Jump to content
Pan News

Jaga - Legendy Allegro

Recommended Posts

Co by nie mówić o stronie technicznej, historia się rozwija bardzo ciekawie. Myślałem, że będzie kaszana a jednak podobało mi się.

Ciekawy jestem czy cała seria jest już napisana? Czy to raczej dopisywane są kolejne scenariusze, bo legendy się przyjmują b. dobrze?

Ze strony wizualnej nierówno jak w poprzednich legendach. Niektóre rzeczy wyglądają jak "robione na kolanie".

Wizualnie nawet ok, o dziwo jest jakieś przesłanie. Parę sucharów i shotgun strzelający pociskiem karabinowym.

To pochwalę bo faktycznie wydaje się że jest znacznie lepiej. Możliwe nawet że to najlepszy legendowy film. Nie że nie ma wpad ale jakoś składniej i ładniej i próbowano w to jakąś myśl włożyć.

Muszę powiedzieć, że bardzo mi się podobało. Wspaniałe efekty, scena walki wgniata w fotel - bardzo nowatorskie rozwiązania wizualne. Jeszcze nigdy nie widziałem czegoś takiego. Genialny pomysł z unikaniem kul!!! Facet wylatujący z szopy. Świetne! Fabuła i gra aktorska? Rewelacja! Tak trzymać chłopaki, oby więcej takich produkcji w naszym beznadziejnym, szarym, cebulackim katolo-zaścianku.

Tak na poważnie, to myślałem, że gorzej się nie da. A tu niespodzianka! Da się! Gratuluję. To już chyba ostatni film? Proszę nie róbcie już więcej. Pomyślcie o tych biednych gimnazjalistach.

Ja to kupuję! Podoba mi się w jakim kierunku idą Legendy. Tworzy to niezłą historię. A Twardowski na koniec? No tego nie mogę się doczekać!

Efekty około 8 minuty coś chyba nie siedzą. Płyn i potem rozwalenie dachu. Ekspertem nie jestem, ale wygląda dosyć sztucznie. Reszta? Moim zdaniem bardzo fajnie.

Scenariusz jest świetny. Kwestia Marysi trochę tandetna (i to chyba najsłabszy element), ale ogólnie na plus. Nie wiem czy to nie jest też trochę z mojej tęsknoty za Wieśkiem :-)

Mistrzu...!!!... Gratuluję...!!... bardzo sprytnie.... bardzo sprytnie... reklama w reklamie... szatański pomysł....!!!...:)))...

Cyberpunk widocznie już na horyzoncie...:)))))))))))))))))))

Aktorsko najlepsza część legend i najlepsza rola żeńska, fabularnie najsłabsza. Niestety historia jest zagmatwana, wszystko wydaje mi się nielogiczne i niedopasowane, łączenie tradycji ze współczesnością wypada koślawo, sceny zamieszek i katastrof nadają filmowi powagi, choć w moim odczuciu żadna głębsza myśl się za tym nie kryje. Śpiąca z wiankiem na głowie i wylatująca przez dach wiedźma wypadła niezamierzenie komicznie, za to scena walki - choć absurdalna i groteskowa sama w sobie (detonowanie drzwi stodoły, walka oddziałów specjalnych z kobietą w zwiewnej szacie), jak na kalkę wypadła ok (choć z racji powielania sprawdzonych efektów nie robi ona szczególnego wrażenia).

Coś tam się komuś Twixtor rozjechał w stodole. Na II planie ludzie poruszają się szybciej od pocisków na I planie.

Specials buja się na boki z nudów czekając w stop motion. Jeden wielki miszmasz czasówek, tam chyba nic nie jest zgodne ze sobą :)

Ale oglądało się 100x lepiej od Bazyliszka.

Deus ex machina ! Ten chwyt z pojawiającą się dziewczynką był taki płyciutki. Może warto by zaangażować bardziej ambitnego scenarzystę ;) Rozumiem że to wszystko takie nieskładne przez brak czasu i goniące terminy, ale przecież ktoś za to pieniądze bierze !

Może dlatego, że jest demonem groźnym dla ludzi? Taki motyw powtarza się we wszystkim do okoła - ludzie chcąskrzywdzić/zabićwszystko czego nie rozumieją. Nawet E.T. miałprzechlapane.

Odnośnie pocisków to proponuję najpierw sprawdzić dokładniej..Pociski do shotguna to nie tylko "śrut"

- Tracer 12, Gauge Sabot

Jasne, można też gwoździ nawsadzać, tylko jak to się ma do normalnego użycia przez "oddziały specjalne"?

Gryzie w oczy i tyle. Breneka byłaby jak najbardziej ok.

Brawo Bagins ! Widac mega progres i w końcu mamy sensowny storyteling :) Jak historia fajna to i nawet male techniczne bolaczki jakos nie przeszkadzaja tak bardzo :)

Ten film ma wiele innych błędów do wytknięcia, a czepiacie się jakich pocisków używa zmyślony, fantastyczny oddział specjalny do łapania demonów? Czepmy się może broni Constantine ;)

Jeśli już przy pociskach i błędach jesteśmy to chociażby brak wpływu przelotu pocisku koło włosów na ich ruch.

Często zgon od postrzału chociażby 7,62 mm wynika raczej z rozerwania organów przez podmuch, a nie samo przeszycie ciała pociskiem.

Ps:

https://www.youtube.com/watch?v=Ef6bF4tbtO4

Czepiłbym się jeszcze strzelania bez naciśnięcia spustu, ale w końcu to oddział bardzo specjalny, więc telekineza to betka!

Cytując mojego dobrego kolegę: "jaga ma wszystko oprocz bycia aktorka".

Wysadzanie drewnianych drzwi do stodoły to również oryginalny koncept.

Bardzo podoba mi się wizualnie początek. Gra światła, stodoła, kominiarze w pełnym słońcu.

Duet Rokita i Boruta świetnie. Trochę sucharów, ale widać, że panowie wczuli się w role. Piotr Machalica świetnie strzyże uszami na początku.

Nawet Marysia miała moment już w piekle. Szkoda, że główna postać wypada najsłabiej.

O dziwo za drugim razem ogląda się lepiej.

Czekam na piosenkę!

Z punktu widzenia CG albo jestem zbyt wybredny albo naprawdę nie dało to rady. Dymy sztuczne, kamyczki sztuczne. Jakbym zebrane ze starych projektów, bo pasują 'mniej więcej'. Nawet dioda w ładunku sztuczna, a tak prostej rzeczy wydaje sie, ze nie można zepsuć. Ale jak to prawdziwa dioda mruga, to znaczy ze jestem starym maruda ;)

niemniej fajnie, ze mamy jakas tam serie. Technicznie moze nizej niz top Bollywood, ale przynajmniej nie tancza na koniec.

Z punktu widzenia CG albo jestem zbyt wybredny albo naprawdę nie dało to rady. Dymy sztuczne, kamyczki sztuczne. Jakbym zebrane ze starych projektów, bo pasują 'mniej więcej'. Nawet dioda w ładunku sztuczna, a tak prostej rzeczy wydaje sie, ze nie można zepsuć. Ale jak to prawdziwa dioda mruga, to znaczy ze jestem starym maruda ;)

niemniej fajnie, ze mamy jakas tam serie. Technicznie moze nizej niz top Bollywood, ale przynajmniej nie tancza na koniec.

no dokladnie to samo wrazenie odebralem, naprawde slabo to wyglada w CG....

czy tylko mnie najbardziej przeszkadzał dźwięk aktorów? czy to naprawdę musi być klasyka polskich filmów... problem z dzwiękiem :P

ale ogólnie spoko niech robią i bawią się chłopaki :P zawsze lepsze 10% z czegoś niż 100% z niczego