Skocz do zawartości

I, pet goat II


Euzebi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te pierwsze minuty wciskają w fotel, mistrzostwo. Wydaje mi sie ze czesc taneczna jest mocapowana czyli okolice 0:30, potem idzie recznie i nastepny mocap w 2:00 skaczacego kolesia - tak obstawiam :P Widzialem od wczoraj juz z 15 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi troszeczke gryzie się stylistyka animacji z przekazem który niesie. Pewnie to celowy zabieg- ładna, kolorowa, pozornie naiwna bajeczka, kryjąca jednak głębsze treści...

Świetnie zgrany podkład muzyczny, naprawdę wciąga ta animacja.

 

PS. Dziadek jak ty nawet kamery nie potrafisz prowadzić w tych swoich animacjach...A sory- to celowe i przemyślane pewnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh Dziadek ja Cie kurde szanuje za to co robisz, bo nie znam nikogo w tym wieku co by potrafił takie rzeczy... problem Twoich animacji polega chyba na tym, że są strasznie nieruchawe... a gro osób odwiedzających tą stronę to własnie fani animacji... dlatego przynajmniej ja chętniej oglądam w/w animację tego "studia" wiele razy, za każdym razem doszukując się czegoś i próbując rozkminiać przekaz... Twoje animacje są naprawdę dla wytrwałych... ja najczęściej nie daję rady i po 30 sekundach popycham suwaczek bliżej końca... no i ta Twoja autoreklama na każdym kroku... "moje jest lepsze" "moje ma przekaz" "moje jest dla wybrańców" " jestem lepszy od Disneya" " A zobaczcie MOJE"... mimo wszystko podziwiam Twój skill w modelowaniu... gdybyś trochę przysiedział przy animowaniu... może Twój przekaz trafiłby do szerszego grona... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przewijasz tylko moje filmy, a resztę nie, bo są dla wszystkich.... to jestem za tym żeby tego nie zmieniać....:)))... ale pozwól, że będę decydował o sposobie promocji tego co zrobiłem... nieudolności chadzają parami....:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja jestem patałach i ignorant bez studia... ale z filmem w którym jest przekaz, a nie Jezusek co mu się nóżki palą....:))))

 

Dziadku, twoje ego jest przepotężne.

Szczególnie podobają mi się "autokrytyczne" fragmenty - takie z puszczaniem oka, przecież wiemy że nie jesteś ignorantem i patałachem, prawda? To tak, ha ha, retorycznie tylko piszesz.

 

Bardzo rzadko spotykam ludzi którzy otwarcie stwierdzają ze ich twórczość jest dużo warta, więcej warta niż rzeczy które wzbudzają dosyć powszechny podziw.

I nic dziwnego, dawno nie widziałem takiego operowania kolorem jak w tym "Pet Goat", miła odmiana po milionie animacji zrobionych monochromatycznie albo w "teal and orange".

 

Myślę że ci Dziadku brakuje nawet ODROBINY autokrytycyzmu, kiedy czytam twoje posty mam wrażenie że oglądam bryndzlowanie się Narcyza patrzącego na swoje odbicie.

Trochę umiaru człowieku.

 

Strasznie nie lubię argumentów ad personam używać, ale w tym przypadku czuję się usprawiedliwiony.

Rób sobie, Dziadku cokolwiek chcesz, tylko nie oczekuj że będziesz mówić że twoje "dzieła" są dużo warte, tylko my wszyscy je krytykujący jesteśmy za prymitywni zeby zrozumieć.

 

Na takie coś mówię "bullszit" Dziadku, jeśli jesteś o tej animacji w stanie powiedzieć tylko "Jezusek co mu się nóżki palą".

 

Przypomina mi się takie (wbrew pozorom pasujące) powiedzenie:

"Szkoda że ludzie najlepiej wiedzący jak rządzić krajem pracują jako fryzjerzy albo taksówkarze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parafrazując....."Szkoda że ludzie krytykujący animacje nie mają nic w dziale "animacja".... (Find latest started threads)

bez względu na to czy są fryzjerami czy taksówkarzami w pełnym bezpiecznym dystansie do porównań do swoich osiągnięć na tym polu.... które nie występują... bajdurzą jak pijana wyrocznia dla poprawienia sobie jak widać jednak nadwyrężonego samopoczucia....:))). Potrafisz więcej niż ja, masz ochotę coś zrobić... prosiłem w dziale "animacja" o pomoc i współpracę... no ale zgłosili się tylko tacy co coś potrafią... a szkoda że ich tutaj tak mało... dużo mniej od bajdurzących wyroczni...:))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiesz, analizujesz profil adwersarza,czy godny polemiki? Robisz się zabawny coraz bardziej. Krytyka dotyczy nie animacji, lecz Ciebie, z tego co widzę, bo Ty w dyskusje warsztatowe raczej się nie wdajesz, a szkoda, bo może inni by skorzystali, wszak to forum, wymiana doświadczeń. Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak to się nie wdaję.... pokazuję co zrobiłem.... pokaż że potrafisz lepiej.... i na tym polega dyskusja między tymi co coś robią.... a nie przewijają tysiące filmów... i krzywią się na każdy przejaw czyjejś aktywności... i bajdurzenie z racji stresu beztwórczego:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parafrazując....."Szkoda że ludzie krytykujący animacje nie mają nic w dziale "animacja".... (Find latest started threads)

bez względu na to czy są fryzjerami czy taksówkarzami w pełnym bezpiecznym dystansie do porównań do swoich osiągnięć na tym polu.... które nie występują... bajdurzą jak pijana wyrocznia dla poprawienia sobie jak widać jednak nadwyrężonego samopoczucia....:))). Potrafisz więcej niż ja, masz ochotę coś zrobić... prosiłem w dziale "animacja" o pomoc i współpracę... no ale zgłosili się tylko tacy co coś potrafią... a szkoda że ich tutaj tak mało... dużo mniej od bajdurzących wyroczni...:))))))))

 

Zacytuję sam siebie:

Bardzo rzadko spotykam ludzi którzy otwarcie stwierdzają ze ich twórczość jest dużo warta, więcej warta niż rzeczy które wzbudzają dosyć powszechny podziw.(...)

Myślę że ci Dziadku brakuje nawet ODROBINY autokrytycyzmu.(...)

Rób sobie, Dziadku cokolwiek chcesz, tylko nie oczekuj że będziesz mówić że twoje "dzieła" są dużo warte, tylko my wszyscy je krytykujący jesteśmy za prymitywni zeby zrozumieć.

Tudzież nie mamy na koncie zrobionych animacji więc nie mamy prawa żadnych animacji oceniać/krytykować.

 

... jak to się nie wdaję.... pokazuję co zrobiłem.... pokaż że potrafisz lepiej.... i na tym polega dyskusja między tymi co coś robią.... a nie przewijają tysiące filmów... i krzywią się na każdy przejaw czyjejś aktywności... i bajdurzenie z racji stresu beztwórczego:)))

 

Zaprosiłem cię dziadku na bloga już raz, łatwo tam trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w tym rzecz... ja nie mówię że jestem kozak i robię coś lepiej... a w dziale animacja nie mam nic bo ...KURDE NIE MAM SKĄD WZIĄĆ DŹWIĘKU !!! do mojej bananowej opowieści o niczym... ale nie znaczy to też że nic nie robię... z drugiej strony chyba nie ma na tym forum użytkownika który nie wiedziałby kim jest Dziadek3D, więc może w Twojej postawie jest metoda... czasem mam wrażenie że Twoje wypowiedzi są celowo takie a nie inne by wywołać burzę na forum... jakby nie patrzeć zamiast mówić o powyższej animacji nastąpiła zmiana toru na twórczość Dziadka3D... w każdym razie nie mam się za żadną wyrocznię... to są po prostu subiektywne odczucia z tego co oglądam i co wolę... tyle potrafi nawet słoń losujący zwycięską drużynę na euro koko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Traitor... i dlatego jest tyle różnych rodzajów pieczywa.... żeby każdy znalazł to które mu odpowiada... anie napadła na każdego komu smakuje inny chlebek... tylko ten jeden poprawny ideologoczno-społeczny....:)))

@Papa Pio.... bingo...!!... tyle że mi nie chodzi o moje, bo ja nic nie sprzedaje... chodzi mi o dyskusję, ale o czymś konkretnym namacalnym, własnym tym co jest blisko koło nas a nie rozjazd po informacjach z całego świata.... bo to prowadzi do konkretów przyziemnych czyli kim naprawdę jesteśmy...:))).

Muzykę bym chętnie zrobił... chociaż robię w tej chwili 2 filmy i trochę padam na pysk....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadku jak znam Twój światopogląd to wątpię czy chciałbyś przyłożyć rękę do tego rodzaju twórczości

 

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=76856

 

Może i prawdą jest że należy wspierać "nasze" (jako pracownik samorządu gminnego mam na ten temat szersze zdanie)... 100 razy bardziej wolę iść do naszego lasu niż jechać na karaiby, gdzie mogę wdepnąć w jakiegoś jadowitego pajora i upocić się jak pruślun... Mimo wszystko nie powinno to działać w drugą stronę - czyli bagatelizowania wszystkiego co nie jest "nasze"... zwłaszcza w czymś takim jak animacja... uczyć się trzeba od lepszych... ale wiem do czego zmierzasz... przykład pieczywa mi to rozjaśnił... masz swoje lata i nie chcesz już gonić za tymi których uznaje się za najlepszych, tylko wytyczyć ścieżkę dla węższej grupy uznających Twoją formę przekazu... było nie było gdyby pokazano mi 20 animacji w których jedna byłaby Twoja... myślę ze od razu byłbym w stanie ją wskazać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że niby ja ??.. czytam czytam ... wszystko czytam ale ogólnie nie za wiele sie udzielam. Mogę tylko napisać że animacja mi sie podoba(gdyby mi sie nie podobała to bym nie dawał na forum) i wielokrotnie ją oglądałem i nadal oglądam bo jest ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio

 

True, true.

 

Wracając do tematu.

 

Animacja śliczna, ale cała reszta durnowata, czuje się jakbym oglądał dziennik... "Odgrzewany kotlet" z wieczornych "wiadomości".

 

Muszę przyznać, że jednak wywołał u mnie chwilę refleksji.

Mianowicie, czy tego typu tematyka dla sztuki współczesnej ma jakiś sens?

Teraz media są przepełnione takimi informacjami oraz dyskusjami na ich temat, ekspert za ekspertem, dokumentalista za dokumentalistą, prześcigają się w karmieniu nas papką z gruzów, krwi i cierpienia.

 

Dzisiejszy Kowalski, po powrocie z pracy, gdzie przez 10h harował, robiąc coś za czym nie przepada, dostaje jeszcze kolejną dawkę smutku i cierpienia.

Nie doprowadzi to do pogłębienia depresji w społeczeństwie?

Sztuka nie powinna być kontrą dla takiego szajsu?

 

Świadomość społeczna jest raczej na dobrym poziomie, każdy ma zdanie na każdy temat. No, ewentualnie, mają to w nosie, ale jak ktoś jest ignorantem to prawdopodobnie sztuka też go nie interesuje, więc to nie ten widz.

 

To moje osobiste zdanie, ale bardziej pochwalam pracę, artystów rozrywkowych oraz tworzących sztukę lekką.

Przypominają o tych dobrych cechach ludzi i o tym, że świat ma wiele dobrego do zaoferowania.

Ironicznie, daje to poczucie, że jest o co walczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n-pigeon: Dla mnie ten film w istocie jest gorzki ale gdzieś tam jest jakaś nadzieja. Media walą między oczy przemocą i złem ale w zupełnie innym wydaniu. Tutaj masz nakreślenie sytuacji w taki sposób że nie rozwściecza emocji, a to jest istotą TV, tylko ubiera w coś na co możesz popatrzeć trochę z boku. Lekka forma jest tutaj dla mnie sprawą bardzo ważną, jakby stylistyka była mroczna i brudna pewnie to by skupiło na sobie większość uwagi i zniekształcało przekaz.

Jednym z głównych zadań TV jest to żeby ludzie kibicowali jakiejś drużynie, podbijanie kontrastu do białych i czarnych charakterów. Czyli masz tą przemoc i zło ale dodatkowo pokazane w ogromnej ilości fałszu. To ten fałsz najbardziej boli w mass mediach.

Nie tak dawno temu byłem świadkiem jak jeden dzieciak powiedział "jak to dobrze ze wreszcie zabili tego Kadafiego", aż mnie wzdrygnęło. Ja jednak wolałbym jawny proces sądowy a nie napaść i brutalny mord ale to może dlatego że czytam a nie oglądam telewizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo racji w tym co piszesz. Fałsz jest naszym wrogiem, ale ta animacja pod względem przekazu jest pusta jak wydmuszka.

 

Nie jestem pewien czy media mają decydujący wpływ na końcową postać opinii społeczeństwa, szczególnie u ludzi którzy byli by potencjalnym odbiorcą sztuki o takiej tematyce.

 

Chodzi mi o to, że widzami tego typu animacji, są ludzie którzy już mają własne zdanie, dobre czy złe to obojętne. Przypomina to więc potakiwanie na to co się już wie, wałkowanie tematu którego natura jest powszechnie znana wśród osób które będą widzami tego typu sztuki.

We mnie to budzi znudzenie.

Gdyby nie stylistyka tej animacji, która tak jak piszesz, jest doskonale dobrana, przerwałbym jej oglądanie po 30 sekundach.

Ponieważ, tam nic nie ma, nic nie wnosi. Tak, nic nie wnosi.

 

Niestety poza ładnymi obrazkami, nie widzę tego dobra i nadziei o której piszesz.

Trudna forma przekazu uniemożliwia wysunięcie konkretnych wniosków, każdy może tam ujrzeć co tylko chce zobaczyć, a więc całość nie ma żadnego konkretnego celu, jest po nic, bez sensu.

Ty zaobserwowałeś promyk nadziei, ja płakanie nad rozlanym mlekiem, Kowalski zobaczy, że świat jest be i zmierza do niczego, Justyna z Katowic, że naszym zbawieniem jest wiara w jedynego Boga i jego syna Jezusa Chrystusa.

 

Proste, z pozoru mało ambitne formy wielu dzieł sztuki masowej, przez tą prostotę, powierzchowność oraz dostępność, moim zdaniem, lepiej trafiają do świadomości społeczeństwa.

Niestety zazwyczaj są opluwane, przez co ludzie bez własnego zdania sami oddzielają się od tego murem, przez tych złych doradców.

 

Oczywiście jest sztuka rozrywkowa i sztuka rozrywkowa.

Jedna jest pozbawiona wartości moralizatorskich i jest sztuką jedynie z względów estetyczno-rozrywkowch, ale reszta twórców daje coś więcej, wkłada więcej pracy w to co robi, dodatkowo ubogaca swoje dzieła.

Smutne jest, że na końcu wrzucamy wszytko do jednego wora, a pochwały wędrują do dzieł jak to u góry, które nie mają żadnego konkretnego przekazu, a budzą jedynie kontrowersje ala masmediowe "Fakty", "Wiadomości" itp.

 

Osobiście mam już tego dość w TV, gazetkach oraz portalach pokroju Onet. Tania sensacja i karmienie się cierpieniem innych.

 

P.S.

Sorry za długi tekst, nie potrafię zwięźlej ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie niema co się zagłębiać w takie frazesy jak sztuka czy artyści. Animacja to forma przekazu, a goście robiący to co zrobili wybrali formę jaka im pasowała do opowiedzenia swojego kawałka świata, niektórzy ją polubią inni nie. Jedni lubią wiewiórkę uganiającą się za orzechem, inni nie.

 

Jeśli o mnie chodzi, bardzo mi się to podoba.

Mam wrażenie, że ta opowieść to taka forma wyjęcia na światło dziennie tej tajemnicy poliszynela absurdu i bezsensu w której żyjemy. Ten magiczny... tamtaradatatam... fanfary bo trzymam się z dala od tego słowa- SYSTEM :)

 

Oczywiście każdy tworzy własny świat, ale każdego jakoś tam ten też dociera. Mnie świat polityki, telewizji, kupowania tego, tamtego zaczął przerażać i przestałem w nim uczestniczyć. Smartfona sobie kupie jak będzie miał wbudowany toster. Jeśli o mnie chodzi to podziwiam ich za taką ilość pracy włożoną w ten temat. Trochę ostro opisane, ale po to moim zdaniem właśnie robi się 3d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bush najlepszy:)

@Dziadek - Z góry odrzucasz wszystko co się renderuje dłużej niz 1 kl/s. Nazwałeś ten film "kotletem do wysrania" dodatkowo fatalnie argumentując. Takie komentarze, uważam, są nie na miejscu. Bez względu na to czy film CI się podoba czy nie, sama ilość pracy zasługuje na krytykę konstruktywną a nie mieszanie z błotem. Wszyscy chodzą wokół Twoich filmów na palcach, żeby przypadkiem nie urazić. Takimi wypowiedziami naprawdę prowokujesz do szczerości. Przekaz w Twoich filmach jest równie mętny co w tym omawianym, naćpane symboliką, od ilości której można dostać oczopląsu. Różnica jest taka, że ten lepiej wygląda. W czym gorszy jest "jezusek" którem się palą "nóżki" od Twoich wynalazków?

Jeśli przekaz filmu jest dla Ciebie nie zrozumialy to film jest be i do wysrania. Wyłazi z Ciebie egocentryzm każdą szparą.

Co do prawa do wypowiadania się nt. animacji - z Twoich wypowiedzi wynika, że tworzysz dla wąskiego grona odbiorców (które już dawno traciło zainteresowanie Twoją twórczością). Reszta ma siedzieć cicho.

Czy wszystko się zgadza?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pokok... Ty naprawdę nie cztasz tego co piszę... albo czytasz to w okularach "dziadek z zasady bycia dziadkiem jest głupi".... piszecie szrrzej niż widzicie i to cały Waez problem... na szczęście z wiekiem większości to minie tylko mnie wtedy będą się paliły nóżki za Styksem... a z Was będą się śmiały następne rzesze wąsko patrzycieli z poparciem jeszcze bardziej wąsko patrzących....:)))... przeżuwając kolejny wciskany im kit.... ale to taka prawidłowość.... więc nich zabawa trwa....:)))

Edytowane przez dziadek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a kiedy ty dojrzejesz do takiego momentu, że w końcu uświadomisz sobie, że zachowujesz się jak zadufany pseudoartysta, a twoje dzieła to zwykłe średniaki? I, że takich 'dziadków 3d' jest cała masa, jednak słabizna ich projektów nigdy nie pozwoli im zaistnieć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicponim.... Dziękuję...!!!... dzieła średniaka to już coś... jest jakieś odniesienie... czyli po środku... no zaistniałem skoro poświęcasz mi tyle czasu....:)))... zamiast rozmawiać z rzeszami tych z wyższej półki od dzieł których ścisk i tłok tutaj .......:)))))))))))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak was sobie słucham (czytając na głos, co by nie było), to mam wrażenie, iż każdy ma swój wiek wyrastania z akademickich dyskusji. Jedni wyrosną nim zapuści im się pierwszy włos na brodzie, a inni, gdy będą mieli brodę po pachy, a jeszcze inni, gdy będą mieli brodę pod pachami. Sami się sklasyfikujcie i dajcie wreszcie spokój, ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności