Skocz do zawartości

nicponim UP UP !


nicponim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chcesz do jednej ksiazki wrzucic caly przekroj swojej pracy? Bo nawet tam troche starych pracek widze, wlacznie z tym kulfonem i rzygajacym krzysiem xD Nie wiem czy nie lepiej by bylo trzymac taki mroczniejszy ton calej ksiazki? W sumie zalezy do czego Ty zamierzasz ta ksiazke uzyc. tak z ciekawosci pytam, zanim popchne ;) czasem lepiej projekty trzymac jako ogolne duze calosci, a jak dorzucisz do tych 99% realistycznch ciezkich grafik 1 procent takich kulfonów, to nie wiem czy nie beda one troche "out of place"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą ksiazką to dostalem taka propozycje od 'Mad Artist Publishing' i ekipa sama wszystko zrobiła- wiec tez nawrzucali całą mase prac. Docelowo chcialbym utrzymac ją jednak w jednym spojnym klimacie,wiec tj mowisz, pewnie jakis bardziej mroczny klimat. Mysle tez nad zrobieniem serii nowych prac utrzymanych w scisle okreslonym świecie, z dodatkiem szkicow, step by stepow itp. No i finałem mają być videosy. Zobaczymy co z tego wyjdzie;]

 

Pzdr i dzieki wielkie !

 

PS. swoją drogą ciekawe dwa ostatnie artykuły na twoim blogu+ dorzuciłbym jeszcze pare irytujących kwestii ale to juz inna bajka;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to jak takie plany masz z tą ksiazką to chętnie popchne :3 właśnie grunt żeby utrzymać konsekwentny klimat takiego albumu. A więc dopinguję i będę trzymać kciuki :3

Co do artykułów: zawsze możesz dorzucić komentarz xD ten świat jest cudownie absurdalny, ile grafików - tyle traum. ;)

 

PS: dopilnuj żeby dobrze napisali Twoje nazwisko, bo chyba polskich znaków im strona nie wyświetla. A jak strona im nie wyświetla, to chyba trzeba dopilnować żeby w książce nie wydrukowali z krzakami. Chyba, że Ty będziesz to wszystko składać, jeśli tak to nic nie mówie. :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

wwoj, preorder musisz wykonać ręcznie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiatasz, ostatnie dwie prace bardzo klimatyczne i mroczne. Jedno mnie zastanawia - czy w druku nie stana sie one czarnymi, nieczytelnymi prostokatami? Czasami tak mam, ze "dlubie detal w cieniu", a jak wychodzi w druku to nic tam nie widac, i jak patrze na te 2 ostatnie Twoje prace to sa powody do niepokoju. Robisz jakis testowy wydruk w trakcie, czy cos w tym stylu, zeby sprawdzic jak z tym sprawa wyglada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie martwie sie tym ,te zlecenia idą na smartphony,wiec sprawdzam na telefonie zawsze jak to wyglada;]

 

A z drukiem to juz roznie- kwestia do jakiej drukarni sie z tym idzie- w niektorych punktach drukuje idealnie, w innych jak nie kolor to walor sie sypie.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drukiem to należy pamiętać żeby projekt/obrazek zapisać w CMYK (chyba że do fotografa idziesz to możesz w RGB) w zależności ile detali i jak duży wydruk to tak od 150-300 dpi... różnice są też spowodowane rodzajem papieru, czy to mat, glossy, kredowy, plakatowy, płótno, itd... tusz różnie się trzyma i różnie wchłania... no i monitor trzeba mieć w miarę skalibrowany żeby się potem nie zdziwić że kolory są całkowicie inne w wydruku.

 

Najlepiej sobie przekonwertować na CMYK skończoną pracę i od razu będzie widać czy jakieś kolory się zmieniły czy szarości pogubiły itd... no i do druku można też nieco prace rozjaśnić biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj druki wychodzą ciemniejsze... aha i dobrze by było zapisywać do pliku bezstratnego bez kompresji, np PDF, Tiff żeby jakość po dupie nie dostała.

 

Pozdro, świetne prace, vołta już dawałem kiedyś tam, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle, świetne klimatyczne prace :) Nie wiem tylko (w tym drugim) co to są te dziwne wąsy wystające z okolic szyi ?

 

[edit] Aha, to jest to samo co na pierwszym. Dla mnie trochę dziwne jest to coś bo nie umiem określić czy to fragment ciała czy jakiegoś ubioru/pancerza. Tak czy srak prace miażdżą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu malemu ludzikowi w Twojej glowie moglbys kupic lepszy statyw bo zawsze tak samo ustawia kamere ;)

Plastycznie super. Musze zrobic cos takim w klimacie wiec jest od kogo walic kopie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak1 - jezeli nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniadze;]

 

olaf, massy- no niestety, w pewnym momencie wpada sie w powtarzalnosc, postacie musza byc duze, najlepiej od frontu, oswietlone itp. Niektore szkice odpadaja wlasnie ze wzgledu na te wymogi, wiec chcac nie chcac pozniej łapie sie na tym ze kolejny raz robie arta w tym samym kadrze;]

Klient nasz pan, ta?

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czak1 - jezeli nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniadze;]

 

No domyślam się, że budżet na talenty musiał być ogromny. Ilość świetnych artystów, którzy się do tego przyłożyli jest imponująca.

 

Szkoda, że zabrakło hajsu na jakiegoś designera, który by resztę opanował. Sam pracuje w branży takich mobilnych gier od prawie 7 lat i różne rzeczy już widziałem, ale LotC trafił na moją listę "najbardziej spartolone" oraz "najbrzydsze wszystko oprócz ilustracji" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, choć jak już się widziało podobne wcześniej to tyłka nie urywa. W tej stylistyce udało Ci się osiągnąć sporo. Jak dostaniesz inne propozycje to nie odrzucaj, czas podnieść sobie poprzeczkę.

A i jeszcze jedno. Większość twarzy wygląda jak jakieś stare babcie z przystanku PKS. Weź coś popracuj nad stylizacją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porrr13

Polecam wam wszystkim zobaczyć kilka pierwszych stron teczki i poskakac po kilku stronach, bardzo bardzo mocno widać ten progress przez ostatnie 8 lat życia nicponia na forum. Gratluluje. Ostatnie 3-4 lata niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem. zawsze dobrze malowal. az dziwne ze mial kiedykolwiek problemy ze zleceniami, a pamietam ze poczatli chyba byly trudne.

 

jeden zarzut jaki mam to ze calkowicie sie zamknal w swojej comfort zone, ktora jednakze niesamowicie dopracowal i uczynil wizytowka. ale ciezko sie jarac po raz kolejny kopia kopii. niemniej sluszna postawa przy monetyzacji swojej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziex!

 

Olaf- kopia kopii? kompletnie nie czaje tego zdania.

I nie taki comfort zone, najlepiej czuje sie jednak w envirach, a charactery to byla raczej moja slaba strona, wiec dzieki Applibotom zmuszam sie nijako do nauki anatomii i naprawde sporo sie ucze. Teraz np. siedze nad kobiecymi characterami, a te naprawde rzadko kiedy maluje, wiec jest to kawal solidnej nauki. No chyba ze mowisz o stylistyce, ale to juz inna para kaloszy- jeden woli cartoony inny dark fantasy . Jeden nagrywa soul inny disco, etc.

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że używasz czasu przeszłego mówiąc o słabej stronie :) Jedyne co, to ciągle mi się wydaje, że te dziwne rogi wyrastające z karku muszą kolesia strasznie obcierać w pachy, ale pewnie stąd taki poirytowany :)

 

Ile czasu zajmuje Ci średnio taka jedna postać? Używasz tekstur, czy to wszystko mozolnie dziobane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf- kopia kopii? kompletnie nie czaje tego zdania.

 

mam na mysli koiowane samego siebie po pierwszym udanym wypuscie w danej stylistyce. Ale super, ze masz nowe wyzwania z postaciami, plastycznie wsztstko u Ciebie gra, tylko jak napisal Morbid, jak widziales jedno widziales wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicponim: po prostu ludziom się już znudziło zachwycać nad tymi pracami od applibota xD :D jakbyś walnął jakąś gorszą pracę czy coś, to by było o czym gadać, a tak... ciągle tak samo dobry poziom... ;P aż nie wiadomo już co pisać, żeby się nie powtarzać :P

 

PS: kopia nie kopia, robisz do tego samego projektu, więc nawet wymagane jest by całość była spójna. Wydaje mi sie ze poki robisz swoje, to dobrze na tym wychodzisz, nawet jesli czesc innych artystow bedzie marudzic ze sie zatrzymales. Jak sie dojdzie do pewnego pulapu to ciezko potem pokazac ze jest progress, bez zbytniego odskakiwania od stylistyki czy tematyki. Nie jaraja Cie inne stylowy i tematy- tez dobrze. Jakby nie bylo to Tobie ma sie podobac. Artysci sa marudni, nie zadowolisz wszystkich :D

Bede z ciekawoscia czekac na kobiece postacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednym z Twoich psychfanów od dawna :I mam pytanie odnośnie starszego wątku, który był tu poruszany. Czy zmiana monitora, którą planowałeś, a pewnie doszła do skutku przyniosła jakieś wymierne korzyści w jakości pracy? W analogu zawsze malowałem ziemiami (brązy, gama ołowiowa) i krew mnie czasami zalewa, kiedy widzę biedę kolorów na moim monitorze za 6 stówek. Pytam bo w sumie nie wiem czy to jest ogólnie cecha obecnie dostępnej technologii, czy może jednak warto wydać te kilka k na lepszy sprzęt. A mało kto ma takie wysmakowane gamy jak Ty, więc myślę, że jest to pytanie pod dobrym adresem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzieki wielkie za pozytywny odbior!

 

KaliditusZaliditey- tak, zmiana dała i to dosc sporo. Niestety nie poopowiadam Ci nic pod wzgledem technicznym gdyz nie znam sie w tym temacie na tyle dobrze by mowic co jest dobre,co zle itp. Kupilem della (Dell U2412M 24'') i jestem mega zadowolony- zupelnie inaczej wygladają kolory, sa zdecydowanie żywsze, wczesniejsze szarosci łapią teraz wiecej kolorów.

 

I chyba tyle z moich profesjonalnych uwag.

 

dzieki i pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KaliditusZaliditey, nie musisz wydawać kilku tysięcy na monitor. Już za 1000zł masz dobrego fabrycznie kalibrowanego Della U2414H ( jedyny minus to rozdzielczość 1920x1080 a nie na 1200).

Sorry za odbiegnięcie od tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności