Skocz do zawartości

nicponim UP UP !


nicponim

Rekomendowane odpowiedzi

dziekowac!;]

 

no czas na inne klimaty, za namową bede robił teraz słoneczne pracki, troche pobawie sie kamerą, mam ciśnienie na różne pory dnia, wiec zobaczymy co z tego wyjdzie;] Problem z tym ze sam sobie wymyslam tematy, ktore najczesciej wychodza spontanicznie podczas pracy wiec dlatego ta monotematyka;/ wiec jak ktos chetny to moze od czasu do czasu podrzucić jakis fajny,lekki zgrabny temacik, bylbym wdzieczny!:]

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Polecam takie ćwiczenie, że zakładasz sobie bardzo konkretne warunki kolorystyczno oświetleniowe (np. zimowy poranek) i próbujesz je zastosować w obrazku. Zmusi Cię to do zrobienia researchu, przemyślenia i zrozumienia sedna sprawy. Możesz wręcz spróbować zrobić ten sam obrazek w np. trzech wersjach oświetlenia i zastanowić się jak to wpływa na klimat. I zdecydowanie porób trochę dziennych obrazków, bo są znacznie trudniejsze ;)

Myślę, że możesz się tak dużo nauczyć a i w portfolio warto mieć różne różności...

 

edit: o, w międzyczasie napisałeś komentarz;), więc mogłem się nie produkować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,wiec leci poki cos takie ło:

upupmaleee.jpg

 

etapy:

steps4.jpg

 

scene chce pokazac przy roznych porach dnia-sloneczny srodek dnia, zachod slonca, noc, oraz mozliwe ze wschod,ale wschod i zachod jedynie na moje oko odcieniami cyjanu i fioletu sie roznią;p

 

pzdr!

Edytowane przez nicponim
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, moze to wyda sie dziwne,ale jak juz mam baze kolorystyczną to nie korzystam z fotek nawet jako referek- lepiej sie ucze wtedy gdy sam musze sie zmierzyć z analizą swiatla. Ale na poczatku musialem poszperac i podpatrzeć jak zachowuje sie swiatlo w takich warunkach,wrzucam fotki z ktorych korzystalem:

refffi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piekne, jedyne co bym jeszcze zrobil, to rozbil ksztalt glazu na pierwszym planie, a konkretnie jego spodniej zbyt "prymitywnej" czesci.

 

Sypiesz pracami na niesamowitym poziomie, lepiej rozgladaj sie za jakims zagranicznym studiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, no nastepny w kolejce jest poranek, zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Daroz- no wlasnie troche mam slabosc do mocnych, bajkowych kolorów. Mi akurat nocna ciut bardziej sie podoba niz dzienna,ale wiadomo, kazdy ma inne typy i oczekiwania...

 

emmilius- wjechały nooo;]

 

tr3buh- niewiem, nie mam zwyczaju siedziec z zegarkiem w reku, zazwyczaj wstaje i z rana jak nie ma co robić coś machne, koncze zazwyczaj wieczorkiem jak zwleke się z podworka, akurat mam teraz luźniejszy okres na studiach to udaje mi sie wiecej czasu na smarowanie naskrobać. Ale tak oscyluje ze srednio od 3-5h,

 

pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, zabrakło mi tylko szaroburego światła rozproszonego w dzień. Teraz masz ostre kontrasty wszędzie, a te bliższe nam geograficznie oświetlenie znów zostaje zapomniane. Co z tego, że jest nudne, nieciekawe i przygnębiające... jest nasze, a nasze należy promować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne, zabrakło mi tylko szaroburego światła rozproszonego w dzień. Teraz masz ostre kontrasty wszędzie, a te bliższe nam geograficznie oświetlenie znów zostaje zapomniane. Co z tego, że jest nudne, nieciekawe i przygnębiające... jest nasze, a nasze należy promować!

 

:eek: zbladłem...i tak mi zostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx ludziska!

 

Mardib- "Każda nowa praca mocno zaskakuje. Mam nadzieję, że Ciebie również" -mnie również;]

 

troche przerwy bylo, odpoczynek itp%%% ;] Cuś nowego, inspirowanego wejscie do pewnego budynku w Wilnie:

bramamale.jpg

 

 

budynekh.jpg

 

 

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja skladamz amowienie na jakas scene ala Jaime Jones, z postaciami i jakas prosta historyjka. MUsze wszak zmienic tapete.

 

A zeby nie bylo tak slodko, to jakos dziwnie kompozycyjnie nie pasuje mi kierunek odgiecia sie nakrycia glowy postaci z lewej. Tworzy w tym rejonie obrazka ( lewy gorny rog , jakas sztuczna pustke ) Nie jest to wielka rzecz, ale jakos tak optycznie mi nie pasuje. Mam nadzieje, ze pomoglem.

 

Ah no i gratuluje glownej na cghub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KhazadThard, Kubush -thx!

 

ICE-dziekowac, postaram sie o jakas scene, mam pare pomyslow w glowie,zobaczymy co z tego wyjdzie. A artpadowskie dzieła to jakas inna planeta tego digitalowego światka;p

 

ortheza- bedą dzienne, obiecuje;p

 

Sickx3 - thx, tru tru tru, ale juz nie mam ochoty poprawiac;p

 

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie nic tylko siadać , brać popkorn i oglądać co wrzucasz-bardzo kufa przyjemnie sie patrzy! człowieku masz taki progress ,że chyba niektórzy wymiatacze zaczynają zostawać w tyle. krążą g*wniane sępy ( dla wtajemniczonych;) ) co do ostatniego obrazka to faza te trupy tylko coś mi nie leżą jakieś mało wydłubane,czepiam sie a to tylko zajawkowy szkic- pokusiłbym sie o jakiegos złego bohatera wyłażącego z tej bramy ...albo nawet nie... dobrze by zrobił chłop w krótkich gatkach i z aparatem .. taki U;) (śmiechy-żarty ale pomyśl nad tym ;)) pozdro trzymaj tak dalej bo to naprawde imponujące!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ilustracja. Ciekawa stylistyka, może przez ten panujący wszędzie pomarańcz :). Jak dla mnie przydałoby się dopicować co do piksela tylne koło motocośtamtego, bo płasko. Z jednej strony jest na pierwszym planie, a z drugiej to malowany już tak na siłę. No i jest z deka krzywy. reszta na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie przypatrzylem pierwszym twoim postom z rysunkami, i nie moge wyjsc z wrazenia jak duzy progres udalo Ci sie osiagnac, przyznaj sie, duzo w miedzyczasie rysowales? czy moze jestes jednostka ktora wyjatkowo szybko sie uczy?

I ostatnie pytanie ;] podczas cwiczen szlifowania skilla to wiecej rysowales z natury czy ze zdjec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorki fajne kompo fajne, kliamt fajny :)

tylko bryly tego duzego budynku nie czuje. no i chyba perspektywa lezy

zbieg jest niby na glebie, ale oknabudynku (np te co sa w cieniu) leca w kosmos gdzies :-)

chyba ze one ide po ukosie do gory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności