Skocz do zawartości

Sala Samobójców - trailery i the making of


fps

Rekomendowane odpowiedzi

Sala Samobójców - fabularny debiut Janka Komasy.

Film otworzył tydzień temu festiwal w Berlinie w sekcji Panorama Special - już za dwa tygodnie w Polsce.

 

Zachęcam do obejrzenia trailera, i pierwszego making of ;)

 

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ha, SYmek! Wielkie dzięki za recenzję z pierwszej ręki!

 

Dla mnie, jak i zapewne dla pozostałych animatorów Sali, projekt jest naprawdę wyjątkowy i fajnie by było, gdyby ten (miejmy nadzieję udany) eksperyment zachęcił producentów do zainwestowania w rodzimy pełen metraż 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce coś takiego?! Szok! :) Fantastyczny pomysł, ale niestety ja pozostaje sceptyczny.

Jakoś nie mam zaufania do Polskiego kina... Tak czy inaczej trzymam kciuki i na pewno się wyboire do kina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu.... no no. Kawał solidnej roboty tam odwaliliście w Sardynkach! Gratulacje - już po trailerze widać, że świetnie trzyma poziom. Z wielką chęcią obejrzę całość. Skoro symek mówi, że rządzi, to trzeba na to rzucić okiem :)

Jeszcze dopiszę, że zaskoczony jestem tak fajnym projektem. Świerze, nowoczesne, młodzieżowe... aż miło popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za dobre słowa! (w imieniu całego zespołu).

Jeśli chodzi o Sardynki, to rzeczywiście tam się projekt rozpoczął, ale szybko się, że tak powiem ... uniezależnił ;)

 

Jeśli chodzi o sceptycyzm blinq ... cóż, wcale się nie dziwię, bo polskie kino trochę nas przyzwyczaiło, że chodzenie na rodzime filmy właściwie nie ma sensu. Ale liczę, że tym razem może to być ciekawy wyłom w szeregu i warto zaryzykować wizytę w kinie :D

 

P.S. najnowszy trailer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę (26.02) o godz. 8 rano w TVN filmowy exclusive - za kulisami "Sali samobójców".

 

Wiem, że godzina nieludzka, i to w dodatku w sobotę, ale może warto rzucić okiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYmek oczywiście utrafił w dużym stopniu: Maya+mr (głównie postacie), ale też MAX+mr (otoczenie i efekty).

 

Myślę, że szczegóły pajplajnu mogliby zdradzić bardziej kompetentni, z których pewnie wielu jest użytkownikami tego forum, ale skromnie się ukrywają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj żałuję, że ostatnio obejrzałem parę filmów pokroju lovely bones..

 

.... Będę czekał na DVD/Blu-Ray. Oby jak najszybciej się pojawiło.... Animacja naprawdę wygląda świetnie i warto obejrzeć choć by dla niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe jestem pesymistą, ale

 

"Twórcy starali się stworzyć produkcję z dosadnym przesłaniem, pouczającym widza. Problem w tym, że przez prostacki scenariusz i sztywne dialogi ten morał gdzieś zanika, a w jego miejsce pojawia się śmiech żałości. Stereotypy zaś działają tylko na bardzo mało wymagających widzów, jakimi są najczęściej dzieci. One samego filmu jednak nie zobaczą, bo ten został naszpikowany wulgaryzmami i dosyć drastycznymi scenami przemocy."

 

recenzja na Hataku nie jest zachęcająca. Polski koszmar, jednak ciąg dalszy.

Edytowane przez CzAk1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recenzja na Hataku nie jest zachęcająca. Polski koszmar, jednak ciąg dalszy.

To troche tak jakby przeczytać na youtube komentarz typu "..." i na tej podstawie z gory okreslic jaki bedzie film. Zanim skreslisz film moze warto zasiegnac innych opinii. Poniewaz jako jeden z pracujacych nad animacja interesuje sie recenzjami filmu, czytalem wszystkie jakie pojawily sie w wazniejszych gazetach, czy magazynach: wyborcza, rzeczpospolita, wprost, przekrój, newsweek itp itd, i spora wiekszosc jest bardzo pochlebna. Sa oczywiscie te negatywne, ale ta na hatak.pl jest po prostu bardzo plytka i nietrafiona (ze o nietolerancyjnosci autora nie wspomne). Osobiscie nie bede sie wypowiadal na temat filmu bo ciezko mi sie do niego zdystansowac, ale apeluje zeby nie oceniac go na podstawie jednego anonimowego, znalezionego w necie tekstu.

Edytowane przez CzAk1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzje "w wazniejszych gazetach, czy magazynach: wyborcza, rzeczpospolita, wprost, przekrój, newsweek itp itd" są raczej dyktowane przez politykę koncernów i tysiąc różnych interesów i interesików. Dla mnie bardziej wiarygodne są właśnie komentarze na youtube, bardziej lub mniej niszowych portalach i forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wróciłem z kina i jestem pod wrażeniem świetny film. W ostatnuch latach polskie kino to tylko komedie lub komedie romantyczne a ten film to cos kompletnie innego. Jestem miło zaskoczony i szczerze polecam ten film. A twórcą Gratuluje.

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się przemóc ze względu na to emo. To trzyliterowe słowo każe mi okrążać to dzieło dużym łukiem. Czuję jakiś straszny wstręt do tego polskiego emo fashion style. Już widzę te pielgrzymki do kin ;) Mam nadzieję że film nie jest tak mdły jak styl tych dzieciaków ;) bardzo mnie ciekawią ujęcia zrealizowane z cyfrowymi postaciami, wcześniej nie wiedziałem że takie coś zostało użyte i to na taką skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gryzon, obawiam się, że fani subkultury emo mogą się trochę rozczarować, bo film jest zupełnie o czymś innym...

 

tutaj nowy materiał - nieco więcej o awatarach w Sali:

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na weekend w kraju i znalazlem chwile aby zobaczyc efekt koncowy!

Film po seansie nie pozostawia obojetnym!! I chyba to jest najwazniejsze.

 

Bardzo dobra robota przy 3D!!! Oklaski

(ale nie uwazam jak koledzy wyzej) ze dalo by sie pociagnac cala taka historie w tej stylistyce.

 

Natomiast dosc mocno podkresla to odrywanie sie postaci od swiata otaczajacego.

 

Czesc Fabularna i gra aktorska kladzie cale zamieszanie w 3D na lopatki - w ogole nie ma co porownywac.

Ja moglbym sie pokusic o stwierdzenie ze caly ten film mozna by zrobic w technice tradycyjnej - plastyka obrazu, oswietlenie, montaz no i gra aktorska - na bardzo wysokim poziomie!

 

Swietny debiut rezyserski.

 

Gratulacje dla wszystkich maczajacych w tej produkcji palce!

 

Moth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor: Wielkie dzięki!

 

MOTHMAN: Cieszę się, że spodobała ci się całość, a część aktorska szczególnie. Na mnie też zdjęcia, aktorzy, światło i scenografia robiły od początku duże wrażenie - miały jakiś "światowy" look ;)

 

tutaj krótki making of - zdjęcia, animacja i efekty:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności