Skocz do zawartości

Dall-e, MidJourney etc. AI art a freelancerzy


Jacko1

Rekomendowane odpowiedzi

@OldMan z takim podejściem to proponuję, żebyś porozmawiał na forum na ten temat z botami albo siebie zastąp botem. Posty piszesz przy użyciu umysłu czy AI? Myślę, że AI już w 2023 jest w stanie pisać lepsze posty.

Szlaban otwierany automatycznie to AI I bot forumowy to też AI, ale jednak to nie to samo.

 

Podaj przykłady tego AI wybitnego w grafice.

 

Ja mam jeden.

image.png.99e39b7dccc619a3e59edbd5478e5b26.png

image.png.84d173f6c822694a71d4e99ee094bcf9.png

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Destroyer said:

to temat o technologiach AI a nie (...) zagrożeniach jakie niesie technologia

No zgoda. Tylko tak - co by nie powiedziec ze kiepsko wyglada, to jest odpowiedz "ale zobaczysz niedlugo" wiec o stanie faktycznym rozmawiac nie mozna bo bedzie wspaniale juz za chwile. OK.
Wrzucam filmek ktory rozkminia rozne problemy zwiazane z AI - cisza. OK. @alex3d prosi o przyklady - dostaje odpowiedz ze ludzie maja bol dupy etc. Przykladow brak.
Czyli o czym mozna tu mowic? OldMan wrzucil pierdylion przykladow no ale co z tego wynika wszystkiego? Jest program co wypluwa obrazki. I? Co dalej? Beda nowe testy wrzucane i mozna powiedziec najwyzej "no spoko" albo w ogole nic bo nie bardzo jest co. Komputer generuje obrazki - to juz wiemy.

@Tvaroog Przypomniales mi ten skecz znowu 🙂 Moze sproboj jakies swoje zdanie napisac. Jesli je masz.

 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tvaroog haha doskonałe 😄 Swojadorgą przy okazji przejęcie twittera przez musak pojawiły się głosy, że działa tam masa botów które tworzą sztuczny tłum, reakcje, i manipulowaniem ludzi np podczas wyborów czy kierując ich w jakimś stopniu na sposób myślenia tych co twiterem zarządzają tj te 80% "pracujących" woke popierdólek co jak odeszli z pracy to nie zmieniło się nic w działaniu serwisu 🙂 

Ktoś rozwinął nawet taką myśl, że wyobraź sobie, że coś tworzysz na socialach czy to twitter czy cokolwiek innego, masz grupę flowersów co czasem cos napiszą, jakiś komentarz, o coś zapytają, polikują i motywują do działania bo robisz coś dla ludzi ... i aż tu jednego pięknego dnia okazuje się że wszyscy twoi followersi to body i sztuczne konta i większość użytkowników ma podobnie i są tylko po to żeby zatrzymać na platformie aby ta miała dużo pozornego ruchu i potencjału dla reklamodawców 🙂 

I biorąc pod uwagę jak działają algorytmy uzależniania na social platformach które niewiele się różnią od gier mobilnyhc, tinderów i innych manipulujących ośrodkiem nagrody użytkowników to wcale nie brzmi to jak sc-fi a bardziej jak cos co juzjest a będzie tylko się rozwijało i nawet zażarte dyskusje mogę być już generowane z automatu. Ba bing w pierwszych dniach jak się zapalał to użytkowników jechał ostro że zwykły człowiek by się często zatrzymał a bing równał z ziemią bez opamiętania 🙂 Teraz tylko czekać aż jakieś grupy uzbroją taką AI do celów politycznych czy innych i juznie będize potrzeban farma ruskich botów seijaca panikę tylko serwery i dezinformacja i przepychanie swoich przekonań 24/7 a potem żeby temu zapobiec państwa bohatersko wprowadzą pełną rejestrację ludzi w Internecie z pełnym śledzeniem żeby odróżnić człowieka od bota i mamy Orwella pełną gębą dla dobra ludzkości 🙂 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią kwestią jest hierarchia na ziemi. Człowiek jako gatunek wszystko zdominował. Powstanie AI takiej 100% prowadzi do wojny i skutkiem jest utrzymanie hegemonii albo jej utrata. Nie ma tu miejsca na symbiozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, OldMan said:

skomentuję to tak: hahahahahahaha 😂

Nie najmadrzej. Ale niczego innego sie nie spodzewalem.

46 minutes ago, OldMan said:

wiele z tych obrazków mogłoby spokojnie wisiec w galerii i sam bys sie nad nimi spuszczał jakie są OH i AH jakby były podpisane nazwiskiem człowieka ale nie są wiec nimi gardzisz 😂

Tak. Podobnie jak nie zachwycam sie cyrklem, ze idealne kolko rysuje a czlowiek odrecznie juz mnie zachwyca. Bo to jest osoba, taka jak ja. I mam swiadomosc ograniczen jakie musiala pokonac, zeby dojsc do tego skilla. A cyrkiel czy ploter to maszynka. Nic tam nie zachwyca bo nie ma co. Ot zrobil do czego zostal stworzony. Jakby cyrkiel upiekl ciasto albo skomponowal opere to bym go wychwalal pod niebiosa 😄
A tutaj to tez zrobil czlowiek - maszynka zmiksowala co zajumali z netu do bazy danych.

Umiesz cos napisac poza "bolem dupy", czy sie konczy twoja umiejetnosc rozmowy na tym? Ani to madre ani ciekawe. Ot taka kolejna wyplujka. Chyba, ze uzywasz czatu do generowania odpowiedzi to wez ten prompt zmien czy cos bo nudne rezultaty. Takie wrazenie rozmowy z nastolatkiem mam. "What-eveeeeeeer" 🙄

(a jak napisze w innym watku to madrzej odpowiesz? 😮 )
-------------------------------------

Ostatnio przyszedl mi do glowy pomysl, ktory potencjalnie moglby niezle namieszac w "AI" 😛 Gdyby ludzie zaczeli masowo generowac i wrzucac do sieci obrazki celowo z bledami roznego rodzaju. Na przyklad masowo wrzucamy rozniste obrazki gdzie postaci maja czworo oczu. Albo jakas inna bzdure typu ucho na czole. Okreslic tak kilka nonsensow i uploadowac masowo w rozne galerie. Ciekawym jaki by to mialo wplyw na kolejne wersje uczace sie z nowych rzeczy w necie 🙂

Edytowane przez Nezumi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To może być kolejne narzędzie. 

W rękach artysty lub całej grupy artystów, można by wytrenować AI dla unikalnego stylu i wspomóc etap tworzenia. Tak to się pewnie skończy w poważniejszych biznesach.

Jak teraz nie można wykorzystać czyjegoś wizerunku bez licencji, tak samo nie będzie można użyć AI bez licencji. 

 

Galeria Oldmana wygląda jak portfolio kilku gości a  nie grupy indywidualistów. Co z tego że wygląda spoko? Naprawdę spoko rzeczy powstaną w rękach ludzi, co mają więcej wiedzy i umiejętności niż samo wpisywanie przymiotników. 

Taka wojna klonów w tym AI. Te kolory, światło. Działa jak u paru a nie kilkuset osobach.

Np. ten "ai film" powyżej. Zwykły wannnabe w życiu nie stworzy nic takiego co stworzy spójną i estetyczną całość, nie ważne jakich promptów użyje. 

9 minut temu, Nezumi napisał:

Ostatnio przyszedl mi do glowy pomysl, ktory potencjalnie moglby niezle namieszac w "AI" 😛 Gdyby ludzie zaczeli masowo generowac i wrzucac do sieci obrazki celowo z bledami roznego rodzaju. Na przyklad masowo wrzucamy rozniste obrazki gdzie postaci maja czworo oczu. Albo jakas inna bzdure typu ucho na czole. Okreslic tak kilka nonsensow i uploadowac masowo w rozne galerie. Ciekawym jaki by to mialo wplyw na kolejne wersje uczace sie z nowych rzeczy w necie 🙂

Pewnie by nikomu się nie chciało tego robić. 

Ja protest anty AI na AS zakończyłem na drugiej turze bo już mi się nie chciało postować o tym. A było ich chyba z 8? 

Takich leniuchów/obserwatorów jak ja jest pewnie większość :_P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa dyskusja. az z checia przeczytalem. @OldMan zapomniales o 1 podstawowej kwestii dotyczacej AI i calej tej technologii AI i technologii w ogole. za tym wszystkim stoi czlowiek. Nie bedzie CNC jak czlowiek nie zrobi maszyny i nie zaprogramuje jej zeby dzialala tak jak ma dzialac. samochod sam z siebie nie pomyslal ze bedzie parkowac czy jechac i wozic pasazerow- to czlowiek spowodowal ze tak moze, wystarczy ze odetnie mu kabelek albo nie naleje paliwa i ten samochod ch..j sobie zrobic moze. te koparki zamiast lopaty same sie nie zrobily. Te super AI tez gowno zrobilo. opiera sie na tym co czlowiek zrobil. sformatuj dysk temu AI i co ono zrobi ? nawet je..b..nego bita nie przesle. Takze technologia jest przydatna bardzo ale to tylko dzieki czlowiekowi. sama sie nie zrobila i nic nie wymyslila. za wszystkim stoi czlowiek i to on wyznacza granice jej dzialania. zeby cokolwiek AI mogla zrobic to ty musisz mu dac prompty. zadac zadanie. to sie rano nie budzi z mysla, ze dzisiaj walne sobie piekny obrazek. to sie w ogole nie budzi, chyba ze wlaczysz wtyczke i cos napiszesz do tej bazy danych. jak ma to wypluje cos, jak nie to kupa. I tak, baza danych zwana AI zastepuje ludzi, bo to ludzie to spowodowali.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nezumi napisał(a):

Ostatnio przyszedl mi do glowy pomysl, ktory potencjalnie moglby niezle namieszac w "AI" 😛 Gdyby ludzie zaczeli masowo generowac i wrzucac do sieci obrazki celowo z bledami roznego rodzaju. Na przyklad masowo wrzucamy rozniste obrazki gdzie postaci maja czworo oczu. Albo jakas inna bzdure typu ucho na czole. Okreslic tak kilka nonsensow i uploadowac masowo w rozne galerie. Ciekawym jaki by to mialo wplyw na kolejne wersje uczace sie z nowych rzeczy w necie

tak juz bylo np z tlumaczem gggooogle. ludzie sie zebrali i celowo tlumaczyli bledne i bzdury i potem inni takie glupoty dostawali. wiec AI niczego lepszego nie wymysli. przemieli tylko to co dostanie,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Dostałeś mój przykład jakości i Ty chciałbyś takie rozpaćkane/powiększone obrazy w galerii teraz oglądać?

Czy galerie mają wyglądać tak?:

image.jpeg.6363751bc2b16bff4d97933a7bad778c.jpeg

Drukowałeś coś kiedyś? Przecież z tego co podałeś wyżej w linku "midjoureny" - top of the top, pewnie można wydrukować co najwyżej pocztówki.

Jak znów napiszesz ze za 5-10-20 lat to się zmieni i dasz jakiś durny przykład symulatorów to daruj. Bo Ty raz piszesz, że już tak jest, a raz że "kiedyś".

 

Uwież mi, że sam się bawię tą technologią, a generowniem obrazów i wykorzystywaniem ich w grafice komputerowej zajmuje się od niespełna 20 lat i jest to moja pasja.

Masz dużo racji, ale też czasami poprostu nie zgadadzam się z tym co piszesz dlatego postuje i nie czuj się zaatakowany przez kolejnego "Ałtystę"z bólem dupki;)

Edytowane przez daromir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan robiłeś coś kiedyś coś w CGI oprócz algorytmu do generowania obrazków? Dyskutujesz tu z osobami, które mają pojęcie o 2D i 3D, ale też testują te programy AI I łykają wszystkie nowinki technologiczne w tej dziedzinie Sprawiasz wrażenie jakbyś tego nie rozumiał. To co podałeś za przykład to jest chłam. 

Już prędzej zaczną przeszczepiać maszynom mózg niż to AI osiągnie jakiś poziom.

Poza tym to nie chodzi o jakieś obiektywne oceny AI tylko o konflikt ideologiczny. Ty chcesz, żeby AI zastąpiło wszystkie dziedziny życia i ludzie stali się jeszcze bardziej przedmiotami, a ja nie chce. Dla mnie to jest koniec tematu. I te argumenty o AI są słabe.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OldMan napisał(a):

Tak drukowałem, moja praca przez wiele lat polegała na przygotowaniu rzeczy do druku (pracowałem w drukarni offsetowej i fleksograficznej i przygotowalni fleksograficznej)

jakbyś przejrzał ten wątek to sam byś zobaczył że czesto sam pisze o ograniczeniach jakie ma obecnie ta technologia (sam wiele razy pisałem że ograniczeniem jest rozdzielczosc) i tak  srednio co 3-4 strony wyskakuje w dyskusji jakiś rodzynek i pisze "aleeee rozdzielczosc" (wtedy ja pisze że już o tym rozmawialismy) i tak w kółko 😊

Do formatu A3 to co generują obecne silniki MJ i SD (zakładając 300 punktów na cal papieru) jest całkiem dobrze stosując odpowiednie upscalery, np do wielu rzeczy świetnie sprawdza się Real ESGRAN x4plus (w trybie real-life)

 

 

Tak piszesz o tym, ale również, że można to wieszać w galerii - a nie można bo tak jak również pisałeś, narazie ma ograniczenia;) A3 można osiągnąć z wszystkiego, ale efekt będzie taki jak opisywałem na przykładzie z Beksińskiego - a na coś takiego niestety narazie szkoda mi oczu;)

Chętnie zobaczę jakiś przykład obrazu A3-300dpi.

Jak co to mnie wyprowadź z błędu ale śledząc MJ i SD widze maksymalne rodzielczości ~2000x2000 - co nie daje nawet w przybliżeniu A3-300dpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, OldMan napisał:

debatę to my tutaj mamy 😂

Raczej mieliśmy, bo z mojej strony jest zamknięta. Argument stylu, że coś jest zajebiste mnie nie przekonuje. Raz piszesz, że AI to tool raz, że zastąpi człowieka. Chłopie zastanów się. Na Ukrainie naparzają się w walce szpadlami, a Ty opowiadasz o AI 😀, gdzie tu miecze świetlne. Zajrzę do tego wątku za 20 za lat, żeby się przekonać czy AI zwycięży, czy wróci wieczna zmarzlina i deska kreślarska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że twórcy tych generatorów pogwałcili prawa autorskie i stąd taki wysoki poziom wygenerowanych prac.

 

Jeśli mieli by zrobić to tak jak należy, zajęło by się tym jakieś studio i karmili by takie ai przez parę lat artami stworzonymi specjalnie dla nich. Z czasem mieli by hajs skupować od ludzi licencje itp.

Wtedy myślę nikt by tak nie płakał i każdy zaakceptował by to jako tylko nowy tool.  Zwłaszcza, ze rozwój nie był by taki gwałtowny.

 

A oni wzieli sobie dorobek życia wielu osób i zarabiają na tym grube dolce a tacy jak ty jeszcze ich bronią, bo to technologia dla ludzi przecież.

To nie jest skok z łopaty na koparkę. Nie można tak tego porównać bo droga do celu i cel jest inny.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OldMan napisał(a):

Tutaj tak na szybkiego fragment strony jakiegos retro komiksu  który w oryginale był w niskiej rozdzielczosci (hobbystycznie czasami poprawiam komiksy dla grupy translacyjnej)

 

 

comp1.jpg

Jest to tylko przykład, że AI może być dość skutecznym narzędziem traceującym. 
Podobne efekty mamy już od dawna, ale to tutaj widzę, że jest dość obiecujące:)

Jednak nie zaspokoiło to mojej ciekawości co do dobrego przykładu większego obrazka od AI;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dr Károly Zsolnai-Fehér w "2 minute papers" gadał o tej metodzie upscalowania twarzy:

https://replicate.com/sczhou/codeformer/examples#3brtklnlxrh5dai63qnopzlwde

https://shangchenzhou.com/projects/CodeFormer/

AI będzie stopniowo coraz lepsze, nie ma co się oszukiwać. Jednocześnie ciągle ma jeszcze sporo ograniczeń.

Jak to ktoś powiedział, w Dolinie Krzemowej nad AI pracują bardzo inteligentni ludzie, którzy nadużywają kofeiny. W zeszłym roku do wyścigu dołączył John Carmack, który porzucił VR na rzecz sztucznej inteligencji. Oczywiście w przeszłości były okresy tzw. zimy AI, ale nawet wtedy machina postępu toczyła się do przodu, tylko wolniej.

Generalnie żyjemy w ciekawych czasach.

 

Edytowane przez Tvaroog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak to "AI" nie jest tak na prawde "AI" tak samo ten "upscaling" nie jest "upscalingiem". To sie powinno "Frankenscaling" nazywac bo zlepia to ze zdjec dobrej jakosci innych ludzi dopasowujac mniej wiecej ksztalty do twarzy jakiej szukamy. Bawilem sie kiedys w powiekszanie swoich starych fotek o jakosci zenujacej i to co pseudo AI posklejalo bylo po prostu kims innym. Bez sensu kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak z tym bylo wczesniej, ze "wcale nie zlepia z kawalkow tylko "po pixelu" generuje". No i "po pixelu" ordbudowalo logo getty images i maja pozew teraz 🙂  Ale luz - nie twierdze ze technicznie mam racje bo sie nie zaglebialem. Po prostu ciezko nazwac upscalingiem czegos proces, w ktorym powiekszany obiekt jest zwyczajnie zastapiony czyms innym. W przypadku losowych osob na ktorych nam nie zalezy to moze byc ok. Ale w przypadku powiedzmy zdjec rodzinnych to ma diametralne znaczenie.
Przyszla mi do glowy teleportacja gdzie teleportowany obiekt jest niszczony w jednej lokacji i konstruowany od nowa w drugiej. To juz zasadniczo nie jest ten sam obiekt.

Co do tego komiksu wczesniej to super sobie radzi. Sprawdzilem tracem normalnym i tez daje rade ale gubi detale albo zlewa w calosc te kreseczki blisko siebie chocbym nie wiem jakie ustawienia dal.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Nezumi napisał(a):

Tak samo jak to "AI" nie jest tak na prawde "AI" tak samo ten "upscaling" nie jest "upscalingiem". To sie powinno "Frankenscaling" nazywac bo zlepia to ze zdjec dobrej jakosci innych ludzi dopasowujac mniej wiecej ksztalty do twarzy jakiej szukamy. Bawilem sie kiedys w powiekszanie swoich starych fotek o jakosci zenujacej i to co pseudo AI posklejalo bylo po prostu kims innym. Bez sensu kompletnie.

Narzędzia oparte o sztuczne sieci neuronowe, które trzeba trenować spokojnie mieszczą się w kategorii wąskiego czy też słabego AI.

Nie jestem ekspertem, ale z tego co rozumiem... Sieci neuronowe nie przechowują fragmentów bitmap, a raczej statystyczne dane na temat bazy użytej do treningu. W wielowymiarowej przestrzeni tzw "latent space" przechowywane są korelacje pomiędzy różnymi kształtami i kolorami. Można się swobodnie przemieszczać pomiędzy tymi wymiarami:

panda2plane.gif

Jeśli dobrze rozumiem, kodowanie danych w latent space jest samo w sobie formą kompresji.

Inna sieć, tylko zamiast pikseli są voxele:

To samo tyczy się tekstu:

Jeśli połowa obrazów oznaczonych słowem "photo" w bazie na której szkolona jest sieć ma logo Getty Images, to sieć uczy się, że istnieje statystyczna korelacja pomiędzy tym białym kształtem z prawej strony obrazu a hasłem "photo". Zawsze jest jednak trochę koślawe.

gettysuit-1536x806.jpg

Da się teoretycznie wyciągnąć ze Stable Diffusion zdjęcia prawie identyczne jak te które były użyte do treningu (chociaż nie identyczne co do piksela), ale szanse, że użytkownikowi się to uda przypadkiem są małe.

Fani tych technologii używają właśnie tego argumentu. Sztuczne sieci neuronowe są wzorowane na prawdziwych. Ludzie również uczą się na przykładach. Pewnie każdy tutaj widział to logo Getty Images tyle razy, że byłby w stanie je narysować z pamięci nie gorzej niż AI. Ale to kiepski argument, bo maszyny to jednak co innego niż ludzie. W przypadku Getty Images dochodzi jeszcze zawsze drugi argument: "a co ty, korporacji bronisz?"


Ja oczywiście stoję w tym sporze po stronie artystów. Raz, że sam jestem jakimś tam artystą, ale przede wszystkim prace tysięcy twórców zostały bez pozwolenia zgromadzone i wykorzystane, również w celach komercyjnych (Midjourney). Swoją drogą, duże modele językowe są szkolone na tekstach z milionów różnych źródeł od książek po bzdury które wszyscy wypisujemy na forach.

W przeszłości cudze prace były już wykorzystywane w researchu, słynne przykłady to "Lenna" czy "Tom's diner". Ale tamte technologie nie były wykorzystane do stworzenia artystom bezpośredniej konkurencji.


Z ciekawości wrzuciłem Szopena zdjęcie z Wikipedii. Tutaj efekt z maksymalną jakością i zaznaczoną poprawą tła. Moim zdaniem tło jest gorsze niż było. Gapi się teraz w inną stronę:

szopen_jakosc.thumb.jpg.f773154e76eb7426b4c597dbe91fbb1c.jpg

Tutaj maksymalne podobieństwo kosztem jakości. Patrzy się tam gdzie trzeba, ale coś się stało z włosami:

szopen_2.thumb.jpg.019d42adc9cccd9290e5bdbf5671e9d2.jpg

63d910a83cde2_o_large.jpg.d21c04cf655394c2b210561384d8deca.jpg

gyver.thumb.jpg.4feb3103cf474333caaa2aabad01d460.jpg

Edytowane przez Tvaroog
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumiem - poza jednym. Jezeli efekt koncowy tej "rekonstrukcji" zmienia postac na tyle ze jest to inna osoba. Sprawdzilem kiedys na zdjeciu syna, ktorego znam dosc dobrze 🤣 I dziecko na zdjeciu "zrekonstruowanym" bylo jakims randomowym dzieckiem po prostu. Podobnie zrobilo ze starym zdjeciem dziadkow - niby oni a po oczach widac ze nie oni. Czemu to ma sluzyc? Powaznie pytam. Ze jak kiepskie zdjecie policja zrobi to portret pamieciowy mozna lepszej jakosci mniej wiecej wygenerowac? Czy do czego tego ludzie uzywaja? Czy juz im zalezy na jakosci bardziej niz na tych ludziach ktorzy sa na zdjaciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Czy juz im zalezy na jakosci bardziej niz na tych ludziach ktorzy sa na zdjaciu?

Są sytuacje gdy 100% podobieństwo nie jest ważne, jak na przykład obrazy całkowicie syntetyczne. Obraz ze Stable Diffusion demo:

Elvis1.jpg.905983c5f43913f6cfe854114a752932.jpg

Przepuszczony przez CodeFormera, nie jestem pewien czy to poprawa:

Elvis_new.thumb.jpg.170b36440a49360430de72462bf87c4f.jpg

CodeFormer coś szwankuje. Czasami naciskam download i ściąga mi jakieś zdjęcia Hindusów. Uważajcie co tam ładujecie.

Mam pierwsze screenshoty z remastera Wiedźmina 1. Oryginał:

W1_SS_Kalkstein.webp.b8603abbc44bcd845b007ca676121661.webp

Remaster.

kalkstein.thumb.jpg.980ceffe9a30d610b5610e8ce591832a.jpg

Tutaj wygląda jak Jeff Goldblum:

what-if-the-witcher-1-remake-580x334.jpg.a4208758aa6db1a88c343f2f717a41cd.jpg

Tutaj jak Carl Sagan:

out(2).jpg.96187ab7461b8aa2fd225b461f1f2a6a.jpg

Putin:

20080917094553.jpg.bde7da7cba126c5eb57cf4db1a0aef9b.jpg

Cillian Murphy:

jaskier.thumb.jpg.69c955098ba0e35251b9bbce1b328a2f.jpg

Kokaina:

maxresdefault.jpg.a20afb57b1139cfe8b9bed99864d2448.jpg

Heroina:

triss.thumb.jpg.62f3952dce2df221113e755ef2f4349f.jpg

sdfdsft.jpg.e1cebca8deca12e02ff37d2c0e18d969.jpg

out(6).thumb.jpg.4223a03aa9ca73037df9567fd4103679.jpg

Edytowane przez Tvaroog
  • kekw 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMantak jak dre z Toba koty tak przyznaje ze spoko to porownanie z McGyverem 😉 Nielze wypada. Tu bez dwoch zdan sie zgodze ze przyda sie takie odrestaurowanie. W koncu jak ktos recznie dziubdzial pedzelkiem w PSie to lepiej nie bylo. Ani szybciej. A to wlasnie taka maszynowa robota tak ze super.

@Tvaroogtwoje przyklady mnie zabily 😄 Zwlaszcza trans-wiedzmin(?) o twarzy Elvisa. Uot... de... fak... 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OldMan napisał(a):

Matko Bosko !! 😲 ta twarz wygląda jakby grafik usiadł pierwszy raz w zyciu przed programem 3d i próbował zrobić jakąś głowe z tutoriala , te oczy, te usta ...już zapomniałem że to tak wyglądało ehhh to były czasy 

no stare czasy a wtedy wszyscy byli zachwyceni, o kurczę jaki realistyczne postacie itp., hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy ale o co to całe oburzenie? Przecież to było pewne i oczywiste jak tylko pojawiały się pierwsze publiczne testy chata gpt, że do tego na pewno zostanie użyty, nawet to była jedna z moich pierwszych myśli. Ja bym nie szedł na główną linię dialogową i fabularną ale przypadkowe npc rozsiane po świcie które teraz albo się nie odzywają albo mają dwie odpowiedzi odgrywane na zmianę. Do tego text 2 audio żeby mieli głos i tłumaczenia na inne języki i nikt też tego nie będzie z ręki animował co zresztą już w wiedzminie 3 było robione a teraz to wszystko tylko przyspieszy. Rozumiem, że kolejna grupa boi się o swoją pracę ale poza główną linią fabularną i ciekawszymi sidequestami to wymyślanie dialogów dla każdej postaci stojącej przy drodze i nic nie wiedzącej o wydarzeniach a robiących tylko za tło jest i tak niewdzięczną robotą i chyba nikt nie chciałby tego robić i tak. 

No i może teraz przestanie się projektować rozmów jako prymitywne drzewko dialogowe które trzeba przeklinać albo coś bardziej naturalnego tzn jaką wiedzę ma postać, co jest skłonna przekazać, jakie ma intencje, jak ją można przekupić, w jaki sposób mówi, jakie ma słownictwo, akcent, czy mówi gwarą, jaki ma humor jaki charakter. 

Teraz to i tak bardzo często, czy to wieśniak czy szlachcic, to było czuć, że wyszło spod tego samego pióra. 

Aktorzy głosowi też zaraz zaczną inaczej pracować, odegrają swoją rolę raz a już poprawki i korekty zrobi się bez nich tak jak wersje językowe. A inni ludzie pewnie sprzedają swoje głosy za pół darmo do modeli AI albo już będą generowani syntetycznie i nakładani na zwykłego aktora głosowego zatrudnionego na cały etat a nie gwiazdę a z czasem pewnie i to da się nieźle generować zwłaszcza dla postaci pobocznych. 

Bardzo szybko bardzo dużo zawodów będzie musiało się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Najlepsi zostaną a słabsi i startujący w jakiejś branży będą mieli znacznie ciężej. 

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Destroyer said:

[...] Najlepsi zostaną a słabsi i startujący w jakiejś branży będą mieli znacznie ciężej. 

 

Zakładasz, że będzie grupa ludzi lepsza od AI... pytanie jak długo?

To nie tyle oburzenie, to strach. Wynika z tego, że ludzie się boją iż nikt się nie ostanie. AI, które rozwiązuje problemy nudne, nieciekawe, pracochłonne, układa UVki... kull - ale nie da się sztucznie tego oddzielić, maszyna będzie połykać jak leci.

Mechanizm w sumie prosty, opisany tutaj: Meditations On Moloch - Scott Alexander https://slatestarcodex.com/2014/07/30/meditations-on-moloch/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę... Kilka lat temu, przez kilka lat pisałem sobie własne przeglądarkowe cRPG w klimacie postapo, silnie inspirowane pierwszymi Falloutami. Wszystko pięknie ładnie, napisałem sam chyba ze 20 wersji dialogów dla pierwszych 5 NPCów, i nie mogłem ruszyć dalej, ponieważ trwało to tak długo, że w międzyczasie przychodziły mi do głowy lepsze pomysły (przez przeczytane z czasem nowe książki i obejrzane filmy). Sama fabuła zmieniała się z miliard razy, aż doszedłem do wniosku, że to jednak głupiego robota i odwiesiłem projekt na kołek. A teraz powstają narzędzia, które same byłyby w stanie pisać dialogi, to się teraz zaczynam mocno zastanawiać czy do tego projektu nie wrócić :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, kengi said:

Zakładasz, że będzie grupa ludzi lepsza od AI... pytanie jak długo?

Przez chwilę na pewno tak będzie a jak długo to już zależy czy nadal będzie się to tak lawinowo rozwijało czy trafi w końcu na jakąś ścianę.

I chyba zawsze będzie potrzeba trochę ludzi z twarzą, celebrytów w różnych dziedzinach choćby po to żeby było do kogo porównywać i było zróżnicowanie. Gdyby wszystkie zespoły muzyczne były jak Gorillaz to szybko by zaczęli się nudzić i wyglądać podobnie do siebie w swoich gatunkach a może ktoś chciałby posłuchać prawdziwych wykonawców jak Milli Vanilli 😛 Podobnie z innymi dziedzinami, wirtualne postacie, prezenterzy, celebryci, ambasadorzy marki mają swoich fanów ale raczej nie zastąpią w 100% ludzików bo masy czytające pudelka i plotka nie miałby co robić bez ludzkich skandalów, wpadek i nieprzewidywalności.

Krajobraz się zmieni ale raczej w innym kierunku tzn AI nie zastąpi tak szybko wszystkich ludzi a rozszerzy możliwości i zamiast np klepać z ręki nic nie wnoszące linie dialogowe dla każdego chłopa we wsi będzie się projektowało bardziej złożone i organiczne interakcje a kreatywną część można poświęcić np na napisanie historii jakiegoś chłopka który chce się nią podzielić itd. Nadal będzie potrzebny ktoś kto na te twory ai popatrzy i sprawdzi czy to ma jakikolwiek sens tak jak teraz z obrazkami, tekstami tak i pewnie i za 10 lat jak już ai będzie tworzyło całe filmy i gry to ktoś będzie musiał usiać i sprawdzić czy to się dobrze ogląda/ gra czy nie.

Na pewno będzie mniej machania łopatą co i teraz odbiera chęć do życia. A chwilowo to jest gorączka złota jak przy krypto i nft żeby jak najszybciej się nachapać póki jeszcze mozna, wygenerować byle gówno i sprzedać szybko na feeverze czy etsy ludziom co sami nie potrafią albo im się nie chce wpisać kilku promptów 250 razy i powybierać co lepsze z tego co maszyna losująca wylosuje 🙂

--

Także AI 🙂

UgvkCnG.jpg

I teraz nie wiadomo czy poprawią AI czy zwolnią łysych sędziów 🙂

 

 

  • kekw 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią skali. Już teraz mamy jakiś odsetek powiedzmy 5% (strzelam) ludzkości, którzy nie przynoszą społeczeństwu żadnych korzyści. Nie zatrudnisz ich nawet przy kopaniu rowów, bo minikoparka itp.

Spektrum automatyzacji się rozszerza, pytanie ile z tego zostanie i kiedy zacznie się problem natury czysto społecznej, jak tych ludzi zagospodarować. Powiedzmy, że 5% jeszcze jakoś da się upchnąć w tłumie bezrobotnych na socjalu, czy części bardziej zdesperowanej w więzieniach... ale 15%... nie wiem, może 50%?Gdzie jest ta granica i na ile AI ją przesuwa?

Bo jakoś nie widać, trendu, żeby Ci ludzie, których pracę zautomatyzowano przechodzili na drugą stronę tj. maszyny robią moją robotę, więc ja jestę rentierem. Raczej zostają nędzarzami, a co za tym idzie obciążeniem / zagrożeniem dla społeczeństwa. No i stąd całe to oburzenie / strach.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie i większości profesjonalnych artystów 2D generowanie obrazów z pomocą AI jest cholernie nieetyczne na chwilę obecną. Ten temat zaś został kompletnie sprowadzony do monologu jednej osoby, która daje tipy, jak najlepiej generować obrazy w wylewnych postach. O ile widzę, temat nawiązuje do generatorów obrazów i freelancerów - a tutaj wiele można by napisać, bo to właśnie freelancerzy dostaną najbardziej po dupie. Byłoby więc o czym pogadać. A że tipy w ogóle nie na temat, przydałaby się moderacja.

Ostatnia informacja ode mnie, która może pomóc zainteresowanym chronić swoje prace 2D:
https://glaze.cs.uchicago.edu/download.html
z pomocą tego możecie chronić swój styl, program podmienia go na inny, z chwilą próby zawłaszczenia go przez promptera.
No i tyle ode mnie.. na temat.

  • Like 2
  • kekw 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn forum jest otwarte dla kazdego i watki sa otwarte dla kazdego. Ja nie widze tutaj zeby cos bylo postowane niezgodnie z tematem. 

Np. chce byc na bierzaco, a sam nie mam czasu czasem siedziec i sledzic tego wszystkiego wiec OldMan robi zajebista robote wrzucajac tipy, swoja droge w ai i exploracje dla mnie to jest zajebiscie cenne i niechcialbym chlopa stad przepadzac. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nie sądzę żeby była potrzeba znikania wątku . Jestem przeciw uzywania Ai w obecnej formie jaka ma miejsce ,czyli na plecach 2D artystów i zapieprzania ich stylu itd.

Wrzuty o tym jak sie technoligia rozwija jest mega przydatna ,jakie ma możliwości i ograniczenia jest mega istotne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego jestem zdania XD że jakby nie mówienie o tym nic nie da . Regulacje trzeba próbować przepchać . 

AI to narzędzie powinno być, to ludzie tego używają w taki sposób ,że generuje problemy moralne to jest sprawa inna

Edytowane przez Soulinka12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał(a):

Ja nie cierpie AI wyplujek i dre koty z OldManem czasami ale nie widze powodu dla ktorego mialby ten watek znikac a tym bardziej sam OldMan. Wystarczy nie wchodzic do watku i sprawa zalatwiona.

Prawdę mówiąc, nie miałam na myśli zamykania wątku. A czy wystarczy nie wchodzić do wątku? No, tak, tu oczywiście masz rację. Tylko to też głupie trochę, bo chce się wziąć udział w dyskusji na temat, a przy takim zalewie treści tipsów pro AI to właściwie niemożliwe, więc takie podejście jest dosyć wykluczające.

 

2 godziny temu, KLICEK napisał(a):

tzn forum jest otwarte dla kazdego i watki sa otwarte dla kazdego. Ja nie widze tutaj zeby cos bylo postowane niezgodnie z tematem. 

Np. chce byc na bierzaco, a sam nie mam czasu czasem siedziec i sledzic tego wszystkiego wiec OldMan robi zajebista robote wrzucajac tipy, swoja droge w ai i exploracje dla mnie to jest zajebiscie cenne i niechcialbym chlopa stad przepadzac. 

 

to może warto założyć drugą dyskusję, dla tych, którzy chcą być na bieżąco z technologią AI niezależnie od kwestii etycznych i którzy się nią fascynują.

Bo szczerze mówiąc, wątek miał mówić o freelancerach głównie. A ci z was, którzy mają etat, z pewnością inaczej będą patrzeć na to zjawisko. Dla takich osób porady odnośnie AI mogą być spoko i korzystne. Z punktu widzenia freelancerów niekoniecznie.

 

Edytowane przez Loocynka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że to słabe i nie etyczne. jakby ai było trenowane przez grafików na oryginalnych pracach, fotografiach, lub chociaż licencjonowanych to bym patrzył na to inaczej.

A tak patrzę na to jak na agresywny skok na kasę robiący więcej zamieszania niż pożytku - jak z nft. 

 

Wykluczanie człowieka z jakichkolwiek produktywnych aktywności nie napałają optymizmem. Wystarczy popatrzeć na społeczności gdzie bezrobiocie/zasiłki są na porządku dziennym. Nic dobrego z tego nie ma. 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgodzę, że główny temat wątku trochę się rozjechał i stał się w dużym stopniu informowaniem o technologiach AI a jest drugi dedykowany temu tematowi

Teraz to już chyba za późno żeby ten wątek czyścic i przenosić posty do tego drugiego bo tutaj już trochę za dużo informacji o wszystkim i dyskusji która czasem odnosi się do właśnie tych testów. Czyli trochę klasyczny offtop przejął watek i już się tego nie wyprostuje 🙂

Może założyć kolejny temat już tylko i wyłącznie z dyskusją o zagrożeniach dla artystów, ludzi i rozważania na powiązane tematy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Destroyer napisał(a):

Trochę się zgodzę, że główny temat wątku trochę się rozjechał i stał się w dużym stopniu informowaniem o technologiach AI a jest drugi dedykowany temu tematowi

Teraz to już chyba za późno żeby ten wątek czyścic i przenosić posty do tego drugiego bo tutaj już trochę za dużo informacji o wszystkim i dyskusji która czasem odnosi się do właśnie tych testów. Czyli trochę klasyczny offtop przejął watek i już się tego nie wyprostuje 🙂

Może założyć kolejny temat już tylko i wyłącznie z dyskusją o zagrożeniach dla artystów, ludzi i rozważania na powiązane tematy. 

No, tak, w zasadzie racja.

Może faktycznie po prostu warto założyć taki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gierek z AI tekstami, AI generatorami wszelkiego typu - jesli to bedzie dobra gra, dobre teksty - to sie sprzeda. Jesli nie - to nie. Wiekszosc nowych rzeczy jest tak ekstremalnie plytka i glupia ze odnosze wrazenie jakby od dawna to bylo pisane przez AI. Co roku updatowane gry, ktore nic nie wnosza nowego, odgrzewane kotlety, superhirouzy, live action przerobki starych animacji... Ze wszystkiego wylewa sie polityczna poprawnosc wbijana na sile woke-mlotem. Pomiedzy tym calym bezwartosciowym chlamem mozna znalezc rzeczy dobre a czasem wybitne. W pewnym sensie bardziej tragiczne jest to, ze ludzie osiagneli poziom tak niski, ze mozna ich zastapic generowaniem.

Poza tym ludzie po obu stronach barykady AI wyolbrzymiaja na maksa znaczenie tych narzedzi. Wszystko teraz musi miec dopisek AI bo taka jest MODA. Na forum Affinity czytalem wpisy niektorych, ze sa zawiedzeni, ze Affinity nie ma narzedzi AI jak Photoshop - ale ci sami ludzie nawet nie wiedza jakie konkretnie by chcieli 😄 Byle byl dopisek AI i beda szczesliwi bo beda mieli poczucie ze jest nowoczesnie. Generatorow od cholery wszedzie, ale nic sie nie zmienia tak na prawde. Wszystko jest w naszych glowach - my juz przezywamy wymyslony przez nas kryzys, podczas gdy on nie nastapil. "No ale niedlugo...". Co niedlugo? Nie wiadomo nic jeszcze, sie zobaczy.

Ludzie sa od najmlodszych lat bombardowani apokaliptycznymi przewidywaniami i pozniej we wszystkim widza zblizajaca sie tragedie. W podstawowce juz mowili nam jak to lod sie roztopi i bedziemy w Waterworldzie zyli. To samo mowia teraz mojemu synowi bo tamto sie nie sprawdzilo ale... No, "juz niedlugo, zobaczysz!". Jak sie rok zmienial na 2000 mialy wszystkie komputery zwariowac a swiat mial sie pograzyc w chaosie. Moze mlodsi nie pamietaja tej apokalipsy 2K. Jak sie pojawily kryptowaluty to dni "normalnych" pieniedzy byly policzone. Jak sie pojawily karty to gotowka miala zniknac (a jak sobie beda politycy dawac lapowki?). Jak sie Uber pojawil to taksowki mialy zniknac. Jak sie 3D pojawilo gry 2D mialy zniknac... I za kazdym pieprzonym razem jest to samo - czesc "progresywnych" wydyma usta w tym pelnym wyzszoci gescie jakby oni wiedzieli a ty nie i powtarzaja w kolko "zobaczysz, juz niedlugo..!". I g...o z tego wychodzi potem 😄
Nie dajmy sie zwariowac. Bo wydaje mi sie ze sie sami napedzamy tymi przewidywaniami. Troche jakby animatorzy robili od razu kurs spawacza po pojawieniu sie rag dolla 😄

Od jak dawna istnieje Meta Human? Gdzie sa te wszystkie gry wypelnione po brzegi tlumami z Meta Human? Poza oczywiscie quadruple A+++, ktore pewnie uzyja tego w "PRODUKCJI". Ale gdzie sa ci niezalezni tworcy, ktorzy nareszcie moga realizowac swoje epickie pomysly? Czyz nie mialy swiata zalac te wszystkie projekty niezaleznych tworcow uwolonionych od koniecznosci uczenia sie rzezby i anatomii? Gdzie ten - jak to sie teraz popularnie nazywa - "zdemokratyzowany" przez automatyzacje nowy, wspanialy swiat mlodych tworcow? Ach, pewnie czekali na animatora automatycznego... No to sie doczekali - wlasnie zapowiedzieli MetaHuman Animator. No, to teraz to juz na pewno zdemokratyuzowany tlum uwolnionych z kajdan wiedzy tworcow zaleje swiat swoimi wiekopomnymi dzielami, prawda? Czy znowu beda czekac na nastepna demokratyzacjo-automatyzacje czegos tam? 😄

Ech... Mam wrazenie ze z tymi przewidywanymi rewolucjami jest troche jak z nastolatkami, ktorym zawsze sie wydaje ze "przyszlosc nalezy do mlodych!" i oni wszystko zmienia. Tylko zapominaja, ze jak ta przyszlosc nadejdzie to oni juz nie beda mlodzi i nie beda chcieli wszystkiego zmieniac 😄

(ja lubie filozofowac - przenoscie sobie te moje posty gdzie chcecie 😄 )

Edytowane przez Nezumi
  • Like 4
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem zakładać nową wątek do dyskusji ale przejrzałem ten i poza dosłownie kilkoma postami z pokazywaniem technologii - i ja tutaj też jestem trochę winny - to są głownie dyskusje na temat ai i powiązane więc bym to zostawił jak jest bo tu już się toczy gorąca dyskusja a jak znam życie to wraz z nowym uporzadkowanym wątkiem szybko by umarła  🙂 

Tylko prośba do mnie 🙂 @OldMan i innych żeby testy wrzucać  do działu WIP AI tests a nowe technologie AI do wątku obok i będzie dobrze 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja trochę pod górkę.

Nie rozumiem tego kradnięcia "stylu". Style w conceptarcie można policzyć na palcach jednej, max dwóch, rąk. Albo jesteś kolesow, albo mullins, jakieś popłuczyny po eyvind earle'u, pseudo 3d render i photobashing. A teraz każdy broni swojego "unikalnego stylu" przed AI 🤣.

Ludzie robią dokładnie to samo, filtrują pierdyliard obejrzanych obrazków i tworzą jakimś random seedem "swój styl". Różnica taka, że AI musi to do pamięci jakiegoś hdd na chwilę przynajmniej zapisać, a u ludzi śladu ni ma... z czego tam ziom zerżnął.

Pytanie jest tylko o to (to dotyczy CC USA, bo tylko USA ma znaczenie) czy to jest derivative czy transformative work. IMHO to drugie. I nie ma opcji, żeby kasę za to artyści dostawali, byle poziom random noise był odpowiednio duży. Chociaż adobe ominął temat bo go k..a stać i sobie na "legalu" z modeli uczonych na RF zrobi swoje nie czekając na konkluzję w sądzie.

A jak inputem zamiast prompta tekstowego jest obrazek. Wrzucisz jpg grega rutkowskiego, ai zrobi podobnie, coś jak match color w PS, i gdzie tu nielegal? Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś miał patent na stylufkę. Zwłaszcza, że greg nie ma jej jakiejś mega unikalnej i pierwszy też nie był, a raczej nikomu nie płaci.

Chyba, że kasujemy każdy photobashing, kolaże i wszystkie parafrazy.

Albo jak fotograf robi fotę ulicy to ma każdemu architektowi, urbaniście i projektantowi mody odpalić dolę?

A taka fontanna diszampa, to czyja, kto ten lejek projektował? Gdzie te kopyrajty?

Inna sprawa, że nawet jak się jakiś precedens pojawi, to modele chińskie z watermarkiem od shutterstocka zrobią robotę 😉 bo oczywiście są już modele usuwające watermarki, więc to nie problem. A jak udowodnisz, że w chińskiej bazie danych był twój obrazek i stąd podobieństwo, a nie że to tylko czysty przypadek?

Artysta jest zawsze dobry w jednej rzeczy... w byciu pretensjonalnym...

  • +1 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Co do gierek z AI tekstami, AI generatorami wszelkiego typu - jesli to bedzie dobra gra, dobre teksty - to sie sprzeda. Jesli nie - to nie. Wiekszosc nowych rzeczy jest tak ekstremalnie plytka i glupia ze odnosze wrazenie jakby od dawna to bylo pisane przez AI. Co roku updatowane gry, ktore nic nie wnosza nowego, odgrzewane kotlety, superhirouzy, live action przerobki starych animacji... Ze wszystkiego wylewa sie polityczna poprawnosc wbijana na sile woke-mlotem.

Nie wiem jak inne, moja gra nie była by na sprzedaż (dostępna za free dla każdego bez mikropłatności). Chciałem stworzyć produkcję ekstremalnie niepoprawną politycznie, że aż się trochę bałem, czy nie poszedłbym za to siedzieć :P. Jeśli AI będzie poprawna politycznie to nie jestem targetem 😛 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, ZiN said:

[...]Jeśli AI będzie poprawna politycznie to nie jestem targetem 😛 

Na razie, do czasu jak modele są za paywallem, to jest cenzura, ale jak sobie w domu postawisz swój model, przyuczysz na źródłach z dark webu to wszystko zrobisz 😜

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, ZiN said:

Nie wiem jak inne, moja gra nie była by na sprzedaż (dostępna za free dla każdego bez mikropłatności). Chciałem stworzyć produkcję ekstremalnie niepoprawną politycznie, że aż się trochę bałem, czy nie poszedłbym za to siedzieć :P. Jeśli AI będzie poprawna politycznie to nie jestem targetem 😛 

za 600$ standoford skopiował chatgpt ale już go zdjęli "z troski o dobro ludzi" 😛 i ile o było warte już się nie dowiemy.

https://futurism.com/the-byte/stanford-gpt-clone-alpaca

 

---

Ja czekam aż będzie porządny wirtualny asystent z tego AI a póki co to średnio idzie z rozpoznawaniem mowy 

DzpnAU8.jpg

RG5EcYG.jpg

 

Ale nawet mimo słabego odczytanie moich słów to i tak wyszukało odpowiednie miasto ale nie miało już dostępu to tak tajemnej i skrzętnie ukrywanej wiedzy jak aktualna temperatura 🙂 

 

Swoja drogą "crack of poland" - to by w sumie wyjaśniało czemu to takie zadupie 😄

Bno7zvQ.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności