ode mnie, zgadzam się podłoga jakoś dziwnie wyszła :)

 

No cóż jak for fun to for fun.

 

Chrupek - masz racje zmieniam swoja postawe oraz ogłoszenie: Panie w rózowych miniówkach zapraszam do prawie nic nie robienia na stanowisku: "asystentka/erotyczna masażystka grafika" :)

 

Wybaczcie głupawkę ale po 5 drinach i tequili człowiek dziwnie pisze :)

Trzeba się jakoś odstresować po pracy :)

Za jakiś czas dorzucam jeszcze panią sprzątaczkę... a co mi tam jak tracić czas to w dobrym towarzystwie :)

Wiz... juz niebawem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja...

 

Świerszczu genialne, przecholernie mi się podoba, jedynie połysk asfaltu bym zmniejszył, wygląda bardziej jak płytki w salonie teraz. ;) Reszta genialna.

 

Baronek: Ogólnie super, świetne materiały, tylko troszkę mi się to za bardzo zlewa, brakuje mi lekkiej gry światła i cienia... chociaż może to być przez mój monitor, ale nie jestem pewien.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam robić zróznicowane ujęcia w dzień, zachód, noc etc. Przesada wskazana. Animacje tego będę renderował do reela, pewnie troszkę zmienię w tej scenie jak już zamknę zlecenie. Nie pasują mi te potężne kwiaty, ale to odgórny narzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC. Tak jak mi się wcześniej twoje exteriory nie podobały to teraz bardzo mi się podoba. Architektura cukierkowa, ale klimat, kolorystyka i roślinki naprawdę ładnie wyszły. Flara jest kiczowa :)

 

jarross. Trochę przesadziłeś z ostrością i brakuje oddechu - więcej nieba u góry i po bokach zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SWRSC - ładne oprócz tego ostatniego

Loki - zbyt jednolita jak na taki kawał ale jak dorzucisz resztę to będzie

jarross - za ostro i te kolorki niezbyt naturalne

 

I exteriorek odemnie

 

ujecie1pixel1200.jpg

 

Edit: oryginał dla Lokiego

 

ujecie1oryg.jpg

Edytowane przez Tores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to Tores, kora ładna - własnej produkcji?

trawnik i ludzie też dziarscy (ludzie to własne zdjęcia czy jakieś z netu dostępne?)

pokazał byś obrazek bez postpro?

 

mogłeś gęściej dawać te żywopłotowe krzaczki, bo przerwy między nimi widać - chyba że taki efekt miał być a nie ciągłego pasa żywopłotu.

 

co do trawy mojej - nie chce żeby tiling było widać, monotonię złamie 25 domków z zagospodarowaniem. Zdziwiło mnie że taki kawał trawnika z displace liczył się w tej rozdzielczości tylko 15min.

 

jarras - jak dla mnie za ostre to ( próbuj może smart sharpenem powalczyć jakoś - o ile tego nie robisz jeszcze). za to krzaki fajne te na 1 planie. własnej produkcji ?

 

---- edit ----

 

po !Ewerta uwadze:

 

fakt szczyt architektonicznych możliwości to to nie jest :D, ale podziwiam ich za te deski na elewacji, o ile do nich dojdzie jak inwestor cenę zobaczy

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności