Skocz do zawartości

TABLETY


MeG

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No myszka, myszka, u mnie w robocie używają bambusów A6 zamiast myszek:D

Ale pierwsze mazy stawiałem na volito, nie mogę powiedzieć, że bez zadowolenia, wręcz przeciwnie:)

Z drugiej strony, do 17" calowego laptoka osobiście i volito mi styknie do drobnych spraw, w dodatku zmieści się w torbie razem z laptokiem..

 

Anyway, większy rozmiar tabletu wpłynie na stabilność ruchu ręki, na mniejszym ruchy są mniej pewne i ręka się bardziej męczy bo trzeba czasem celować.

 

Rzeczą, która stawia volito jako tablet wacoma jest piórko, jakościowo gorsze niż w wyższych modelach, nacisk szybko siada, przez lekko ponad rok, może półtora zajeździłem dwie sztuki.

 

BTW:

 

Dlaczego nie mogę wjechać tabletem (właśnie a5 wide zwykłym) na pasek zadań?! XP x64..

Przeinstalowywałem stery, dwie różne wersje nawet i klops...

Obszar roboczy zdefiniowany na full.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gadacie, ja mam Volito 2 a6 a źle nie jest (a monitor mam 19"), mam go ze 2 lata i tylko ledwie starłem czubeczek :D Ale ja mało ekspresyjnie maluję :P

 

junglist, możesz uciąć część w opcjach i np górny pasek (czy też inna, "nieczuła" część) nie będzie używany. Wtedy obszar roboczy będzie mocno ograniczony, nie wiem, czy jest sens :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gadacie, ja mam Volito 2 a6 a źle nie jest (a monitor mam 19"), mam go ze 2 lata i tylko ledwie starłem czubeczek :D Ale ja mało ekspresyjnie maluję :P

 

Sprubój pomalować na 24" tym tabletem. Do 21" jeszcze było okej jak napisałem.

 

Przełożenie proporcji z wide na 4:3 nie za bardzo rzuca się w oczy/ręce podczas pracy, pracowałem kiedyś na graphire a5 4:3 i monitorze wide i nie zauważałem że są różne proporcje.

 

Mi nie chodziło o proporcje wysokości do szerokości, lecz o proporcje powierzchni obszaru roboczego do monitora, to wpływa na niedogodności przy rysowaniu.

 

A co do nacisku, ja mam tendencję do przyciskania pisaków. Piórko od volito zjechałem po roku, wyczuwalność nacisku się skaszaniła i o subtelności mogłem zapomnieć, piórko od graphire działało po roku tak samo dobrze jak na początku jak zacząłem je używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny ? Osobiście nie miałem okazji testować tego modelu, ale czytałem o nim niezbyt pochlebne opinie... I ciekawi mnie dlaczego jest tylko jeden taki model ? Jeśli byłoby to dobre rozwiązanie, to pewnie wacom wprowadziłby je w innych modelach również ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pospiechu sie przejęzyczyłem, wybralem PRZEWODOWY WACOMA A5, z poczatku kolor bialy mnie przerażał ale bialy to bialy a nie mieszanka roznych materialow i widac jakosc takiego tabletu(gdzies to przeczytalem...;p), rozdzielczosc 500dpi wiecej wzgledem wacoma bezprzewodowego co jednak tez wplynelo na koncowy wybor, nastepna rzecz taka ze jednak nie znalazlem u wujka google zadnej recenzji tego bezprzewodowego i ogolnie malo na jego temat wiem od jego posiadaczy, a jezeli chodzi o przewodowy to polecam recenzje http://www.appleart.pl/recenzja-wacom-bamboo-fun/

Edytowane przez Ja_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pewien dylemat dotyczący zakupu Wacoma. Być może ktoś już o to pytał, jednak łatwiej mi jest napisać post, niż przeszukiwać cały wątek. Do rzeczy. Czy jest zasadnicza różnica pomiędzy Wacomem Bamboo Wide A6 (ten czarny), a Wacomem Graphire.4 A6? Z moich poszukiwań wynika, że Graphire.4 a6, to najtańszy z rodziny Graphirów. Mam ograniczone fundusze (najwyżej do 600zł) i raczej wolałbym coś tańszego, dlatego bardziej widzi mi sie Bamboo. Bardzo proszę o pomoc, czy na początek do rysunków, prac graficznych wystarczy Bamboo a6, czy lepiej uzbierać na Graphire.4 a6.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz usb ? Jeśli tak, to będzie działać. Tylko klasyczny problem ci się pojawi, że przy wykorzystaniu pełnej powierzchni tabletu mapowanej na cały ekran narysowane koło będzie na monitorze elipsą. Najlepiej obciąć boki tabletu, bo czasu aż dokupisz drugi monitor, albo wymienisz na panorame. Zmiana rozdzielczość zadziała w ten sposób, że obraz będziesz miał 'ściśnięty' do tego co jest teraz, po mapowaniu tabletu 16x9 na monito 4x3 koło powinno być rozciągnięte - czyli oba efekty się zrównoważa i będziesz widział koło. Przy czym praca na rozdziałce 16x9 na monitorze 4x3 to masochizm czystej postaci.

 

Z poza tym wypadało by użyć szukania, bo ten temat wyjaśniam osobiście chyba z piąty raz, już nie wspominając o innych userach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ty rozumiesz, co się do ciebie pisze ?

Proporcje tabletu mają być równe proporcjom ekranu. Jeśli nie - będą się pieprzyć proporcje. Co z tego, że kupisz większy tablet, jak dalej będzie miał proporcje 16x9 (w tym konkretnym przypadku jest to jakieś 16x10).

 

Możesz też wziąść tablet 4x3 i nie obcinać obszaru roboczego.

Mam nawet do opchnięcia używany (przeze mnie, więc ręczę za jego historie) graphire4 A5. Jak jesteś zaiteresowany odezwij się na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem z Intuosem 3 A5 - oczywiście mam te wszystkie fajne ustawienia piórka, myszy, klawiszy dla poszczególnych aplikacji i właśnie jest problem z myszą podczas pracy w Illustratorze i Photoshopie - mimo iż ustawiłem mysz na zwykły tryb to zawsze działa bezwzględnie do obszaru tabletu. Czemu tak się dzieje? Czy może powinienem jeszcze coś przestawić w samych programach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prz-emo

Witam mam taki problem - posiadam tablet Pentagram Quadpen, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sterowników pod viste - producent ich "nie napisał" jak poinformował mnie serwis. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Zainstalować z xp, poczekać na sterowniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem - posiadam tablet Pentagram Quadpen, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sterowników pod viste - producent ich "nie napisał" jak poinformował mnie serwis. Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Zainstalować z xp, poczekać na sterowniki?

Kupić wacoma ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... czemu nie sprawdziłeś dostępności sterów pod Vistę? Lenistwo nie popłaca ;)

 

Jeśli nie ma sterowników to nic nie pomoże. Siedź i czekaj. Możesz też zainstalować XP i tam coś działać. Możesz też sprzedać to i kupić Wacoma jak sugeruje streaker. Mimo wszystko jest to jednak wyższa półka no i problemów ze sterownikami nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prz-emo

sprawdzałem - nie ma nigdzie sterów pod viste

obecnie za równowartość pentagrama quadpena nie kupię lepszego lub podobnego wacoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od razu mówię, że przebijanie się przez te 113 stron to czysty masochizm, tak więc postanowiłem zadać moje pytanie. Chciałbym kupić tablet i ze wstępnych informacji wynika, że najlepsze tablety oferuje firma Wacom. Jak dotąd przeczytałem recenzje tylko Wacom Bamboo Fun Small A6 i myślę, że mógłby mi on odpowiadać. Nie chcę jednak kupować "w ciemno" i być potem niezadowolony. Jako, że nie posiadam zbyt dużego budżetu (około 300-400zł) myślę nad wyborem któregoś z modeli Bamboo, oczywiście nie musi to być tylko i wyłącznie ta seria. Teraz konkrety, tablet potrzebny mi jest w zasadzie tylko do rysowania, ale po pierwsze jestem początkujący i raczej to tylko dla zabawy a nie pracy, po drugie jak już wspomniałem chcę coś w rozsądnej cenie(seria Bamboo jest zbliżona cenowo oprócz Bamboo Fun A5). Teraz chciałbym tylko wiedzieć jaki tablet jest najlepszy, ew. jakie są plusy i minusy tychże tabletów. Linki do dłuższych recenzji są bardzo mile widziane.

Z góry dziękuję i pozdrawiam. Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak napisales w gre wchodzi Wacom Bamboo A6 http://proline.pl/sklep.php?prodid=WACOM+BAMBOO+A6 lub Wacom Bamboo Fun A6 http://proline.pl/sklep.php?prodid=WACOM+BAMBOO+FUN+A6 szczerze to nie wiem czym wersja Fun od zwyklej sie rozni...widze tylko tyle ze kolorem wykonania Fun-bialy zwykly-czarny moze dlatego ze do Fun dorzucaja Photoshopa Elements... szczerze to przeanalizowalem parametry i rozdzialka ta sama odczyt ten sam nacisk ten sam... biały kolor wyglada naprawde fajnie :P tak czy siak bedziesz zadowolony :)

 

Jezeli Cie wciagnie zabawa tabletem to potem dozbieraj do Wacoma A5 po 650pln chodza i do pracy powinno wystarczyc na dluzszy czas :P potem to tylko Intouse A5 po 1400pln :)

 

Ceny widze poszly ostro w gore... srednio z 30-40zl na modelu od poczatku grudnia ;/

Babmosa Fun A5 kupilem za 640pln w srodku grudnia a juz jest po 740...

Edytowane przez Ja_ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko czy Pentagram pracuje nad Pentagram Virtuoso ale w wersji wide ?, z tego co mi się wydaje od razu powinny być takie dla 4:3 i 16:9 ale ja się nie znam a planuje zmianę monitora na 16:9 i przy okazji zminiłbym swojego wacoma 4:3 na pentagrama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam P virtuoso na rozdzielczosci 1440x900 i w panelu zmijszylem obszar 'roboczy', wyglada to tak

 

pracuje mi się dobrze i nie jest mi szkoda tych kilka nieużywanych centymetrów, ale jak mógłbym wybrać na pewno wybrał bym 16:9.

Edytowane przez wesol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, bo każdy mówi o tych wymiennych rysikach. Mam Wacom Graphire 4 i jak pamiętam tam niczego takiego nie było, a może wypadły albo nie było lub ktoś mi zarąbał. Więc jeżeli w Graphire 4 są takowe rzeczy to jak rozkręcić piórko, a jak nie ma a rysik się wytrze to można zastępcze gdzieś kupić lub też od czegoś włożyć ?

EDIT - znalazłem coś takiego http://www.wacom.tami.pl/index.php?id=2&idp=2177&np=Wacom_Standard_Nib_[PSI-A007] jeszcze tylko brakuje mi instrukcji jak rozebrać piórko

Edytowane przez mandragora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moim kilkuletnim Wacom Intuos 2, Od jakiegos czasu, po kilku minutach uzywania robi krzywe kreski, krzywe linie. Problem wystepuje niezaleznie od sprzetu (testowalem na dwoch) i niezaleznie od sterownikow (testowalem na wszystkich wersjach) i niezaleznie od programu graficznego. Wylaczylem tez potencjalne zrodla jakis fal zaklucajacych. Mial ktos moze podobny problem?

 

wacom.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cos jakos nikt nie wytlumaczyl co sie dzieje z Twoim Wacomem -jezeli wszedzie tak dziala to moze to jakis defekt np w piorku (wyczuwanie sily nacisku)- wkoncu kazdy sprzet moze sie kiedys wymeczyc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no na pierwsza mysl takie cos przychodzi do glowy no ale, jak Leander napisal to sie dzieje po 10minutach no a piorko chyba sie nie meczy i nie potrzbuje odpoczynku :P ja osobiscie nie mam pojecia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eco, Ja_ck: Dzieki za pomoc. Zaryzykowalem i kupilem nowe piorko. No i smiga jak trzeba :)

 

Swoja droga po 2 tygodniach odpisal mi tez support Wacoma. Nie potrafili zidentyfikowac zrodla problemu. Powiedzieli, ze moge przyslac do naprawy, ale, ze prawdopodobnie koszt bedzie wyzszy niz nowy tablet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to z Wacomem mam inny problem, całe szczęście nie taki poważny;)

 

Otóż pracuję na laptopie, gdy go odapalam gdy myszka leży na tablecie to nic się nawet nie zaczyna ładować, gdy tylko ją zdejmę - uruchamia się normalnie. Szukałem czegoś na ten temat na googlu i podobno jest to dość powszechny problem głównie z laptopami IBM a konkretnie coś z biosem i zarządzaniem energią. Ja akurat mam lapa na platformie Clevo, nowszych sterowników do biosu nie ma.

 

Jak mówiłem - problem mało istotny ale niestety muszę zawsze pamiętać żeby okłożyć myszkę na bok. Ktoś może miał podobny problem i jakiś pomysł jak temu zaradzić?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos poradzic cos w granicach do 500 PLN 16:9 od WACOMA??

Do 500 to nie ma co doradzać,w tej cenie to tylko bamboo wide.Chyba że gdzieś znajdziesz używanego intuosa -chociaż za 5 stów to nie sądze...Wogóle to bym troche poczekał z zakupem aż się złotówka umocni bo strasznie tableciki zdrożały ostatnio:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie które być może pojawiło się już w tym wątku.. Mam zamiar poczynić zmianę tabletu z pentagram O'pen XLL na coś lepszego. Niestety mój obecny tablet mnie nie satysfakcjonuje.. Dość dziwnie często sie zachowuje. I mam pytanie odnośnie tabletu Pentagram Virtuosso, jako że póki co widziałem głównie bardzo dobre opinie na jego temat, ale było ich stosunkowo nie wiele. Pytanie to kieruję do jego użytkowników jeśli takowi są.. Czy ten tablet się dobrze sprawuje ? Z drugiej strony chciałbym coś niezawodnego a wiem że Virtuosso to nowy produkt raczej więc o awaryjności ciężko się wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie które być może pojawiło się już w tym wątku.. Mam zamiar poczynić zmianę tabletu z pentagram O'pen XLL na coś lepszego. Niestety mój obecny tablet mnie nie satysfakcjonuje.. Dość dziwnie często sie zachowuje. I mam pytanie odnośnie tabletu Pentagram Virtuosso, jako że póki co widziałem głównie bardzo dobre opinie na jego temat, ale było ich stosunkowo nie wiele. Pytanie to kieruję do jego użytkowników jeśli takowi są.. Czy ten tablet się dobrze sprawuje ? Z drugiej strony chciałbym coś niezawodnego a wiem że Virtuosso to nowy produkt raczej więc o awaryjności ciężko się wypowiedzieć.

 

mam go jakieś dwa miesiące sprawuje się bardzo dobrze, co dalej będzie zobaczymy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Chciałbym kupic sobie swój pierwszy tablet - w zasadzie zbierałem na bamboo m. Ale to chyba bedzie trwało wieki. Zastanawiam sie nad bamboo mte - 450 http://www.allegro.pl/item583595834_nowy_tablet_wacom_bamboo_mte_450_gw_fa.html albo bamboo fun s http://www.allegro.pl/item583595867_nowy_tablet_wacom_bamboo_fun_a6_cte_450_gw_fa.html rozmiar ten sam, parametry te same tylko soft inny - na sofcie mi nie zalezy, czy to znaczy ze pracuje sie na nich tak samo? czy dopłacenie 100zł ma inne uzasadnienie (chropowatosc?). W zasadzie zaczałem sie zastanawiac nad a6 dlatego, że zauwazyłem ze posługujac sie myszka używam ok połowy tego obszaru który daje mi tablet ( 1600 dpi na ekranie 17" 1920x1200) czasem tylko zmniejszam dpi w photoshopie - nei wiem czy dobrze rozumuje ale mysle ze zamiast myszki i domalowania czasem cos w szopie wystarczy na poczatek.

 

 

2. pytanie dla posiadaczy bialej wersji bambo fun - czy ten plastki jest podatny na trwałe zabrudzenia? żółknie? ja np. mam mysz biala razera i po roku az wstyd pokazywac ja komukolwiek.

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam bialy tablecik bambosa A5 i powiem Ci ze te tablety sa bardzo dobrze wykonane, na poczatku tez jakos nie chcialem go kupowac bo bialy kolor jakos mnie nie przekonywał no ale jednak sie skusilem (wyczytalem wtedy ze bialy plastik to czysty plastik a nie mieszanka kilku innych kolorow, ile w tym prawdy nie wiem ale tablet sie prezentuje ladnie) narazie to tylko od czasu do czasu widac na nim kurz :P zadnych innych zmian :) od grudnia te tablety podrozaly chyba o 200pln na formacie A5 oby złotowka szla w gore....

 

Jezeli chodzi o wersje to w FUN chyba soft jest tylko inny, szkoda ze nie ma zwyklego bamboo A5

 

Co do formatu to poszukaj w tym watku, juz bylo sporo takich zapytan, zalezy co bedziesz robic ale jak tablet ma Ci glownie zastapic myszke....to napewno A6 bedzie wygodniejszy ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pixmania.com/pl/pl/970153/art/wacom/tablet-graficzny-bamboo.html?srcid=7128&&Partenaire=ceneo&&CodePromo=oui

 

Cóż, ja chyba też zdecyduje się na ten tablet, ale wole wersję czarną:) Daje link do sklepu z ceneo najtańszego: 250 zł.

 

PS. takie pytanie jeszcze: na tym tablecie da radę zrobić takie prace jak np. te: http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=54287 , czy raczej za wysokie progi na ten format itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - z ta mieszanka plastiku to wiem nawet z jakiej recenzji to jest. Na digarcie pisali ze fun ma inna powierzchnie - przyjemniejsza w rysowaniu a ze na allegro jest za 309zł +20 przesyłka to chyba jednak dopłace do fun. Pozatym różnia sie piórkiem. Okazuje sie, że prawdopodobnie bedzie stać mnie na a5 - no i też sie zastanawiam czy warto, w zasadzie jak trzymałem tego a6 w rekach to wydawał sie całkiem spory a monitor przecież mam niewielki - 17cali(1920x1200)

 

Gdzieś czytałem nawet jak jeden z użytkowników bamboo fun a6 polecał go do autocada:D

 

głównie ma zastapic myszke w win, maxie i może w cadzie:D ale sporo też maluje/rysuje na papierze - więc może coś zaczne malować tym tablecikiem jak mi sie spodoba, ale głównie posłuży do domalowania czegos na renderach, albo planszach.

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem sobie ten tablet. Zawartość, wykonanie ok. Samo dzialanie też mi się bardzo podoba, ale mam go tylko 1 dzień i nic konkretniejszego nie robilem jeszce.

Mam tylko takie pytanie zainstalowalem sobie oprogramowanie m.in. penlauncher: to jest takie coś, że można wszystkie inne otwierać, ale nie wiadomo czemu ustawil się na to skrót alt+l i nie mogę pisać litery el... Jak to zmienić ? Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyszed bamboo fun a6:) okazuje sie ze ten format jest badzo przyjemny. Pozatym pozytywnie zaskoczylo mnie dolaczone oprogramowanie, tylko z ciekawosci zainstalowalem artrage i szok.... niby zabawny program a mozna fajne efekty osiagac, fajna sprawa to jednak tez ten photoshop elements. Wykonanie super - moze tylko troche irytujaca ta luzna gumka w piorku.

 

acha i ta powierzchnia rzeczywiście troche jak papier

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie tablet. Z początku myślałem o pentagramie thintype p, albo trust tb-6300, bo mają obszar roboczy A5, 2000 lpi ale jak przebiłem się przez 40 stron tego tematu to widzę że z tymi tańszymi same problemy są. W związku z tym jedynie rozsądny wydaje się Wacom. Na razie bamboo, może kiedyś coś lepszego.

 

A mam pytanie bo patrzyłem na specyfikację i Bamboo ma dokładnie takie same paramety jak Bamboo Fun S a ceną się różnią i to sporo. Wie ktoś gdzie tkwi różnica (oprócz tej że ten tańszy ma ładniejszy desin :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica leży w gumce - ta w bamboo fun jest czuła na nacisk - w bamboo nie, bambo fun ma w zestawie photoschop elements (jednak wielki plus) + fun ma przyjemna w rysowaniu powierzchnie przypominajaca papier co wbrew pozorom daje duzo frajdy przy rysowaniu. Moim zdaniem warto dopłacic te 70zł - mi udało sie kupic na allegro za 309 + 18 przesyłka, nie ze wzgledu na gumke ale raczej na materiał powierzchni roboczej, choc przyznam ze nie miałem okazji rysowac na bamboo a moja opinia oparta jest jedynie na opisach z netu. A6 wystarcza spokojnie do szybkiego szkicowania.

 

grunt ze zdecydowałes sie na wacoma - uniknąłes wyrzucania pieniedzy

Edytowane przez KLIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności