Skocz do zawartości

Animacja: When We Left Earth


ttaaddeekk

Rekomendowane odpowiedzi

wwlepostr.jpg

 

 

 

Witam

 

Zapraszam do obejrzenia animacji wykonanej na konkurs It's Art 'u pod Tytułem "When we left earth"

 

Visual: Tadeusz Chmiel ( http://www.tadeuszchmiel.com )

Music: Łukasz Kupczyński ( http://www.myspace.com/fisheclectic )

 

Podziękowania dla Sylwka (sly) za nieocenioną pomoc.

 

vimeo:

 

YouTube:

 

 

 

A to publiczne głosowanie stanowiące 30% (70% ma jury) całości

http://www.itsartmag.com/forum/viewtopic.php?f=98&t=3302&sid=7ac5110c7985ef90f01904ebb305d524

 

jeżeli uważacie że zasługuje na głos to zapraszam :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez ttaaddeekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomysl spoko, tylko wykonanie srednie. W portfolio masz lepsze technicznie prace. Animka na konkurs wiec rozumiem ze czasu zbyt wiele nie bylo na dopieszczenie:) Fajnie rozpryski wody wyszly, reszta przecietna dosc.

 

Earth chyba z duzej litery byc powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cichysit-dziekie

[MB]-no dokładnie, pyzatym chciałem się skupić na tym żeby animacja była czytelna i w miarę dynamiczna. czasu nie było dużo, dodatkowo wymogiem regulaminowym była rozdzielczość 720p wiec pozostał mi scanline. Dla ciekawostki cała animacja renderuje się w przeciągu jednej nocy, wiec niesamowicie usprawniło to prace. W folio mam lepsze technicznie, ale są to pojedyncze sceny, tutaj scen jest 11 i nie da się w spędzić tyle czasu nad każdą, trzeba pójść na kompromis.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. Nie mogłem doczekać się finiszu.

Animacja wyszła lepiej niż się spodziewałem, jak na czas który na nią poświęciłeś.

Szczere gratulacje.

 

Myślę że pomimo rzeczy które można było zrobić inaczej/lepiej to duży krok na przód do animacji bardziej rozbudowanych, scenariuszowo i formalnie.

 

Teraz pozostaje czekać niecierpliwie na kolejne prace, bo wizualnie wszystkie Twoje prace trafiają z pewnością w niejeden gust.

 

(Dzięki za podziękowania - jednak dziwnie się czuję odbierając je, bo mój skill jest gdzieś o wiele dalej z tyłu niż twój, a moja rola sprowadziła się do narzekania, wytykania błędów i poganiania - cieszę się jednak że miałem okazję wtrącić swoje 12groszy [i dokopać Ci w ping-ponga] ;).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo bardzo fajna przenośnia była ukazana w formie spadających kropel, które symbolizują 'drzazgi' w historii ludzi (choć ukazane bardziej od nowożytnej strony, bo kto tam wie że jakię caryce/carowie, przywódcy, papieże proporcjonalnie do liczby ludzkości mają podobne brzemię). Końcówka jednak trochę zniżyła poziom. Takie moje subiektywne odczucie i nie potrafię tego uzasadnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loopik -tx

zeet - zgadza się, ale w zasadzie ma to mały wpływ :)

sly- bo w pinglu nie liczy się wynik tylko styl ;)

Pawel Lipka-o jakich konkretnie efektach mówisz? jeżeli o czarnej mazi, to zgadza się, wygląda inaczej w każdym ujęciu i jestem tego świadom

!?!-dokładnie, wygrała natomiast sprawa rozpoznawalności, mało kto poznaje wszystkich występujących w animacji, a jeżeli zaczął bym z papieżami czy królami, to ciężko byłoby dojść o co biega, dodatkowo ciężko o dobre ich zdjęcia

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, Łukasz jest niesamowicie zdolną osobą. Po powstaniu ścieżki dźwiękowej słuchałem jej cały dzień na nonstopie.

 

A to publiczne głosowanie stanowiące 30% (70% ma jury) całości

http://www.itsartmag.com/forum/viewtopic.php?f=98&t=3302&sid=7ac5110c7985ef90f01904ebb305d524

 

jeżeli uważacie że zasługuje na głos to zapraszam :)

Edytowane przez ttaaddeekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu lepszy efekt, gdy ktoś zrobił pod to fajną muzę. Wykonanie faktycznie do porządnego dopracowania, lecz w przeważającej liczbie nie wykonanie a dobry pomysł zwycięża na konkursach.

Trochę mam mieszane odczucia co do końcowej sceny, gdzie tak dosłownie przedstawiłeś czaszkę.

Ja widziałbym to tak, że w odbiciu widzimy ciemna zniszczoną, zadymioną Ziemię z pożarami. Kamera zbliża się bardziej, aż widok w odbiciu wejdzie na cały kadr, z ciena hełmu wyłaniają się smutne oczy (albo dla spotęgowania efektu i nadzwyczajności sceny zapłakana twarz dziecka), a jednocześnie w odbiciu widać Ziemię z przebitkami śmierci i zniszczenia.

...ale pojechałem.

Wciągnęło mnie przyznam więc szacun za fabułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe wrażenie na mnie zrobiła Twoja interpretacja tematu - bardzo nieszablonowa i gratulacje za to :) Przejrzałem inne filmy z tej kategorii i nie widzę niczego co mogłoby poważnie konkurować się z Twoją animacją, więc myślę, że masz spore szanse :)

 

Przy okazji, wliczając Ciebie, Grzegorza Rutkowskiego i mnie, mamy co najmniej trzech Polaków w tym konkursie. Aż raźniej mi się zrobiło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "one man's army" zasługujesz zdecydowanie na wiele, wiele głosów!

Fajnie, że skończyłeś:)

 

dzięki też sie ciesze. dzieki za głos :)

 

Od razu lepszy efekt, gdy ktoś zrobił pod to fajną muzę. Wykonanie faktycznie do porządnego dopracowania, lecz w przeważającej liczbie nie wykonanie a dobry pomysł zwycięża na konkursach.

Trochę mam mieszane odczucia co do końcowej sceny, gdzie tak dosłownie przedstawiłeś czaszkę.

Ja widziałbym to tak, że w odbiciu widzimy ciemna zniszczoną, zadymioną Ziemię z pożarami. Kamera zbliża się bardziej, aż widok w odbiciu wejdzie na cały kadr, z ciena hełmu wyłaniają się smutne oczy (albo dla spotęgowania efektu i nadzwyczajności sceny zapłakana twarz dziecka), a jednocześnie w odbiciu widać Ziemię z przebitkami śmierci i zniszczenia.

...ale pojechałem.

Wciągnęło mnie przyznam więc szacun za fabułę.

 

no, ostro pojechałeś:) ale byłoby na miejscu, wiadomo każdy ma swój pomysł, ja to tak widziałem i póki co jestem zadowolony. Można traktować tego astronautę jako biernego widza obserwującego z oddali poczynania ludzi, albo jako sumbol działań nasa dotyczących kolnizacji, które zostały przerwane. Twoja opcja bazowała by bardziej na uczuciach i jak o tym myśle to mogło by przejsc :) ale ogien, dziecko, wybuchy, za dużo tego troche.

muza w tej animacji to jakies 90-95% klimatu :)

 

ttaaddeekk w jakich programach to wykonałeś??

 

3dsmax, wszystko liczone scanlinem praktycznie, realflow do symulacji wody i poskładane w AfterEffects, nic nadzwyczajnego

 

brawo ttaaddeekk. Postęp jest :)

 

mam taka cichą nadzieję :)

 

Największe wrażenie na mnie zrobiła Twoja interpretacja tematu - bardzo nieszablonowa i gratulacje za to :) Przejrzałem inne filmy z tej kategorii i nie widzę niczego co mogłoby poważnie konkurować się z Twoją animacją, więc myślę, że masz spore szanse :)

 

Przy okazji, wliczając Ciebie, Grzegorza Rutkowskiego i mnie, mamy co najmniej trzech Polaków w tym konkursie. Aż raźniej mi się zrobiło ;)

 

Taka reprezentacja polski, a mama mówiła ze nigdzie nie zajdę ;)

no jak wygra kręcąca się przez 1min galaktyka to poważnie pomyśle nad zmianą zawodu.

Ciekawe kiedy zakończenie tak btw

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za newsa :)

z tego co wiem to na podium są jeszcze 2 Polacy

w 2d na 3cim miejscu jest jest Grzegorz Rutkowski (http://cggallery.itsartmag.com/gallery/88grzes/ ) oraz drugie miejsce w 3d należy do Hermes74 ( http://cggallery.itsartmag.com/gallery/Hermes74/ )

 

Gratulacje! co wygrałeś?:)

 

Dzięki

tak jak pisał Reanimator

 

$500 Cash Prizes

Fusion 6.0

Craft Camera Bundle

IT'S ART Premium - 1 year

 

nie wiem tylko czy moge sprzedać Fusion 6.0 i Craft Camera Bundle. Oraz czy powinienem płacić jakieś podatki od wygranej.

No ale na razie szampan leje się strumieniami ;)

 

Ooo to gratulacje ! Przydał by się jakiś news o tym na głównej max3d :)

A animacja bardzo fajna z ciekawym klimatem.

 

Pozdrawiam !

 

dzięki, klimat to zasługa w dużej mierze tego Pana Łukasz Kupczyński ( http://www.myspace.com/fisheclectic ) :)

 

Gratki ttaaddeekk, bardzo fajna animacja !

Może jakiś news na głównej ? :)

 

pozdr.

 

dzięki

 

Wygral:

 

$500 Cash Prizes

Fusion 6.0

Craft Camera Bundle

IT'S ART Premium - 1 year

 

grats! :)

 

dzięki

 

fuzyjka... piknie! graaaatulacje :)

 

dzięki

 

gratulacje!! Zabieram się do oglądania :)

 

dzięki.

i co, dotrwałeś do końca ;) ?

 

Super :) filmik to byl moj faworyt. Wykonanie super.

 

dzięki

 

Genialne! Zwycięstwo w pełni zasłużone!

 

dzięki

 

gratki ;)

parę rzeczy można było zrobić z większym wyczuciem (ruchy kamer przeniki ) ale wielki git no i muzyka piękna

 

dzięki

zgadza się, w trakcie dużo zmieniałem ustawiń kamery, ale całość i tak bardzo wiernie odwzorowuje storyboard. Musiałem sie go trzymać żeby zdążyć. Albo nie wylądować z rocznym projektem na karku. Następna będzie lepsza, już z bagażem doświadczeń :)

 

Gratulacje wygranej! A jeszcze większe gratulacje skończenia!

Bardzo fajnie wyszło i pełen podziw za zmieszczenie się w terminie.

Co teraz? B-MOVIE?

 

dzięki

narazie pracuje nad demoreelem, Który upublicznię pod koniec stycznia. Czas iść do pracy :]

 

gratulacje ! zabrałes sie do tego "z glową" - w pełni zasłużone zwycięstwo

 

dzięki

chyba lepsze kropelki, niż "anather bad ass looking aliens come to kill us all muahaha" ;)

 

A jednak miałem rację, iż dobry pomysł zawsze zwycięża. Gratuluję.

 

dzięki :)

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ttaaddeekk!

Proponuję pchać film gdzieś dalej - jest sporo festiwali filmów minutowych (trza by trochę przyciąć) i ultra-szortów. A i forma wypowiedzi pod festiwale jak znalazł!

 

Jeśli chodzi o podatek, to niestety "nagrody uzyskane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podatnik ma obowiązek wykazać w zeznaniu rocznym PIT-36 jako przychód z innych źródeł (inne przychody). Powoduje to obowiązek zapłaty podatku dochodowego PIT.". Czyli rozliczanie wg. skali podatkowej, czyli zapewne 19% w tym przypadku.

 

W przypadku nagród krajowych zwykle nagrodo-dawca odprowadza podatek, a do naszych rąk trafia suma pomniejszona o 10%.

 

http://www.pit.pl/rozliczenie_podatku_wygrane_1343.php

 

No, chyba że się coś zmieniło od nowego roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Bardzo ładne.

Trochę mnie poirytowało jechanie kamery w prawo i w lewo ok. 0:51, ale oprócz tego dobrze się ogląda.

 

Synuś - ja to rozumiem tak że zeszliśmy z ziemi na skutek zniszczenia tejże przez nas samych, a nie statkami na inne planety (na co być może liczyliśmy). (TTaddekk popraw mnię jeśli o co innego chodziło, ale mi by taki przekaz się bardzo podobał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brdzo fajne. Pomysł z kropelkami super.

 

Irytujące i chyba w sumie niepotrzebne ruchy kamery prawo lewo ,jak ktos juz wcześnij napisał. Do tego jeszcze za gwałtowne wyjście z pierwszej sceny (przeskok do zbliżenia "rozchlapu").

No i o ile też fajny pomysł z kosmonautą "z czaszką w środku" o tyle to dość nagłe przejście z pełnego odbicia do pełnej przezroczystości troche infantylne. Osobiście po prostu bym pana obracał stopniowo od profilu do enface i fresnelowe odbicie dało by ten sam efekt a byłoby naturalniej.

 

 

Generalnie wilekie gratki. Naprawde fajna rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wygranej:))

Sprzedać chyba nie można , podatek się płaci 10% od wygranej,

ale to zdaje się w rozliczeniu rocznym.

 

czyli jak nuke6 kostuje gazylion euro to będę musiał zapłacić 10% z tego gazyliona, jak tak to raczej kiepsko :/

również gratulacje kawał dobrego obrazka wysłałeś

 

pozdro

Gratulacje ttaaddeekk!

Proponuję pchać film gdzieś dalej - jest sporo festiwali filmów minutowych (trza by trochę przyciąć) i ultra-szortów. A i forma wypowiedzi pod festiwale jak znalazł!

 

Jeśli chodzi o podatek, to niestety "nagrody uzyskane poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej podatnik ma obowiązek wykazać w zeznaniu rocznym PIT-36 jako przychód z innych źródeł (inne przychody). Powoduje to obowiązek zapłaty podatku dochodowego PIT.". Czyli rozliczanie wg. skali podatkowej, czyli zapewne 19% w tym przypadku.

 

W przypadku nagród krajowych zwykle nagrodo-dawca odprowadza podatek, a do naszych rąk trafia suma pomniejszona o 10%.

 

http://www.pit.pl/rozliczenie_podatku_wygrane_1343.php

 

No, chyba że się coś zmieniło od nowego roku...

 

acha, 19% :(

z przycięciem nie byłoby problemu, jak trochę od niej odpocznę, to przytnę i na pewno gdzieś wyśle

dzięki

 

"when we left earth, there were no spaceships" Nie rozumiem tego zdania - "kiedy opuściliśmy ziemię nie było statków" ? Możesz wyjaśnić o co Ci w tym zdaniu chodziło :) ? Co do samej animacji to świetna robota, gratuluję wygranej :)

 

tak jak Ania napisała

dzięki

 

Gratulacje. Bardzo ładne.

Trochę mnie poirytowało jechanie kamery w prawo i w lewo ok. 0:51, ale oprócz tego dobrze się ogląda.

 

Synuś - ja to rozumiem tak że zeszliśmy z ziemi na skutek zniszczenia tejże przez nas samych, a nie statkami na inne planety (na co być może liczyliśmy). (TTaddekk popraw mnię jeśli o co innego chodziło, ale mi by taki przekaz się bardzo podobał).

 

z tego jechania i chwiania miała wyjść taka pseudo batalistyczna scena, no ale.. chyba za cienki bolek ze mnie jeszcze

 

Świetny filmik. Chociaż największe wrażenie na mnie zrobił ostatni napis. Właśnie on i martwy astronauta nadają wszystkiemu głębszy sens.

 

dzięki

 

tadzik gratuluje !!!!!!

 

dzięki

 

Gratulacje !:) świetny film

 

 

dzięki

Brdzo fajne. Pomysł z kropelkami super.

 

Irytujące i chyba w sumie niepotrzebne ruchy kamery prawo lewo ,jak ktos juz wcześnij napisał. Do tego jeszcze za gwałtowne wyjście z pierwszej sceny (przeskok do zbliżenia "rozchlapu").

No i o ile też fajny pomysł z kosmonautą "z czaszką w środku" o tyle to dość nagłe przejście z pełnego odbicia do pełnej przezroczystości troche infantylne. Osobiście po prostu bym pana obracał stopniowo od profilu do enface i fresnelowe odbicie dało by ten sam efekt a byłoby naturalniej.

 

 

Generalnie wilekie gratki. Naprawde fajna rzecz

 

zgadzam się, może coś uda mi sie wymyślić innego do 1szego ciecia niż doskok po osi. Jak tak sobie myślę to nawet można by osunąć spadająca kropelkę z kosmosu i rosprysk na ziemi.

 

Piękne ! Gratulacje wygranej :) ******

 

dzięki

 

Gratuluje! Wyjątkowość i oryginalność FTW.

 

dzięki

 

Nie qmam tej wody - ocb?

 

taka metafora, no wiesz, nie kłam :)

 

Kumasz, kumasz - tylko się droczysz... :/

 

kuma kuma

 

Bardzo fajna animacja z dobrym zakończeniem . Muzyka niesamowita. Graty :)

 

tak muzyka jest wybitna wg mnie

pozdro

 

serwus :)

dopiero teraz pisze , bozadkotu bywam ostatnio.super towyszlo i gratulacje za konkurs . Animacje obserwowalem od poczatku powstawania i wyszlo bardzo spoko !

 

 

pozdrawiam i zycze powodzenia :)

 

dzięki czekam na możliwość rewanżu :)

 

Gratki Tadek! Dumni jesteśmy!

 

Dzięki, my polacy ? czy my na forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności