Jump to content

RUIN - krótki film od OddBall Animation

adek

Recommended Posts

Kawał dobrej roboty. Lokacje robią świetne wrażenie (wyglądają naprawdę filmowo). Drażnił mnie tylko dźwięk silnika... Yamaha MT-01 z silnikiem V2 nie powinna brzmieć jak silnik rzędowy z ścigacza :P ale to takie małe zboczenie.

Powiedzcie że to dopiero Part 1. ;) Początek(budynki i roślinki) skojarzyłem z nową produkcją Naughty Dog, bardzo klimatycznie. Dobra animacja i doskonała praca kamery. Tak się zastanawiam czy taki projekt było by gdzie w PL wyrenderować skoro tak dużo roślinek. ;)

enviro, render, montaż miazga, postać nie proporcjonalna lekko (ale to jakiś cyborg chyba więc można wybaczyć), włosy słabe. Najgorzej wypadła ta czapeczka z daszkiem w czasie jazdy na motorze, albo powinno ją zwiać albo koleś powinien ją obrócić daszkiem w tył/zdjąć....

Bardzo fajna animacja, widać ze inspirowana Terminatorem. Na znaku z rozjazdami jest nawet napisane "Cameron cośtam".

Poczytałem sobie co tam ma napisane na tym PDA. Niby jakiś wirus który leczy, kolejna notka że się rozprzestrzenia i coś o kwarantannach. Pozycja podana pod koniec to środek jakiegoś jeziora w USA:

http://www.gorissen.info/Pierre/maps/googleMapLocation.php?lat=29.473677&lon=-81.581383&setLatLon=Set

fajna akcja ale film taki trochę o niczym... no bo co tam mamy? "facet na motorze w opuszczonym mieście ucieka przed złym robotem, który chce go zabić"

Choć przyznaję, że zieleń ładna, akcja szybka i pewnie się dużo narobili tylko dla mnie to trochę za mało

A ja czekalem na jakas puente, czekalem i sie nie doczekalem.

No i to futurystyczne uzbrojenie jakies takie malo skuteczne, byle jaki wspolczesny smiglowiec bojowy zdjalby i kolesia i to latajace cos , a zaloga by nawet sie specjalnie nie musiala wysilac.

Ale tak w ogole to ladne, zwlaszcze enviro. Po prostu dla mnie bylo za malo , zeby zawiesic niewiare i sie wciagnac.

salut

t.

No i to futurystyczne uzbrojenie jakies takie malo skuteczne, byle jaki wspolczesny smiglowiec bojowy zdjalby i kolesia i to latajace cos , a zaloga by nawet sie specjalnie nie musiala wysilac.

t.

Ej, to jest problem większości esefów. Dziś mamy lepsze i skuteczniejsze uzbrojenie niż w filmach. Tylko jak ciekawie/filmowo pokazać lot drona który z kilku kilometrów strzela Hellfajerami i trafia. :D Walki w takim Battlestar Galactica też wyglądają jak połączenie bitew myśliwców z Drugiej Wojny i strzelających do siebie z bliska pirackich statków, a nie jak interpolowanie dzisiejszej technologii.

Ale ogólnie to się zgadzam, też czekałem na jakąś puentę.

Bardzo fajnie zrobili silniki manewrowe tych małych dronów.

_michal: w Battlestarze sprytnie z tego wybrneli, na tyle sprytnie , ze mozna to bylo "kupic" . Jesli dobrze pamietam to im bardziej zaawansowane technologie byly uzywane tym latwiej wrog mogl przejac nad nimi kontrole, stad wykorzystanie technologii XX wiecznych. Naciagane, ale takie cos juz wystarcza , zeby zawiesic niewiare. No i do tego byl tam ten calkiem wiarygodny sposob inwazji , kiedy zamiast bawic sie w jakies podchody i walki uliczne, cyloni znukowali cala planete i czesc, jak logika nakazuje.

To dyskusja w sumie akademicka , bo prawda ze wspolczesna bron slabo sie nadaje do pokazywania na filmach i trzeba ja ubajerzyc. W tym filmiku po prostu to bajerowanie jak dla mnie poszlo za daleko, a bron jest tak nieskuteczna , ze pewnie dalby rade afganiec z proca.

t.

Bardzo fajnie zrobili silniki manewrowe tych małych dronów.

Jeśli o to Ci chodzi, to inspiracje mogli wziąć z

filmiku ;)

Co do RUIN, to mi się podoba. Niektóre ujęcia z tego pościgu mnie wgniatają w fotel. No i lubię jak ktoś cytuje klasykę :) A końcówka daje nadzieję że może kryje się za tym jakaś historia i kiedyś ją poznamy ;)

Jeśli o to Ci chodzi, to inspiracje mogli wziąć z
filmiku ;)

Co do RUIN, to mi się podoba. Niektóre ujęcia z tego pościgu mnie wgniatają w fotel. No i lubię jak ktoś cytuje klasykę :) A końcówka daje nadzieję że może kryje się za tym jakaś historia i kiedyś ją poznamy ;)

fest ze takie cos istnieje :] heh

Ja mam takie pytanie z innej paki. Na tych filmikach produkcyjnych na vimeo widać na motocyklu rejestrację - no właśnie... z polski? Przypadek, czy ktoś z Polaków maczał w tym palce? Czy to może wcale nie jest rejestracja polska a tylko podobna?

Co do samego filmiku to jak ktoś już wspomniał ujęcia i montaż miażdzą, czuć moc. Proporcje postaci mnie nie drażniły bardziej taka stylizacja. A w sam pojedynek superhelikopteru z motocyklistą z mieczem jakoś nie uwierzyłem. Puenty też nie było, fakt, chociaż czekam teraz na zapowiedzianą przez twórców pustynie, może tam będzie lepiej. :)