Skocz do zawartości

Kinematograf - news&info


Rekomendowane odpowiedzi

Platige Image prezentuje pierwsze kadry z filmu "Kinematograf"!

 

 

O filmie Tomka Bagińskiego, słyszeliśmy już od jakiegoś czasu. Kilka konceptów, ogólne informacje, w sumie nic szczególnego. Platige Image skrzętnie strzeże swoich sekretów, nie pozwalając na wycieki ani przedpremierowe informacje. Ale wraz z coraz szybciej zbliżającą się datą premiery, PI wypuszcza coraz gorętsze informacje. Ostatnim razem mogliśmy podziwiać fantastyczne koncepty Kuby Jabłońskiego. Teraz przyszedł czas na pierwsze kadry z filmu. Jako jedyni z serwisów graficznych i jako jedni z pierwszych prezentujemy klatki z filmu "Kinematograf", którego powstanie okazało się niemałym wyzwaniem zarówno realizatorskim, jak i producenckim.

 

Ta dwunastominutowa animacja, w reżyserii Tomka Bagińskiego, opowiada historię zapomnianego wynalazcy. Czy jego odkrycie okaże się sukcesem? Tego będzie można dowiedzieć się już niebawem. Po zaledwie rocznym procesie produkcyjnym, film jest bliski ukończenia a premiera już w czerwcu.

 

Razem z odliczaniem do premiery ruszamy ze specjalnym wątkiem, stworzonym z myślą o Kinematografie. Tutaj zamieszczać będziemy kolejne porcje informacji jakie tylko wpadną nam w ręce. Więc bądźcie czujni ;)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

Zapraszam też do komentowania produkcji na blogu PI:

community.platige.com

 

oraz w tym wątku.

 

Pozdrawiamy

zespół max3d.pl

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 355
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Swietnie to wyglada. Po konceptach spodziewalem sie troche innej kolorystyki, cieplejszej, takiej "złoto-polsko-jesiennej". Czekam na ten filmik, ale jak powiecie ze on tak jak "Arka", najpierw objedzie przez dwa lata wszystkie festiwale i bede przez ten czas skazany na jakiegos screenera to bede zly.

 

(żart) w ostatnim kadrze palce sie gosciowi interpenetrują ze stołem, cieniasy... (koniec żartu)

 

Edit: jeszcze co do stylizacji, to mi sie podoba. Nie jestem pewny czy wstepnie postacie mialy byc takie?:

Rewolucje-tom-3-Monochrom_Mateusz-Skutnik,images_big,1,83-237-3108-X.jpg

 

Ale jesli tak, i zmieniliscie je to wyszlo to zdecydowanie na dobre. Tamte wygladaja troche jak roboty, trudniej w nich pewnie byloby oddac uczucia przez mimikę chocby. To co jest teraz jest lux.

(kolejny żart) Tylko tą panią to zerżneliście z Despereaux, przyznajcie sie od razu. (koniec kolejnego żartu)

Edytowane przez Luki Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A. kolorystyka się dociera jeszcze. To zostanie ostatecznie zdecydowane jak już będą pełne skonczone sekwencje.

B. początkowo postaci miały być oparte na tych z komiksu, ale to naprawdę nie sprawdzało się w 3D. Pokazemy to zreszta w makingofach przy okazji premiery.

C. historia jest znana od dawna, film jest adaptacja istniejacego komiksu. Tym razem wiec nie bedzie specjalnie zaskoczen. ( chociaz, hihi, kto wie )

 

salut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jak malpa by sie dorwala do kolor korekcji to tak by wygladalo, ale chyba nie kazdy kolorowy film wyglada jak telewizyjny tasiemiec? Kwestia wyczucia i smaku. Licze ze Baggins i spolka maja wystarczajaco duzo obu tych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie Pixar też nie żałuje kolorków w swoich animacjach i jest dobrze ale mi się akurat podoba ta wersja kolorystyczna. Jeśli się jednak zdecydują na poszerzenie palety barw to też nie będę narzekać ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co znają komiks wiedzą o co chodzi z tym kolorem. W pełnych barwach będzie można obejrzeć w artbooku. W każdym razie ta kwestia nie będzie podlegać głosowaniom - ani żadna inna ;-)

 

salut

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu...Artbook..Uuu...Kiedy? Gdzie?...Kiedy?

 

W sumie spodziewałem się czegoś bardziej z komiksu (mam na myśli postacie). Byłem dość zaskoczony. Ale skoro tamte nie zdały egzaminy...trudno. :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolorystyka i materialy wywoluja u mnie jakies wrażenie cierpkosci. Cos drewnianego i suchego w tym jest. Moze dlatego, ze sciany i budynki w tle tak mocno nawiazuja do nasycenia i koloru skóry postaci. Ale pewnie w ruchu takie niuanse znikaja. No a poza tym genialnie sie zapowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna sprawa, dziadkowi charyzma bije z oczu. Świetna stylistyka postaci jak i otoczenia, mam nadzieje ze animacja ruchów też podoła wyzwaniu.

 

A ja wlasnie o dziadka sie obawiam, czegos mu brakuje w tych screenach, co mam nadzieje pojawi sie juz w ruchu. Za to pani jest genialna i z ogromnym potencjalem na wyrazanie mysli, emocji.

Komiksu nie znam i w tej chwili to juz raczej nie chce znac tej historii przed obejrzeniem finalnej animacji.

Pozostaje sie tylko cieszyc, ze takie rzeczy powstaja, zachwycaja, inspiruja, ... I gratuluje Tomkowi niezwykle rozpoznawalnego stylu. Nie wiem, na ile stylistyka Katedry byla przypadkiem, ale te charakterystyczne tekstury z zywa, rysunkowa kreska wejda jeszcze kiedys do podrecznikow pod haslem "Baginski style" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- oryginalne postaci fajnie się broniły w kresce, ale po przeniesieniu ich w 3 wymiar stawały się strasznie dosłowne. Takie myszy z wodogłowiem się z tego robiły. Przy najbardziej charakterystycznych postaciach to jeszcze nie było złe, ale dwójka głównych bohaterów sprawdzała się średnio. Trzeba było poszukać innej drogi. Będzie w makingofach.

 

salut

drewnopodobny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimator : proszę bardzo.

 

salut

 

Przynajmniej kolorystyka zbliżona do avatara z Frodem. :D

 

A co do postaci, to strasznie mi się podoba wyrazistość ich twarzy. Piękna robota. :) Daje ogromne pole do popisu gry aktorskiej samą mimiką twarzy.

Edytowane przez Shogun 3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się taka udziwniona na siłę, karykaturalna stylistyka nie podoba.

Wole modele i animacje naśladujące rzeczywistość. Czyli taką animację jak tutaj:

jak dla mnie mistrzostwo świata.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zaraz się unosić kolego, moim celem nie jest atakowanie Bagińskiego, czy umniejszanie jego osiągnięć, a jedynie wyrażenie swojego zdania i gustu. Katedra znacznie bardziej mi się podobała, jest mistrzostwem, zwłaszcza biorąc pod uwagę ze została zrobiona 7 lat temu. Mając takie umiejętności i zaplecze robiłbym rzeczy o innej stylistyce niż Kinematograf, blizszej katedrze lub temu filmikowi z warhammera. Bo taki mam gust a nie inny. Tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie... rzeczywistość to sobie można kamerą nakręcić.. wziąć ludzi, dać im kostiumy i tyle. A animacja daje tak szerokie pole do popisu, że aż głupio się ograniczać naśladując fotograficznie rzeczywistość. Rozumiem, że stylistyka postaci w Ratatuju czy w stworkach z Mosters Inc. też nie przypada Ci do gustu Maksym? Za mało realizmu hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie powiedziałeś że doktor ma syna z tym gościem w białym kapeluszu!

 

Maksym: porównywanie do Warhammera nie ma sensu. Dwa różne filmy i dwie różne tematyki. Chyba, że naprawdę chcesz aby babkę ubrać w żelazny stanik i stringi a koleś z bródką ma biegać z mieczem nawołując do walki. To inna bajka, nie tak mocno nastawiona na ficzery jak cinematic Warhammera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wręcz przeciwnie... rzeczywistość to sobie można kamerą nakręcić.. wziąć ludzi, dać im kostiumy i tyle. A animacja daje tak szerokie pole do popisu, że aż głupio się ograniczać naśladując fotograficznie rzeczywistość.

 

 

 

(Twoja wiadomość jest za krótka. Post musi zawierać minimum 10 znaków.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności