Skocz do zawartości

Teczka 2D II: skeczbuk


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 774
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajna kompozycja.

Jak dla mnie okolice brzucha i miednicy wyglądają bardzo nienaturalnie. Rzucają się też w oczy płaskie palce.

Masz bardzo fajny organiczny styl ale niektóre fragmenty wyglądają jak zmarszczki albo oparzenia. Czasami to ma klimat ale jeśli chcesz uzyskać ponętne ciało to poszedłbym jednak w bardziej gładkie powierzchnie i subtelniejsze cienie.

 

Zrobiłem szybki overpaint. Obraz czasami jest lepszy od słów :). Nie wiem jednak czy w coś takiego celowałeś.

 

http://img369.imageshack.us/img369/5253/overpaintda4.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow fajna praca :) wąż uroboros kobitka przywiązana łańcuchami do skały hmm pamiętam pewien mit ale nie pamiętam czy to był grecki czy jakiś inny i jej imienia też nie pamiętam. Pewnie jest tam więcej zlepek mitów i legend których ja nie znam, opowiedz coś więcej o tej pracy co było inspiracją bo jestem bardzo ciekaw :D

 

Farvus wiesz trudno się czepiać stylu artysty te "zmarszczki i poparzenia" o których mówisz dla mnie są w porządku i mi się nawet podoba takie ostre zaznaczanie krztałtu, twuj over paint mi się już tak nie podoba więc zostawmy artyście wybór jego stylu. Po za tym już widziałem nie raz takie ostre zaznacznie krztałtu i podobało mi się równie bardzo, musze odkryć jak się to robi bo wydaje mi się że używa po prostu owalnych pędzli z ostrym krawędziami ale chyba robie coś nie tak bo mi nie wychodzi :P

Poprawiłbym pięte jak powiedział farvus i ręka zasłonieta włosami wygląda nie teges troche jakby włosy były płynem chyba że tak miało być ponieważ jest to bardzo fantazyjna praca pełna symboliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też podoba się ostre zaznaczenie kształtu ale nie do końca ostre zaznaczenie dziwnie zdeformowanego kształtu, który równie dobrze może być efektem stylu co braku w anatomii. Ale wszystko kwestia gustu więc do niczego nie nakłaniam.

 

Pozdrawiam.

 

PS. I nie pisałem nic o pięcie :).

Edytowane przez Farvus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracka świetna, ale zgadzam się z farvus'em że coś się tam niedobrego dzieje w okolicach bioder i klatki piersiowej i nie chodzi o styl a o anatomie :]

 

ps: małe pytanie, działasz w rgb czy od razu cmyk? bo też się przymierzam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim, jak zwykle nie zawiodłem sie na Was, uwagi są bezcenne jak zawsze :)

 

Jesli chodzi o pędzle to mam własny set + patterns, praktycznie nie stosuję bruszy o zblurowanych krawędziach, jesli coś chce rozmyte uzywam najczęściej smudge toola.

 

Pracka wymaga jeszcze moze nie tyle wysiedzenia (czego nie lubie chyba zbytnio...takiego cgtalkowego ulizanego portretowania ;) ), ale wychwycenia błędów i poprawienia ich, co moze się nie udać bo własnie zmieniam pracę (wkońcu w moim klimacie :) ) i czasu mam mniej niż zwykle...

 

prackę trzaskam w CMYK, Jeez, wiesz o co chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie fajnie, oprócz wspomnianej już wcześniej anatomii - zwłaszcza w okolicach (jej) prawego biodra mnie drażni (ma generalnie bardzo dziwną miednicę, może wrysuj tam sobie jakąś z referki i porównaj?) ;) mam wrażenie że kolorystyka jest trochę niedopracowana - każdy kolor sobie, nie tworzą całości tylko taki zlepek różnokolorowych elementów. sporo jest też punktów po których skacze wzrok (brzuszek, tło ze skałami po prawej, gałęzie, światło u dołu), brak jednego ważniejszego miejsca które by przyciągało przy pierwszym spojrzeniu, takiego węzła.

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cmyk pracuje w innej gamie niz rgb, konwertujac z rgb do cmyka masz inny efekt i zakres kolorow niz pracujac od razu w cmyku... a robienie pracy w cmyku, ktora do druku nie idzie jest absurdem i mayka o to nie posadzam (pomijajac juz ze to jest prawdopodobnie praca na konkurs techlandu wobec czego do druku najpewniej pojdzie) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz maronski, masz taki styl malowania/fotomontazy (nienaturalne, intensywne kolory) ze przekonwertowac twoj rgb na cmyka jest dosc prosto - wystarczy po zamianie podbic saturacje, ew lekko kontrast. roznica duza nie bedzie, bo ani przed ani po nie jest bedzie to zblizone do naturalnych kolorow (czy raczej kolorow do ktorych mozna miec jakis punkt odniesienia) - czesc odcieni tylko sie zmieni, straca nasycenie - jedne mniej, inne bardziej, np delikatne blekity mocno blakna. przy pracach gdzie kolory sa blizsze realnym i/lub maja bardziej wywazone nasycenie roznica odczuwalna juz bedzie i przekonwertowanie z rgb>cmyk troche pracy bedzie wymagac by uzyskac odpowiedni efekt (a i tak nie bedzie on idealny ze wzgledu na roznice technologiczne naświetlania i "farb").

 

[tak offtopujac troche ;)]

Edytowane przez gabahadatta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili Państwo, be cool.. (Tomek -> nigger pleaseee..;) ) eskalacja tego offtopu to prawie 1,5 strony ;)

 

Taki fin poszedł, dymanie na 2 i pieron wie ile jeszcze etatów zrobiło swoje i efekt jest taki ze nie miałem ty czasu na dopieszczanie ile bym chciał :/

 

pożdro!

 

wip8finvh9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prrrszalony mam podobnie :)

 

lordbiernac nie czaruj tylko kończ tą sesje bo mamy robote dla Ciebie :D

 

leander, mrkrzysiek, Tortur, Jonasz_Real, Eden-3d, peter_f, witkowski, dyb3k, thirdeye, misiekhc, Farvus, Kseronarogu - dzięki guys, troszke ten wasz cukiero zobowiązuje na przyszłość ;)

 

maronski dzieks zią, czy mi sie zdaje czy wystawiasz sie ponownie w Nidzicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klicek, po wstępnych ustaleniach z Tomkiem zanosi sie, że tak, przynajmniej na tą chwile jade.

 

DaRoZ, Marduk dziekówa

 

bartolomeo bo sie przejde do was! :P daleko nie mam :) Nażąchałeś sie jak Landryn i bałagan robisz :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam od dawna wiedzialem ze bedziesz master >> śledziłem twoja teczkę z przyjemnością bo dostrzegam duża inteligencje w twoich pracach. Ciesze się z twojej ostatniej odslony bo potwierdza ona ze kolejny raz mialem racje :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkice jak szkice

Kolor Ładny...Charakterystycznie nakładasz barwy. W sumie to chyba dobrze bo indywidualnie. yeap...?

 

Jednak rozwój duży...Musisz chyba ostro tam mielić coś w domowym zaciuszu czym sie nie chwalisz ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim jeszcze raz!

 

Taka ostatnio moda na szkice ołówkowe i dyskusje wokół nich, więc upubliczniam swoje ostatnie płody..

 

857Untitled-40.jpg

 

3748Untitled-39.jpg

 

83666854pi7.jpg

 

5697Untitled-37.jpg

 

8922Untitled-36.jpg

 

2436Untitled-35.jpg

 

1133Untitled-34.jpg

 

6Untitled-33.jpg

 

9638Untitled-32.jpg

 

czyyrs!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności