Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za komentarze. Trawa intensywna bo w druku przeważnie kolory siadają i robi się ponuro a ta wizka ma być kolorowa i przyjemna w odbiorze.

!Ewert - kolor różowy wyszedł automatycznie z pomieszania żółtej elewacji i żółtego światła z okien z mocno niebiesko-fioletowym światłem z nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

!Ewert - kolor różowy wyszedł automatycznie z pomieszania żółtej elewacji i żółtego światła z okien z mocno niebiesko-fioletowym światłem z nieba.

 

Masz światło kierunkowe niebiesko fioletowe? czy to taki enviro?

 

Biuro ode mnie. Kompresja zabija :/

pomieszczniepracownicze.jpg

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek : Dzięki! Na to wychodzi :) HDRK'a załatwia sprawę oświetlenia więc jedyny parametr którym wystarczy się bawić to parametry kamery. Co do niebieskiego to słońce jest stosunkowo wysoko bo to hdrka z 14:30 więc cienie bardzo kontrastowe wyszły.

 

jlidesign : cieszę się! dzięki!

 

oto inne ujęcie (przed i po postpro):

 

sds.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek : Dzięki! Na to wychodzi :) HDRK'a załatwia sprawę oświetlenia więc jedyny parametr którym wystarczy się bawić to parametry kamery. Co do niebieskiego to słońce jest stosunkowo wysoko bo to hdrka z 14:30 więc cienie bardzo kontrastowe wyszły.

 

jlidesign : cieszę się! dzięki!

 

oto inne ujęcie (przed i po postpro):

 

sds.jpg

 

piszesz ze hdrka jest z 14.30

render wyglada na delikatny zmierzch

czy hdrka nie jest czasem zle dopasowana do efektu jaki chciałeś uzyskać.

NIe powinieneś użyć hdrki z wieczornych godzin???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jlidesign : zgodnie z tradycją zrobię takiego tuta żeby nikt już nic nie wiedział ;) a poważnie to może za jakiś czas coś zmontuję.

 

Pionier : Dzięki zią! :D

Co do zabawy w hdr, tutaj niestety nie ma wersji ekonomicznej ;/

Więc wypadałoby mieć aparat z przyzwoitą ilością mega pixeli (koniecznie pełno klatkowy) i do tego konkretny statyw (nie chyboczący się na wietrze) oraz obiektyw w tym wypadku sigma 8mm (http://www.sigmaphoto.com/shop/8mm-f35-ex-dg-circular-fisheye-sigma). Ten obiektyw robią pod praktycznie każdy aparat z pełną klatką jaki jest na rynku. Próbowałem jeszcze z tańszym obiektywem samyang ale niestety okazało się że nie jest "circural".

 

 

Marek G : ta wieczorna to z 20:30 przed zachodem słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17123909.jpg

 

Pierwszy mój wpis tutaj po dłuuugiej przerwie. A to taki test renderu.

Mam jeszcze pytanie, czy jest jakiś dobry plugin do photoshopa obsługujący dobrze format OPEN EXR? Ponieważ jak, załadowałem ten obrazek, zamiast porządnych 32 bitów, miałem strasznie wyglądający obrazek, z ekspozycją w każdym miejscu ustawioną na 1.00, a jak zmieniłem ustawiania curve editorem, zaczęły się pojawaić straszne szumy, to samo mi wyszło jak zapisałem w formacie TGA. Znów After Effect nie ma z tym formatem żadnych problemów, ale nie widzi mi się postprodukcja jednego obrazka w After Effect.

Edytowane przez MiRi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunuś - ciemne tło trochę odwraca moją uwagę od tego dragona, może jakieś chińskie pomieszczenie w tle (ścianka, kotara itp) + blur

Miri - obrazy się krzaczą:/ najlepiej jedną tematykę zastosować jak już i rozmiar, obiekty kiepsko zeskalowane, kabel od lampki prawie jakby na napięcie "siłowe":). pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności