Skocz do zawartości

Finished 2d: dom uciech


Morbid Karbid

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 48
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jest na bogato, tylko nie wiem po co ta czesc sciany po prawej stronie, zeby bylo ceikawej w kompozycji i nie kalsycznie czaje, ale jakbys tam dal jakeigos typa czajacego sie zeby wejsc do domku to by zrobilo zupelnei nowy klimat w pracce i historie, a to doslownei kilak mazniec jest

 

w ogoel syto chodzi tam swiatelko po bruku, a ksiezyc za dymem cudo, ogoleni klimatem wygrywasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka myślałem, że to zdjęcie. Koncept a prawie gotowa ilustracja - nieźle. Kolory wysublimowane, fajnie nadają obskurności. Bardzo fajnie wyszło.

 

Acha i czy nie dostajesz szału z gajdami perspektywy? Przecież niezależnie ile sobie ustawisz tych lini pomocniczych to zawsze będzie ich brakować w pewnych miejscach..

Edytowane przez serio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej chwili chciałem się przyczepić do VW stojącego w garażu. Że niby taki jakoś za grzeczny jest jak na pojazd "domu uciech". Ale po chwili spojrzałem jeszcze raz... no tak, białe majtki na ciemnych nogach ze znaczkiem w wiadomym miejscu :)

 

całość rewelacja. Trochę ta kontra z prawej taka "filmowa" ale jak najbardziej wypas pełną gębą.

Edytowane przez tweety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swietne! Powaznie, Swietne!

 

Jak tak spojrzalem to mi przypomnial sie bydynek w Gansku we Wrzeszczu przy ulicy Wyspianskiego ;-)

 

P.S. takie moje zboczenie - jest jedna rzecz ktora mnie rozprasza ;-) mianowicie lampa z lewej, lampa na budynku i zrodlo swiatla ktore oswietla budynek z prawej - maja kolor zblizony do bialego - tak jakby balans bieli byl na nie ustawiony - w normalnych przypadkach czlowiek sobie mowi - no jasne przeciez to swiatlo zarowe wiec Facet ustawil poprawny balans bieli wlasnie na nie ;-) ale potem sobie mowie ... zaraz, zaraz... przeciez w tle mamy cieple-zolte swiatla w oknach budynkow ... wtedy zaczynam sie zastanawiac czy oswietlenie jest ok w tej ilustracji ;-P hehehe

 

to tak z mojej obserwacji.

 

Pozdrawiam

Moth

Edytowane przez MOTHMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna praca Marcin! Genialny klimat. Strasznie mi się podoba zwłaszcza górna część - to zadymienie to mistrzostwo świata! Aż żal, że całość nie jest skąpana w londyńskiej mgle, bo taki klimat mi to przypomina. Po prostu świetne! I graty fronta :D 5*****

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

dzięki za komentarze, bardzo się cieszę, że się podoba i względnie mało niedociągnięć wytknięto.

Jeśli chodzi o dom po prawej to niespecjalnie się przyłożyłem do tej koncepcji. Tak sobie naszkicowałem i tak zrobiłem. Można by tam uciąć obrazek, a można by i jak misiek napisał jakiegoś gościa zawstydzonego, bijącego się z myślami wstawić. Ale jako, że to koncept lokacji to żywych dusz tam nie wstawiałem.

Ze światłami to ciężka sprawa, ponieważ bije się tam o uwagę kilka ich źródeł. Chciałem jednak, żeby to wejście było najmocniejsze. Światła i otoczenie są zimne i podobne żeby nie wprowadzać zbyt dużo kolorów, bo niemal jedynym akcentem kolorowym był ten neon i okno. Musiałem je zgasić, żeby nie były mocniejsze od wejścia. Nie wiem, czy to najlepsze rozwiązanie, ale do takiego wniosku doszedłem.

Jakby kogoś interesowało, to poniżej zamieszczam kilka etapów z pracy.

 

Flash:

hh01.jpg

 

hh02.jpg

 

hh03.jpg

 

photoshop:

hh04.jpg

 

hh05.jpg

 

hh06.jpg

 

hh07.jpg

 

hh08.jpg

 

hh09.jpg

 

hh10.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f, Mr Koste:

flash jest genialny do szybkiego szkicowania. Można stawiać zdecydowane krechy, a algorytm je wygładza. Można też bardzo łatwo wyginać, naciągać i korygować krzywe. Nie ma chyba szybszego i wygodniejszego narzędzia do rysowania w wektorach. Siatki robi się już gorzej - tutaj wolę photoshopa, tym razem jednak perspektywę zrobiłem we flashu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem etapy pracy od szkicu do finalnej roboty to jest to czym można naprawdę się pochwalić na forum, a tym razem faktycznie jest czym :)

Obrazek wygląda bardzo fajnie, ale szkoda że tak mało osób na bądź co bądź specjalistycznym forum pokazuje bardziej techniczne aspekty powstawania pracy. Fajnie, że się z nimi nie czaisz bo można się wiele nauczyć :D Takie teksturowanie to ja rozumiem, w pełni panujesz nad robotą.

Z drugiej strony sam pomysł na koncept dość karkołomny, bo nie umiem sobie w głowie jakoś połączyć mrocznych klimatów z wesołym domkiem na kółkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ho ho - ale pyszności pokazałeś- kłaniam się nisko za obrazki pokazujące postęp prac- flash rzeczywiście posiada fajne narzędzia do rysowania krzywych ale przyznam że przy rysunku tradycyjnym nigdy tego nie sprawdzałem a widzę że warto. Jeszcze tylko jedno pytanie - jak przygotowujesz się do szkicowania- otwarty folder z fotkami które można uznać za inspiracje czy jedziesz prosto z głowy bazując na tym co zapamiętujesz z otaczającej cię rzeczywistości (jak najwięcej oglądać i jak najwięcej rysować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

ladnie ladnie, jak zwykle zreszta:) na poczatku jakos niezauwazylem budynku z prawej i chyba bez niego bardziej mi sie podobalo ;) z drugiej strony bez niego bylo by troszku lyso. fajne jest, 3 na szynach!

fleszowe szkice świetne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności