Skocz do zawartości

W jakie gry gracie i jakie polecacie??


empik

Best soccer?  

369 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Best soccer?

    • Tyskie rulez
      163
    • FIFA 1999-2001
      34
    • FIFA 2002-2005
      58
    • ISS 98
      5
    • ISS Pro Evo 1,2,3
      42
    • Sensible Soccer
      51
    • LiberoGrande
      7
    • DB Soccer
      9


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie tylko zastanawia jedno... dlaczego tak przecietna produkcja jak DA 2 ma takie dobre oceny, na gametrailers ma 9,2... chyba sobie jaja robia, Bioware ma z nimi jakieś układy czy co bo dla mnie jest to w ogóle nie zrozumiałe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opini - Dragon Age 2 jest fatalne. Nudne jak ******* (czyt. gwiazdki).

 

 

No niestety, jest kilka fajnych pomysłów np. odejście od fabuły typu "musisz uratować świat" na rzecz "opowieści o narodzinach śmiałka" (budowanie swojej pozycji społecznej od zera, relacje z bohaterami itd.), ale to wszystko tonie w morzu krwi, flaków i nudy. Magowie strzelają czarami tak, jak w gwiezdnych wojnach strzela się z blasterów, pew, pew. Żeby skontrować ten debilny system walki, twórcy rzucają na nas fale wrogów, jak w trybie Horde z Gearsów. Zero taktyki, wrogowie po prostu wyrastają spod ziemi, z przodu, za plecami, niezależnie od tego czy mówimy o upiorach, czy o bandytach. Do tego nie wiem co za debil zatwierdził pomysł, że cała gra (ponad 40 godzin), będzie się dziać w jednym mieście, złożonym bodajże z 3-4 malutkich dzielnic! Owszem czasem wpadamy do jakiegoś domu, jaskini czy ruin świątyni Sith... tfu, krasnoludzkiego thaigu. Ale to jest cały czas jedna i ta sama lokacja. Tak jakby instancja, w której tylko co jakiś czas przychodzimy ubić kogoś innego i zabrać jakiś przedmiot.

 

Ogólnie nie polecam za aktualną cenę, to raczej gra typu bargain bin, kilka dobrych pomysłów przysłania fala debilnych rozwiązań.

Edytowane przez Dr Judym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Killzone 3 przeszednięte i tak szczerze mówiąc mam jak to się mówi mieszane uczucia, zupełnie jak po ukończeniu cz. 2 tejże gry. Tak jakby chłopaki robili robili i nagle im ktoś powiedział "ej za tydzień kończymy". W momencie kiedy następuje absolutna kulminacja akcji gra się kończy ni stąd ni zowąd. Zero wyprowadzenia z gry, nic.

Multi wg. mnie trochę słabsze niż w "dwójce". Ale mimo wszystko to jedna z lepszych gier na PS3 no i najładniejsza jaką widziałem do tej pory. Generalnie warto nawet za obecną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 - grafika b. ładna, ale tyłka nie kopie tak jak to miało miejsce w przypadku jedynki. Za to muzyka...naprawdę genialna, polecam OST.

Sama gra w sumie nie jest nudna, ale jakoś nie pociągają mnie takie shootery.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opini - Dragon Age 2 jest fatalne. Nudne jak ******* (czyt. gwiazdki).

 

yuuup. Nad DA:O spedzilem chyba z 60h bawiac sie roznymi klasami, sprawdzajac rozne poczatki itp. DA2 jest tak przeciętnie nijakie ze az nazekac sie nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis 2 - grafika naprawdę super, dźwięk również - zoptymalizowana bardziej od jedynki ale u mnie na full kopie procka i kartę po 4 literach:), no ale kartę to kupiłem specjalnie dla niego i jestem zadowolony - super jeszcze raz grałem póki co ze 2 godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yuuup. Nad DA:O spedzilem chyba z 60h bawiac sie roznymi klasami, sprawdzajac rozne poczatki itp. DA2 jest tak przeciętnie nijakie ze az nazekac sie nie chce...

 

To prawda, jedyne co mi się podobało to ładny model ciała głównej bohaterki (jeśli zaczniesz jako kobieta) wartościowy dla sculpterów ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie zgodze wzgledem DA2 - znaczy pytanie na jakim poziomie gracie - bo na normalnym to postaci mozna zostawic samym sobie w wiekszosci potyczek i sami sobie poradza - ale na trudnym walki robia sie ciekawsze, warto uzywac kombinacji miedzyklasowych, mikstur, etc. Nie jest to styl jedynki, ale walka ma tu swoj urok.

Na pewno troche za szybka ja wydali, boli troszke ilosc przedmiotow no i to nieszczesne uzywanie tych samych jaskin w kolko. Ale pozatym dla mnie rozrywka przednia, fajne fabularnie, zadania sa dosc roznorodne, ogolnie nie zawodzi. W moim rankingu rpgow stoi obok jedynki i wiedzmaka. Dodam ze jestem gdzies w polowie chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh z DA2 jest taki problem ze 1 robili bardzo dlugo i ponoc im sie nie zwrocila i dlatego teraz zeby wyrobic sie w czasie i nie isc w jakies gigantyczne koszta gra zostala pocieta na maxa i najbardziej widac to po lokacjach. Z jednej strony szkoda ale z drugiej gra i tak jest dobra .Jesli chodzi o rpg to posucha na maxa.Nie ma w co grac . Osobiscie czekam na Skyrim bo jesli chodzi o wieska 2

to im wiecej widze nowych rzeczy tym jakos tak nie moge sie do tej gry przekonac .Tym bardziej, ze jedynka byla dla mnie nudna i odpadlem po 2 aktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pod wieloma względami DA 2 był lepszy od jedynki, pod wieloma jednak dużo gorszy.

Plusy :

- świetne drzewka umiejętności i czarów

- świetna walka

- wysoki poziom trudności (trudny i koszmar świetnie odpowiadają swoim nazwom, normalny natomiast to nic nie trzeba robić)

- dobre przedmioty

- dobra ilość pieniędzy na zakupy (w 1 było za mało pieniędzy)

- ciekawy pomysł z przejścia od uchodźtwa do stania się bohaterem.

- dobrze zbalansowane klasy

- uproszczenia NPC (zbroja), ograniczenia dla klas również na plus

- silni bossowie

- świetnie zbalansowane przedmioty do poziomu postaci

- świetnie zbalansowani wrogowie

- Black Emporium i możliwość resetowania umiejętności

- świetne umiejętności i unikatowe drzewka towarzyszy

Wady :

- średnie dialogi

- nudna fabuła

- mało zróżnicowane lokalizacje

- średnie postacie

- graficznie wiele niedoróbek (momentami miałem wrażenie, że biegnę przez miasto wykonane z tektury)

- nudne zadania

- muzyka nie zapadła w ogóle w pamięć

- nijaki klimat (to najbardziej boli, bo DA:O miało kosmiczny klimat)

 

Walka, rozwój postaci, przedmioty, umiejętności są świetne, dużo lepsze niż w DA:O, natomiast fabuła, lokalizacje, dialogi i postacie są średnie/kiepskie. Jakbym miał oceniać to jako hack&slash to 9/10 i olbrzymia przyjemność z grania, jeśli spojrzałbym z pkt. gry rpg to 6/10.

 

Od pewnego momentu grę traktowałem już jako hack&slash, fabuła i dialogi zupełnie mnie odrzuciły, było nudno jak flaki z olejem (od połowy gry nawet nie wiem za b. co się działo fabularnie, bo ciągle "przewijałem" dialogi). Traktując tą grę jako hack&slash mamy jeden z najlepszych tytułów jakie w ogóle zostały wydane. Grę polecam, ale tylko (dla mnie aż, bo lubię slashery) jako slashera, rpg jest tutaj sporo, ale niestety sporo kiepskiego rpg. Z zakupu jestem zadowolony i jeszcze raz chętnie bym przeszedł (jako slasher). Na poziomie trudnym, bądź koszmarze rozrywka jest przednia i sporo trzeba się napocić.

 

// Grałem na PS3

Edytowane przez imprecis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ciekawy pomysł z przejścia od uchodźtwa do stania się bohaterem."

 

Kopciuszek. to juz bylo ;)

 

Imho walki byly fatalne przez swoja chaotycznosc. Najpierw byla niby grupka, ale za chwile spawnowala sie kolejna i kolejna i kolejna...Pojscie na latwizne przez Bioware, wkurzalo mnie strasznie. W WoWie, z ktorego ewidentnie czerpali garsciami (juz w DA:O), jest wiecej taktyki...

 

Byly 3 fajne walki w ciagu calej gry. Elemental (?) w Deep Roads, wielki Smok i final fight (tez nieco chaotyczny, ale znosny), z czego tylko ten pierwszy wymagal odrobiny myslenia i kojarzenia. I tyle imho.

Edytowane przez Reanimator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator - nie wyobrażam sobie by tą grę przejść bez "odrobiny myślenia" na poziomie co najmniej trudnym. Jeśli grałeś na normalu to rozumiem Cię doskonale, sam rozpocząłem na normalu i grało się banalnie, zmieniłem na trudny i gra stała się od razu wciągająca i musiałem sporo się nagłowić by ją na tym poziomie przejść, 2 razy i tak musiałem zmniejszyć poziom trudności na normalny - przy Elementalu i wielkim smoku, a Arishoka sam nie wiem jak udało mi się na trudnym przejść. Przejście tej gry na koszmarze to musi być niesamowite wyzwanie i być może w przyszłości spróbuje swoich sił :) Respawnowanie akurat dla mnie było plusem, właśnie przez chaotyczność trudniej było taktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ant-3d

Dragon Aga 1 przeszedlem ale stalo sie to juz w meczarniach :) Na poczatku dragon age 1 byl rewelacyjny tak jak piszecie. Jednak fun z grania powoli zaczely mi odbierac walki. Nie powiem, byly bardzo dobre ale co za duzo to i krowa nie moze. Meczylo mnie to ze gdzie sie dupa nie obroce tam walka, walka, walka i kolejna walka. Gdzies przejde i znow walka. Pozniej przelaczylem poziom trudnosci na latwy bo juz tylko chcialem przeklikiwac te walki. Z gra mialem tez dodatek i nigdy go nie uruchomilem bo juz nie chcialem znow prowadzic milion ktorejs walki. Nasycenie tych walk dla mnie osobiscie zabilo fajnosc tej gry. Nie wiem jak z Dragon Age'em 2 jest ale z tego co czytam wasze opinie to raczej na bank tego nie tkne. Demo mnie odrzucilo na 1000 kilometrow od tej gry. Kiedys byl taki bardzo fajny crpg stary "Arcanum" i to bylo mistrzostwo dla mnie. Szkoda ze takich gier juz sie nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal 2. Niestety niesamowicie krótki, przechodzi się go w kilka godzin. Do tego 'liniowy'. I ma loadingi. Ale wiecie co?

 

Jest _wypaśny_! Wyjątkowy, świetny! Fabuła po prostu _miażdży_! Subtelny humor zabija! Każda zagadka przemyślana i nie ma mowy o monotonii! Polecam każdemu zarwać dla niej popołudnie, dla mnie 10/10! Dawno nie widziałem tak dobrej gry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ciekawy pomysł z przejścia od uchodźtwa do stania się bohaterem."

Kopciuszek. to juz bylo ;)

 

Eyyyyy znaczy, że co? Trzeba było spieprzać aż się buty pogubiło i d... dać księciu? (nie grałem to nie wiem :P )

 

Mój ostatni zakup na steamie - SlamIt Pinball: BigScore.

Dawno nie grałem w żadnego pinballa, ale w pamięci mając wrażenia z Pinball Dreams i Fantasies, szarpnąłem się na ten zakup. Zwrócił się w ciągu nocy :D

Co prawda - tylko jeden stół.... ALE JAKI !!! Rampy, dziuple, bonusy, gry na wyświetlaczu ... i nawet fabuła :) Do tego muza i fajna fizyka, którą cierpliwi mogą sobie wyregulować.

 

Rewelacyjna gra do kameralnego grania jak i łupania na big screenie przy wódeczce z przyjaciółmi:)

 

Jedyne wymagania - albo tania, albo niezniszczalna klawiatura :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal 2- ta gra ma w sobie cos takiego ze jak sie zacznie grac to nie mozna sie juz oderwac, wciaga jak diabli ;] i mimo ze jest na starym silniku to grafika jest naprawde miodna, mam nadzieje ze teraz Valve wezmie sie za epizod 3 albo HF 3 bo najwyzszy czas

Crysis 2- gra jest niezla ale jak dla mnie szalu nie bylo, nie wiem dlaczego chyba klimat za bardzo nie podszedl, jak jest zbyt amerykansko to mnie odrzuca :D

Dlatego wiem ze juz na pewno nie tkne Homefronta :D

 

EDIT: a tak propo portala to znacie moze jeszcze jakies dobre gry w ktorych duzo sie kombinuje?

Edytowane przez tr3buh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal 2 - nie zawiodlem sie ani troche. W zasadzie tego oczekiwalem po sequelu, to samo tylko wiecej i lepiej. Jak dla mnie dialogi (a raczej monologi) byly mistrzowskie, malo ktory rpg czy przygodowka ma tak dobrze napisane teksty.

 

Teraz gram w Frozen Synapse, jak ktos lubi strategie gdzie kazdy ruch i sekunda sie liczy to naprawde fajnie. Ciezko mi sie wypowiedziec jak gra zadziala na dluzej - bawie sie w to dopiero 2 dni.

http://www.frozensynapse.com/

 

I dorwalem Section 8: Prejudice, o dziwo bardzo zlozona gierka. Masa customizacji, broni, skillow itp. Tylko jak dla mnie, przyzwyczajonego do Bad Company 2, to gierka jest strasznie szybka i arkadowa. Ale bylo nie bylo, bawie sie naprawde dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT: a tak propo portala to znacie moze jeszcze jakies dobre gry w ktorych duzo sie kombinuje?

 

O ile jeszcze nie grałeś, to powinna Cię zainteresować Penumbra.

 

miriam, tak rzuciłem okiem na to Frozen Synapse i całkiem ciekawie to wygląda, bardzo fajne rozwiązanie jeśli chodzi o grafikę. Szkoda, że kasy nie mam na pre-ordera.

Edytowane przez groch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortal Kombat - wersja X360, jednym zdaniem - lepszej bijatyki nie gralem, grac nie bede. Jest wszystko, a nawet wiecej, krew, lamanie kosci, lokacje z starych czesci, duzo postaci, dobra muzyka, nawet fabula jest! 9/10

Might and Magic: Clash of Heroes HD - (X360) cos podobnego do puzzle questa, ale tutaj nie bawimy sie klejnotami, a ustawiamy szeregi naszego wojska blabla.. fajna gierka ktora nie ma nic wspolnego z Heroesami :> 8/10

no i oczywiscie ciagle w World of Tanks - genialna czolgowa rozwalka multiplayerowa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortal Kombat - wersja X360, jednym zdaniem - lepszej bijatyki nie gralem, grac nie bede. Jest wszystko, a nawet wiecej, krew, lamanie kosci, lokacje z starych czesci, duzo postaci, dobra muzyka, nawet fabula jest! 9/10

 

Nom, nowy mortal jest bardzo dobry. Będąc miłośnikiem SSFIV spodziewałem się krwawo-głupkowatej napierdalanki rodem z poprzednich części i miło się rozczarowałem. Gra jest bardzo taktyczna i co dłuższe kombosy wymagają naprawdę eleganckiego zgrania w czasie. Historia świata gry nigdy mnie specjalnie nie interesowała, a tu w trybie fabularnym się okazuje, że jest tego całkiem sporo i nawet znośnie się to ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po Dragon Age 2. Według mnie dwójka jest lepsza od jedynki. W jedynce nie podobał mi się scenariusz i generalnie wydaje mi się, że było tam za dużo bijatyk. W dwójce jakby mniej bijatyk (choć i tak za dużo jak dla mnie) i scenariusz ciekawszy. Na ostatnich walkach musiałem sobie dać poziom na minimalny bo to już była przesada. Generalnie gra fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Jak wrażenia z Wiedźmina 2 ? Wiem ,że gracie i nie macie czasu napisać :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z Wiedźmina 2 ? Wiem ,że gracie i nie macie czasu napisać :D

 

pzdr.

 

Ja już pograłem trochę:D, w jedynkę nie grałem ale ta część mi się bardzo podoba (jak narazie - prolog), system walki ok trzeba kombinować (osłony, bloki, znaki) nie da się rzucić na 5 chłopa z okrzykiem "Jeronimo" i wygrać bez problemu (gram na normalu).

Wersja premium bardzo ładnie wykonana, cena samej gry nie jest wcale wysoka.

Co do grafiki to jest super, ja akurat mam nowego "radka" to nie muszę kombinować żeby pograć płynnie na wysokich detalach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Nie wiem jak inni ,ale wczoraj kupiłem wiedźmaka, a w chwili obecnej skłaniam się ku szukaniu cracka -.-'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni ,ale wczoraj kupiłem wiedźmaka, a w chwili obecnej skłaniam się ku szukaniu cracka -.-'

 

w ramach jakis zasad, czy cos nie dziala? z tego co kojaze to Reanimator pisal ze mozna mu PMy wysylac z feedbackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Wiesiek działa, ale chyba poczekam z graniem na lepszą kartę graficzną. Ciekawe, że konfigurator ocenił mój komputer jako PC_High, ustawił wszystko na maksa, a potem była tragedia. Ale po tym co widziałem na samym początku jestem prawie pewien, że warto dla tej gry zainwestować w sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arev: z wydajnoscia byla dziwnia sprawa. Ja mam 3ghz + nvidie 260 i chodzi mi wszystko plynnie, kumplowi z 3,4ghz + nvidia 275 nawet na low wszystko zgrzytalo. Zainstalowal sterowniki beta od nvidii i wszystko zaczelo nagle dzialac plynnie. A noz widelec ci pomoze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Może zacznę od tego ,że dzisiejszy dzień jest wyjątkowo "udany".Jestem po nocce,robota miała być oddana na 7.30--> ok pełen radości kiedy przyszedł fajrant wrzucam dvd i odtwarzacz nie działa -.-' --> wymontowałem,wyczyściłem i dalej to samo --> na domiar złego puścił wężyk z płynem chłodzącym i miałem niebieskie panele --> złożyłem,zalałem,odpowietrzyłem,poszedłem się kimnąć na godzinkę --> wstaję ,a tu podłoga znowu niebieska,komp wyłączony,proce się trochę pogotowały --> złożyłem,zalałem,odpowietrzyłem poszedłem do sąsiada po DVD --> wyskakuje "wprowadź klucz aktywacyjny" ,wpisuję "klucz rejestracji elektronicznej CD Projekt"--> przez chwilkę widać komunikat łączy z serwerem i znika,nic się nie dzieje.Także wpisywałem Klucz rejestracyjny secuROM(też z zamianą 0 na O) i to samo.W firewallu dałem do wyjątków Wieśka ,ale dalej nic .... Doskonale się czuję i przepraszam za chaotyczną wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cornelius Scipio

Ok działa!! Należało ściągnąć "Patcher_PL" i od razu wystartowało... ;)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loozack, też zaczynałem od serii Homeworld, fanem pozostanę na zawsze. ale przy SOASE Homeworld wypada trochę banalnie.. choć kampania i historia opowiedziana w H bardziej wciągnęła mnie niż saga Star Wars a SOASE kampanii w ogóle nie posiada, to losowo generowane mapy dostarczają wielu godzin pasjonującej rozgrywki:cool:

 

ale do rzeczy. rozgrywka w SOASE odbywa się na całych układach planetarnych, gdzie rozbudowujesz infrastrukturę jak w normalnej strategii, szerzysz kulturę między zdobytymi obszarami i walczysz o kolejne. rewelacyjnie przemyślany interface pozwala sterować każdym zakątkiem imperium bez skakania po planetach. twórcy napisali własny silnik do wyświetlania rozgrywki - jednym ruchem scrolla możesz przeskoczyć od małego statku zwiadowczego do widoku układu planetarnego. design niektórych statków mógłby być ciekawszy, szczególnie ludzie wypadają tu średnio ale sam poziom grafiki jest świetny (choć nie jestem na bierząco). ogólnie gra jest wymagająca, rozgrywka na najmniejszym układzie z jednym kompem i włączonymi atakami piratów może trwać kilka godzin. jakiś koleś napisał na youtube że od pół roku gra na jednej mapie złożonej z 260 planet.. dochodzi bardzo rozwinięte drzewo technologii inne dla każdej rasy, artefakty ukryte na planetach i kosmiczne anomalie. największe okręty zdobywają doświadczenie jak w najprawdziwszym RPG a ja jestem tą grą strasznie podjarany:rolleyes: polecam multiplayer przez LAN!

 

screen2nzc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis, brzmi interesująco, ale skoro potrafi wciągnąć na aż tak długo to póki co lepiej sobie odpuszczę ;)

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Homeworld 2 na pewno nie był jakiś mega skomplikowany ale bardzo wciągnął mnie klimatem i pięknymi ujęciami, dla samego widoku Battlecruisera sunącego powoli w formacji z Destroyerami i rozwalającego wszystko co napotkał po drodze można było w to grać i grać, szczególnie po LANie ze znajomym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności