Skocz do zawartości

RUIN - krótki film od OddBall Animation


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kawał dobrej roboty. Lokacje robią świetne wrażenie (wyglądają naprawdę filmowo). Drażnił mnie tylko dźwięk silnika... Yamaha MT-01 z silnikiem V2 nie powinna brzmieć jak silnik rzędowy z ścigacza :P ale to takie małe zboczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie że to dopiero Part 1. ;) Początek(budynki i roślinki) skojarzyłem z nową produkcją Naughty Dog, bardzo klimatycznie. Dobra animacja i doskonała praca kamery. Tak się zastanawiam czy taki projekt było by gdzie w PL wyrenderować skoro tak dużo roślinek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enviro, render, montaż miazga, postać nie proporcjonalna lekko (ale to jakiś cyborg chyba więc można wybaczyć), włosy słabe. Najgorzej wypadła ta czapeczka z daszkiem w czasie jazdy na motorze, albo powinno ją zwiać albo koleś powinien ją obrócić daszkiem w tył/zdjąć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna animacja, widać ze inspirowana Terminatorem. Na znaku z rozjazdami jest nawet napisane "Cameron cośtam".

Poczytałem sobie co tam ma napisane na tym PDA. Niby jakiś wirus który leczy, kolejna notka że się rozprzestrzenia i coś o kwarantannach. Pozycja podana pod koniec to środek jakiegoś jeziora w USA:

http://www.gorissen.info/Pierre/maps/googleMapLocation.php?lat=29.473677&lon=-81.581383&setLatLon=Set

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna akcja ale film taki trochę o niczym... no bo co tam mamy? "facet na motorze w opuszczonym mieście ucieka przed złym robotem, który chce go zabić"

Choć przyznaję, że zieleń ładna, akcja szybka i pewnie się dużo narobili tylko dla mnie to trochę za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czekalem na jakas puente, czekalem i sie nie doczekalem.

No i to futurystyczne uzbrojenie jakies takie malo skuteczne, byle jaki wspolczesny smiglowiec bojowy zdjalby i kolesia i to latajace cos , a zaloga by nawet sie specjalnie nie musiala wysilac.

Ale tak w ogole to ladne, zwlaszcze enviro. Po prostu dla mnie bylo za malo , zeby zawiesic niewiare i sie wciagnac.

 

salut

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to futurystyczne uzbrojenie jakies takie malo skuteczne, byle jaki wspolczesny smiglowiec bojowy zdjalby i kolesia i to latajace cos , a zaloga by nawet sie specjalnie nie musiala wysilac.

t.

 

Ej, to jest problem większości esefów. Dziś mamy lepsze i skuteczniejsze uzbrojenie niż w filmach. Tylko jak ciekawie/filmowo pokazać lot drona który z kilku kilometrów strzela Hellfajerami i trafia. :D Walki w takim Battlestar Galactica też wyglądają jak połączenie bitew myśliwców z Drugiej Wojny i strzelających do siebie z bliska pirackich statków, a nie jak interpolowanie dzisiejszej technologii.

 

Ale ogólnie to się zgadzam, też czekałem na jakąś puentę.

 

 

Bardzo fajnie zrobili silniki manewrowe tych małych dronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_michal: w Battlestarze sprytnie z tego wybrneli, na tyle sprytnie , ze mozna to bylo "kupic" . Jesli dobrze pamietam to im bardziej zaawansowane technologie byly uzywane tym latwiej wrog mogl przejac nad nimi kontrole, stad wykorzystanie technologii XX wiecznych. Naciagane, ale takie cos juz wystarcza , zeby zawiesic niewiare. No i do tego byl tam ten calkiem wiarygodny sposob inwazji , kiedy zamiast bawic sie w jakies podchody i walki uliczne, cyloni znukowali cala planete i czesc, jak logika nakazuje.

To dyskusja w sumie akademicka , bo prawda ze wspolczesna bron slabo sie nadaje do pokazywania na filmach i trzeba ja ubajerzyc. W tym filmiku po prostu to bajerowanie jak dla mnie poszlo za daleko, a bron jest tak nieskuteczna , ze pewnie dalby rade afganiec z proca.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie zrobili silniki manewrowe tych małych dronów.

 

Jeśli o to Ci chodzi, to inspiracje mogli wziąć z

filmiku ;)

 

Co do RUIN, to mi się podoba. Niektóre ujęcia z tego pościgu mnie wgniatają w fotel. No i lubię jak ktoś cytuje klasykę :) A końcówka daje nadzieję że może kryje się za tym jakaś historia i kiedyś ją poznamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o to Ci chodzi, to inspiracje mogli wziąć z
filmiku ;)

 

Co do RUIN, to mi się podoba. Niektóre ujęcia z tego pościgu mnie wgniatają w fotel. No i lubię jak ktoś cytuje klasykę :) A końcówka daje nadzieję że może kryje się za tym jakaś historia i kiedyś ją poznamy ;)

 

 

fest ze takie cos istnieje :] heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie z innej paki. Na tych filmikach produkcyjnych na vimeo widać na motocyklu rejestrację - no właśnie... z polski? Przypadek, czy ktoś z Polaków maczał w tym palce? Czy to może wcale nie jest rejestracja polska a tylko podobna?

 

Co do samego filmiku to jak ktoś już wspomniał ujęcia i montaż miażdzą, czuć moc. Proporcje postaci mnie nie drażniły bardziej taka stylizacja. A w sam pojedynek superhelikopteru z motocyklistą z mieczem jakoś nie uwierzyłem. Puenty też nie było, fakt, chociaż czekam teraz na zapowiedzianą przez twórców pustynie, może tam będzie lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne, tylko czemu koles ma kwadratowa opone z przodu, juz nie mowiac ze by sie wywalil z miliard razy jezdzac na tych kapciach i tym motórem, w jakiegos crossa czy nawet supermoto bym uwierzyl, ale nie w to:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności