Jump to content

Recommended Posts

ten pierwwszy malunek z ostatniego postu calkiem spoko, czuć jakiś klimacik.... co do rysunku to cieżko wyczuć bo za mały ten obrazek, a co do ostatniego malunku to osobiście unikałbym czerni chyba że idziesz w taki styl, ale to tez nieco inaczej by musiało wygladać... gdyby to rożłożyć na walor to pełna czerń = brak światła czyli inaczej brak koloru.... to sie raczej w naturze nie zdarza, wygląda sztucznie i spłaszcza obrazek... natomiast wydaje mi sie ze kolory niezle leżą.... nad walorem nieco popracuj i bedzie lepiej... ;-) spróbuj tez nieco wiecej detalu poswięcać na focal point... :D

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dzięki Arnold, lata grindowania, dużo tanich sztuczek i coś w końcu wychodzi 😄 Zróbmy tu jakiś ruch, z rzeczy które mi się nazbierały: skończyłem ten czarnobiały z jeleniem, w tym alkurat przegi

Analizy kadrów z filmów Kilka szkicy kompozycji prac które mam obecnie na warsztacie Rzeczy z innych wątków, szkice twarzy, 2 maluny na speedpaintowe tematy. Kompozycje:

Wykończyłem jeden z czarnobiałych szkiców z ostatniego posta, specjalnie poszedłem w taki nudny overcast, w planach mam jeszcze jedno podejście do tematu z ciekwaszym enviro, światłem jaki i z mniej s

Posted Images

dzięki @emenems, będę pamiętał o tej czerni.

większość weekendu pochłonął mi projekt tego o to statku, kilka rzeczy do dopracowania, nie jestem w pełni zadowolony z całości, zamierzam wrócić do fazy generowania kształtów i zacząć projektować od nowa.

Wszelkie uwagi mile widziane :)

I jeszcze zmieniłem szkic zamku na większą wersję.

GWVJAWE.jpg

• 1 month later...

witam po przerwie, żyje i mam się dobrze, pracuje obecnie nad projektem świata, który będzie jednocześnie moim portfolio. Ukończenie przewiduje najwcześniej przełom luty/marzec. Kolejne posty będe wrzucał tutaj :

http://relicworldart.blogspot.com/

Kilka skończonych prac można też znaleźć tutaj ( nie mają nic wspólnego z projektem) http://www.artstation.com/artist/wojciechbajor

Pozdro.

O2iKgkb.jpg

p92F5tq.jpg

• 3 weeks later...

SamaeL89, blukazs, DPFantasy: wielkie dzięki :)

Coś nowego, faza bardzo szkicowa, i tak zostanie, wykorzystam kilka rzeczy z tego obrazka do dalszej pracy, bo wziąłem sie za ten bez większego planowania i za dużo błędów się pojawiło.

więcej na blogu albo na artstation

LnX0jtP.jpg

Miękkim pędzlem zadziałać to dobry pomysł . Puki co dobrze Wojtek kombinuje , zatrzymać się na fazie poprawnie skonstruowanego szkicu kompozycji po czym łapie spory oddech , potrzebny do późniejszego wykończenia pracy :)

Dziekuje za wsparcie! Jak już pisałem do tego obrazka wracać nie będę, bo na przykład perspektywa jest skopana, jak i inne rzeczy.

Wezme natomiast pod uwagę rady i zastosuje przy dalszej pracy nad tym pomysłem.

@Rozpu: z "brushworka" nie zrezygnuje, ale będe eksperymentował dalej :)

@motyl: ten szkic robiłem faktycznie na jednej warstwie, ale jeśli robię rzeczy do folio to wszystko do przesady na osobnych wrstwach. Co do pracy która podliknowałeś, już mi się nie podoba :D

szkice co by nie było pusto:

w tym drugim widać w jakim kieunku bedę szedł, ale niejest to końcowa wersja pomysłu.

RF9fioV.jpg

• 3 weeks later...

Dzięki AlanRysa, zrobie jak najbardziej, większość szkicy które pokazuje skończą jako digital prędzej czy poźniej.

na dziś koniec, ale myślę że jutro też będzie hangout :)

trzy szkice pierwszy zaczęty i skończony podczas hanga, powoli wracam do malowania, po kilku tygodniach robienia matte jest to trochę cieżkie, no ale nie ma że boli

aaa i ten środkowy zaczęty jako matte, stąd taka ładna alpha drzewka i niebo, ale już nie miałem siły i poleciałem pędzlem.

EbxXPrB.jpg

• 2 weeks later...

jak dla mnie troche zbyt bezczelnie podlozona fota na ryju tego stwora i anatomie ma dziwną, wygląda jakby mu z boku wyrastał ogon ;d

kompo faktycznie lepiej, widzisz, nie jestem taki glupi na jakiego wyglada ktos inny niż ja

Dzięki DPFantasy

myśle że trochę zależy to od wielkości pliku, ja z reguły pracuje na formacie 4700x2000x300dpi , także drtal jest łatwy do ogarnięcia

ehhh Rozpu :D

jak dla mnie anatomia stwora jest całkiem normalna, ale nie znam się w sumie. Co do łba to na sam koniec dorzuciłem teksture żeby wzmocnić focus area :)

• 5 weeks later...