Skocz do zawartości

Teczka 2D II: skeczbuk


lisu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieks wszystkim za komentarze:) Staram się nie popadać w zbytnie rozluźnienie i cośtam mimo wszystko smarować, jeśli mi nawet nic nie podsuwają w studiu komercyjnego.

 

 

ciekawy ten efekt nudy :), od niedawna jezdze samochodem i własnie tak sie czuje za kółkiem :]

widze z kolega ze stolicy,więc rozumiem i łącze się w bulu.

 

coraz to nowsze prace przypominają mi dzieła ManiakSa...

hmm, to ciekawe :) Cenie sobie bardzo robote Sławka ale jakoś nie rozkminiam jego techniki, byc moze jakiś niezamierzony efekt.

 

widze ze przynosci to calkiem ciekawe efekty. jest to w sumie znaczne ulatwienie i w plenerze moze sie taka technika nie przydac :)) ale zawsze jakis warsztat i chyba lepiej tak niz wogole nie rysowac :)) dla mnie bomba ;]

 

Ostatni raz rysowałem coś w plenerze chyba w 1999 roku, nie licząc zeszłorocznego festiwalu w Nidzicy, ale to raczej przypominało pijacki majak z ołówkiem w ręku niż plener z prawdziwego zdarzenia ;) co do zastosowań 3d w 2d to sa chyba same plusy, praca staje sie efektywniejsza, pomijając fakt ze juz sama znajomość 3d podnosi w jakiś tam sposób Twoją wartośc rynkową w niektórych branżach związanych gierkami, tv czy kinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

co do zastosowań 3d w 2d to sa chyba same plusy, praca staje sie efektywniejsza

 

Według mnie tradycyjny podział na 3d i 2d jest w wielu wypadkach sztuczny i przypuszczam że wraz z postępem technologii będzie się zacierać. Ostatecznie przy realistycznym przedstawieniu rzeczywistości dąży się do tego samego - osiągnięcie iluzji trójwymiarowej przestrzeni na dwuwymiarowej płaszczyźnie. Prywatnie powiem, że nie ma dla mnie żadnego znaczenia jak ktoś to robi, skoro osiąga zamierzony efekt. Ale to subiektywne podejście.

Strasznie mi się podoba jak malujesz, w ostatnich szkicach mam wrażenie, że chciałeś pobawić się trochę z anatomią oczu... Hmm... Jakieś takie wrażenie, z sufitu wzięte... :)

Generalnie przyjemnie się to ogląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzuciłem więc postanawiam sie przypomnieć może ;)

Sporo rzeczy mi nie lezy w tych obrazkach z perspektywy czasu, ale trudno. Biore sie za kolejne rzeczy o ile czas pozwoli.

 

Aaa ostatni to w pewnym stopniu ciągła walka z 3d ;)

 

bikeriicopy6.jpg

 

biker2copy41000a.jpg

 

facecopy5.jpg

 

render9ifin1400a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie :) jakis nowy stylik Ci sie wyrabia :) wydaje mi sie, ze moglbys troche powalczyc z roznymi wyrazami twarzy, bo same takie posepne w trzech czwartych obrocone tu zaserwowales... ;) a w ostatniej mozna by jakies efekciki jeszcze powsadzac typu dym czy inne jakies opary, bo jakos tak sterylnie wyszlo...

A najbardziej podobaja mi sie brasze w trzecim- mistrzowy styl!!

 

pozdrowki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie :) jakis nowy stylik Ci sie wyrabia :) wydaje mi sie, ze moglbys troche powalczyc z roznymi wyrazami twarzy, bo same takie posepne w trzech czwartych obrocone tu zaserwowales... ;)

 

W sumie najpierw chciałbym opatentowac sobie twarz jako taką, nie bede się wkręcał w emocje, skoro nie znam w 100% anatomii gęby. 3/4 to ciezka rozkminka, bo en face i profil to w sumie droga krzyżowa nie jest.

 

natomiast pedzelkami to moglbys sie podzielic (?)

 

Ja nie mam, zgłoś się do Marty Poses'a ;)

 

poka ile z 3d w tym sportowym projekcie ..faje to wygląda ujecie ect.

 

Wszystkie bryły to 3d, jak odgrzebie render to wrzuce.

 

mayk, z ciekawości - ty pracujesz gdzies jako grafik ?

 

Ano, w Orkafilm, lub jak kto woli Crazy Sardine.

 

 

Co do scenki w pitstopie to zmeczyła mnie nieco, teraz bym to chyba zrobił inaczej (lepiej ?), grunt że wyniosłem z tego naukę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurcze... dwa pierwsze enviro wgniatają... pierwszy ma świetne kolory O.O liście robisz jakimś pędzlem czy ręcznie?? tych trzech wojowników też wypas... ten na górze ma zajebiście narysowaną klatę :D świetne prace.... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayk szacun!

Na prawde masz lape. Moze slowa uznania od kogos nie znanego tak jak ja nie wiele znacza ale w tej dzialce dopiero zaczynam. Do tej pory jesli chodzi o rysunek to jedynie tradycyjnie (analogowo :) W zwiazku z tym uwazam ze jak sie uczyc to od najlepszych. Zaczynam zabawe z tabletem i prosze poradz jakich pedzli uzywasz. Przesledzilem Twoje prace i na prade super.

Dla mnie wymiataja pracki z kierowca, warsztat, te enviro i wiele innych. Twoje pracki sa malarskie, a nie "drewniane/mechaniczne" co jest czeste przy tej technice. Niesamowicie wygladaja te jakby przecierki itp mazy (jak uzyskujesz ten efekt? jakie brushe? To jest sam PS?).Za kazda rade bede wdzieczny. Wiem ze to takie pytanie "od kuchni" i pewnie zaraz ktos napisze ze nie wazne jak wazny efekt, ale do tego efektu trzeba jakos dojsc. pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mayk

świetne. Kolorki, kontrasty, światło bardzo ładne. Przy scenie Secret Agent nie podołałeś w całości z wykrzywioną perspektywą. Prawy górny róg z ludźmi i prawy dolny z samochodem jest już liniowy. No ale, wybrałeś sobie mega trudne ujęcie i generalnie i tak jest gites. Scena wymyślona bardzo fajnie. Postępy niesamowite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie prace rzadko tu widzę, na prawde bardzo fajne ujecie i kolory. Mam pytanie techniczne. Czy sam stworzyłeś paletę czy "pikowałeś" z jakichś źródeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle trzyma poziom. Charakterne już te Twoje prace.

 

Myslałem że bardziej gutfejkowe ;) Dzięki man i wszystkim innym.

 

Hej Mayk

świetne. Kolorki, kontrasty, światło bardzo ładne. Przy scenie Secret Agent nie podołałeś w całości z wykrzywioną perspektywą. Prawy górny róg z ludźmi i prawy dolny z samochodem jest już liniowy. No ale, wybrałeś sobie mega trudne ujęcie i generalnie i tak jest gites. Scena wymyślona bardzo fajnie. Postępy niesamowite.

 

Heh, gdybym mial czas to dłubac jeszcze to pewnie poprawiłbym to i jeszcze innych parę rzeczy ale jak to bywa przy sługim dłubaniu traci się dystans i niektóre rzeczy umykają. Niemniej fajnie ze sie podoba tym bardziej ze o ile dobrze pamietam zasiadasz w komisji SA;owej ;)

 

najs szit! moje zdanie znasz! jak nie wygrasz SA to jadę nakopać im do dup!

sklep z miechem jest rewelka. Pasuje do chłopaków idealnie :)

Awesome!

 

Nie jedziesz tylko idziesz jakieś pare biurek dalej ;) bede sie bronił, mój pokój silniejszy :D

 

Mam pytanie techniczne. Czy sam stworzyłeś paletę czy "pikowałeś" z jakichś źródeł?

 

Zdaje sie że sam ;) nie ma to w sumie chyba wiekszego znaczenia. Całość ma końcowo wyglądać poprostu dobrze.

 

dziekówka wszystkim za komenty. Tu świerzy wysmaż:

 

gallerycopy9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna ameryka. Najbardziej podobają mi się ci hiphopowcy. To z dyńki robione czy ze zdjęć? Pewnie głupie pytanie, ale ciekaw jestem, bo ogarniecie takiej sceny wydaje mi się kosmosem (secret agent jeszcze większym chyba). Widziałem, że we wcześniejszych pracach malowałem po 3d, jeśli dobrze kojarzę. Czy tutaj też przygotowywałeś jakąś scenę w 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności