Skocz do zawartości

studia


Gość lordnorbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ale ta szkolola nie uczy samej grafiki 3D!:P ale jak mowilem duzo osob 1szy raz spotyka sie z 3dmaxem wasnie tam! a w czasie trwania nauki nie chce sie/ nie umie/ nei ma czasu robic cos megawypasionego! a Galeria jest smetna to fakt..ale tez nieaktualizowana niestety!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wam powiem motyw - zaoczna szkoła, technik informatyk 120 miesiecznie, teraz w styczniu mam sesje a mam taki przedmiot co sie nazywa zarys wiedzy o gospodarce, miałem 10 godzin (i przedmiot sie skonczył!!!!) wielkie nic sie nauczyłem bo czego mozna sie nauczyc przez 10 godzin a co dopiero jak teraz bede miał sesje - przeciez to niemozliwe - sprawdzałem na necie to na temat zarysu wiedzy o gospodarce to ja widze tutaj encyklopedie na ten temat - poracha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurt: hm, nie wiem jak ty, ale dla mnie to troche wywalanie kasy w błoto. O kolorach itp to sobie z ksiazek poczytasz, a rysowac to lepiej pojsc na jakies konkretne lekcje rysunku. Co do samej szkoły to moja znajoma tam poszla z wielką checia nauczenia sie Maxa, teraz jak slyszy slowo "3d studio" to dostaje nerwowych drgawek :) W kazdym razie z tego co widze jak umiesz robic to bardziej by ci sie przydaly jakies konkretne lekcje w dziedzinach w ktorych czujesz ze kulejesz. No, wypowiedzialem sie :)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poszedł do szkoły rysunku i malarstwa jakiejś, bo tak na zajęciach z 3d maxa się zanudzisz :P

 

Pomyśl tak - jak robisz to profesjonalnie to nie nauczą ciebie niczego... A lekcje tradycyjnego malarstwa i rysunku przydać się mogą każdemu grafikowi.

 

(Sam się chyba wybiorę na coś takiego, studia się kończą a gdzieś laski poznawać trzeba :P)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie....czy wy wszyscy umiecie całego 3dMaxa na wylot?:P sa ludzie na tym forum ktorzy robia swietne modele a nei wiedza jak wstawic bipeda ....tak wiec na gorsze to nie poojdzie! Pozatym....jezeli ma ktos $$ i lubi to to po co ma sie meczyc z matma i rzeczami ktorych sie nie trawi?

 

Master K Grafika to nie jest SAMO 3D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxa to pewnie sam producent nie zna na wylot Oo ... bo i po co :)

 

grunt to robić zawsze coś czego się jeszcze nie umie... tak samo jest z szkołą ... poco wymiataczowi np.3ds... studia z tym związane.. dojdzie do tego że zacznie się douczać psora Oo za nasze pieniądze!!

takie studia miały by sens gdzieśza granicą.. ale nie w "naszym małym pięknym kraju"

 

 

w życiu liczy się portfolio.. i doświadczenie zawodowe... :)

 

ps. Ma ktoś jakieś zdanie na temat ASP wroc. (fot i multimedia.) zaocznie.

jak wygląda tam dostawanie się... przedmioty... sesje .. i w ogólę...

(mam trochę/sporo info od Vorka . Ale fajnie by było poznać jeszcze kogoś zdanie.

pozdrawiam.

 

(+) ok napewno się odezwę;) możesz być pewien :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety: hehe to by było niezłe ;) .. ale tak teraz myślę... że jak będzie tam więcej kandydatów jak Ty .. to .. hm.. to źle :o

niby to zaocznie i kupa kasy.. ale miejsca ograniczone.. :rolleyes:

a tam.. dam/y radę ;)

 

ps .. to ma ktoś jeszcze jakieś newsy o tej szkole ? bo szkoda mi męczyć tylko vorka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie idźcie do szkoły gdzie dostaje sie tytuł INŻYNIER INFORMATYKI. Bo przez 3/4 czasu - drogo opłacanego - będą was chcieli nauczyć: programowania, matematyki, fizyki, statystyki, ekonomii, i innych kompletnie NAM grafikom nie potrzenych obzdetów. Ja właśnie kończe http://www.wit.edu.pl która ma kierunek Grafika Kopmuterowa - i powiem wam ze niczego mnie nie nauczyła a ta szkołą jest lepsza od pjwstka - mniej bulisz i cie nie męczą jak na japońskiej z warunkami itd itp - i mniej popapranych ludzi jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie mialem wczoraj male spotkanie z Vorkiem w sali komputerowej :)

 

tez jestem na ASP Wrocław foto i multimedia tylko ze uzupelniajace magisterskie, wskoczylem po dziennikarstwie ze specjalizacja tv i filmoznastwo - przyszedlem z teczka 30 prac 3d i minie przyjeli :) mie mialem zadnych fotografii

 

semstr sie konczy za miesiac musze miec wszystko gotowe na zalki i powoli przyrastam do krzesła...

 

wrazenia po tym krotkim czasie spedzonym w szkole sa takie ze kierunek jest raczej fotograficzny niz multimedialny :) ale w razie czego jest sie kogo spytac o fusiona, shake'a, combustiona, premiera, maxa

szkola ma fajne studio audio, foto, pare lamp, zurawia do kamery (czy jak to sie tam fachowo nazywa ;)) dobrzy specjalisci, jak ktos chce to moze sie wiele nauczyc, mi po tym krotkim czasie troche otworzyly sie oczy na pewne kwestie - takze polecam ;)

 

 

z fotografią- jak dla mnie, osoby ktora pstrykala jedynie texturki desek czy chodnikow- to troche ciezlo z poczatku, ale po pewnym czasie mozna "załapać" styl ASP, generalnie trzeba troche przestawic tok myslenia

 

w kazdym razie jestem calkiem zadowolony, tylko czasu ciagle mi brakuje

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tylko wam pozazdrościć... ja studiuje (narazie) Zarządzanie i Inżynierie Produkcji na Politechnice Warszawskiej... studia nawet fajne, ale większość tego co mi przedstawiają - dla mnie nie do pojęcia. Zobaczymy jak to po sesji będzie z zaliczeniem Manik'a albo Mamce ... bo np z analizy mam pierwszego kolosa niezaliczonego a jutro już drugi... jedyna nadzieja - spend :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) sesje dopiero bede mial

 

na poczatku lutego jest przeglad, narazie mam wszystko w fazie "produkcji" tzn nanosze poprawki itp...

ale spox, jak zrobie to zapodam :)

 

edit

a wczesniejszych tez nie moge no bo to moja 1-sza sesja w ASP hehe jak pisalem wczesniej wskoczylem po licencjacie z dziennikarstwa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslicie, że Grafika na ASP wrocław to dobry wybór. Wiem, ze nie będzie tem zajęć z modelowania w Mayse i nauki cięzkiej sztuki fotorealistycznego renderingu ale ale jak ktos chce poznać teorie malarstwa i rysunku itd itp...Jak swym krytycznym okiem ocenilibyście ten wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CzAk1 wg mnie to to B. dobry wybor. Gdybym mial kase to sam bym startowal na asp we Wrocku. A tak ide na Wssu w Szczecinie kierunek: grafika uzytkowa.

 

A ja mam takie pytanie.

Co waszym zdaniem jest bardziej oplacalne po wzgledem znalezienia pracy, bo mam do wyboru dwa kierunki. Albo w/w grafike uzytkowa albo architektura wnetrz. Ktory kierunek daje wieksze mozliwosci znalezienia pracy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zorientowany a związku z tym że za 3 miechy moja matura musiałbym podjąć wybór szkoły. Interesujący mnie kierunek to informatyka a ściślej grafik 3d. Nie wie może ktoś gdzie w Wrocławiu albo Opolu jest taka szkoła gdzie można uczyć się pod kątem grafiki 3d.?? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wspomnial ze go interesuje we wrocławiu bądz opolu :), Ja nie polecam zadnej w PL:) jesli chcesz sie uczyc grafiki to lepiej czynic to w domu, aczkolwiek istenieją różne sytuacje zyciowe np.: WOJSKO :), w takim wypadku polecam pójsc na jakąs tanią, małą wymagającą, najlepiej aby sie dogadac tak aby nie chodzic a zdawac :). A po jakis 3 latach nauki wyjechac za ocean i wsio z wojskiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunek to informatyka a ściślej grafik 3d

 

jak mi ktos kiedys racjonalnie wytlumaczy co ma grafika 3d do informatyki to moze zdobede zapal zeby wrocic na swoja stara uczelnie.. bo imho najglupsze co mozna zrobic to pojsc na informatyke, chocby szumnie podpisywana mozliwoscia robienia specjalizacji z 3d chcac sie nauczyc czegos zwiazanego z grafika.

a co do uczelni to polecam vfs albo gnomon.. co prawda kawalek od wrocka i opola ale...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max ma rację, tyle, że skoro Polska jest sojusznikiem USA, to lepiej pojechać za ten drugi ocean. Koale i kangury dają sie lubić, chociaż te pierwsze wymuszają lubienie zapachu eukaliptusa, a te drugie wymagaja w kontaktach f2f dużej sprawności bokserskiej. Odradzam tulenie się do kolczatek.

A, oczywiscie w Australii mają już prąd i calkiem niezly system informatyczny, także będzie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Kilka slow wyjasnienia. Aktualnie przebywam za granica, ale powoli mnie juz to wszystku ******* i pomyslalem sobie ze moze sprobowalbym pojsc na studia :) Jako ze w klasie maturalnej wiedzialm juz ze wyjade za granice, wiec zabardzo sie nie przylozylem i moje wyniki z matury nie sa rewelacyjne. Chcialbym sie porownac i zobaczeyc czy z moimi wynikami mialbym szanse startowac teraz na studia, czy lepiej najpierw poprawic mature :/

 

I tutaj prosba do was, a w szczegolnosci do rocznika 86/87 jako ze chodzi mi o nowa mature. Jakie mieliscie wyniki? Na jakie kierunki sie odstaliscie?

 

Mnie osobiscie interesuje elektronika itp, jak to jest z dostaniem sie na politechnike (np warszawa) na ww kierunek lub podobny, np mechatronika, elektrotechnika, fizyka itp? Slyszalem ze teraz nie ma zbyt wielu chetnych na inzynierow tego typu. Czy to prawda?

 

Moje wyniki jak cos:

Polski 88%

Angielski 91%

Matma podst. 50% roz. 20%

Fizyka podst 36% roz. 32%

 

Mam szanse? ;P

 

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronike niezabardzo... na fizyke tymbardziej. Z dostaniem to pół biedy - gorzej się utrzymać. Studiuje na wydziale inżynierii produkcji Politechniki warszawskiej... Zarządzanie i Inżynierie Produkcji... niby nienajciężej, ale jednak łatwo nie jest. Na politechnice zafundujesz sobie jedne z najcięższych studjów jakie istnieją.

 

Mam dwóch kumpli na wydziale elektrycznym... jeden miał 100% z fizyki rozdzerzonej (podstawowa 90 a z matmy na odwrót) - studiuje makrokierunek.

Drugi też miał sporo lepsze wyniki od Ciebie, a dostał się na electronical engenireng - studia w języku angielskim (czyt. dopłaca 2tysiące za semestr w ramach kosztów prowadzenia studiów w tym języku) ... bo na studia w języku polskim nie było już dla niego miejsca ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie najbardziej martwie sie dostaniem. Jak juz bede na studiach zaczne myslec jak sie na nich utrzymac :). Co do matury to mialem w planach poprawe az za rok, gdybym teraz sie nie dostal sprobowal bym poprawic mature i probowac jeszcze raz na studia. Mialbym rok na doglebne nadrobienie/przypomnienie materialu.

 

Piszecie ze z dostaniem sie nie jest tak zle (ogolnie). Jak to sie ma odnoszac sie do moich wynikow z matury? Mam szanse sie dostac? Pocieszam sie (a moze nie powninem?) tym ze mam kolege ktory mial wyniki z matmy prawie takie same jak ja, ale z fizy po okolo 30% wieksze i na fizyke dostal sie bez problemu. Twierdzi ze wcale nia ma tak duzo chetnych na ten kierunek. Jak to w koncu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności