Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hcpiter, nieszczęśliwie trochę kadr wybrałeś. Przez brak tylnego koła wydaje się, jakby tył wisiał w powietrzu. Brakuje też cienia pod samochodem(?) Chociaż jak patrzę na karoserię i odbicie słońca, to może właśnie dlatego tego cienia nie ma od tej strony:)

P.S. Ale te budynki, to chyba bitmapa?

I coś dziwnego Ci się dzieje z tapicerką, chyba, że jest w groszki?:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za komenta, cien pada, chociaz bylo to swiecone hdri i jeszcze niestety nie ma w indigo kontroli nad tymi cieniami, nawet nie mozna dodac swiatla typu direct zeby wzmocnic ten cien, mialem dodac go w PSie ale wolalem juz nie. Budynki to bitmapa z tla hdri. Ogolnie jeszcze wszystko dogryzam w tym rendererze :) Te kropki to od szkła, nie wiem czy to bug beta wersji czy po prostu trzeba było dłużej dopiec.

Edytowane przez hcpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo Nvidia jest na +, dużo bardziej mnie to przekonuje niż wcześniejsze. Walcz dalej.

Można by z tego niezłą scenkę zmajstrować jakis domek między tymi drzewami.

Kamerkę też niżej dać.

Edytowane przez bbandi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas zabawy z tym indigo spotkalem sie z czymś dziwnym, nadalje sobie materiały różnym rzeczom i tak np. daje chrom na klamkę i ramki wokół okien a na renderze wszystko jest polakierowana o_O ktoś wie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pobrałem demo tego indigo i tam sie właściwie wszystko samo robi:P

 

EDIT: jak to nie można dodać światła typu direct? a to co jest:

cuda11scene.png

 

Nie mozna dodac tego swiatla gdy sie oswietla tym sposobem ktorym ja oswietlalem, jedynie mozna fakekowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

touch rozjaśnij roślinke, aby nie był taka ciemna zieleń. kratke drewnianą spod wanny powiększ i wysuń aby czysta podłoga tak nie była. nie dużo, ale trochę. w lustrze niepotrzebnie dałeś nastęne lustrom za dużo luster. pozostaw sam karolyfer albo nad nim daj półkę. lampa sufitowa mi nie pasuje designem, nie wiem co dokładnie ,ale nie podoba mi się. wanna może być trochę bardziej glossy. taboret/toalnetka są trochę nazbyt małe i można je przesunąć na drugą stronę wanny z lewej strony obrazka trochę odsuniętą od ściany tak że ładnie dolny lewy róg zapełni.

 

moje takie luźne spostrzeżenia. ogólnie very nice. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiz0r - i o to właśnie chodzi! Dzięki wielkie za uwagi;) Ogólnie co do lamp, sam mam coraz większe wątpliwości, tak w stosunku do jednej, jak i drugiej, aczkolwiek z materiałami może zmieni się też ich odbiór, więc na razie wstrzymam się ze zmianami. W scenie są tylko dwa lustra, nad wanną i nad umywalką, reszta to obrazy/zdjęcia, tylko nie znalazłem jeszcze odpowiednich grafik;) Roślinka - prawdę mówiąc celowo jest w takim odcieniu, nie chcę, żeby za bardzo rzucała się w oczy. A kratka - w ogóle mnie wkurza, hehe, pomyślę jeszcze:) Thx!

 

jahred6, hehe, w tej jednej kwestii nie ustąpię:P Bardziej skłonny jestem wymienić wannę, nad czym swoją drogą zacząłem się teraz zastanawiać:) Dzięki!

 

Pozdr

Edytowane przez Touch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaeMS: Nie taki zły. Zgadzam się z Ola-f , boazeria faajna ! Chociaż mi się w oczy rzucają plamy na suficie ;)

No i highlight od glossa (rozmytego odbicia) nie sprawia dobrego wrażenia, na moje oko tak mało prawidłowy jest, nie wiem, moze mam albo nie mam racji? Zauważ jeśli odbicia kolorowe rozpraszają się w małym kącie, to dziwi mnie to, dlaczego highlight jest rozproszony pod takim dużym kątem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko kolory są ładne, tylko troszeczkę za jasno ze światłem dziennym, bo się białości na ścianach zlewają, (RENDER #1) ALBO mam zle pokalibrowany mointor, bo tak mnie się wydaje po konsultacjach z Pinero, jak pokazywał swoją pracę, jednak nie sadze zeby bylo zle, w 80% dla mnie monitor jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pressenter - ciut zbyt jasne ściany w pierwszym ale generalnie dobrze to wygląda.

KaeMS - kanapa wygląda bardzo realistycznie jak dla mnie. Wyostrz to wszystko i będzie git.

 

I ode mnie taka kolorowa sielanka:

509a3976fcb84b04.jpg

 

0d43bf9b0f612853.jpg

 

8fa541c0a99a1d05.jpg

 

f84ee779e17c7403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocna wersja wymiata dzieki modelowanej trawie, gdzie światło ładnie z nią wchodzi w interakcje. W dzień natomiast wychodzi wada modelowanej czyli ta "jednorodność" praktycznie ten sam nasycony kolor (btw imo troche za mocny , zdesaturowałbym )

 

Oświetlenie słodkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności