Skocz do zawartości

Wasze Sugestie, Zmiany, Usprawnienia serwisu...


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ja jestem właśnie za. Na Evermotion gdzie wizki to prawdziwe zatrzęsienie, taki rozdział galerii od galerii wizek zdaje egzamin.

Tylko może zamiast pakować wizki do działu Arch dodać po prostu osobny dział w galerii 3D lub umiejscowić Architekturę tuż pod Gallery Finished Works?

 

 

edit:

 

Zajrzałem do działu Arch. I co? I kolejny raz muszę przenosić wątki z pytaniami do podforum Dyskusje Arch. Ludzie czy wy nie umiecie czytać? Za każdym razem kiedy tylko wchodzę do działu Arch muszę przenosić jakieś wątki do działu Dyskusje Arch. Ostatnio były 3 teraz 1. Wcześniej chyba ze dwa. No szlag mnie powoli trafia. Choćbyśmy nie wiem jak podzielili forum na dzialiki zawsze będzie burdel, dopóki w końcu część z nas nie nauczy się czytać zasad działów i umieszczać tematy w odpowiednich działach.

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcpiter ;) proste rozwiązania są dobre, to fakt, ale zaraz podniesie się płacz, że ktoś by chciał też osobną galerię dla samochodów a kto inny dla postaci. I tak po chwili będziemy mieli całe mnóstwo podfor z wszelakiego rodzaju tematyką prac podzielonych na malutkie kategorie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no ciężko jest rozdzielić architekturę zupełnie. Całego działu Architektura nie możan dać do Galerii bo są tam tez wątki w których toczą się dyskusje.

 

Jedyne sensowne rozwiązanie to faktycznie, wrzucić kategorię Wizualizacje jako podforum do galerii 3D. Ale kiedyś tego chcieliśmy uniknąc.

 

Nie chciałbym powiększać jeszcze listy forum która jest i tak długa. Raczej chciałbym to jakoś uporządkować w druga stronę.

 

Cały czas myslę o czymś innym. Jeszce tego sobie w całości nie poukładałem, ale chodzi o newsy. Faktycznie mam newsa i Twoje wiadomości gryzą się.

 

Być może rozwiązaniem byłoby zrobienia działu Mam newsa (aktualności) w tej sposób, aby nie można było zakładać wątków a na nie odpowiadać. Wątki zakładałoby się tylko poprzez "Dodaj" co kierowałoby do formularza dodawania "Twoich wiadomości". Myślę, że przepływ samych newsów byłby lepszy. Można wtedy usunać faktycznie pozycję Twoje wiadomości.

 

EDIT: Problem z wgrywaniem miniaturek, avatarów został poprawiony. Powinno już nie być z tym poblemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tweety masz racje tylko jest tak ze te nieszczesne wizualizacje czesciej pojawiaja sie w 3d niz samochody itp wiec raczej nie byl by to problem bo osoby ktore nie lubia wizek poprostu tam nie wchodza a nie placza ze kolejna wizka :)

 

A co do tematu "mam newsa" to raczej bardziej ludzie wchodza na "twoje wiadomosci" wiec moze zamknac mam newsa i niech tam trafiaja tylko najciekawsze wiadomosci z "twoich wiadomosci" :) I tak duzo tych newsow sie nie pojawia wiec zostaje tylko dodac do twoich wiadomosci wszystko co zwiazane z newsem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepeiej nie rozdzielać, ale możnaby np. wprowadzić jakieś oznaczenie przy zakładaniu wątku - obok miejsca na nazwę wątku mogłoby się pojawić pole, w którym gdzie można wybrać jedna z kilku pozycji (wizualizacje, pojazdy, postać etc.), odpowiednią do wątku. Do tego na górze strony w dziale FW albo WIP np. szybka możliwość wyświetlenia tylko danej kategorii.

 

Pomysł na bazie obecnej koncepcji nazewnictwa wątków, ale bardziej "automatyczny", by łatwiej (szybciej w sensie działania bazy danych) się wyszukiwało bez parsowania nazw wątków.

 

Myślę, że ten pomysł jest świetny. Coś na zasadzie filtra. Co od razu rozwiązałoby problem nazewnictwa postów. Trzeba zaznaczyć jedną z opcji (Viz, Scena 3D, Obiekt 3D) a później dopisujemy tylko tytuł wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku, że nie chodzi tu tylko o wizki, ale o rendery komercyjne. Fakt, że i komercja i pozostałe prace pasują do galerii 3D, ale ogląda się je pod zupełnie innym kątem. Patrząc na wizualizację, będziemy starali się wyszukać błędów proporcji, materiałów niezgodnych z rzeczywistością itp. Natomiast w renderze przedstawiającym np. autorski baśniowy świat, trudno jest wytykać autorowi tego typu błędy nie wiedząc czy nie są one zamierzone. Dlatego uważam, że powinno się to w jakiś sposób rozgraniczyć/przefiltrować, aby użytkownik mógł wybrać to co go w danym momencie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ale w wizkach i w "bajkowych" grafikach nie da się stawiać tych samych komentarzy. Komentuje się taką grafikę zupełnie inaczej. Patrząc na kadr, plastykę etc. A w wizce oprócz tego dochodzi jeszcze standardowa gadanina o materiałach GI, LWF, bla bla bla ;]

Tego typu komentarze są bez sensu przy grafice "bajkowej" jak to nazwałeś.

Więc rozdział na komerchy i na autorskie projekty nie miałby sensu za bardzo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem w takim razie za pewnym kompromisem i zobaczymy jak się sprawdzi.

vB ma juz system "PREFIXÓW" tematów i czas chyba sprawdzić jak to działa.

 

Tzn. stworze listę kategorii tematów dla galerii. Tutaj proszę o pomoc w takim razie.

Przy tworzeniu wątku będzie konieczne wybranie kategorii (prefixu).

 

Jeśli dobrze pamiętam, nie testowałem jeszcze tego dokładnie, będzie można sortować po tych kategoriach prosto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki: myślę, że jest taka szansa. Minibitwy są organizowane przez różne osoby. Należy poinformować odpowiednią osobe i myślę, że news z wynikami na głównej stronie będzie jak najbardziej na miejscu.

 

Jeśli możecie podsuńcie listę prefixów dla galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie nie ma sensu nic rozdzilac, ew poukladac lepiej, ale mi odpowiada bo i tak przegladam przez, nowe posty

 

i propozycja odemnie ktora popieram calym sercem.

mianowicie od zawsze sa nieporozumienia plynace z kasowania postow, moze tak zamiast je usuwac, albo przenosic do dzialu "kosz" byly by one ukrywane tak ja to ma miejsce na youtubie po kliknieciu na pole np. "spam", albo "ofensymne tresci" rozwijalby sie post i bylby widoczny. dodatkowo osoba piszaca komentarz pozniej oznaczony jako spam po np 3 takich komentarzach otrzymywalaby -1 do reputacji albo bylalby jakos publicnzie upokarzana (lol) a osoby komentujace ukryte posty tez bylyby jakos karane. generalnie wszystko jest do doszlifowania, ale pomysl mi sie podoba, tymbardziej ze ja go wymyslilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scene 3D

Exterior

Interior

Character/beast

Object

Ja bym przynajmniej częściowo ponazywała to po polsku, chociażby dlatego że nie każdy, zwłaszcza z początkujących, zna angielski.

- Scena

- Architektura

- Wnętrze

- Postać/Zwierze

- Objekt

- Pojazd

I wydaje mi się że kiedyś przy zakładaniu tematu była taka lista rozwijana z której trzeba było wybrać kategorię. Byłoby fajnie to przywrócić.

 

Trochę mi się wydaje dziwne że jest osobny dział o architekturze, a nie ma np. osobnego działu na autach, a różne domki i wnętrza się pojawiają w obu działach.

Może by przygarnąć architektów do głównej galerii? Ale nie wiem czy się zgodzą.

 

Popieram publiczne upokrzenie niegrzecznych forumowiczów, najlepiej jakieś ukamieniowanie, coś widowiskowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kosza - póki co nie chcemy go wprowadzać. Nie uważam, że jest sens prezentowania np. ofensywnych treści. Takich nie chcemy, a zostawianie ich w jakimś dziale dodatkowo wymagałoby przenoszenia ich tam i tak naprawdę nie usuwania, a jeśli łamią prawo, są obraźliwe - powinny być usuwane. Faktycznie, na niektórych forach jest też tak, że jest publiczna inf. ze post został usunięty. I coś takiego chyba będzie w nowym vB jeśli sie nie mylę. A domyślam się, że bardzo o to chodzi, żeby byla inf., że został usunięty.

 

Dzięki. Już się zabieram za testowe wprowadzenie w dziale WIP. Zobaczymy jak się przyjmie. Równiez myślę, że polskie nazewnictwo będzie trafniejsze.

 

Dzięki prefixom zyskaliśmy równiez na liście wątków opcję pokazywania wątków np. tylko z konkretnym prefixem.

 

Wątki wprowadzone do dzisiaj są oznaczone niestety bez prefixów. Ale tego nie obejdziemy.

 

Czekam na propozycję pozostałych działów, chodzi o prefixy. Może nam to naprawdę uporządkować niektóre fora.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=53642

 

1) Tytułuj tematy zgodnie z ustalonymi zasadami i tak, aby każdy wiedział o co chodzi:

 

- Interior: .....

- Exterior : .....

- Architektura: .....

 

Tak jak pisze Ania. To nie jest żadna terminologia fachowa. Później dyslektyczne dzieciaki w swoich portfoliach, CV i ofertach pisanych po polsku powielają ten błąd, co dla potencjalnego klienta/pracodawcy może wydawać się bardziej śmieszne niż profesjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze wprowadzic taki dział sprzedam/oddam model, texture... a kazdy by mogl sie reklamowac a tak kazdy wrzuca swoje modele/textury gdzie popadnie.

 

Abell: coś podobnego będzie. Juz w zasadzie większość jest gotowa do odpalenia. Będzie wtedy news.

 

A na kiedy (mniej więcej) jest wyznaczony deadline? Nie ukrywam, że to teraz bardzo przydatna informacja dla mnie. :)

Wystarczy info, czy to kwestia dni, tygodni, miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Ale jeśli mam byc szczery troche się zamieszałem. Zmieniłem na getnew automatycznie po updacie silnika. Zawsze bylo tak, ze po akt. zmienialem.

 

A tu niespodzianka. Domyslnie sie to zmienilo i musze zmienic to spowrotem. Zrobie to oczywiscie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zabawa z wyglądem forum. Nazwy subforów mają kolory czcionek ze strony głównej (Poczekalnia, Więcej wiadomości, Statystyki itp.). Te same nagłówki co na stronie głównej, delikatnie podrasowane ikonki nowych postów (opacity jakies 25% dla braku nowych, oraz 100% dla nowych postów) + dodałem delikatny gradient dla tych ikon (pewnie niezauważalne:)), Ilość przeglądających osób ma troszkę ciemniejszy kolor. Całość zrobiona just 4 fun, ale może się przydać. Jakby ktoś chciał to mogę wrzucić przerobione całe forum z większymi zmianami:P

 

Edit: Zmiany są tylko na Max3d.pl, Konkursy i Galeria są bez zmian:)

m3dgp8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Czy dział FreeCG Stuff musi być moderowany? Jest to trochę wkurzające i nie rozumiem celowości takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądzę, że można by sobie to odpuścić. Tym bardziej, że moderacja nie jest w "real time" :] Ale oprócz tego nawet nie można powiedzieć "dziękuję" za model/tex/etc.

 

@dół: Dzięki :)

Edytowane przez arev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności