Skocz do zawartości

Odświeżone forum


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Sory za double post, ale to tak specjalnie:

 

Forum wyświetla mi się tak:

 

 

 

Zarówno w firefoxie, jak i safari.

 

Wiem, na razie to przejściowe rozwiązanie. DOmyślnie obrazki były skalowane, ale nie chcieliście tego. Więc nie są skalowane. Ale będzie dodatek, które je zmniejsza, ale nie fizycznie więcp o wczytaniu po kliknięciu będzie natychmiast możliwość ich podejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zupełnie nie wiem czym to może być spowodowane, sprawdzałem w kilku przeglądarkach, na innym komputerze, wysyłałem znajomym - i jest ok. Spróbuj wyczyść cache'a, może podczas zmian coś Ci przeglądarka zaciągnęła i wyświetla na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to błąd, ale na pewno jest to dla mnie irytujące. Chodzi mi o to, że gdy powiedzmy przed chwilą pojawia się nowy post w dziale 2d dokładnie w "warsztacie" w wątku o tutorialach, czytam go, i wiedzą, że nigdzie indziej w tym dziale nie mam żadnych nowych postów, klikam od razu na "forum" bo chcę przejść do głównego widoku forum, i co widzę? Znowu nowy post w warsztacie, klikam na najnowszy post, przechodzi mi do tego, który przed chwilą przeczytałem, więc nowego postu nie ma. Aby na głównym widoku forum nie świeciła mi więcej ikonka o nowym poście, którego nie ma muszę do tego widoku przechodzi krok po kroku, a mianowicie przez wszystkie podfora itp. aż do głównego widoku forum. Być może jest coś o czym nie wiem, ale troszkę mnie irytuje, to że za każdym razem muszę zaliczyć każde podforum chcąc przejść do głównego widoku i nie mieć dalej pozapalanych tych samych wątków.

 

Pozdrawiam Cyanide.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek! Dobra robota! Fajna opcja "zobacz pierwszy nowy post" :D bardzo to ułatwi życie ludziom :) autozapis też super!

 

Cytowanie wygląda teraz fajniej znacznie :D

 

Za to szkoda, ze nie da się zrobić głównej strony z listą wątków tak, by były odseparowane pionowo poszczególne komórki. Jak nie ma takiej "pionowej krechy" jak chociażby w postach w wątku, lub tak jak bylo kiedyś: kolorami odseparowanie tych komórek (na miniaturkę, na temat wątku, na dane statystyczne etc) ... to wszystko sie zlewa, i jest jakieś takie rozlazłe, i niepokojąco przypomina ten bajzel na forum conceptart.org (strasznie mnie to zawsze tam drażniło :P co prawda mają tam separację kolorową w pionie, ale nie mają separacji poziomiej i straszny burdel tam generalnie jest)

 

Jeszcze śmiesznie obrazki wystają poza "granice posta" jeśli są zbyt szerokie. Wcześniej taki obrazek "rozciągał" posta do szerokości grafiki.

 

Co do Szybkiej odpowiedzi i dodawania posta: Moim zdaniem wciąż za jasna to pole do wpisywania treści. Nie można by było zrobić żeby tło było w kolorze tła a czcionka w kolorze czcionki już dodanego posta? Takie białe tło po prostu nie pasuje do tego forum. Tu zawsze było tak elegancko, ciemno, a tu nagle taka biała poświata. Oczy muszą sie co chwile przyzwyczajać: raz do czytania postów (do ciemnych kolorów) a raz do jasnych kolorów, jak sie pisze posta. no i te przyciski opcji edycji: nie dość że mają zaokrąglone rogi, to też są na jasnym tle.

 

Za to super opcja że można sobie wydłużyć pole tekstowe. :D Nicccceee :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba okno "Szybkiej odpowiedzi" - jest wypasione teraz + możliwość wklejania filmów [jeszcze nie testowałem, ale rozumiem że nie są od razu odtwarzane i preloadowane - przy 10 w jednym wątku i przewinięciu strony byłaby to masakra] + AutoSave wiadomości [przydatne].

 

W opozycji do telthona, nie podoba mi się cytowanie - zrozumiałe że kursywa do tego służy, ale albo ramka, albo kursywa by wystarczyła - osobiście kieruję się bardziej w stronę Ramki bez kursywy - na rzecz czytelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwagę mam jeszcze odnośnie koloru fonta. Wchodząc w dany dział wyświetla się lista tematów. Każdy temat ma biały font a pod tematem jest nick autora i data utworzenia w kolorze szarym (plus ewentualne białe numerki ze stronami tematu). Owy szary moim zdaniem jest zbyt jasny, za bardzo zbliżony do białego (nie mówiąc o białych cyferkach), przez co wprowadza lekkie zamieszanie. Trzeba bardziej skupić się na odnajdywaniu (odseparowaniu) nazw tematów. Gdyby kolor nicków i dat był ciemniejszy to całość stałaby się bardziej czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PLS: Tak. Ta lista zostanie poprawiona jeszcze. Ale myślę, że widzicie, że progress od wczoraj i tak jest spory. Jednak 2 dni urlopu nie poszły na marne :) Weekend mam wyjazdowy więc większych rzeczy nie zrobię, ale widzę, że każdy powolutku widzi zmiany na plus.

 

@sly: z tym cytowaniem można pomyśleć. Akurat nowa ramka mi się bardzo podoba i kursywa to chyba faktycznie pozostałości po starym stylu. Jeśli uważacie, że to zbędne - nie ma sprawy.

 

@Kulki: buźki były w WD tylko. I chyba dobrze.

 

@telthona: dzięki. Widzisz, nie wiem czy widziałaś wczoraj. To pole było białe. Jest ciemniejsze. Tyle, że jest jasne i to je odróżnia od pozostałych elementów - widać, że to pole tekstowe. Jeśli macie propozycje kolorstyki dla niego - to śmiało. Przyciski edytora są w PNG, jedynie je trzeba będzie przerobić, ale jest top przecież możliwe.

 

Nie wiem skąd ten uraz do białego - stara skórka miała biały wszędzie. Pole tekstowe było na starym białe (albo mi się coś miesza).

Ale tutaj to pole jest większe i może dlatego wydaje się, że tak razi.

 

Myślę, że jeszcze przez dłuższy czas będą pojawiać się poprawki.

 

Problem mam z profilami, ostylowanie profili to jakaś masakra. Nie wiem dlaczego postanowili zrobić to inaczej niż resztę.

 

Wkrótce też chciałbym odpalić galerię/albumy usera. Może to będzie coś lepszego niż teczka. Prace można komentować - jak to w albumach i jakoś sprytnie będzie można to powiązać na głównej. Jedynie chciałbym, aby albumy były wykorzystywane tylko do prac. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę coraz lepiej to wygląda :) Ja mam póki co tylko jedną, drobną uwagę co do estetyki, mianowicie zarówno treść posta jak i nick użytkownika, avatar oraz sygnaturka są tuż przy lewej krawędzi ramki, może to tylko moje zboczenie ale wydaje mi się, że przyjemniej by było, gdyby je troszkę odsunąć, tak z 6px zrobić 10-12px (w przypadku ramki z treścią posta z obu stron).

Poza tym zastanawiam się czy ten przycisk "+ Odpowiedz" znajdujący się na samej górze w ogóle jest potrzebny, każdy chyba wie, że okno do odpowiedzi zazwyczaj znajduje się na dole, a tam jeszcze z tą dużą czcionką jakoś tak kłuje w oczy, może gdyby chociaż go tak zmienić trochę... poniżej wklejam co wg mnie było na plus jeśli chodzi o estetykę :)

 

max3d_zmiany.gif

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najcześciej korzystam z forum klikajac 'Nowe posty'. To co mi sie rzucilo w oczy to za duża czcionka 'Ostatni Post / Autor: Dzisiaj' - nie miesci sie w kolumnie i druga rzecz to powtarzajacy sie naglowek 'Forum:'. Czy tego Forum nie da sie wywalic? Strasznie przeszkadza w szybkim filtrowaniu postow po dzialach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Adek to juz wszystko wyglada, przylaczam sie do postu Loozaka odnosnie wielkosci napisu "Odpowiedz" a profile uzytkownika chybam bym zostawil tak jak sa, ale za to zmienil bym wielkosc napisu w sadzie i jego kolor z czerwonego na pomaranczowy moze... i mi tez obrazki wyjezdzaja poza diva posta, uzywam opery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek! Wooo!! Będzie galeria użytkownika?! Czekam na to od wieków :D Strasznie to fajne na tych branżowych forach jest, w sumie większość użytkowników ma się czym pochwalić :> i pasuje do charakteru forum :> Super by było, jakbyście to uruchomili na maxie :> To już wtedy forum w ogóle wypasss :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży problem mam z wrzucaniem obrazków do teczki. Jak daję podgląd wiadomości, co lubię zrobić, to w polu tekstowym linijki: [/img] zmieniają się w obrazki niemożliwe do przesunięcia. Wgrywałem jednego posta pół godziny! :)

 

Da się zrobić tak jak było, żeby pole tekstowe wyświetlało tylko tekst, to sobie można będzie ładnie poukładać, a podglądnąć później w podglądzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek: Odświeżanie postów znów zaczęło działać jak wcześniej, czyli po przeczytaniu pojedynczego wątku z postem i wyjściu

do głównego forum widać dział jako nieprzeczytany.

Czyżby serwer nie wytrzymał jednak trzymania tych ciasteczek?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozdzielczość 1280x800px

Opera 10.60

 

Layout Max3d 2011 [fixed]

max3dnowe02.jpg

 

Max3d 2011

max3dnowe01.jpg

 

Jeszcze na początku myślałem że to błąd - nie ma oddzielenia pomiędzy treścią posta i Podpisem użytkownika - ale jednak jest - słabo widoczne, ale jest oddzielenie [może Ciemniejsza ramka i tło, jak pod avatarem?].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie nie podoba ten nowy system oznaczania nowych wiadmosci w watku. wolalem tak jak bylo kiedys, ze jak zamknąłem forum to sie wszystko robilo przeczytane. teraz jak mnie jakis watek nie interesuje to ten dzial i watek juz bede mial podświetlony w nieskończoność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No naprawdę coraz lepiej to wygląda :) Ja mam póki co tylko jedną, drobną uwagę co do estetyki, mianowicie zarówno treść posta jak i nick użytkownika, avatar oraz sygnaturka są tuż przy lewej krawędzi ramki, może to tylko moje zboczenie ale wydaje mi się, że przyjemniej by było, gdyby je troszkę odsunąć, tak z 6px zrobić 10-12px (w przypadku ramki z treścią posta z obu stron).

Poza tym zastanawiam się czy ten przycisk "+ Odpowiedz" znajdujący się na samej górze w ogóle jest potrzebny, każdy chyba wie, że okno do odpowiedzi zazwyczaj znajduje się na dole, a tam jeszcze z tą dużą czcionką jakoś tak kłuje w oczy, może gdyby chociaż go tak zmienić trochę... poniżej wklejam co wg mnie było na plus jeśli chodzi o estetykę :)

 

max3d_zmiany.gif

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki. Skorzystam z sugestii i postaram się wprowadzić te kosmetyczne zmiany.

 

Ja najcześciej korzystam z forum klikajac 'Nowe posty'. To co mi sie rzucilo w oczy to za duża czcionka 'Ostatni Post / Autor: Dzisiaj' - nie miesci sie w kolumnie i druga rzecz to powtarzajacy sie naglowek 'Forum:'. Czy tego Forum nie da sie wywalic? Strasznie przeszkadza w szybkim filtrowaniu postow po dzialach.

 

Jasne. Też to zauważyłem, ale muszę to sprawdzić pod kilkoma przeglądarkami, u mnie jest dobrze, ale na Chrome, Operze faktycznie jest coś nie tak.

 

Fajnie Adek to juz wszystko wyglada, przylaczam sie do postu Loozaka odnosnie wielkosci napisu "Odpowiedz" a profile uzytkownika chybam bym zostawil tak jak sa, ale za to zmienil bym wielkosc napisu w sadzie i jego kolor z czerwonego na pomaranczowy moze... i mi tez obrazki wyjezdzaja poza diva posta, uzywam opery...

 

Będzie zmieniony.

 

Adek! Wooo!! Będzie galeria użytkownika?! Czekam na to od wieków :D Strasznie to fajne na tych branżowych forach jest, w sumie większość użytkowników ma się czym pochwalić :> i pasuje do charakteru forum :> Super by było, jakbyście to uruchomili na maxie :> To już wtedy forum w ogóle wypasss :D :D :D

 

Tak będzie. Ale zobaczymy czy będziecie z tego chętnie korzystać.

 

No wlasnie, jakie to bedzie? Cos na wzor CG Portfolio?

 

 

 

*Ikonki "temat zamkniety" w spisie tamatow odstaja od reszty:

 

http://www.max3d.pl/forum/forumdisplay.php?f=14

 

Wroca stare?

 

 

 

Swoja droga, nowe forum ma opcje laczenia podwojnych postow?

 

Dzięki. Z tą ikonką zamkniętego wątku to bug oczywiście. Zaraz to poprawię. Wróci dobra ikonka.

Raczej nie CGPortfolio, bo nie wiem czy ktoś chciałby coś ala portfolio - tych jest sporo.

 

 

 

Klikniecie w miniaturke tematu nie otwiera go. Nie pamietam czy na starym forum tak bylo, ale chyba sie przyda.

 

Wiem. Ale wydawałoby się, że rozwiązanie powinno być banalne (kwestia dodania linka). Nie jest banalne do końca, ale myśle, że uda mi się to przerobić.

 

tu się troszkę kaszani

przechwytywanieih.jpg

 

Sprawdzę. Może za dużo stron jest pokazywanych.

 

Adek: Odświeżanie postów znów zaczęło działać jak wcześniej, czyli po przeczytaniu pojedynczego wątku z postem i wyjściu

do głównego forum widać dział jako nieprzeczytany.

Czyżby serwer nie wytrzymał jednak trzymania tych ciasteczek?

 

Pozdr.

 

Tutaj widzę, że będzie najwięcej problemów. Nie mam na to wpływu. Mam 3 opcje do ustawienia do wyboru i widzę, że zdania są podzielone. Jednemu pasuje tak jak to jest roziązane teraz, niektórzy są przyzwyczajeni do starego rozwiązania (które wg twórców vb nie działało poprawnie - i to też jest jedną z większych zmian w silniku).

 

Ja akurat mało kiedy patrzyłem na te ikonki przeczytane/nieprzeczytane, ale widze, że wiele osób z tego korzystało. Mam 3 opcje do ustawienia i chyba żadna nie działa tak jakbyście chcieli.

 

 

rozdzielczość 1280x800px

Opera 10.60

 

Layout Max3d 2011 [fixed]

max3dnowe02.jpg

 

Max3d 2011

max3dnowe01.jpg

 

Jeszcze na początku myślałem że to błąd - nie ma oddzielenia pomiędzy treścią posta i Podpisem użytkownika - ale jednak jest - słabo widoczne, ale jest oddzielenie [może Ciemniejsza ramka i tło, jak pod avatarem?].

 

No jest delikatna linia między podpisem. Tylko boje sie, ze dodanie kolejnej wyrazniejszej linii spowoduje, ze bedzie balagan wiekszy, za duzo linii. Ale moze delikatnie zmienie.

 

mi sie nie podoba ten nowy system oznaczania nowych wiadmosci w watku. wolalem tak jak bylo kiedys, ze jak zamknąłem forum to sie wszystko robilo przeczytane. teraz jak mnie jakis watek nie interesuje to ten dzial i watek juz bede mial podświetlony w nieskończoność

 

Tak jak odpisalem ca melowi wyżej. Tutaj mam trochę związane ręcę - 3 opcje do wyboru.

 

I co mamy za każdym razem to robić jak "wychodzimy" z forum. Właśnie podobna rzecz się dzieje jest w tapatalk`u.

 

Tak jak wyżej odpisałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

 

Zmieniłem rozpoznawania nieprzeczytanych postów na cookie - proszę o informację teraz jak to działa - czy po staremu, czy lepiej, gorzej.

 

Wiele osób do tego może było przyzwyczajonych, ale sam nie wiem czy jednak wersja na bazie nie jest lepsza. Ale tutaj chyba trzeba byłoby zrobić jakąś sondę żeby to rozstrzygnąć.

 

Sprawdźcie w każdym bądź razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Niech w takim razie przeczytane zostaną na razie na cookie'sach.

 

Własnie poprawiłem sporo błędów przez Was wcześniej wskazanych - wygląd postów ala Loozack, miniaturki powinny być już klikalne, wielkość przyciski odpowiedź, bug w wielkości fonta Autor / Ostatni post, ikonka zamkniętego wątku równiez poprawiona.

 

Kolejne fixy wkrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jeśli ktoś często zagląda głównie do wybranych działów to po jakimś czasie takie podwójne odświeżanie jest bardzo uciążliwe. Wg mnie teraz przegląda się gorzej, ale nie będę kłócił się z większością ;]

 

A czy wiadomo chociaż dlaczego tak się dzieje - że gdy mieliśmy jeden nieprzeczytany post w dziale to po kliknięciu domku znów widać że dział wciąż zawiera coś nieprzeczytanego?

Niewiele wiem o html/php, ale może te ciasteczka zapisują się w złym momencie?

Albo może po kliknięciu domku powinna być jakieś dodatkowe uaktualnienie ciasteczek?

Engine zachowuje się tak, jakby zapamiętywał ciasteczka tylko dla postów, a zapominał oznaczyć

przy okazji informację o przeczytaniu całego działu.

Edytowane przez ca mel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek. Zauważyłem jeszcze jeden issue, bo błąd to za duze słowo:P

 

Wiec, korzystając z okna szybkiej odpowiedzi, pisze sobie posta i wysyłam.

Stronka się odświeża, widzę wątek już z moim postem, a w oknie szybkiej odpowiedzi nadal jest tekst, gotowy do ponownego zapostowania. Odświeżenie strony nie czyści pola szybciej odpowiedzi.

 

Moze to kwestia autosave'u postów?

 

Używam FF.

 

Ogólnie, jest coraz lepiej. Embedowanie filmików z youtube jest super. Mam nadzieje że vimeo też się embeduje.

 

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

+++ EDIT:

 

Co zaskakujące, teraz się okno szybkiej odpowiedzi opróżniło, czyli nie zawsze powyższy issue ma miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy teraz standardem jest tak, że po kliknięciu w link w subskrypcji danego wątku nie przenosi nas automatycznie do pierwszego nieprzeczytanego postu czy to błąd jakiś?

 

Pozdrawiam.

 

Chodzi o maila? W mailu zawsze był link do pierwszego posta i później do konkretnego (albo mi się coś pomyliło).

W starym było inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o maila. Zawsze wybieram link z końcówką "=newpost" i teraz (na przykładzie tego wątku) mimo, że po kliknięciu w taki odnośnik w Operze pojawił się adres "http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=78981&page=5&p=1056310", którego końcówka wyraźnie wskazuje na konkretny post, to po załądowaniu się całej strony ekran w dalszym ciągu pozostaje na górze. Ale coś nie widziałem, żeby inni o tym pisali więc to może kolejny foch Opery, hmm...

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Skopiowałem teraz tego linka do Firefoxa i jest to samo, dziwna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dzięki, napiszę jeszcze, że adres z odnośnika w mailu wygląda tak:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=78981&page=5&p=1056428

 

natomiast ten po kliknięciu na górze wątku, który przenosi do najnowszego posta już tak:

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=78981&page=5#post1056428

 

i ten dolny działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności