Skocz do zawartości

OmeN2501 :. UPDATE 09.07


OmeN2501

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 233
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodzi o to aby się uczyć i poszukiwać-ad. Omen, a nie kopiować, bo zginiesz na rynku.

 

To jest typowo artystyczne stwierdzenie ;] Ja prosty rzemieślnik nie szukam "nowych" srodkow wyrazu, ja szukam srodkow wyrazu ktore trafia do jak najwieszej ilosci ludzi, przez co musza byc w jakims stopniu spopularyzowane. Sztuczka polega na tym by w tej pop-artowej zupie bylo tez cos ode mnie - czy mi sie to uda - historia ( tudziez klient :P) oceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt cytatu:Chodzi o to aby się uczyć i poszukiwać-ad. Omen, a nie kopiować, bo zginiesz na rynku.

 

Cytat:

Chodzi o to aby się uczyć i poszukiwać-ad. Omen, a nie kopiować, bo zginiesz na rynku.

To jest typowo artystyczne stwierdzenie ;] Ja prosty rzemieślnik nie szukam "nowych" srodkow wyrazu, ja szukam srodkow wyrazu ktore trafia do jak najwieszej ilosci ludzi, przez co musza byc w jakims stopniu spopularyzowane. Sztuczka polega na tym by w tej pop-artowej zupie bylo tez cos ode mnie - czy mi sie to uda - historia ( tudziez klient :P) oceni.

 

"Dupa tam", jak mawiał Kiepski. Żadne artystyczne stwierdzenie. Sam chopie poszukujesz doskonałości robiąc te swoje mazidła. I nikt tu nie pisze o "ośrodkach" wyrazu :D gheh Z tą oryginalnością , to masz chłopie rację. Świadectwo jakieś po sobie warto zostawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Lancer bos ty artysta i w tobie wyzsze nuty graja (czego w sumie troche zazdroszcze), ja mam troche bardziej robocze spojrzenie na sprawe. I wychodzi ze niby mowimy o tym samym ale w troche roznych jezykach ;] Ja generalnie nie mam jakichs glebszych przemyslen na temat tego jak tworze i po co - robie swoje a jak ktos zaczyna krzyczec ze zle to sie poprawiam i tyle :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

hehe - ale dyskusja. po prostu niech każdy robi swoje i uzywa do tego plasteliny nawet - jesli koncowy ekeft jest wporzo (tzn. spójny, ładny itd.) to mnie to naprawdę rypa. Ale tak jak powiedział Omen - jesli sie nie ma podstaw (kompozycja, umiejetnosc obserwacji itd.) to nawet umiejetnośc teleportacji w niczym nie pomoze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze w to ze jak bym załuzmy, wychodził w plener malując pola łąki lasy z obserwacji to po kilku latach (zaleznie od predkości rozwoju) byłbym w stanie zrobic wystawe takich pejzażyków robionych w piwnicy i nikt by sie nawet nie zczaił. O co mi chodzi to to co Omen już kiedys zresztą gdzies napisał, cwiczac czy to na zdjeciach czy z obserwacji w realu budujesz sobie biblioteke efektów, materiałow, informacji o wyglądzie i zachowaniu danych elementow w okreslonych warunkach (oczywiscie trzeba przy tym myslec dla czego to wyglada teraz tak a nie inaczej). Wierze ze Omen był by w tym momencie w stanie zrobic prackę na tym samym poziomie nie uzywając refek, gdyby dostał podobny temat który już realizował, jesli temat inny to trzeba go zrozumiec, i do tego własnie refki są niezbedne. Niektórzy zrobili by to jako własna interpretacje i to by pewnie była "Sztuka" (bardzo abstrakcyjne pojecie) ale ryzykowna, bo nie kazdy ja zrozumie. On stawia na pewniaka, i stara sie nasladowac to jak to faktycznie wygląda, dodajac swoj design, i klejac to wszystko w przekonujacy sposób co samo w sobie wymaga nielada skilla ;P

Edytowane przez masz)rum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każda technika dobra, która prowadzi do celu.

Trzeba też umieć skorzystać z takich skrótów.

Na ile korzysta się z pomocy, skrótów, a na ile wkłada własnej pracy,

to już słodka tajemnica każdego artysty. Pewnie zależne to jest od tego,

jak terminy gonią :)

Tak jak pisali moi poprzednicy, powtórzę: Talent mimo wszystko trzeba mieć.

By rozwijać ten talent, potrzeba ćwiczeń. Dlatego jeśli ktoś początkujący

zaczyna od skrótów, to jest to zły pomysł.

Zgodzę się tu z autorem: Skróty są dla zawodowców :)

 

Edit: Zapomniałem, że dyskusja przeniesiona, ale zorientowałem się już po fakcie.

Jak jest taka możliwość, to proszę o przeniesienie mojego postu.

Edytowane przez krzysiek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no modelka z pierwszego "artsa" wyjątkowo urodziwa :P to po pierwsze ;)

generalnie szkoda mi słów już ... okładką z warha jestem zmiażdzony, tą pierwszą zresztą również ( szczególnie postacią ), karty też świetne - absolutny TOP przez "T" jak dla mnie - szczery podziw tylko mogę wyrazić i uwielbienie dla Twej twórczości, a nie wiem czy to wypada, także tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

omen - idź sie utop i tyle :) a tak na serio to na jana mogłbym powiedziec ze od siebie to tutaj nic nie dodajesz, bo design jest juz gotowy i wszystko jest postawione kawa na ławę zatem jest to poniekąd nawet dramatyczne ze jedziesz na czyjejś pracy, ale wiem zo to wina zleceniodawcy. ale nawet jak masz kawe na lawe to sam warsztat i zrozumienie srodowiska, kompozycji itd jest pełen profesjonalizm. respekt stary:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no sam se większość rzeczy wymyslam wbrew pozorom ;] Zazwyczaj brief do okladki się ogranicza do "koles/panienka w stroju z tej epoki na jakimś tle" co daje troche swobody. Jedynie rzeczy do StarWarsow maja dosc sztywne wymagania jak co ma wygladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omen pora na chwile prawdy

 

To jak się rozwijasz obserwuje już od dawna i powiem ci że na początku gdy odszedłeś od mangi i powoli zacząłeś być pro i wszyscy wzdychali już nad tobą ja byłem sceptycznie nastawiony Fakt warsztat miałeś ale brakowało tym twoim obrazką hmmm polotu lekkości śladu pędzla . Prace były wymuskane do przesady i przytłoczone detalem . Tak było

 

No ale ty nie stoisz w miejscu a ja nadal ci się przyglądałam. I powiem Ci jedno. Powinieneś być z siebie dumny . KOnsekwęcjia w twojej walce o progres jest naprawdę godna pochwały .

 

Twoje prace odetchnęły czuć w nich pędzel ,atmosferę ,klimat. Po prostu jaram się nimi a mi nie podoba się byle co.

 

Nie zwalniaj omen w walce o to by być THe Best in the World ! \

Ja Ci gorąco kibicuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z DaRoZem- kolory wymiataja (pierwsza kobietka nie dosc ze ladna ;] to jeszcze kolory ma tak mistrzowskie jesli chodzi o skore, ze dzizas....). Ale niektore, musze przyznac nieco gorsze- szczegolnie smiesznie wychodzi zestawienie tego troopera z tym medytujacym gosciem :P

Ale miejscami naprawde megakozak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromny Update powiadasz...

No tak.

 

Fuck...co tak sucho? Omen?! Skromnie, Słabo...ja niee wiem...o_O

 

W sumie to co tutaj pisać. Jak mam pomarudzić to Karty Do Star Warsa jakoś poziom nie równy troche trzymaja. Jedna karta lepsza...druga gorsza...

 

 

:)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo wazeliny nie będzie bo itak pewnie podstawiasz kubełki pod monitorem. Dwa pierwsze obrazki - zarówno klimacik jak i wykonanie - miodzio. Jeśli już miałbym coś skomentować to chyba tylko rękawy koszuli Brunera. Coś mi nie pasuje w ułożeniu fałd materiału. Nawet nie tyle że złe, ale od razu zwróciły moją uwagę.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do przodu wyraźnie. Oprócz stałego zarzutu, że postać na tle czegoś to wszystko mi się podoba. W pierwszej pracy bardzo subtelnie zagrałeś kolorem. W drugiej fajne pędzle (kolory zresztą też). Star Warsy jak już wspomniano różny mają poziom. Też chciałbym wiedzieć ile czasu spędziłeś nad tymi pracami bo chciałbym się przekonać czy ja się nadaję do takiej masowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze takie pytanko, jest szansa zeby zobaczyc tego troopera w powiekszeniu?, jest swietny wiem ze to karta i pewnie rozmiary samego obrazka nei sa jakies porazajace, chyba ze to jest docelowy rozmiar pliku ale jakbys mogl zarzucic jakims wiekszym zblizeniem do niego to bylo by super ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej hej - dzięki za aż tak pozytywny odzew ;] Narzeczona docenia :D A co do pytań

Na karty rożnie schodzi, czasem 4, czasem 6, czasem 8 h zależny jak temat podpadnie. W nich jest zero artyzmu, bardziej traktuje to jako ćwiczenia "jakich technik użyć by osiągnąć zamierzony cel w jak najkrótszym czasie". Wiec jest tam wszystko i trochę 3d i trochę podmalowywanych fotek i texturki - byle szybciej bez znaczącej straty jakości. Ostatnio mnie trochę dedline zaskoczył i w ciągu 36h jakie mi pozostały zrobiłem piec kart razem z przerwa na sen ;P

 

Darozd Trooperow większych nie mogę niestety pokazać, Lucasarts ma wyraźnie napisane ze nie można tego pokazywać większego niż jest w grze, chyba ze napiszesz do nich pismo objaśniające gdzie i jak i dlaczego chcesz to pokazać -___- A sa oni bardzo wdzięcznym tematem do malowania, bo te białe stroje fantastycznie łapią wszelakie odbite kolorki z otoczenia

Morbid: No niestety taki urok okładkowych zleceń. Te briefy to naprawdę wyglądają tak jak je opisałem - ze mam malować postać na jakimś nieokreślonym tle :D Tak sobie życzy klient i tak ma być. Za to dla Cryteka trzaskam głównie evirosy wiec te postacie są mila odskocznia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dekiel

a wlasnie jak to jest z tym crytekiem - utrzymujesz kontakt tylko przez neta, czy musisz sie zjawiac w siedzibie co jakis czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z nami te numery Brunner... A nie - to chyba inne uniwersum.. Anyways..

 

R E W E L A C J A

 

Zachodze co prawda w glowe jak Brunner dobywa tych sztyletow do rzucania (odrywa je? Sa na przylepce? Sluza ku ozdobie i w ogole ich nie dobywa? Jest twardzielem i zrywa je chwytajac za ostrze? itd.. ;))... Ale to nie wazne bo calosc jest cudowna!

Ciekaw jestem jakbys zmajstrowal moje ulubione stworzenie z WH - skavena... Zdarzylo ci sie maznac takiego?

 

A przy okazji - wrzuc kiedys jakis szkic swoj co?

 

Gratuluje - MISTRZowska robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie i efektownie malujesz i zazdroszcze warsztatu i tylu fajnych zleceń :).

Wydaje mi sie tylko, ze w pierwszym klimat troszke ucieka, mam wrażenie, ze to jakas koleżanka jeszcze ze szkoły, na wycieczce w górach, chyba przez włosy. Poza tym zauwazyłem ze malujesz w taki sposób ze wszystko co wymyslasz kupuje jako prawdziwe, mimo ze np. nie mam pojęcia jak cos w rzeczywistosci wygląda :) mniej rzeczywiste wydają mi się refki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary!!! IMO Da vinci przy tobie to wypierdek z przedszkola co moze z 4 raz ma stycznosc z kredkami, Jestes WIELKI dzisiaj jak on w swoich czasach!!!!

 

Ja rozumiem pochwały, a niech tam, nawet pochlebstwa, ale bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności