Skocz do zawartości

Teczka 3D: Mortom


Mortom

Rekomendowane odpowiedzi

@kengi co ciekawe inne obiekty renderowały sie OK tylko pierdo**e instancje nie xD Nigdy nie oddalałem sie od koordynatów tak daleko... xD

A tak przy okazji - pierwsza przymiarka innego malowania Ćmy - tym razem Kajetana i jego lutu do Indochin, gdzie rozbił w drebiezki Samolot a na dodatek stracił oko 😄 niezły koniec wycieczki co?! 🙂 

Te 2 kleszczaki azjatyckie- TAK się kurna nazywajom! (bociany po roku w Rosji 😉) idą out bo odwracają chyba uwagę niepotrzebnie swoimi świetlistymi sylwetkami. Może przemycę je w inne jaśniejsze miejsce obrazka 😄 

DeHavilandKajetan-001b.thumb.jpg.0fd5a84e0f32d3323c9484eaea126261.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 5
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo instancje mają wartości relatywne do oryginału. Stąd ten problem pewnie. Z tego co pamiętam to chodzi o 32bit vs 64bit float i potem dzielenie takich liczb... no ale jak już, pisałem... jak nie kochać haha.

 

A co do obrazka, to jak zwykle musisz uważać, żeby nie przedobrzyć... bociany nic nie wnoszą, poza +2 do kicz factor.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od siebie dodam, że gdybyś kiedyś sculptował na symetrii to wiedz, że symetria włączona w sculpcie włącza się też w edit mode- jak w porę nie ogarniesz, poprzesuwasz verteksy z jednej strony bo coś Ci nie pasuje, nie zauważysz, że z drugiej zrobiła się siedczka to możesz faktycznie wyrzucić cały model do śmieci przez nieostrożność 😞 
Nikt nie pytał, ale no... xD 

 

A co do obrazeczka jeszcze! Ładnie wygląda, przyjemny vibe ale (hehe) linia gór proszę pana psuje mi kompozycję, za dużo się tam dzieje i za bardzo wybija się na pierwszy plan.
Podsyłam kadr, którym bym się w tym przypadku sugerował jeśli chodzi o zróżnicowanie planów:

 

da3eaae3-95e7-48c7-8cb6-0f31eee204e5_md.jpeg

Ewentualnie, jeśli jesteś skłonny jeszcze bardziej pokazać potęgę tego samolotu i jak bardzo "góruje" nad górami xD to może tak o?:
image.thumb.jpeg.fa09283a8039e0ccf8c4c60deb763aa8.jpeg

Edytowane przez RaVirr
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Dzięki Brachu za mądra radę! Lekko zmodyfikowałem jeszcze tło, przekadrowałem bo bardzo mi się spodobało to co pokazałeś 🙂 
DeHavilandKajetan-HIRes_B_wynikm.thumb.jpg.d33f525a53785c2826cc957c59e60015.jpgDeHavilandKajetan-HIRes_wynikA.thumb.jpg.5d8316c331624c0d27fd3869ca4c2764.jpg

A teraz PZL Ł2 - model skończony i tło też 🙂 Miałem zrobić na tle piramidek ale barak czasu na porządne odwzorowanie ruin w Kairze więc odpuściłem. Ale może i kicz-factor się przez to obniżył 😄 Więc win-win. A więc odpaliłem Gaeya-e i maznąłem pustynie 😄 i tło gotowe! xD

PZL2-test01_wynik.thumb.jpg.67107faca794b646c1ccba785283a3ad.jpgPZL2-test01_b_wynik.thumb.jpg.a204d68364983d11b76b9761cdc99451.jpgPZL2-test02_wynik.thumb.jpg.b00174b3cb0e83be554345d10e2cf138.jpgPZL2-test02_b_wynik.thumb.jpg.97f62db16363735f3d9b94d517c591a3.jpg

Zaraz biore się z RWD 9 - ile tam tych pierdolników... łolaboga! xD Ale przynajmniej 2 kalendarze w jednym projekcie ogarnę xD Więc nie narzekam 😄 
 

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pustynia fajnie działa, nie odwraca uwagi tak bardzo od samolotu, chociaż ja bym na tego typu ujęciach wrzucał dużo więcej atmosfery powietrznej jak na przykładach @RaVirra... Zrób chociaż jeden taki obrazek. Zobaczysz jak ten samolot wyskoczy z ekranu.

Teraz gubisz sylwetkę samolotu między skrzydłami a kadłubem, robi się tam dziura, wypełniona kontrastowym detalem z tła, to przypadkowe widać, a dużo ci tam psuje. Albo chcesz pokazać samolot, albo pustynię. Możesz to zmodyfikować też, żeby chociaż tam bardziej jednolicie było, jeżeli atmosfery nie chcesz dodawać, co by sylwetę wydobyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom pustynia wygląda kozacko! w czym robiłeś? 

Co do tego poprzedniego to jak wspomniałem napisałem dłuższego posta, pomędrkowałem trochę, podrzuciłem przykłady i uj wszystko strzelił 🙂 

giphy.gif?cid=ecf05e477lyizxcr6xeoi8adfg9mphre6y0kj5e8kchh010q&ep=v1_gifs_related&rid=giphy.gif&ct=g

w skrócie lekko pochyła perspektywa od razu daje nieco większą dynamikę, równy horyzont bardzo uspokaja kard i robi się bardzo statycznie i nudno. Samolot bliżej kamery także niemal jest wrażenie że skrzydłem jej zaraz dotknie też dodaje trochę dramatyzmu, można by się nawet pokusić o mniejszą ogniskową żeby spotęgować wrażenie wielkości i przestrzeni. 
Mgła atmosferyczna, perspektywa atmosferyczna, mniejszy kontrast w oddali pomoże odciąć trochę tło od samolotu i lepiej zbudować skalę i przestrzeń samego otoczenia. Delikatne rozmycie ruchu też w tym pomoże, tak jakby kamera była przyczepiona do samolotu więc on zostaje ostry a reszta lekko rozmyta, albo nawet minimalna głębia ostrości da podobny efekt, wiem że szkoda ładnego otoczenia tak ukrywać ale cos kosztem czegoś 😛 
Nawet spróbowałbym lekko przekłamać śmigło żeby było bardziej zarysowane bo strasznie niknie.

Co do pustynnych renerów to jak dla mnie zdecydowanie pochyłe kadry i tak jak mówi @blood_brother skrzydło tak niefortunnie jest równoległe do zmian kolorów na pustyni i tworzy tam napięcie ale już na pochyłym kadrze tego tak nie czuć bo nie jest wszystko tak równe i techniczne jak od linijki i lepiej się na to patrzy. Może bym się pokusił zdjąć kontrasty w oddali trochę wcześniej 🙂 Ale ogólnie bardzo dobre, 2 render chyba najlepszy 🙂 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

1 godzinę temu, Destroyer napisał(a):

@Mortom pustynia wygląda kozacko! w czym robiłeś? 

@Destroyer Podpuszczasz mnie... co nie? Ale i tak ci napiszę xD

Pustynka w Geju... znaczy w Gaea-i robiona xD Są tam takie przykładowe startowe wzorce terenu, ukarałem drzewko z jednego z nich... pomachałem lekko nodami, dowaliłem satmapy (albedo) i furda do brlendera - wypaliłem chyba z 8 dodatkowych mapek.... a użyłem tylko dwuch, displace + albedo xD
W Blenderze dałem najprościejszy shader świata 😄 Albedo z dużym Roughnessen z mocno obciętym Specularem i wuala 😄 no i jeszcze moje standardowe shadowplane-y xD bez nich ANI RUSZ! 😄 

A co do zmniejszenia ogniskowej... to mam takiego jednego lotnika - robię mu takie tam rzeczy i co mu puszcze ogniskową poniżej 45mm to mnie ochrzania! - a oko ma takie, że co niejednego cyborga by zawstydził - wylicza milimetry na podstawie samego obrazu.. jak? nie wiem, ale umi! No ale powiedział mi, że lotnicy przyzwyczajeni są strasznie do długich obiektywów... latają takie ludzie z aparatami i obiektywami jak lufa karabinu i robią sobie zdjęcia. I przyzwyczajeni są oglądać samoloty w płaskiej perspektywie. Nie wiem na ile takie przekonanie jest rozpowszechnione w tym środowisku ale półki co oduczam się szerokokątnych obiektywów. Ale jak by co zawsze można wyrenderowac samolot na jednej ogniskowej a tło na drugiej 🙂 Juz tak robiłem nikt sie nie pokapował xD 

I dziękować za dobre rady wezmę sobie je do serca 🙂 Mimo tylu lat na karku nadal jestem głupi xD i z biegłem czasu zauważam, że  w moim przypadku ten trend się pogłębia, niż w wypłaszacza. Czemu?? Nie wiem... widocznie tak musi być xD

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopacy mam głupi/nie głupi problem. Kupiłem sobie fajne sferyczne HDRki... ALE w sklepowym podglądzie nie widziałem że są zaszumione. Są to rendery ale były by na tyle użyteczne, że nie chciałbym ich oddawać bo przyspieszyły by mi robotę o jakieś 150% w pewnych wypadkach. 
I tu moje pytanie: Czy istnieje soft który choć by w 25% usunął szum nie rozwalając głębi kolorów? Znacie lub słyszeliście o jakiejś dobrej metodzie? LUB czy w wersji CC Shopa mógłbym przeprowadzić na surowej HDRce filtr denoisa lub smart blura z zachowaniem 16bitowego obrazu?
Póbowałem urzyć Denoisa w Afiinity ale ten akurat filtr poprostu chyba z taką głębią kolorów nie działa i nie daje żadnych efektów.
Na razie wykombinowałem protezę w postaci renderu samego tła zmniejszeniu go do 25% wielkości i powiększeniu Gigapixelem. Efekt jest nawet OK ale nie chciałbym powtarzać tego tańca za każdym razem.

Jak nie znajdę żadnego rozwiązania to pewnie sam będę musiał wyprodukować podobne HDRki i koniec 😞 - najwyżej je potem sprzedam bo to co jest w sklepach jest takie se jakości i może ktoś by się złasił na jakąś lepszą jakość xD pod warunkiem że sie uda lepszą wyprodukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie lightroom czy topaz to spróbowałbym ugryźć i zrobić automat w ImageMagick, tylko ma organicznie do pracy do niepełnych  65536px, już nie pamiętam dokładnie czy 65500 czy coś podobnego ale teksturę równą potędze liczby 2 musiałem składać w Affinity. Crop tool w affinity gdy wpisuje się wartość liczbową też ma ograniczenie tylko do 65536px ale można pociągnąć z ręki na więcej i nie sprawia problemu 🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer Tapazik ładnie nawet od szumi ale pozbawi głębi z 16bit i wypali na 8 bit czyli kupa... ale tego mogłem sie spodziewać skoro zastępuje to piksele innymi tylko podobnymi. Ale na wyrenderowanym tle można go użyć więc sie da to ogarnąć - trzeba tylko pamiętać aby zrobić to po kolor grade-ingu i jest OK.
Lightrooma nie mam, nie miałem i nie zapowiada się abym miał.
ImageMagick  zainstalowałem... czy to tylko przycina obrazki i tyle? a może zainstalowałem nie to co trzeba? Interface widział chyba jeszcze czasy XP 🙂 

No nic na razie będę jechał na protezach bo mimo wszystko nadal z cudowaniem przyspiesza mi to robote i nie musze budować scen... tylko rypne sobie HDRkę i lecim dalej jak czasu brak.

No dobra dzieki za propozycje.. ide sie palnąć na wyro bo cały dzień mnie łamie spanie... to chyba już starość 😄 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Mortom said:

ImageMagick  zainstalowałem... czy to tylko przycina obrazki i tyle? a może zainstalowałem nie to co trzeba? Interface widział chyba jeszcze czasy XP 🙂 

Ja to go z linii komend używałem 😛 Ma sporo możliwości, tu masz odszumiacz ale nie wiem jak działa na 16 bitach. Kiedyś używałem go do displecemntu 16bit sobie poradził ale nie robiłem tam nic szczególnego wtedy. Byćmoze dałoby się wyciągnąć poszczególne poziomy ekspozycji, odrzucić i potem posklejać ale to już trzeba usiąść i pomyśleć 🙂

https://www.fmwconcepts.com/imagemagick/denoise/index.php

HDR Shop może ma takie opcje, pamiętam, że miał jakieś blurowanie hdreke ale nie pamiętam czy też miał denoiser

https://www.pauldebevec.com/

albo może to

http://www.oloneo.com/en/page/products/photoengine.html

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra odkopuje to moje cmentarzysko lotnicze 😄 
Na wstępie (żeby nie zapomnieć- jesień życia ma swoje prawa):
Zdrowych, cieplusich, milusich i innych "...ch" Świąt 😉 Żeby było co do gara na wigilię włożyć a i aby śniadanko też było obfite  🙂 NO i żebyście mieli udany wolny czas z bliskimi 😉 A karp na wigilię niech wam nie stanie w gardle okoniem 😉 

No dobra formalności załatwione 🙂 
Szału nie ma... no i jak zobaczyłem co Piotr Forkasiewicz opublikował ostatnio na artstacji to dostałem depresji... ehh, taki kunszt techniczny i artystyczny rzadko się zdarza.
No ale dobra, zbieram sie do KUPY💩 i wio.

PZL Ł. II - "Afrykanka" - Lot Skarżyskiego i Markiewicza po Afryce. Trochę nudny, bo nic się nie działo. Samolot przeleciał bez większych przygód a lotnicy byli zadowoleni 😄 
(podrzucę linki na artstacje.. może admini nie zobaczo i nie zbanujo 😉
https://www.artstation.com/artwork/bl45Qr

PZL2_01.thumb.jpg.e5468f9375e0c9470a1bfe23b3278ef0.jpgPZL2_02.thumb.jpg.770882b4f922b23de9b82b1f0c66f264.jpgPZL2_cl1_wynik.thumb.jpg.caacbb4479efdd18977668a9ba3261e7.jpg

 

Bellanca J-300 Special - Udany lot braci Adamowiczów z USA do Warszawy. (1934 r.)
Ciekawostką jest to że podczas lotu trafili na nie małe problemy z obladzaniem się poszycia i nieciekawą burzę nad Atlantykiem - nawet jeden z braci w dzienniku pokładowym podobno napisał: "lód, lód... Borze zlituj się nad nami." Tak że mieli "ciekawe" przygody 🙂 
https://www.artstation.com/artwork/elolnY

Bellanca_02.thumb.jpg.f51b81f8be2022bc4fd2a474edeec74e.jpgBellanca_02_wynik.thumb.jpg.dd6a87d25121561071363b03ae2d5881.jpgBellanca_03C.thumb.jpg.7259cf440028f3760de8abe5ad41de50.jpg

Fokker F-VIIb/3m P-PAAA - Lot na bliski wschód.
Panowie  Kazimierz Kalina, Kazimierz Szalas and Stefan Klosinek urzadzili sobie mały lot 🙂 Niestety w trakcie nocnego ladowania pod Bagdadem stracili Fokkera - w wyniku kapotażu złym podejściem do pasa lotniska stracił życie Kazimierz Szalas. Fokker pozostał w Bagdadzie bo koszt transportu do kraju był zbyt wysoki. 
https://www.artstation.com/artwork/ao3oQ9

Fokker_001.thumb.jpg.91737f538ff8d0f40f2b917782cc5bbf.jpgFokker_001_cl1.thumb.jpg.8d90f2716bf8068723e185174af26dc1.jpgFokker_002l.thumb.jpg.87215836726204f5d3e39bfe46a54210.jpg

Lublin R-Xa bis - AKA "Srebrny Ptak"
Piękna maszyna która wygrała kontrakt wojskowy z PZL Ł2. A konkretnie ten egzemplarz poleciał na przechadzkę od warszawy do Kair, Instambułu i spowrotem. Raptem  14,390 km 😉 Czyli na kebaba i spowrotem 😄 Lot był nudny w wydarzenia bo nic się nie działo i z samolotem jak i z załogą (Stanislaw Karpinski i mechanik  W. Rogalski). No ale to chyba dobrze że obyło się bez wypadków 🙂 
https://www.artstation.com/artwork/39n96Y

LublinRx_B.thumb.jpg.3e5d2449b7e87b88efdae98d0e7154dd.jpgLublinRx_cl.thumb.jpg.0c62fdcb47c724de4b4dadd5c2e719d1.jpg

RWD 9 - SP-DRD "Jan Śniadecki"
W 2024 mamy 90 rocznicę wygranej Jerzego Bajana i mechanika Gustawa Pokrzywki w Chellenge '34. Tak! Kiedyś byliśmy potęgą jeśli chodzi o projektowanie wspaniałych maszyn lotniczych, nie to co dzisiaj 😞 wszyscy na zagranicznym garnuszku w roli galernika wyrobnika 😞 Ale za parę lat może się to zmienić, nie pytajcie  skąd to wiem 🙂 ALE może wreszcie będzie jakaś jaskółka na horyzoncie 🙂
https://www.artstation.com/artwork/9Eb8nN

RWD9-hangar.thumb.jpg.5c762cc387572bdb8c7343ff52702036.jpgRWD9-hangar_cl_wynik.thumb.jpg.6cc49cfff94af8a13e68a9a0c9800ceb.jpglotniskoRWD9.thumb.jpg.0d4bd2cfd0f8235252034f85b236d586.jpgRWD9-bramkatest_03.thumb.jpg.3ca5152ed7322d5449fa80dbbbdbb268.jpgRWD9-nadchmurami.thumb.jpg.eb090a4757baf4f60d55b2be3ee40889.jpg

 

PWS 101
Wspaniały wyczyn Tadeusza Góry! Chłopisko zrobił coś tak zarąbistego że dali mu za to medal Lilienthala - bardzo cenione trofeum w sztuce latania szybowcami. W 1938 roku gościu przeleciał 577.8 km - kurna za jednym razem! Poleciał sobie z Bezmiechowej góry do Wilna! - żartując że leci na obiad do mamy! No i skubany doleciał!  
https://www.artstation.com/artwork/39nE4A
PWS_01_Bezmiechowastart_01.thumb.jpg.67be8f07d92a09fa9e93032ddfbf35f4.jpgPWS_101-natleBezmiechowej_B.thumb.jpg.736ebfb6a516aaf18305d7a6f375726f.jpgPWS101_01F.thumb.jpg.dc18b87345945c28bca24cb32c6a9898.jpg

 Balon "Kosciuszko" - z Wojskowych Zakładów Balonowych z Legionowa
Jako rodzynek w tym świątecznym cieście mam Balon 🙂 A raczej Balony, bo w z rozpędu i zamiast zrobić jeden (jak wskazywała umowa) zmajstrowałem jeszcze 2 😄 Tak frajer jestem... no ale co tak fajnie się mi malowało, więc trochę więcej farby już nie robiło różnicy 😄
"Kościuszko" zajął zaszczytne 1 miejsce 🙂 Potem była na drugim "Warszawa" i na czwartym ukończyła "Polonia". O ile mnie pamięć nie myli chłopacy z Poloni mieli nocną przygode i chyba pękł im balon i mieli wodowanie w okolicach Finlandii - ale spoko dopłynęli sobie do wysepki i zostali uratowani 🙂 
Załoga "Kościuszki" pofrunęła hen za granicą ZSRR - ulecieli w 44 godziny 1333,50 km! Tak że ten... trochę się poszlajali tym balonikiem.
https://www.artstation.com/artwork/RydK9e

Balon_004.thumb.jpg.342dc1037b6add966a5e58f04fc2a915.jpgBalon_001.thumb.jpg.c1028b65451c5a909addc617b1876f1e.jpg

Na koniec mam nieco powarzniejszy temat. Mam kontakt z pewnym filmowcem z Wrocławia i robie mu od czasu do czasu graficzki do filmów. No i mamy tu taką jedną.

 

GAZ-05-193 - W Polsce znany jako niesławna "Czarna Wrona"
Była to ciężarówka produkcji Sowieckiej, którą NKW-dzisći wozili więźniów.
Są to kadry do filmu opowiadającego losy Pani Wandy Cejko - sanitariuszki AK skazanej i zesłanej na 20 lat do obozu pracy w Workucie - paskudne miejsce pod kołem podbiegunowym.
https://www.artstation.com/artwork/dKqdZJ
Czarnawrona_002.thumb.jpg.fbd9eea4202eb06d3183491f75e4a41e.jpgCzarnawrona_scena_2_002.thumb.jpg.dae004c36abe50df25ed860912cf758b.jpgCZarnaworna_plener_001.thumb.jpg.a06dd80cceabd45b2617b357eb69e550.jpg

Na koniec dodaję Bonus katkowo-pocztówkowy dla Muzeum Lotnictwa w Krakowie - aby nie kończyć tak pesymistycznie 🙂🎄
Pewnie poznajecie pewne elementy z innych prac... ale miałem mało czasu a recykling to nic złego?! CHYBA 😄 
https://www.artstation.com/artwork/QX8Gex
Kartka_propozycja_03.thumb.jpg.db4da028804bd124aefa919a96d69b88.jpgKartka_propozycja_03_cl1_wynik.jpg.5eb7439751f3f49c547b90c48bda767b.jpgKartka_propozycja_cl2_wynik.jpg.512694ea414c0f3a3ab3ca01058272f6.jpg

No to chyba, jak na razie, tyle 🙂 
Wesołych! 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Destroyer

2 godziny temu, Destroyer napisał(a):

Ło Panie, ładnie tego natłukłeś 🙂 Dużo i bardzo dobre aż miło popatrzeć, nie ma się do czego przyczepić 🙂

Chmury sam robiłeś czy z gotowej paczki czy rozszerzenia? 

 

No i wesołych świąt! 🙂

Co do chmurek to jakieś 2 lata temu na gumroadzie kupiłem je za jakieś się pieniądze ale to miks plików vdb z hdrkami 16k. Nic skomplikowanego. Powklejalem je tam tak aby robiły jakieś wrażenie że skleja ją się z HDRką i tyle. Żadna skomplikowana sprawa każdy by sobie poradził. 

No i wesołych! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie przegiąłem w wersji B z tymi przybrudzeniami soczewek?
ATest_003_a.jpg.74afcb39a959d30c82ac6fd84e429ec6.jpg

BTest_003_b.jpg.24e2bfb062e8b2fdd7b7472415fc3c67.jpg

CTest_003_c.jpg.bcf47f5f4980fb43ecd424ef38ebf458.jpg

 

P.S.
Piotr jak zawsze pozamiatał swoją nową scenką 💣 aż trochę wstyd pokazywać swoją amatorszczyznę po jego poście #FeelLikeMonkey🐒

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi soczewkami to tak przegiąłeś, że musiałem się przyglądać i szukać o co chodzi 😄 

Bardzo fajne rednery a ten pierwszy samolot to dlaczego taki designerski? Louis Vitę na wojnie latał i z brzydkiego byle gówna strzelać nie chciał? 😛  A jak zobaczył samoloty w kolorze kartonowego pudła to z samej pogardy dla wyboru koloru tłukł bez opamiętania ściskając spust, że aż sok leciał nie zważając, że to koledzy po tej samej stronie? 😛 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Destroyer napisał(a):

No z tymi soczewkami to tak przegiąłeś, że musiałem się przyglądać i szukać o co chodzi 😄 

Bardzo fajne rednery a ten pierwszy samolot to dlaczego taki designerski? Louis Vitę na wojnie latał i z brzydkiego byle gówna strzelać nie chciał? 😛  A jak zobaczył samoloty w kolorze kartonowego pudła to z samej pogardy dla wyboru koloru tłukł bez opamiętania ściskając spust, że aż sok leciał nie zważając, że to koledzy po tej samej stronie? 😛 

TAK dokładnie! xD Austryiacy artyści wymyśli im to maskowanie / wzór na płótno - TAK chłop wzioł sobie płtno i pięknie obkleił sobie kadłub 🙂 No ale to czasy gdzie byle kogo do braci pilotów nie brali. Zresztą jak latać to z kasą a nie jak te biedaki innych nacji z Entanty 😄 
Dodam sobie jeszcze 2 sylwetki boczne Albatrosików 🙂 
AlbatrosD.III(OEF)Flik3-253.116-Navratil.thumb.jpg.8823fe5f4c607f836ac8fa0eb22bddfe.jpg

AlbatrosD.III(OEF)Flik3-253.05-Peter.thumb.jpg.cae0739c5cb5532c41684ef2eff5ae07.jpg

Niby do książki nie trafią, ale i tak je sobie zrobiłem 🙂 A CO! może ktoś się skusi?? 🥲

Navratil_1.thumb.jpg.fe79a924b65a9119976e5d014d88eca2.jpg

Navratil_2.thumb.jpg.056abd05a759365880c00f2d4ab4ea71.jpg

Peter_1.thumb.jpg.2a2e2f0e14e27b25d09c59f1642c7242.jpg

Peter_2.thumb.jpg.ff2a7bfdb3385b6ae18a0bc091b06ede.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wrzucam sobie jako tekścik. Bohomazy starego chłopa 😛 
Miałem sobie nic nie robić... ale w trakcie tego nic nierobienia zrobiłem sobie "animację testową".
Oczywiście nic sie tam nie klei. Wake wave przenika kadłub, "line art" z filra co sie robiło z 30 lat temu i dziwny grading xD
TAK! nie chciało mi sie przerabiać shaderów na animkowe! 😛 A i pixel rat 😉 z serii jak go nie robić. No ogólnie przestroga  😄
Czy warto było poświęcić te parę godzin? NO.... nie wiem! A czy żałuję tego poświęconego czasu... w sunie też nie 😄 No nic zapraszam... ALE Ostrzegałem xD 


https://player.vimeo.com/video/912104179?h=0daa19e7da

0002_.thumb.jpg.e785ad8b5a189ee9129af36250dbdd42.jpg

Edytowane przez Mortom
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzięki chłopaki za miłe słowa 🙂
 A teraz jak myślicie jest poprawa czy skiepściłem i won do wora!? 😞

 

Edytowane przez Mortom
  • Like 3
  • Wow 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, triget napisał(a):

Wygląda genialnie tylko usuń te czarne kreski które przelatują nad samolotem. One psują cały efekt.

Tak czułem, że te kreski to błąd 🙂 W kolejnej wersji z innymi lecącymi maszynami na niebie wywalę je. Po prostu chciałem coś co by dawało uczuć wiatru lub ruchu powietrza. Jasne kreski by były pewniej subtelniejsze i bardziej odpowiednie. Ale wiązało by się to z wyrenderowaniem oddzielnej warstwy bo mój postproces cartoonowy nie potrafi "rozumieć" które obiekty ma cartoonowac a które nie 😞 a to ma być leciutki hobbistyczny projekcik dla fanu 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kończe to animacje, W sumie miałem zrobić tylko animacje 360 i wio do domu. Ale jakoś mi się pociągnęło dalej - ale niewiele dalej.
Dodałem nieprofesjonalną ścieżkę dźwiękową 🙂 pewnie każdy dźwiękowiec by sie za głowę złapał... ale to nie moja para kaloszy... jak umiłem tak zrobiłem 😉 
Dodałem też paru przyjaciół na niebie. Miałem dodać jeszcze ptaszora na dziobie... ale wiązało by się to ze sporą ilością animacji ustawiania i reagowania na zmieniającą pozycję kadłuba. Więc odpuściłem 🙂 Za dużo by tego było. Zrobiłem wersje z delfinkiem... ale psuł mi jakoś kadr więc dostał czape 😛
Co do pływaków @Bacry to słuszna uwaga! Na szczęście podczas startu lądowania samolot opierał się na jednym lub drugim pływaku 😄

41444z34rjx61_M.jpg.5ffe70f3c353833a372dc304b5402afc.jpg 

7585559468_f4d9ae5298_b_m.jpg.c57d035a6dcd072ba090f1f293dbadf7.jpg
 Zgadnij na którym opiera sie teraz? Tak! Tam gdzie nie widać! Wiem słabo 😐  nie rozchlapuje sie woda też jak woda mizia widoczny pływak... ale nie mam siły tego głaskać aż tak 🙂 to taki szybciutki projekcik na kameralne przyjęcie 😉 
Kusi mnie aby lekko zamienić Caproniego Ca3 (to żółte wielkie) na wersje torpedową w barwach Włoskiej Marynarki Wojennej... ale tylko kusi bo nie chce mi się znowu przerenderowywać i przemodelowywać modelu - choć było by to bardziej spójnie! 

Caproni Ca.3 torpedoes version model do sklejania Choroszy Modelbud C21 

No nic, tam ta da dam... Przedstawiam krótki metraż w sumie o niczym po za samolotem 😄 

Wszelkie błędy są nie zamierzone! Lub specjalnie ignorowane xD Dziękuję KROPKA! 😉 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 16:30, Mortom napisał(a):

Dobra kończe to animacje, W sumie miałem zrobić tylko animacje 360 i wio do domu. Ale jakoś mi się pociągnęło dalej - ale niewiele dalej.
Dodałem nieprofesjonalną ścieżkę dźwiękową 🙂 pewnie każdy dźwiękowiec by sie za głowę złapał... ale to nie moja para kaloszy... jak umiłem tak zrobiłem 😉 
Dodałem też paru przyjaciół na niebie. Miałem dodać jeszcze ptaszora na dziobie... ale wiązało by się to ze sporą ilością animacji ustawiania i reagowania na zmieniającą pozycję kadłuba. Więc odpuściłem 🙂 Za dużo by tego było. Zrobiłem wersje z delfinkiem... ale psuł mi jakoś kadr więc dostał czape 😛
Co do pływaków @Bacry to słuszna uwaga! Na szczęście podczas startu lądowania samolot opierał się na jednym lub drugim pływaku 😄

41444z34rjx61_M.jpg.5ffe70f3c353833a372dc304b5402afc.jpg 

7585559468_f4d9ae5298_b_m.jpg.c57d035a6dcd072ba090f1f293dbadf7.jpg
 Zgadnij na którym opiera sie teraz? Tak! Tam gdzie nie widać! Wiem słabo 😐  nie rozchlapuje sie woda też jak woda mizia widoczny pływak... ale nie mam siły tego głaskać aż tak 🙂 to taki szybciutki projekcik na kameralne przyjęcie 😉 
Kusi mnie aby lekko zamienić Caproniego Ca3 (to żółte wielkie) na wersje torpedową w barwach Włoskiej Marynarki Wojennej... ale tylko kusi bo nie chce mi się znowu przerenderowywać i przemodelowywać modelu - choć było by to bardziej spójnie! 

Caproni Ca.3 torpedoes version model do sklejania Choroszy Modelbud C21 

No nic, tam ta da dam... Przedstawiam krótki metraż w sumie o niczym po za samolotem 😄 

Wszelkie błędy są nie zamierzone! Lub specjalnie ignorowane xD Dziękuję KROPKA! 😉 

Zarąbiaszcze Tomku!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra odkopuje po raz enty te moje cmentarzysko lotnicze 😄 (wiem ten tekst zaczyna śmierdzieć zgniłym jajem)

Tym razem mam okładkę z SVA 9 nad XX wiecznym Wiedniem (1918) - Miejcie na uwadze to, że starałem się jak mogłem 😞 Ale wyszło jak zwykle... 😭

SVA 9 to samolot rozpoznawczo-bombowy. Ciekawostka: SVA 5 mimo takiego samego przewidywanego zastosowania jak 9ka, bardziej sprawdzał się jako myśliwiec i często latał z bombowcami jako eskorta 🙂


Scenka z okładki przedstawia propagandową misję lotniczą 🙂 Tym razem za latanie zabrał się poeta i jak to poeta, "walczył" tym co umiał najlepiej! 🙂 
A więc pan Gabriele D’Annunzio wymyślił sobie, że z Włoch (Due Carrare - niedaleko Wenecji) poleci sobie "rozwieść gazetki" swoim braciom Austriakom do Wiednia. Zebrał sobie wianuszek "kumpli" w liczbie 10ciu maszyn (SVA 5 i 9) i z pokojową misją polecieli do Austrii aby pozwiedzać i porobić parę fotek... lans i blichtr -  check & check! 😉 

Po jakimś czasie od startu okazało się, że 3-gu nawaliły silniki ale SPOKOJNIE! Zdążyli wrócić w jednym kawałku na lotnisko. Niestety kolejna maszyna której znowu nawalił silnik (dobra solidna Włoska robota 😉) miała mniej szczęścia i musiała lądować już na terytorium Austrii. Samolot tradycyjnie spłonął a pilot dostał się do niewoli.
Pozostałe 6 maszyn dało radę i spuściło na Wiedeń bomby propagandowe 🤯, zrobili też parę sefiaczków i uciekli do Włoch! 🙂  
Co dziwne 50k ulotek była w języku Włoskim - Oczywiście autorstwa D’Annunzia 😉 A co mu tam będą szpecić niemieckim śpiewny rytm języka Włoskiego! FUJ!
Ale na szczęście 350k ulotek mieli już w języku Niemieckim 🙂 Notabene ulotki namawiały do zakończenia konfliktu 🙂 

Ciekawostka... za posiadanie ulotki można było trafić do paki! 😵 A ceny ulotek na czarnym rynku z godziny na godzinę rosły w tempie logarytmicznym! Jak widać na wszystkim da się zarobić 🙂 

Vienna_Ansaldo SVA9_A_wynik.jpg

Vienna_Ansaldo SVA9_B_wynik.jpg

Vienna_Ansaldo SVA9_C_wynik.jpg

Vienna_Ansaldo SVA9_D_wynik.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto 3d? Bo wygląda na 3d i chyba trzeba je mocno pokazać żeby było widomo co to za miasto i ile napracowania 🙂

A gdyby tak blurnąć trochę tego Wiednia? Może lekka desaturacja dla perspektywy powietrznej? I kontrast może trochę za duży, cienie za głębokie? Tam w powietrzu to chyba jest sporo światła odbitego z każdej strony? Bardziej dyfusyjne i niebieskawy tint od nieba? 🙂 

LqpqtwT.jpg

9OLoBrF.gif

Bez tego trochę za bardzo jest wszystko na podobnym poziome szczegółowości intensywności kolorów i detalu, dużo się dzieje i trochę się zlewa, ciężko się ogląda, ciężko wyłuskać głównego bohatera kadru. Na początku myślałem, że ostatnie dwa rednery są z jednym samolotem bo ten w tle tak bardzo ginie na tle miasta. 

Nie wiem ma to sens co mówię czy głupoty opowiadam 😛

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Destroyer napisał(a):

Miasto 3d? Bo wygląda na 3d i chyba trzeba je mocno pokazać żeby było widomo co to za miasto i ile napracowania 🙂

Kupiłem kawałek Wiednia i pozmieniałem na trochę bardziej historyczne, bo samochody i solary oraz klimatyzacja  strasznie psuły mi efekt. Niestety dałem sie nabić w butelkę, bo model był kiepskiej jakości A na obrazkach wyglądał przyzwoicie. Ale ostatecznie był do wykorzystania więc bez zbędnego marudzenia zostawiłem.
Miałem plan że sam wymodeluje miasto na podstawie sciągnietych kafelków 3D z googla... ale po jednym wymodelowanym budynku doszedłem do wniosku że chyba z miesiąc bym na tym miastem spędził, więc pośpieszyłem do internetów szukać rozwiązań!
Katedre musiałem kombinować, ale chyba widać, że to katedra Św. Stefana gdzie koronowali Cesarza 🙂 - znaczy mam nadzieję że widać tą wronę na dachu wystarczająco wyraźnie 😄

Co do perspektywy powietrznej... i tak nieźle nakłamałem, bo tego dnia była piękna pogoda a widoczność niemal krystaliczna. 
Manifesti_su_Vienna.jpg
To zdjęcie z tego przelotu, zrobione antycznym aparatem (strzelone na wysokości 800 m.) Czerń jest niemal czarna... choć to może być efekt chemicznego specyficznego wywołania zdjęcia - nie wiem.

Ale masz rację, przesadziłem z kontrastem. Dodam też DOFa jeszcze, choć będzie mi smutno bo tyle tych dachów ponaprawiałem, dodałem ładne drzewka i teraz nikt tego nie zauważy 😭

Ale dziękuję Ci za feadback! Zastosuje sie do dobrej rady... choć ze smutkiem 😞 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortom napisał(a):

No dobra odkopuje po raz enty te moje cmentarzysko lotnicze 😄 (wiem ten tekst zaczyna śmierdzieć zgniłym jajem)

Tym razem mam okładkę z SVA 9 nad XX wiecznym Wiedniem (1918) - Miejcie na uwadze to, że starałem się jak mogłem 😞 Ale wyszło jak zwykle... 😭

SVA 9 to samolot rozpoznawczo-bombowy. Ciekawostka: SVA 5 mimo takiego samego przewidywanego zastosowania jak 9ka, bardziej sprawdzał się jako myśliwiec i często latał z bombowcami jako eskorta 🙂


Scenka z okładki przedstawia propagandową misję lotniczą 🙂 Tym razem za latanie zabrał się poeta i jak to poeta, "walczył" tym co umiał najlepiej! 🙂 
A więc pan Gabriele D’Annunzio wymyślił sobie, że z Włoch (Due Carrare - niedaleko Wenecji) poleci sobie "rozwieść gazetki" swoim braciom Austriakom do Wiednia. Zebrał sobie wianuszek "kumpli" w liczbie 10ciu maszyn (SVA 5 i 9) i z pokojową misją polecieli do Austrii aby pozwiedzać i porobić parę fotek... lans i blichtr -  check & check! 😉 

Po jakimś czasie od startu okazało się, że 3-gu nawaliły silniki ale SPOKOJNIE! Zdążyli wrócić w jednym kawałku na lotnisko. Niestety kolejna maszyna której znowu nawalił silnik (dobra solidna Włoska robota 😉) miała mniej szczęścia i musiała lądować już na terytorium Austrii. Samolot tradycyjnie spłonął a pilot dostał się do niewoli.
Pozostałe 6 maszyn dało radę i spuściło na Wiedeń bomby propagandowe 🤯, zrobili też parę sefiaczków i uciekli do Włoch! 🙂  
Co dziwne 50k ulotek była w języku Włoskim - Oczywiście autorstwa D’Annunzia 😉 A co mu tam będą szpecić niemieckim śpiewny rytm języka Włoskiego! FUJ!
Ale na szczęście 350k ulotek mieli już w języku Niemieckim 🙂 Notabene ulotki namawiały do zakończenia konfliktu 🙂 

Ciekawostka... za posiadanie ulotki można było trafić do paki! 😵 A ceny ulotek na czarnym rynku z godziny na godzinę rosły w tempie logarytmicznym! Jak widać na wszystkim da się zarobić 🙂 

Vienna_Ansaldo SVA9_A_wynik.jpg

Vienna_Ansaldo SVA9_B_wynik.jpg

Vienna_Ansaldo SVA9_C_wynik.jpg

Vienna_Ansaldo SVA9_D_wynik.jpg

O żesz! Rewelacja! Miasto też robileś? Ta wersja z mniejszym blurem chyba działa lepiej. Ale i tak miazga!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@piotr_forkasiewicz Dziękuje Piotrze.
 

40 minut temu, piotr_forkasiewicz napisał(a):

O żesz! Rewelacja! Miasto też robileś? Ta wersja z mniejszym blurem chyba działa lepiej. Ale i tak miazga!

Dla dobra swojej psychiki i SZTUKI! 😉 ostatecznie kupiłem kiepski 3D model kawałka miasta 😄 i ustawiłem kąt kamery + małe epepecie dachów 😄 

No i zgłupiałem😵‍💫 - o ile to jeszcze możliwe aby pogłębić zgłupienie w moim przypadku 🙂 (Choć Ajnsztajn pewnie miał rację co do głupoty i granic kosmosu... wiec ta wartość jest zapewne skalowalna w nieskończoność 🙂)
Ale jak Piotr mówi, że więcej blura to za dużo, to zaufam mistrzowi gatunku! 
ALE aby mieć wyjście awaryjne zrobię dwie wersje:
A) z większym DOFem i gęstszą atmosferą i
B) Tak jak jest, może z leciutko mniejszym kontrastem.

Dziękuję, nie ma to jak max3d... tutaj człowiekowi doradzą fachowcy 🙂 lub zleją jak burą s**ę na deptaku w Radomiu xD 

 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom W moim przykładzie to tak ciężką ręką to zrobiłem na szybko i jest za mocno, więc tak dokładnie bym się tym nie sugerował 🙂 Może delikatniej bym spróbował ten samolot trochę wydobyć, w ruchu to by się odcinał i bez tego a na statyku mam wrażenie że tam cos nie siedzi, że za dużo i coś można lepiej ale może nie to co napisałem 🙂 Żebyś nie miał za łatwo w podjęciu decyzji to rób jak tam chcesz, decyzja artystyczna 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A te ciemne plamy na mieście to chmury? Trochę mi przeszkadzają w odbiorze całości. Taki chaos informacyjny i oko nie bardzo wie na co patrzeć.🤔

Renderowałeś od razu całość?

Edytowane przez Bacry
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności