Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun. - 2010


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

pionix: Aż musiałem o tym poczytać jak byś tego nie napisał to bym się nie domyślił ale trochę mnie to zaintrygowało co robi taka wielka lampa nad blatem a tu okazuje się że to pochłaniacz.

 

Lepiej czy nadal nie to co być powinno?

 

51518994.jpg

Edytowane przez Sroka8888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sroka8888 :-D człowiek uczy się całe życie - jest to jak napisał pionix pochłaniacz firmy Elica - model - twin, na którymś z poprzednich miałem model - star. Za oknem jeszcze nie ma niczego poza murkiem i trawką której nie widać. Do finałów dorzucę zieleń, narazie testuje to co jest w kuchni :-) Płyta z lewej to tepan, a płyta z prawej ma texture, obie mają.

 

Co do Twojego obrazka to zdecydowanie texture disp daj tilng na 0,5 conajmniej, podejżyj sobie jak się mapa będzie rozkładać, bo teraz wygląda jakby koty z sofą powalczyły :-)

pionix masz racje, zbyt matowo to wyszło, coś zmienię w materiale.

Cyanide dzięks.

Edytowane przez jahred6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie :).

Zależało mi w miarę na jakości więc mniej więcej 2:10 min na klatke (100 klatek) na x6 1055T.

Renderer to finalRender r3. Z racji złożoności mesha i ilości fotonów obliczenia kaustyk to około 1/3 czasu, fotony wypluwa jeden Spot. Na całość świeci DomeLight w trybie QMC. GI jest, postprodukcji nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La R - świetne to pod wodą, czy dof był z kamery? i co to tam migocze, to particle?

 

pressenter - co do poprzednich dwóch renderów - głosuję za pierwszym. wersję w ciepłych kolorach zostaw sobie na sztuczne światło. też była niezła o ile dobrze pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki press. Z tymi płytami to faktycznie nie widać i podejrzewam, że pojawią się dopiero przy następnym procesorze od AMD.

Dzięki remanent - dof nie jest z kamery, a zrobiony finalDofem. Tak to partikle migoczą, puściłem trochę sprayem ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komenty. SSS będzie wyglądał jeszcze trupiej - spójrzcie w avatar;) Dodałem mapkę specular do SSS2 więc chyba to będzie lepiej wyglądać. postaram się zrobić to nieco bardziej ludzko. Problem polega na tym że mikkelsen jest modelem i na wszystkich zdjęciach jest masakrycznie upudrowany - nie ma z czego texa zrobić normalnie. Brakuje przez to skórze tej losowości w barwie. Wrzucam dziś upa.

 

BTW szkoda że jeszcze nie przysiadłem do tego modelu w zbrushu ale cóż począć nie będę się już wracał. Nad 007 myślałem ale uznałem że Vesper jest o wiele bardziej interesująca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lustro i to czarne wcięcie bardzo dezorientuje, na początku się nie mogłem połapać o co chodzi. Ta taka ścianka za muszlą dziwnie rzuca cień i wygląda jakby lewitowała, i jakoś nie naturalnie wygląda miejsce spotkania sufitu z prawą ścianą, ale to może tylko moje widzimisię.

 

Ale ogólnie fajnie.

 

Pozdrawiam Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek mapki do speculara robię z bump mapy palonej z wyższego levela żeby było na niej jak najmniej wyraźnych jasnych lub ciemnych obszarów a jedynie najdrobniejszy detal. Jest to moja super tajna metoda więc nikomu nie mów. Potem całość rozjaśniam i dodatkowo pojaśniam miejsca które maja być bardziej połyskliwe jak np usta. W vrayu trzeba robić mapkę dla glossiness i specular amount. W mentalu wystarczyła jedna ;)

 

Mapkę bump wypalam normalnie. Rozdziałka 4096, dpSubPix na 3 i palę sobie dispa w zbrushu. Nie używam nigdy trybu adaptive bo mieli dłużej niż wysokie nastawy dpSubPix.

Na tym ostatnim renderze nie mam nigdzie bumpa tylko dispa z vraydisplacement mod.

Na oczach też jest disp ale nie widać za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności