Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu mega narzekam na AI ale sam uzylem kilku free modelow niedawno zeby skonczyc robote 😄.

Inna sprawa ze sie tym nie chwale, ze oto efekt koncowy to moje dzielo bo wzialem gotowca, wstawilem go do mojej sceny i nim zakrecilem tworzac moja wizje krecacego sie (czyjegos...) modelu. Mysle ze "moja wrazliwosc", ktora pozwolila mi okreslic predkosc tego obrotu jest niewystarczajaca do pokazania tego jako cos mojego 🤣. Mimo ze koncept jest moj, mase roboty to kosztowalo to dociskaja terminy i trzeba bylo poleciec po bandzie. Jesc trzeba.

Zgadzam sie w wiekszosci z tym co mowi @jamniqueale powstaje pytanie natury prawnej, ktore moze ugryzc w dupem 😄 Otoz jak ja uzywam free obiektu to mam jego licencje do pokazania w razie co. A przy AI wiadomo, ze nie mozesz tworow AI zastrzec prawami autorskimi. Warto ryzykowac batalie prawna? Chyba ze znowu mowimy tu o jakims hobbystycznym projekcie za free to nie ma problemu. Ale jakby juz przyszla ochota sprzedawania tej karcianki to moga byc zgrzyty. Bo zarabianie na obrazkach do ktorych nie masz praw to dosyc sliski temat. Chyba. Prawnikiem nie jestem, temat jest mlody no ale moze byc w najlepszym wypadku szara strefa. Poki co.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jamnique napisał:

Myślę że dzisiaj każdy powinien sobie zadać pytanie co chce stworzyć zanim umrze i co jest istotą jego pracy. Jeśli ktoś chcę malować portrety bo to go jara, ale jednak zamiast malować wpisuje prompta i potem postuje to jako swoje prace i pokazuje w galerii jako malarstwo portretowe to oczywiście jest mega lamą. Krindż, szejm i infamia. Ale jak ktoś np pomysł na karciankę i potrzebuje 300+ portretów postaci w stylu Baldur's Gate i nie maluje ich sam 10 lat żeby wreszcie pokazać światu swój zajebisty pomysł na karciankę, tylko klika guzik na Midjourney, to gratulacje, 10 lat ludzkiego potencjału ocalone przed zmarnowaniem 😛  Można iść robić następną lepszą karciankę albo coś innego. 

Myślę ze to jest najlepszy argument za i usprawiedliwienie użycia ai.

Ja drugo planowe kamienie  rzezbie insert meshem 😃 

 

Co do praw.. w tym przypadku ktoś moze sobie wziąć te twoje ilustracje i guzik zrobisz..

Jak sam je narysujesz to chociaż udowodnisz ze sa twoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nezumi napisał:

Ja tu mega narzekam na AI ale sam uzylem kilku free modelow niedawno zeby skonczyc robote 😄.

I

jakis czas temu społecznosc SD prognozowała ze sytuacja rozwinie się mniej więcej tak jak na memie poniżej 😅

 

SD meme.jpg

4 godziny temu, michalo napisał:

Myślę ze to jest najlepszy argument za i usprawiedliwienie użycia ai.

Ja drugo planowe kamienie  rzezbie insert meshem 😃 

 

Co do praw.. w tym przypadku ktoś moze sobie wziąć te twoje ilustracje i guzik zrobisz..

Jak sam je narysujesz to chociaż udowodnisz ze sa twoje.

ja bym chciał zeby całe to AI poszło bardziej w strone zmniejszania ilosci czasu jaki grafik musi poswiecic na robienie pracy niz w strone robienia całej ilustracji za nas, bo nie oszukujmy sie ale robienie niektórych rzeczy (czy to w 3D czy w 2D pochłania ogromne ilosci czasu)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boris Quezada

A practical use of #stablediffusion:
Restoration of old, damaged photography using Img2Img to fill information of badly damaged parts of the original picture.
 
Scanned 3x5cm original, restored in photoshop using Img2Img
(See the groom ear part).
 
PROCESS:
 
01.- Scan the original
02.- Repair in photoshop
03.- Upload ti Img2Img
04.- Use "interrogate CLIP" feature to create best suitable Prompt to use as start ("b/w vintage picture of bride and groom with parents in background of sorts...")
05.- Tune some knobs (noise, steps, samplers, to get image that has the "missing" parts
06.- Mask merge missing parts in original photo.
This is the only remain picture Mother in law has from his dad.
 
EDIT: ...BUT WHY NO NEURAL FILTERS IN PHOTOSHOP?
 
Although Photoshop's neural filter removes scratches and minor flaws fairly well, it can't render parts of the image that define key features like the groom's damaged ear.
Img2Img can generate the whole ear part.
I would further argue that face restoration is not able to restore ears, which makes Img2Img a tool that adds something that is not found anywhere else.
 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, anya_desdein napisał:



Jak ktoś nie widział: jest jeszcze nadzieja 😄 
Na razie copilot, nie dotyczy grafików, ale jeśli taka otwarta branża się burzy, to czekam na artystów

Chwila chwila, to informatycy "AI NIGDY nie zabierze pracy dla naszego skomplikowanego zawodu bo po prostu nie da sie tutaj zastąpić człowieka, a artystów generalnie jebać xD" się burzą? Coś poszło nie tak w rozumowaniu? 😮 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, RaVirr said:

Chwila chwila, to informatycy "AI NIGDY nie zabierze pracy dla naszego skomplikowanego zawodu bo po prostu nie da sie tutaj zastąpić człowieka, a artystów generalnie jebać xD" się burzą? Coś poszło nie tak w rozumowaniu? 😮 

 

 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, OldMan napisał:

nowa moda - "rodzinna galeria (made by AI)" 😅

 

gx4xstn244y91.jpg

Częśc grafików dorabiających sobie na portrecikach (np na ETSY) chyba niedługo bedzie miała powód by sie przekwalifikować (cena bedzie zapewne decydująca )

https://www.youraiself.com/

Ale tak szczerze komu jest coś takiego potrzebne? Rozumiem jeszcze mieć zięcia członka rodziny w ramce, ale taka waracja to po co?
No ale jak jest rynek na martwe zwierzaki wklejone w klasyczne obrazy to i to nie powinno mnie dziwić 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, OldMan said:

Częśc grafików dorabiających sobie na portrecikach (np na ETSY) chyba niedługo bedzie miała powód by sie przekwalifikować (cena bedzie zapewne decydująca )

Nah, nic sie nie zmieni. Ludzie ktorzy potrzebuja takiego badziewia sami sobie tego nie zrobia. Ta kobita co robi portrety zwiarzakow tez wali jeden filtr na fotke i dodaje tlo - jeszcze mniej roboty jak z AI. I zarabia. Ludzie placacy za te beznadzieje maja zerowa wiedze - mowisz im ile kosztuje i albo kupuja albo nie, wszycho.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mortom napisał:

Ale tak szczerze komu jest coś takiego potrzebne? Rozumiem jeszcze mieć zięcia członka rodziny w ramce, ale taka waracja to po co?
No ale jak jest rynek na martwe zwierzaki wklejone w klasyczne obrazy to i to nie powinno mnie dziwić 🙂  

przejrzyj sobie dokładnie Etsy i przejrzyj na oczy na jakie durnoty ludzie wydają pieniądze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nezumi napisał:

Nah, nic sie nie zmieni. Ludzie ktorzy potrzebuja takiego badziewia sami sobie tego nie zrobia. Ta kobita co robi portrety zwiarzakow tez wali jeden filtr na fotke i dodaje tlo - jeszcze mniej roboty jak z AI. I zarabia. Ludzie placacy za te beznadzieje maja zerowa wiedze - mowisz im ile kosztuje i albo kupuja albo nie, wszycho.

zmieni bardzo wiele jesli bedzie odpowiednio tanie bo są różne jakosciowo usługi za różne ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/5/2022 at 8:44 AM, OldMan said:

zmieni bardzo wiele jesli bedzie odpowiednio tanie bo są różne jakosciowo usługi za różne ceny

Wiesz, juz teraz masz panne co sprzedaje fotke z nalozonym jednym filtrem i ludzie kupuja. Bo nie maja pojecia o... niczym? Kazdy moze za free tego filtra uzyc (i to doslownie - jesli sie nie myle to jest on w opensourcowym zestawie filtrow G'mic). A jednak mimo latwosci dostepu, mimo tego ze ja czy Ty moglibysmy tak samo jak ona zarabiac na tym - nie robimy tego z takich czy innych przyczyn.

Chyba tak jest ze cwaniak bez skila nawet znajdzie frajerow ktorym opchnie swoje "dzielo" bez wzgledu na istnienie AI. Wez pod uwage ze sa ludzie, ktorzy gotowi sa wydac tysiace dolarow za banana przyklejonego kawalkiem tasmy do sciany. A banany, tasma a nawet sciany sa dostepne dla kazdego od bardzo dawna 😉.

Ludzie tez maja rozne motywacje, powody, gusta, poziomy tego co sa w stanie zaakceptowac jako produkt. Jeden bedzie odchodzil od zmyslow na widok jakiegos gorzej ukrytego seam'a pod pacha postaci na obiekcie z tekstura 8k a inny bez mrugniecia okiem nie tylko zaakceptuje ale bedzie zachwycony gownianym blobem zamiast twarzypokrytym textura 1k, wygenerowanym przez telefon. Jest tylu ludzi z tak roznymi gustami, poziomem wiedzy, dobrym smakiem lub jego brakiem... Czesciej jego brakiem.

Juz sie zaczyna to o czym mowilem - chocby na tych przykladach postnietych wczesniej - tworzenie mangowych panienek z wielkimi cyckami. Bo ludzie jako ogol sa prymitywni i glupi i co bys im nie dal to uzyja tego na sposob prymitywny i glupi. Podczas gdy jedni dywaguja na temat tego jak to AI zmieni industry a koncepciarze straca prace, to inni wcale nie skupiaja sie na odbieraniu pracy koncepciarzom tylko na jednorecznym klikaniu "generuj wienksze cyce". Ot, ludzie. 🤷‍♂️

Jeszcze jedno przemyslenie na temat "koncepciarzy tracacych prace". Dlaczego sadze ze tak sie nie stanie. Dlatego, bo zeby odebrac prace koncepciarzowi musisz sam miec chec bycia koncepciarzem. A taki ktos nie chce tylko klikac w przycisk, bo lubi ta robote - chce tworzyc, chce moc z duma pokazac od czasu do czasu swoja prace. SWOJA prace.
Znowu ktos, kto lubi klikac w "generuj" i sie jara ze mu wyskoczyl piesek na rowerze z bazooka nie bedzie mial wysmakowania i gustow pozwalajacych na ocene tego co wygenerowal bo nie jest artysta tylko przypadkowym klikaczem. Nie mowiac juz o tym, ze mu przez mysl nie przejdzie odbieranie komus pracy - generowanie mangowych ksiezniczek ma priorytet.

A propos mangowych ksiezniczek to mi sie przypomnial Pablo Dobarro. Ten to musi byc szczesliwy z owocow AI rewolucji  😄😄😄

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 00:20, Nezumi napisał:

 

Chyba tak jest ze cwaniak bez skila nawet znajdzie frajerow ktorym opchnie swoje "dzielo" bez wzgledu na istnienie AI. Wez pod uwage ze sa ludzie, ktorzy gotowi sa wydac tysiace dolarow za banana przyklejonego kawalkiem tasmy do sciany. A banany, tasma a nawet sciany sa dostepne dla kazdego od bardzo dawna 😉.

 

Jeszcze rozumiem podejscie inwestycyjne, czyli ktoś jest świadomy jaką głupotą jest kupować banana przyklejonego do sciany za duzą sumę ale skoro tego banana przykleił "wielki artysta" który obecnie jest "na topie" i skoro za tego banana ludzie chcą tyle zapłacić to ten banan musi byc dobrą inwestycją 😎

Szkoda mi natomiast ludzi którzy wydają kupe kasy na takiego banana tylko dlatego ze wierzą głęboko że skoro topowy artysta przykleił banana to on musi mieć jakiś głęboki sens, wiec wpatrują sie uparcie w tego banana tworząc sobie w głowie poczucie dobrze wydanych pieniedzy 😅

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, OldMan said:

Jeszcze rozumiem podejscie inwestycyjne, czyli ktoś jest świadomy jaką głupotą jest kupować banana przyklejonego do sciany za duzą sumę ale skoro tego banana przykleił "wielki artysta" który obecnie jest "na topie" i skoro za tego banana ludzie chcą tyle zapłacić to ten banan musi byc dobrą inwestycją 😎

Szkoda mi natomiast ludzi którzy wydają kupe kasy na takiego banana tylko dlatego ze wierzą głęboko że skoro topowy artysta przykleił banana to on musi mieć jakiś głęboki sens, wiec wpatrują sie uparcie w tego banana tworząc sobie w głowie poczucie dobrze wydanych pieniedzy 😅

A tam, to jeszcze nic wpatrywać się w banana i nie móc objąć ogromu napracowania, artyzmu, ekspresji, przekazu, odwagi i kunsztu artysty, najgorzej kupić niewidzialną rzeźbę i po roku się zorientować, że cały czas stała bokiem i nie patrzyło się na nią tak jak trzeba 😄 

https://www.komputerswiat.pl/aktualnosci/wydarzenia/niewidzialna-rzezba-sprzedana-za-ponad-50-tys-zl-to-instalacja-zeroemisyjna/qlvb26b

Edytowane przez Destroyer
  • kekw 1
  • bogactwo 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyscy co uzywają SD znają tą podstronę redita - ale dla tych co jeszcze wąchają sie z AI to macie paczkę modeli do wypromptowania:
https://www.reddit.com/r/StableDiffusion/comments/yknrjt/list_of_sd_tutorials_resources/

A tu macie coś co chłopacy z Nvidii zaprezentowali - widać każdy zagarnia tyle ile może z torciku od AI 😄 

Tylko jak znam naszych zielonych inżynierów SI będzie ekskluzywna tylko na RTX 4xxx 😄 no bo chajsik musi być! 😉 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądam ten wątek, i niby fajne te AI, baa, nawet kiedyś zerkałem jak te AI sobie radzi z muzyką - i tu jest znacznie gorzej, bo o ile z aranżacją jako tako sobie to AI radzi, o tyle z całą kompozycją już nie bardzo, a najbardziej kuleje z linią melodii..... no i najważniejsze, z samym brzmieniem... bo o ile da się nauczyć stylów, podstaw.... to z melodią jest mega problem (coś jak z palcami w generowaniu dłoni itp.) - no i same instrumenty, elektroniczne da się łatwo modulować, ale brzmienie instrumentów czysto analogowych, to już za wysokie progi dla AI... sample ratują całość, ale to dalej tylko sample i składanie klocków.... 😉 ot taki off-topic 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mellodeque napisał(a):

Tak sobie przeglądam ten wątek, i niby fajne te AI, baa, nawet kiedyś zerkałem jak te AI sobie radzi z muzyką - i tu jest znacznie gorzej, bo o ile z aranżacją jako tako sobie to AI radzi, o tyle z całą kompozycją już nie bardzo, a najbardziej kuleje z linią melodii..... no i najważniejsze, z samym brzmieniem... bo o ile da się nauczyć stylów, podstaw.... to z melodią jest mega problem (coś jak z palcami w generowaniu dłoni itp.) - no i same instrumenty, elektroniczne da się łatwo modulować, ale brzmienie instrumentów czysto analogowych, to już za wysokie progi dla AI... sample ratują całość, ale to dalej tylko sample i składanie klocków.... 😉 ot taki off-topic 😉 

ja mysle ze to bedzie różnie ewoluować w roznych gałęziach szeroko rozumianego przemysłu w róznym tempie, z muzyką podejrzewam ze pójdzie dosyc wolno ale inne rzeczy moze pojdą szybciej albo bardzo szybko , nigdy nie wiadomo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z muzyką to jest jeden problem, który ciężko jest zapisać w algorytmie... muzyka to zawsze była dodatkiem do obrazu, czy sytuacji, której nie da się opisać tak by AI dała sobie z tym radę... czas pokaże, bo i tak większość utworów opiera się na 3 lub 4 akordach, a nawet na 1.... pożyjemy, zobaczymy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mellodeque napisał:

, bo o ile z aranżacją jako tako sobie to AI radzi, o tyle z całą kompozycją już nie bardzo, a najbardziej kuleje z linią melodii..... no i najważniejsze, z samym brzmieniem.

to samo jest z grafiką. Wszystko pojebane chociaż na pierwszy i drugi i czasem trzeci 😉 rzut oka wygląda super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, mellodeque said:

Tak sobie przeglądam ten wątek, i niby fajne te AI, baa, nawet kiedyś zerkałem jak te AI sobie radzi z muzyką - i tu jest znacznie gorzej, bo o ile z aranżacją jako tako sobie to AI radzi, o tyle z całą kompozycją już nie bardzo, a najbardziej kuleje z linią melodii..... no i najważniejsze, z samym brzmieniem... bo o ile da się nauczyć stylów, podstaw.... to z melodią jest mega problem (coś jak z palcami w generowaniu dłoni itp.) - no i same instrumenty, elektroniczne da się łatwo modulować, ale brzmienie instrumentów czysto analogowych, to już za wysokie progi dla AI... sample ratują całość, ale to dalej tylko sample i składanie klocków.... 😉 ot taki off-topic 😉 

O dzień dobry Panu 🙂 Miło widzieć znajomą twarz znowu na forum, wpadaj częściej 🙂 

I fakt, że AI to póki co hit and miss ale przy dużym nakładzie pracy, czasu i pieniędzy częściej zacznie trafiać w jakiś cel np człowieka na polu walki 😛 Czy sobie poradzi z tworzeniem muzycznego dzieła sztuki, pewnie niekoniecznie choć z dopasowaniem muzyki do jakiegoś corporate explainera, generowania prostych utworów do baz z muzyka i dziękami już pewnie tak, tylko nadal będzie potrzeba człowiek który to przefiltruje co brzmi dobrze a co słabo. Już teraz są algorytmy co potrafią duplikować głos mają "tylko" pół godziny materiału i dodają jeszcze ładunek emocjonalny itd.  czy zmieniają głos w realtimie. 
Już jakiś czas temu widziałem, choć to nie było AI, system w którym nagrywasz głos i chyba z automatu robi podpisy i jak chcesz coś wyedytować to np usuwasz czy dodajesz jakieś słowa i niemal z automatu się to poprawia tak jak chcesz i nie trzeba od nowa nagrywać jakiejś sekcji, szczególnie z drogim i/lub rudno dostępnym  lektorem ma to znacznie 🙂

Zastosowań może być cała masa i niekoniecznie od razu zastąpienie artysty i kogoś z doświadczeniem a tylko usprawinieneim pracy i sprawnym poprawieniem fuckaupów czy wprowadzeniu zmian na ostatnią chwilę.

Ale jak sam piszesz - pożyjemy zobaczymy co to z tego będzie 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy widzieliście, ale akurat trafiłem na nowe video jednej z moich ulubionych kapel - Disturbed - które zostało złożone z ponad 10 000 wygenerowanych przez AI obrazków (w tym wypadku Midjourney). Muszę powiedzieć, że całkiem mi się podoba taki teledysk (ale może to też zasługa tego, że kawałek trafił w mój gust, bo nawiązuje do ich dawniejszej twórczości, a nie jest miałki jak ostatnie dzieła 😛 )

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, KLICEK napisał(a):

robicie ludziki 3d i czujecie sie bezpieczenie? 😄 czymaj piwo, bo bedzie etat w warzywniku za 2lata 😄 

 

widziałem kiedyś podobny z googla, że hdrki robił i tworzył normal mapę twarzy z płaskiego zdjęcia, wtedy nie mogłem tego znaleźć w internecie, ale muszę to wypróbować jak on dokładnie to robi, bo może wtedy się tylko czyści ten sculpt, jakby to scan był

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne narzedzie z serii "moze na razie jest kupsko ale "jeszcze troche i zobaczycie!". Mega to wszystko wyglada na rozpaczliwy wyscig zrobienia czegos - byle czego - zeby zarobic zanim padnie na ryj bo sie okaze ze jednak nie dalo rady. Teraz kazdy robi szybciutko swoje "narzedzie AI" 😄 Jest trendy panie - AI+VR... Jeszcze NFT brakuje tylko. Trzeba sie spieszyc!

Kto nastepny? Wiem! Zbieram kaske na dewelopment AI-sprzedawcy w warzywniaku! I nie bedzie ucieczki hahaaa! NFT ogorki zamawiane przez apke w VR! Postepu nie zatrzymacie!

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kolejne narzędzie do tworzenia 3D" + "artyści 3D nie są grupą docelową" - no spoko... 😛

 

Czy jest jakieś "narzędzie" AI, żeby pomóc artystom 3D? No nie wiem, jakieś magiczne toole, które będą robić idealne UV każdego możliwego obiektu 3D? Może coś do idealnego retopo?

To wygląda tak, że te firmy myślą tak: "Dobra Panowie, olewamy wszystkie problemy artystów 3D, w ogóle olewamy artystów i programistów.... Robimy takiego toola, żeby każdy głupek z ulicy mógł robić jednym kliknięciem od razu Open World MMORPG w Unrealu."

W ogóle, nie będzie w końcu tak, że nikt nie będzie ani chciał oglądać tych wygenerowanych przez AI obrazków (w sumie już tak chyba jest, chyba że to tylko artyści tak mają, a "zwykłych" ludzi to wali kto stworzył obrazek), ani nikt nie będzie chciał grać w te durne gry ("bez duszy") od AI, bo wszystko to będzie jedno i to samo bez "życia" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by jeszcze zrobili takie AI co by myślało i przeżywało za nas całe życie! TO by był dopiero POSTĘP! A ludzie wreszcie siednom se na tych 4 literach i będą robić NIC! Bo za cokolwiek by się nie wziąć, to trzeba poświęcić na kupę czasu aby przyniosło to dobre rezultaty! I to w sumie bez żadnych gwarancji, że się odniesie sukces, no bo po drodze, nie daj Boże, by się jeszcze okazało, że dana dziedzina samodoskonalenia wymaga trzeźwego myślenia i ciągłego doszkalania! KOSZMAR! 
Także dawać mi tego MARIXA! Czekam już z 20 lat! I dalej NIC! ROZCZAROWANKO! ☠️🥺
13690ef1-51a9-4fe6-8387-64a9f6aaee78_tex 😄 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyklych ludzi to wala tez te wszystkie wygenerowane obrazki i ludziki 3D. Chyba ze bedzie cos zwiazanego z seksem bo na to zawsze sie znajdzie popyt u tych "zwyklych".

Rowniez dlatego mysle ze bez sensu sa te wszystkie narzedzia jednoklikowe bo artysta z tego nie bedzie korzystal - moze sobie obczai najwyzej z ciekawosci. A "zwykly" ktos jest zwyklym ktosiem i ma gdzies tworzenie czy to za pomoca jednego czy wielu klikow bo mu zajmuje czas praca i potem grilowanie na dzialce czy co tam zwykli robia 😄 Tez z ciekawosci MOZE sobie obczai a potem bedzie znowu gral w jakas strzelanke.

To sa narzedzia dla... nikogo. Ale poki jest boom i jest to nowe to trzeba korzystac z zainteresowania.

A propos przewidywania przyszlosci. Jeszcze niedawno wszyscy mowili "zobaczysz - za kilka lat wszystko bedzie w chmurze! Bedziemy mieli dostep do tego przez jakis terminalik i nie bedzie potrzebny sprzet w domu". A dzisiaj kupuja absurdalnie wielki grzejnik 4090 za gore kasy i sie ciesza. Tak to z tym przewidywaniem przyszlosci jest. Kazdy moze powiedziec cokolwiek bo jest niesprawdzalne. Wydac usta, prychnac, spojrzec z wyzszocia na reszte i zabawic sie w technologicznego Nostradamusa. "Zobaczycie, za kilka lat AI bedzie wszystko robilo!". Czy cos tam.

Bo tak ciezko przyznac, ze nie mamy zielonego pojecia co przyniesie przyszlosc. Ale jesli czegos mozna byc pewnym to ze nie mozna byc pewnym niczego 😄 Nawet jesli dzisiaj wyglada na to, ze AI to, AI tamto, AI sramto to pewnie gdzies sie to wyposrodkuje i jednak nie bedzie AI-terminatorow mordujacych sprzedawcow warzyw, ktorzy jeszcze rok temu malowali tekstury w Painterze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Nezumi napisał(a):

Ale jesli czegos mozna byc pewnym to ze nie mozna byc pewnym niczego 😄 

😄 Jak to mawiała pewna królewna, że pewność jest niepewna 😉 
8a30fb084575f3fce8ac969e4d7d4485.gif 
 

Edytowane przez Mortom
  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówcie do chcecie, ale Midjourney po ostatniej aktualizacji niszczy obiekty. Abstrachując zupełnie od tego, że jest to etycznie wątpliwe. Rozwój AI śledzę niemal od samego początku, w pewnym momencie zacząłem upatrywać w tym maszynki do robienia pieniędzy, która zautomatyzuje mi 70% pracy, ale w praktyce chyba nie będzie to maszynka dla nas, maluczkich. Ciężko mi z tego wyciągnąć cokolwiek, co by mi się przydało do codziennej pracy, zazwyczaj konstruowanie promptów zajmuje znacznie więcej czasu, niż namalowanie danej rzeczy od zera. Inna sprawa, że rzeczy mi wychodzą kulawe i ni chuja nie ma pojęcia jak niektórzy potrafią wyciągnąć z tego naprawdę kozackie rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Jesli ktos jeszcze nie przeniosl sie na Affinity+DaVinci Resolve i nadal uzywa softow Adobe to takie krotkie przypomnienie:

Classic AI-dobe 😄

Czy ja dobrze rozumiem, że można to w każdej chwili wyłączyć? Jeżeli tak to chyba nie jest to duży problem;)

Poza tym chodzi o dane wyłącznie przesyłane na serwery Adobe czyli jak rozumiem na ichni Cloud, Stock czy Behance itp.

Edytowane przez daromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, daromir said:

Czy ja dobrze rozumiem, że można to w każdej chwili wyłączyć? Jeżeli tak to chyba nie jest to duży problem;)

A wiedziales o tym? Bo zdaje sie tu jest problem.

Przyszlo mi do glowy glupkowate porownanie. To tak jakby ktos sypial z twoja zona a jak ich przypadkiem nakryles to powiedzial "no przeciez w kazdej chwili mogles powiedziec ze sobie tego nie zyczysz...".

ALE - po prostu informuje ze cos takiego jest. Jak chcesz to sobie to zostaw wlaczone jesli nie widzisz problemu. Ja na przyklad nie mam problemu z tym ze cos zawiera orzechy, ale rozumiem, ze to wazna informacja dla tych ktorzy sa na nie uczuleni 😉

Edytowane przez Nezumi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Nezumi said:

A wiedziales o tym? Bo zdaje sie tu jest problem.

To tak jak teraz wprowadzają blokadę PESEL żeby już ktoś nie mógł wziąć kredytu na nasz dowód tylko, że oczywiście nie blokują tego z automatu tylko każdy musi sam się tym zainteresować. Bo przecież bez sensu by było to blokować a ktoś jak już się stara o kredyt to musiały jeszcze spędzić zawrotne dodatkowe 2min żeby odblokować pesel na chwilę 🙂 To tak żeby pomagać ale żeby nie za bardzo, macie opcje ale musicie w mniej lub bardziej niewygodny sposób je włączyć czy znaleźć gdzieś w opcji, dlaczego? Bo tak będzie dla nas wygodniej i będziemy utrudniali a w razie czego mamy chronioną dupę bo taka opcja przecież jest 🙂 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Nezumi napisał(a):

A wiedziales o tym? Bo zdaje sie tu jest problem.

 

Tak. https://web.archive.org/web/20180721114040/https://helpx.adobe.com/manage-account/using/machine-learning-faq.htm

Były na ten temat dyskusje na lekko foliarskich subredditach i forach, w grafice wtedy nikt się nie sprzeciwiał (wręcz przeciwnie), bo filtr będą lepsze¯\_(ツ)_/¯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nezumi napisał(a):

A wiedziales o tym? Bo zdaje sie tu jest problem.

Przyszlo mi do glowy glupkowate porownanie. To tak jakby ktos sypial z twoja zona a jak ich przypadkiem nakryles to powiedzial "no przeciez w kazdej chwili mogles powiedziec ze sobie tego nie zyczysz...".

ALE - po prostu informuje ze cos takiego jest. Jak chcesz to sobie to zostaw wlaczone jesli nie widzisz problemu. Ja na przyklad nie mam problemu z tym ze cos zawiera orzechy, ale rozumiem, ze to wazna informacja dla tych ktorzy sa na nie uczuleni 😉

No powiem Ci, że wiedziałem o tym od początku i mam to odhaczone od momentu zakładania tam konta (bo chyba wtedy udziela się Adobe zgodę na jakiekolwiek zbieranie danych). Nie ma takiej opcji, żeby bez twojej zgody Adobe zaznaczyło sobie tą pozycję. Jeżeli przeoczyłeś i nie odznaczyłeś zgody podczas zakładania u nich konta/subskrypcji/instalacji czy czego tam jeszcze to raczej nie ma się o co oburzać.

Ja takie rzeczy odrazu wyłączam i raczej ciężko teraz znaleźć soft czy usługę, która nie proponuje Ci dostarczania im danych w celu "udoskonalania" ich produktu;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności