Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

część interioru, nad którym pracuję - 2-3 pomieszczenia w planie.. modelowane panele podłogowe.. No to, hejo, kawałek już jest. Mapowanie na ścianach do poprawienia, jak na tapetę przystało. Macie jakiś fajny sposób na wykładzinę z displace 2d? ;)

To kolejny początek bo wczoraj juz mialem praaawie i Max wywalił, chociaż robie co chwile save'y i potem nic nie mogłem odtworzyć. Także 90% od nowa ;/

 

Atrakcja wizualna siedząca na łóźku nie moja, ale przygotowane do niej tekstury - ogółem zassane z neta - tex musiałem troche podmalować w PSie a model verteksy zweldować ;) No i nadać materiały wgrać teksturki... No to pytam - jaki sposobik na wykładzinę? :D

lmnr.jpg

 

P.S. Właśnie mnie w oczy kole displace wykładziny.. muszę jakiś patent udźgnąć bo mapki nie mam dobrej ;/ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dunuś albo ta laska ma wagę prawdziwie "piórkową" albo masz kamienne totalnie nieplastyczne wyrko ;).

Widać że całość warsztatowo na bardzo wysokim poziomie będzie ale ta laska imo to zepsuje dopuki nie zrobisz czegoś z jej włosami, tak żeby były mniej plastikowe :)

Co do wykładzinki to kluczowy będzie tiling (właściwych rozmiarów, żeby nie była zbyt rozciągnięta, ani zbyt luźna - tak jak tutaj ci wyszło) no i wysokość (tutaj ponownie za duża) podusmowując - tą zagęść i zmniejsz wys. displacementu

pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturprx2 - kto jest producentem tej sofy - fajne to :) Wizka bardzo spoko, choć dla mnie trochę za ciepła (jakieś osobiste problemy z tym mam - wszusyko najchętniej bym w takich dziwnych klimatach robił, choć klientom to pasuje)

 

Dunuś - pogoń tą laskę pod prycznic niech ni epsuje efektu, rozłóż pierdoły jakoś na tej półce - wszystko masz zgarnięte na lewy bok - akurat to miejsce ze względów praktycznych powinno być puste. Jeśli chodzi o wykładziny to jak mi coś nie leży z displace używam po prostu poly i ewentualnie proxy z niego robię.

O koszmarnej tapecie nie muszę chyba pisać.

 

Żeby nie spamować też taką szybką pierdołę wrzucę. W sumie rzecz odbierają dwie klientki - jednej bardziej pasuje taki klimat

 

regalywitrynyzmn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chymm ... w sumie racja. Ten fotel trzeba będzie zastąpić. Przy tym biureczku wydaje się wręcz nie w skali. Zależało mi na tym żeby utrzymać jakąś kontynuację z jedną z poprzednich aranżacji - to jest niby gabinet ale zestaw nie jest wyłącznie biurowy stąd nie robię typowego biura, żeby nie narzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh. najchętniej nic bym nie napisał, ale jak chcesz to luz.

Pomieszanie totalne, nie moje kolory. Co bym od razu zmienił:

- wywalił bumpa z podłogi

- okno dał białe

- wywalił kwiatka na biurku

- zmienił kolor odbić na monitorze.

- dał krzesło i fotel które będą pasowały do mebli które chcesz pokazać.

 

______________________________________

 

Ja ćwiczę robienie wklejek do interiorów.

 

testludzie.jpg

 

testludzie2.jpg

 

Kolorystycznie misiek i bachor nie pasują, ale co tam ;)

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś - pogoń tą laskę pod prycznic niech ni epsuje efektu, rozłóż pierdoły jakoś na tej półce - wszystko masz zgarnięte na lewy bok - akurat to miejsce ze względów praktycznych powinno być puste. Jeśli chodzi o wykładziny...

Okej pogonię. Reszta Twojego komentarza w porządku. A jeśli chodzi o wykładzinę - już wspomniałem w poście, że mi nie pasuje, dlatego szukam lepszego sposobu. Ale problem rozwiązany, zmieniłem tekstury. A te pierdółki to to co jest na tej szafce? Mam je tak rozlozyc na cały blacik, nie tylko po lewej stronie, aha, dobrze rozumiem? Zresztą te pierdółki trzeba powiększyć bo np ta lampa jest za mała ;)

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert - dzięki, cieszę się, że udało mi się sprowokować Cię do wypowiedzi. Jak mam za dużo na łbie to tracę dystans a wrzucając coś na forum mam nadzieję sprowokować kogoś do wypowiedzi - krytyki tego, co sam już często nie zauważam.

 

Bardzo fajnie Ci te wklejki wychodzą, też próbowałem ale jakoś nigdy mi to nie wychodzi :/

Edytowane przez KaeMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlidesign - tak, fotel przed komputerem wymieniłem ale ten pod oknem IMHO dobrze komponuje się z tapetą.

Dla mnie tak naprawdę z tymi meblami jest ten problem, że klient już w trakcie produkcji za najważniejszy czynnik bierze "taniość". Podejrzewam, że te dwa fotele są warte więcej niż komplet mebli do trzech pokoi od tego producenta. Chyba najlepszym przykładem jest to pomieszczenie pseudo biurowe - chętnie zrobiłbym jakieś bardziej wypasione biuro ale w przypadku gdy sama porządna lampa, która jest dodatkiem jest dużo droższa od prezentowanych mebli coś jest nie tak. Jakoś się nie klei - o ile udało mi się to jeszcze jakoś zamaskować w przypadku poprzednich aranżacji to tu już są schody. Nic to, do zamknięcia katalogu został mi jeszcze pokój dla małego dziecka i dwie kuchnie (to dopiero będzie tragedia).

 

boilitic - szkoda, że ja tego nie czuję a wręcz odwrotnie często mam wrażenie jakbym cofał się w rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

Hej.

Pisze tutaj bo nie chce zakładac osobnego watku.

Mozecie mi powiedziec skad sie biora te dziwne pasy na modelu ( jak by cienie ale nie cienie), zwłaszcza opona. Zastanawiam sie czy to wina modelu, materialu ( zwykły szarawy kolor diffuse) czy tez swiatla. nie chce zeby pod koniec roboty sie okazalo ze cos nie tak. Swiatło to skylight i omni. render mental.

 

03.jpg

 

04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne to masz peter;)

 

ja zas w opozycji sielaneczka, dla zabawy w zasadzie, ale ze nie mam czasu bawic sie dla siebie to pobawilem sie przy zleconku :)

 

tak kombinuje robic sielskie klimaty...

polnych kwiotkow zabraklo ino do pelni szczescia...

 

sampletree12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe: Zrób ty kiedyś tuta :)

09121986: Świecisz też HDRK'a czy masz ją tylko dla odbić/tło ?

peter_muler: Chyba trochę zbyt monochromatycznie, albo to przez morphe bo u niego zawsze full kolorowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter: fajne Panoczku, tzn niebo i bryła budynku bardzo przyjemne. Otoczenie "może być". ;)

 

Morphe: Ech, miód po prostu. Skąd bierzesz ludzi? Wszystko tutaj to jest 3d, poza ludźmi oczywiście? Ja bym może tylko satelitki się pozbył, strasznie kiczowato wygląda. :D

 

Pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baronek - to w sumie tak na szybko dosyć robione ;) chciałem zobaczyć czy jeszcze jakies pojęcie mi zostało , zamierzam się do skończenia BMW z4 , bo stanęła w połowie praca nad nią.Dzięki bede działał dalej ;)

peter_muler - 100% racja :D czasem najciężej trafić w najbanalniejsze rozwiązanie , rzeczywicie na prosto wygląda o niebo lepiej . Thx :)

Nvidia - Tak świecone dosyć mocno hdrką , sun jest w sumie tylko lekkim doświetleniem sceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morphe Piękna robota, trawa onyx.? Sztukę rzemieślniczą zieleni opanowałeś najlepiej jak można chyba spotkać w 3d, co prawda na obrazku pogoda minimum 25 stopni. A dziecko popier..W zimowej kurtce, ale to detal:) odbicia w okna tez skopanie wyszły, czarne dziury, a satelita się idealnie komponuje do tej architektury i polskiego krajobrazu kiczu.:) Jestem tylko ciekaw jak developer jest rozliczany z takiej bujnej roślinności, bo czasy wstawiania drzewek tu i tam skończyły się:) krzewy przejdą, ale tego typu wysokie drzewa nie:) jeszcze raz Super obrazek.

 

peter_muler Widzę ze lubisz i co ważniejsze czujesz się dobrze w starej dobrej klasyce:), świetna robota.. Jaki docelowy materiał na tym byś widział..? To jest biały beton arch.?, bo kiepsko widać fakturę na tej rozdziale obrazków, poka jakiś rzut..Odrazu z parkingiem ; p

Sterylność podania pracy jest super, z charakterem i z dużymi Kulami :)

Edytowane przez arch515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczyly sie takie czasy wstawiania roslinnosci? hmm moze zyje na innej planecie:D, klient jest wniebowziety, ale klienci sa rozni... wiec nie ma co o tym gadac.

dzieki za komplement, ale sadze ze sa lepsi, i to duzo, napewno....

tak polska rzeczywistosc...

a co do teperatury hmm patrzac na ostatnie warunki pogodowe.... pozatym, nie mam innego dzieciaka 3d ktory na tyle fajnie wyglada... znaczy nie jak pudelko kartonowe.

 

a, trawa nie jest z onyxa, sam sobie robie, interfejs trawy onyxowej jest dla mnie nie do przejscia :D

Edytowane przez Morphe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności