Skocz do zawartości

Znajdź zawartość

Wyświetlanie wyników dla tagów 'viewport' .

  • Wyszukaj za pomocą tagów

    Wpisz tagi, oddzielając je przecinkami.
  • Wyszukaj przy użyciu nazwy użytkownika

Typ zawartości


Forum

  • Max3D.pl
    • Aktualności (mam newsa)
  • Grafika
    • Work in progress (WIP)
    • Galeria
    • Animacje
  • Dyskusje
    • Hardware
    • Dyskusje o grafice
    • Wolne dyskusje
    • Komentarze, propozycje ...
  • Pytania i odpowiedzi
    • 3ds max
    • Maya
    • Blender
    • Sculpting
    • Cinema 4D
    • Inne
  • Ogłoszenia
    • Praca Oferowana (bez ogłoszeń FREE)
  • Archiwum
    • Archiwum (2000-2019)
    • Konkursy

Szukaj wyników w...

Znajdź wyniki, które zawierają...


Data utworzenia

  • Od tej daty

    Do tej daty


Ostatnia aktualizacja

  • Od tej daty

    Do tej daty


Filtruj po ilości...

Dołączył

  • Od tej daty

    Do tej daty


Grupa podstawowa


Miasto

  1. Witam. Od jakiegoś czasu zajmuję się modelowaniem w programie 3ds max 2013. Lecz natrafiłem na dość irytujacy i utrudniający pracę problem. Otóż pewnego razu, gdy właczyłem maxa, jakoś magicznie i z d**y zniknęły mi wszystkie tekstury w viewporcie. Owszem, gdy renderuję obraz tekstury pojawiają się, ale utrudnia to pracę i dokładne oteksturowanie modeli. Próbowałem już wielu rzeczy w Material editorze, reset ustawień do fabrycznych, re-install programu i nic! Oczywiście nie chcę zaczynać modelu od nowa, to nie wchodzi w grę. Dodam jeszcze że gdy tworzę nowy projekt poprzez "Reset" wszystko wraca do normy, ale to już wtedy pusty model. Liczę na pomoc i pozdrawiam Lord9000. P.S.- Dodam też że używam CryExportera do CryEngine.
  2. Czy ktoś z Was importował filmy w postaci plików IFL do 3ds maxa? Bardzo mocno spowolniło mi to viewport. Opisuje poniżej szczegóły. Potrzebuję pokazać w animacji kilka (~około 10) ekranów wyświetlających różne filmy. Filmy rozbiłem na klatki przez maxowy RAM player i za pomocą managera IFL stworzyłem pliki .ifl, które podczytują poszczególne klatki podczas odtwarzania animacji. Klatki są zapisane w JPG i PNG - maksymalna rozdzielczość fullHD. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykluczamy, że 3ds max będzie miał problem z kodekiem importowanego wideo. Taki plik wstawiamy jako bitmapa do kanału diffuse w materiale i ruszając suwakiem animacji powinniśmy widzieć przeskakujący film. Mój problem polega na tym, że viewport bardzo mocno spowolnił - w zasadzie nie można płynnie poruszać suwakiem. Dodam, że po ukryciu elementów z wideo, viewport nadal się zacina. Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł jak zooptymalizować wyświetlanie takich filmów w viewporcie? Pracuje na: Max 2015 Design + Vray, 2x Xeon i GTX 980
  3. Hej,z racji zmiany sprzętu na amd ryzen 1950x musiałem przesiąść sie również na windowsa 10. Jak narazie dostrzegam same minusy tej przesiadki. Mam problem z wydajnością viewportu a w zasadzie całego programu(gtx 1070 - palit jeatstrem) analogiczny problem pojawia się w autocadzie też 2015.Otóż problem dotyczy wolnego wczytywania właściwości i jakichkolwiek innych okienek (przypuszczam ze to coś z frameworkiem). tzn jesli w maxie mam wyświetlany panel modify i klikam miedzy różnymi obiektami w scenie to strasznie długo przeładowuje się cały panel z właściwościami. Wcześniej ten sam max na win7 i core i7 chodził idealnie.Czasami udaje się uruchomić maxa tak zę chodzi całkiem w porządku a czasem tragicznie - analogicznie z cadem - szukałem jakiś zależności z programami uruchomionymi w tle czy sposobem uruchamiania - z pliku lub z exe. i w sumie żadnej reguły nie znalazłem.Mam tez doinstalowane dość sporo pluginów - ale w zasadzie te same miałem pod win 7. - niestety w tym momencie nie mam czasu na czystą instalacje i testowanie po kolei każdej modyfikacji. Mozę ktoś miał podobny prolem i zna rozwiązanie - będę wdzięczny.PS. na próbę zainstalowałem max 2017 trail i problem jest podobny wiec to chyba nie do końca kwestia kompatybilności win10 i Autodesk 2015.
  4. Czołgiem!Mega irytująca sprawa, jak wrzucam model z makehuman, to wokół obiektu, po pierwszej transformacji, pojawia sie kwadrylion bounding boxów, które nie znikają nawet po odznaczeniu obiektu i powiększają się wraz z odsuwaniem kamery od obiektu. Czym to wyłączyć?Dodam jeszcze że te "boxy" pojawiają się tylko przy narzędziu "SELECT AND ROTATE".Często korzystam z pozowania postaci w ten sposób i męczą mnie te śmieci.
  5. Cześć, czy ma ktoś sposób na mój problem z 3DSMaxem? W momencie gdy modeluje jakiś obiekt w EditPoly, przykładowo zaznaczam jedną krawędź, klikam "F" (taki mam skrót na zoom extents) i mi centruje viewport na tej krawędzi. Mogę teraz orbitować wokół tej krawędzi za pomocą Arc Rotate. Klikam inną krawędź i wciąż albo centrum orbitowania jest na tej starej krawędzi albo w ogóle gdzieś daleko (albo w centrum grida lub obiektu). Jest jakiś sposób, skrót, ustawienie, żeby mi ten Arc Rotate zawsze skupiał się na zaznaczeni żebym ciągle nie musiał tego "F" klikać?
  6. Witam szanownych specjalistów! Mam problem z zaznaczaniem obiektów w Perspektywie. Mogę obiekt zaznaczać w widoku z góry i w widokach z boku. Absolutnie nie mogę w żaden sposób zaznaczyć obiektu w Vieporcie Perspective. Dlaczego tak się dzieje? i jak to naprawić?
  7. Witam! Mam jakiś dziwny problem z maxem. Po wrzuceniu podkładu z CADa viewport zaczął wariowac. Są jakies nagłe zmiany widoku, samoczynne, prolemy z przesuwaniem vertexów, edgy itd. Próbowałem wyeksportowac scenę (z i bez podkładu) do innej wersji maxa (korzystam z 2016), do formatu fbx, 3ds, obj. Nic. Czysty nowy plik lub jakiś inny projekt działa bez zarzutu. Zwróćcie uwagę na zachowanie tego kwadracika w prawym górnym rogu przy obracaniu. W filmiku poniżej raz tylko użyłem skrótu "top view" i "extent zoom". Wszystkie inne skoki widoku zrobił max sam. Ktoś miał taki problem? Nie da się pracować...:/ Sorry za muzykę, ale na szybko nagrywałem jakimś programem:P https://www.youtube.com/watch?v=QsrPz0OABWk&feature=youtu.be
  8. Witam jak w temacie. Doszedłem, że chodzi o Near Clip Plane - gdy zwiększam minimalną wartość - 'ubytki' w wyświetlaniu zwiększają się. Zoomowanie nie wpływa na wyświetlanie. Czasami pomaga wciśnięcie F - zoomowanie na zaznaczony obiekt. Ale po kilku obrotach widoku, sytuacja się powtarza. Próbowałem wstawić w slot mapy Near Clip Plane obrazek czarny i biały - nie pomaga. Pytanie: czy jest jakieś lekarstwo na prawidłowe wyświetlanie obiektu? Muszę chyba dodać, że to widok orto z odblokowaną funkcją obrotu tego widoku - takie kilkuletnie przyzwyczajenie z maxa modelowania w widoku orto
  9. W 3ds max 2010 aby textury wyświetlały się bez pixelozy należało wejść w tools - dalej nie pamiętam już ale chyba - show materials as hardwer lub display as harware [nie pamiętam] i ten zabieg rozwiązywał problem pixelozy w wievporcie. Teraz mam ten sam problem ale w maxie 2014 i tam nie ma już tej opcji są inne ale żadna nie działa tak jak ta w starszej wersji. Pytanie brzmii jak to ustawić w nowej wersji?
  10. Czy ktoś wie może, w jaki sposób można włączyć opcję wyświetlania cieni w viewporcie? Z moich dotychczasowych poszukiwań wynika, że powinnam uaktywnić SM3.0, ale nie wiem, ja postępować w przypadku karty ATI. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
  11. Witam! Mam problem z wyświetlaniem viewportu na silniku Nitrous. Max się włącza, wyskakuje okienko startowe, mogę wybrać ostatni model. Jednak sam viewport jest zawieszony, tzn łapie obraz z okna (w windowsie), które było ostatnio nałożone "na" maxa (scr 1). I wyskakuje taki błąd (scr 2). Poniżej zamieszczam screeny, które zobrazują mój problem. Może ktoś wie co zrobić z tym problemem? Z tego co zdążyłem się zorientować mam jedną z najgorszych kart graficznych, jeśli chodzi o grafikę 3d. Wina leży po jej stronie? Da się to jakoś obejść/usunąć/naprawić? Screeny: Specyfikacja sprzętowa: i7 2.2GHz NVIDIA GeForce GT 540M 8gb ramu win7 x64 3ds max 2013 Pozdrawiam
  12. Witam. W maxie 2014 x64 nie mam tej żółtej nazwy viewportu wraz z typem wyświetlania (Shaded, Wireframe...).Możliwe iż nacisnąłem jakiś skrót klawiszowy. Ktoś wie co to może być?
  13. Pacjent: 3DS Max 2009 x64, Windows 7 Ultimate x64, Nvidia GeForce 560 GTX, AMD Phenom II X4 Problem: złe odświeżanie viewportów Objawy: przy edytowaniu poly, poruszaniu lub opcji fillet / chamfer vertexów bądź edgeów obszar edytowanego miejsca "znika" na czas edycji, dopóki nie puszczę klawisza myszki lub nie kliknę w innym miejscu viewportu. Czasami podczas edycji obiektu (spline / poly - nie ma różnicy), obiekt z viewportu innego niż perspective znika całkowicie (w trybie wireframe), aż nie wyjdę z edycji obiektu lub nie zaznaczę paru elementów - wtedy te elementy się pojawiają. Podejrzenia: prawdopodobnie coś ze sterownikami do karty graficznej (aktualizowane wczoraj ze strony Nvidii), bądź też ustawieniem viewportu... Problem nie występował wcześniej, przez wiele lat pracy z programem. Pojawił się wczoraj, bez żadnych specjalnych modyfikacji komputera czy software'u. Dodatkowe: Driver configuration (in Max): Geometry x - display all triangle edges v - use cached D3DXMeshes v - use wireframe faces v - use triangle strips v - for wirefrime objects Window Updates x - redraw scene on window expose x - redraw in maximized viewport x - redraw in unmaximized viewport v - use incremental scene updates Appperance Preferences x - enable antialiased lines in wireframe views background texture size = 512 v - match bitmap size as closely as possible download texture size = 512 v - match bitmap size as closely as possible texel lookup = linear mipmap lookop = none Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, z góry dziękuję! :) Pozdrawiam.
  14. Hej, czy jest w mayi jakis pstryczek, ktory by mi umozliwil podglad animacji z dwoch kamer(okien viewportow) jednoczesnie? Ew. sposob na ustawienie dwoch lub wiecej vieportow jako aktywne. Dzieki, Uzu
  15. Czołem, coś namiksowałem w viewporcie i mam taki dylemat: 1. Punkty kontrolne oznaczające vertexy są w ortographic view strasznie duże, a w perspective view nie widać ich wcale 2. Mimo tego że siatkę zamieniłem na editable poly, to linie pokazują mi jakby to była siatka editable mesh (czyli te ukośne, ale poligony są kwadratowe a nie ukośne) 3. Przy wierzchołkach te dziwne "pajączki". Pomożecie? EDIT: Co raz lepiej mi idzie.. 4. Nie wyświetlają mi się linie które są za przeźroczystym obiektem (jakby była włączona opcja Bakface cull - ale to nie to bo zmiana w viewport configuration nic nie daje) 5. Zniknęły mi kompletnie strzałki do manipulowania (X nic nie daje) 6. w Perspective View nie widać wcale punktów kontrolnych Nie można w żaden sposób przywrócić ustawień stockowych? (reset w Customize UI nic nie daje)
  16. Czołem, mam problem, blueprinty w viewportach mają straszną pikselozę. Ustawiłem co trzeba w customize-preferences-viewports-device configuration tak jak to znalazłem na googlach, ale nie ma to skutku, nawet po restarcie programu. 3ds max 2011 Co jest grane?
  17. Witam Znalazłem na forum problem podobny do mojego...ale nie całkiem. Mam 3dmax2011x64 który daje max 20fps na viewportach. Sprawdziłem sterowniki - mam najnowsze Sprawdziłem direct`a - mam aktualnego w ustawieniach sterowników w 3dmax mam directx9.0 i mam zaznaczona opcje d3dxmeshes Mój komp to: athlon II x4 640 2x2go(o)dramy 1333 ati radeon eah5670 1GB radix IV-450W win7x64 na laptopie o gorszych parametrach przy pustej scenie jest standardowo 200+ fps a u mnie max 20 CCC - (oprogramowanie(up to date) do mojej grafiki) ustawia taktowanie pamięci i gpu w zależności od potrzeb (ha ha ;). ustawiłem na sztywno 100% mocy i dalej to samo. Próbowałem także nieco podkręcić grafikę - nic. Trochę już nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić, żeby można było pracować w miarę komfortowo, gdyż przy 100k poly mam już 15klatek..jakiś pomysł ?:) jakies update do 3dmaxa albo performance drivery, czy jak to zwał, pod autodeska istnieją?
  18. Mam problem z wersja 2012 programu na windows 7, w vievporcie perspektywa obraz ciagle skacze lub wszystko robi sie czerwone:/ Przy wiekszej ilosci obiektow czesto one znikaja, to bardzo utrudnia prace w programie:( jakie moga byc przyczyny??
  19. Hej :) 1. Potrzebuję MEL'em odpytać majkę o viewport nad którym znajduje się kursor myszy, albo/i który jest zaznaczony. 2. Chciałbym też MEL'em oderwać menu np "show". Ktoś zna sposób? Pozdrawiam Błażej
  20. problem wygląda następująco. Kiedy przesunę za pomocą ŚPM scenę i kliknę zaraz potem zaznaczeniem jakiś obiekt, to scena odskakuje (przesuwa się trochę) Kiedy zaznaczę inny obiekt, i znowu inny, tak sobie poklikam po obiektach, to już viewPort nie odskakuje, do czasu... kiedy znowu przesunę scenę, i kliknę jakiś model, scena jednokrotnie odskoczy. Co jest nie tak ? Jest to przykre zwłaszcza, jak pracuję z dużym zbliżeniem, wtedy takie małe przesunięcie potrafi spowodować, że model znika mi z ekranu...
  21. Myslalem, ze jeno od sprzetu czyli quadro. Sciagnalem wlasnie przykladowa darmowke trawy z HQ Plants z 3dmentor.ru - trawa z kilku milionow polygonow a viewport smiga mi jak ta lala... a w moich scenach jak zblize sie do miliona poly to robi sie dramat... Scena z trawa jest z instancow po jakies 5k - czy ma to znaczenie, ze to sa instance? To nawet nie jest vrayproxy tylko zwykle meshe... Ktos zna odpowiedz na ta zagadke?
  22. Ma mały problem przesiadłem się z maxa na maya i przypadkiem coś nacisnął i zniknął mi cube i teraz nie potrafię go z powrotem umieścić na oknie. Drugi problem dotyczy dwóch okien nie wiem dlaczego ale na dwóch oknach mam taki sam widok i pomimo tego że zmniam widok w jednym to ten drugi też się zmienia. W 3ds max bylo viewport configuration, ale tu jakoś nie moge coś podobnego znaleźć. Z góry wielkie dzięki!
  23. Witam, od czasu do czasu 'musze' skasowac folder 'enu' (taka rade dostalem z Autodesku :/) gdyz albowiem sporadycznie i spontanicznie znika mi ribbon... ...Jakos jestem w stanie to przebolec. Tym razem jednak po skasowaniu enu viewport mi skacze - tzn kiedy zaznaczam obiekt lub subobiekt viewport sie troche przesuwa, sam z siebie...na dodatek nie odswieza obrazu i dopiero jak przejade mysza to wiem gdzie jestem...mozecie sie domyslic jak bardzo ulatwie to prace... Kiedys w starszych maxach skutkowalo pozbycie sie steering wheel'a na stale - ale z tego co widze to w nowym nie ma go od poczatku? Pozdrawiam
  24. Witam Mam kolejny problem. Zacznę od tego, że szukałem pomocy u kogoś innego, ale on też nie wiedział. Może, więc ktoś z was obeznanych mi pomoże. Mój problem wygląda następująco. Mam scenę złożoną z parunastu obiektów, ustawiam na niej światełka (omni/mrareaomni) i wszystko jest ok dopuki nie naniosę 11 światełka. Po prostu nie wyświetla ono swojego efektu światła w Viewporcie, podczas renderingu wszytko jest ok. Mniemam, że to jakiś limit jest - 10 omni. Używam 3ds Maxa 2010, lecz pytałem się osoby, która ma wersję 8 i ma ten sam problem. Jak nie ten dział to proszę o przeniesienie.
  25. Witam mam mały problem z maxem. Z góry zaznaczam że jestem początkującą ...bardzo początkującą osobą w tej dziedzinie:) Problem jest następujący: mam obiekt i jak wrzucam na niego mapę bitową jest wszystko si problem pojawia się gdy tworzę mapę parametryczną i wrzucam ją na obiekt. W viewportach pojawia się tylko kolor podstawowy a struktura nie.. oczywiście po "przerenderowaniu" jest wszystko ok ale w 4 okienkach się nie pojawia materiał z góry dziękuję za pomoc:)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności