Skocz do zawartości

Scena 3D: Panienka po meczu w kosza ;)


ArTooRo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na początku planowałem robić tę pracę w ukryciu :D, ale stwierdziłem, że jednak dając temat na forum zwiększam szansę wykrycia błędów w pracy... no cóż - do rzeczy.

 

Scena ma przedstawiać panienkę w szatni po meczu w kosza (stąd powiedzmy roboczy tytuł ;) ) Krótko mówiąc, szafki w tle, piłka, buty i ciuchy walające się po podłodze a na środku panna w skurczonym w praniu plastronie koszykarskim wyprężona niczym łuk tatarski rozwiązuje sobie kuca we włosach.

 

Mimo, że to praca typowo relaksacyjna, muszę dokończyć ją mniej więcej do 15 grudnia, toteż nie będę ciągnął chyba wątku w nieskończoność.

 

Zacząłem robić model kobiety, a w zasadzie jestem w trakcie przerabiania modelu kobiety, który stworzyłem na potrzeby "Vampire's Kiss". Na razie planuję poprawić nieco ucho, usta oraz dłonie, a potem teksturowanko. Twarz nie będzie nawet w połowie tak widoczna jak na poniższym renderze, ponieważ obrazek będzie obejmował całą sylwetkę postaci - nie idę więc ostro w szczegóły twarzy.

 

To chyba na razie tyle. Czekam na Wasze opinie i komentarze.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

czesc

pomysla calkiem ciekawy ja osobiscie widzil bym siatkareczke :D bo jestem ich fanem wydaje mi sie ze maja wiecej wdzieku i kobiecosci w sobie (w porownaniu do koszykarek) no ale to juz Twoj wybor :-) model oczywiscie zaje... co do twarzy to trudno powiedziac czy warto poprawiac, ale wydaje mi sie ze oczy mozna by jeszcze dopracowac, jak juz ktos powiedzial sa troszke za duze. powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze!

Poprawiłem oczy oraz nieco usta tak jak radziliście, przyznaję jednak że nie do końca rozumiem jak zmienić kolor tekstury ucha. Wiem, że coś niedobrego dzieje się z teksturą przy nogach co mam zamiar zmienić.

Jeśli chodzi o wybór dyscypliny sportowej - no cóż to tylko taka stylizacja ma być :) Nie będzie to koszykarka z prawdziwego zdarzenia. Ja osobiście nigdy nie lubiłem siatkówki, z kolei w kosza kiedyś dość sporo pogrywałem stąd ten wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za komentarze :)

 

krzyhhh - tak, siedzę w Bydgoszczy cały czas od urodzenia :D, jakbyco to jestem chętny na spotkanie, spróbuję jeszcze namówić Porasza

 

Mały update:

Poprawiłem chyba ostatecznie mapowanie ciała, zrobiłem bump mapping na ciele i dorobiłem gatki, przy których, jak po renderze zauważyłem, rozjechało mi się mapowanie - więc będzie do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jeszcze się Wam podoba :)

 

Pierwsza zabawa z włosami - później jeszcze wrócę do tej fryzury, nie chciałem żeby na razie była łysa :P

 

 

 

Wybaczcie, zapomniałem dać siatkę - dam następnym razem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. No to ja sie tu wtrące w dyskusje. Co do modelingu, postać wydaje sie byc poprawnie wykonana, aczkolwiek wydaje mi sie iż jej głowa jest ciod zamala wstosunku do reszty ciala. To po pierwsze, po drugie jej pierśi są jka dla mnie zbyt okrągłe jka piłeczki do tenisa ziemnego( ale to może rzecz gustu)

No i po trzecie, niestety szader skory mi si enie podoba, a teraz dlaczego.

Otóż ma zamało odcieni, tzn , ludzka skora ma różne odcienie, zabarwienie w posczególnych miejscach, a ja tego u cuiebie nie dostrzegam, a raczej u niej.

Zalecałbym zajrzenie chocby na www.3d.sk w poszukiwaniu referek.

Ja bym dodał zdecydowanie więcej różu tu i ówdzie. No dobra to chyba tyle, jakoś nic więcej mi sie nie narzuca. Ogólnie dobra robota, wiem że trudno jest wymodelowac czlowieka i jeszce zrobic mu swietnie wygladajacy szader. Wiem to z autopsji. Zreszta na forum jest gdzieś moj watek z mojej pruby. Pozdrawiam i nie zniechecaj sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

satanicus1991 - dzięki :) znaczy ona dziękuje :D

 

Morfeusz - już spieszę z odpowiedziami:

Głowa również wydawała mi się za mała, toteż sprawdziłem proporcje - zgadzają się - musi więc to być takie wrażenie. Kiedy zwiększyłem choć odrobinę od razu było coś nie tak.

Piłeczki - cóż, przy modelowaniu wziąłem pod uwagę wpływ ubrania na kształt piersi.

Skóra - masz rację, sam doszedłem do takiego wniosku - nie jest to jednak przyczyna shadera a tekstury - pomyślałem, że porobię coś w rodzaju delikatnych śladów opalenizny. Inna sprawa, że światło padało zbyt frontlanie na obiekt przez co wydawał się dość płaski - ostatnio zmieniłem kąt modelu względem oświetlenia i postać zyskała nieco rzeźby, a co za tym idzie - więcej cieni i barw.

 

Niebawem update i obiecana siatka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update:

Tym razem mocno poprawiony skinshader i tekstura skóry oraz ciuszek (dość gapienia się na gołe piersi świntuchy ;)).

Z ciuszkami jest o tyle problem, że częściowo przenikają się z ciałem, co jak zwykle zauważyłem dopiero po renderze, więc to pójdzie do poprawki.

 

Dodałem też obiecaną siatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosc dziwne te majteczki jak na koszykarke po meczu ... ale coz ... model jak najbardziej ...

 

jesli to niebieskie to bluzeczka ... to strasznie dziwnie lezy ... a jesli stanik ... to zdecydowanie za malo trzyma ; > choc faktycznie taki atrybut pewnie nie latwo utrzymac : >

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o właśnie jeszcze taskie zbliżenie na piersi bo niewiem czy mają dobry kształt

no, na tyłku też siatka bardzo skomplikowana, więc jakbyś mógł zrobić dwa oddzielne rzuty na tyłek dla mnie i na piersi dla dawcia.

Wogle weźcie se pozmieniajcie nikci na Arxis_(twoj wiek)_eromero i Dawcio_sadomaso czy coś... ;) Jeesu, wiecie od czego są google? ;d Joke taki, trochę odpuśćcie, co?

Poprzedni shader skóry był lepszy chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wczoraj się nie udało, więc update daję dziś.

Ostatnia niewielka zmiana, w następnym update'cie będzie się więcej działo. Myślę, że w końcu uporałem się ze skinshaderem. Skończyłem też dłonie (nie widać tego co prawda na renderze) i zmieniłem koncepcję koszulki, dlatego zarówno koszulkę jak i gatki dopracuję jak już wypozuję postać - na razie można je potraktować jako zarys.

Teraz to czego nie cierpię najbardziej - rigging i pozowanie uff...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności