Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2010


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Loki - zbyt jednolita ta teksturka i to jest główny błąd. Ja na swoich teksturach nie mam widocznych poszczególnych źdźbeł. Liczy cię tylko w miarę spora rozdziałka i ładne zróżnicowanie kolorów dającej jej naturalny wygląd.

Przykład poniżej. Jedna tekstura pare razy tillująca się.

 

trawaw.jpg

 

Edit:

 

Szybki test do tej trawy:

 

ujecie2rosliny02.jpg

Edytowane przez Tores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

simonhc - poszło w sepię w tej mgle, mi się nie podoba ;[

 

Tores - faktycznie, skoro i tak się używa displace'a to nie potrzebna jest mapa diffuse z wyraźnymi źdźbłami trawy. A same kolorowe plamy można nawet uzyskać mapą proceduralną. Sam tak kiedyś robiłem ale nie pamiętam którymi mapami, w każdym razie efekt był fajny bo nie trzeba się było w ogóle przejmować żadnym tileowaniem. A twoja trawka wygląda rewelacyjnie, niewiele gorzej niż robiona z klasycznej geometrii. Mógłbyś pokazać mapę którą używasz do dispa? Bo bardzo fajny efekt uzyskałeś, nie ma się wrażenia że trawa to masa "zielonych szpilek", wygląda bardzo naturalnie.

 

indian - chyba ślepy jestem, szumu ni widu ni słychu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek jak dasz rade to otwórz mu oczy, na pewno sporo zyska. No, chyba że nie dasz rady zrobić mu realistycznych gałek (to nie przytyk, po prostu nie wiem jakiego masz skilla), wtedy zdecydowanie zamknięte (ew za okularami przeciwsłonecznymi, wiesz, w stylu jakiegoś kosmicznego Blues Brothers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razor dzięki za sugestie ale musiałbym od nowa malować mapki zrobić retopo i pewnie jeszcze podrzezbic także się powstrzymam. Ten model to tylko taka rozgrzewka mająca na celu obczajenie działania sss2. Oczy bedą następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f greeeat, dziękuję! Repik.

Może mi zaproponujesz jakąś postprodukcję kolorystyczną?

Pozdr.

 

EDIT: Wiem, używam do odszumiania Neat Image, a Ty? Ja nie dałem odszumionego, chociaż próbowałem - nie przypadło mi to jakoś do gustu ze wzgledu na psucie tekstur na kanapach.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smart blur w PSD, drugi pasek machnąłem lekko w lewo + poprawilem blur cienia na ścianie zwykłym gausowskim.

 

p.s. ogolnie to sie czasem dziwie, ze sie meczycie wiekszosc roznic w jakosci z pre-finalnym renderem załatwia smart blur ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dobrze poradził, żeby już to zostawić, więc ostatni wrzut tego tematu:) Jeśli coś kogoś interesuje, to pisać i pytać. Modele wszystkie moje, tylko kwiatek onyx'owy. Modele mogę udostępnić, materiały (cegły, drewno itp.) też, są w miarę seamless'owe, hehe:)

 

lazienkaq.jpg

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatycznie, chociaż niczego w tym wnętrzu nie rozumiem (jeśli chodzi o funkcje) ;) Bardzo fajne światło. Jakby co, zapisuję się w kolejce po texy cegieł ;)

 

Żeby nie było pustego posta, test chmurki for fun. Chociaż może coś się z tego jeszcze urodzi :)

chmura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texturki: http://www.sendspace.com/file/tk48t5

Gwarancji jakości dać nie mogę, ale mam nadzieję, że sprawdzą się i u Was;)

W głównym trochę szczegółów uciekło, więc zebrałem:

amenitiesps.jpg

I mój pierwszy DOF w życiu:P

amenitiesdofps.jpg

Pozdr

 

Edit: grzegerz, co Ci powiem, to Ci powiem, ale jedno Ci powiem, dobre to:) Trochę za mocne może, ale kupuję to:) thx!

kazioo, funkcjonalność wywiesiłem za okno:P Radosna twórczość i nic więcej, więc ten aspekt pominąłem:)

Razer - dzięki!

Edytowane przez Touch
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek, proszę ---> http://www.sendspace.com/file/kvq8d5 :) Zastrzegam, że przy ostatnich renderach i podbiciu ustawień pojawiły mi się jakieś bugi widoczne w okolicach okna, przede wszystkim nad nim i przy suficie. Nie mam pojęcia skąd. Mam tylko przypuszczenia, że stało się to po użyciu funkcji VRay scene converter, więc polecam rozsądnie tego używać. Scena jest w maxie 7.0, ale większość modeli importowana z .obj eksportowanych z max'a 9 z już nadanym meshsmooth. Jak ktoś chce modele bez ms, pisać:)

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę wdzięczny za porady dotyczące oświetlenia. i materiałów. Jakimi kolorami oświeltić twarz żeby wyglądała ciekawie w tym wypadku? Mam 4 światła: 2 białe z przodu żółte i niebieskie z tyłu.

 

 

Touch: Nie masz jeszcze na dysku tej swojej postprodukcji mojej pracy w shopie? chciałem rzucic okiem a obrazka już nie ma.

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby lepiej sobie radził z samplowaniem, wyraźniejsze cienie, dokładniejsze obiekty. Dodam, że oba rendery były robione w sp5.

 

17184750.jpg

 

Po lewej 2011, po prawej 2009. W 2009 kostka jest tak ciemna, bo cienia od szyby w ogóle nie było widać, rozciągnął się na całą kostkę, natomiast w 2011 jest to ładnie uwidocznione. Że już nie wspomnę o zupełnie innym działaniu dokłądnie tych samych ustawień curves'ów w VFB. Aha, oba rendery prosto z maxa.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności