Skocz do zawartości

Modele 3d : Afterfall.pl projekt


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

Pain - Moment, gdzie ja napisałem, że oczekuje oklasków?

Chcę, żeby ludzie mówili że się coś im nie podoba, jeśli jest skopane. Ale nie jest wielką sztuką powiedzieć, że wszystko sie nie podoba..

I uwierz, że bierzemy wszystko na klate i ciśniemy dalej ile możemy. Zauważ jak rzadko się tu wypowiadamy.. Właściwie ostatnio tylko jak się wkurzymy :)

Czułem, że od co najmniej pół roku byłem wam i sobie winien ten komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 804
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To tak, zeby ostudzic:

 

Okej, wyjasnienia o Nicolas a Intoxicate rozumiem i moze glupio, ze o tym nie pomyslalem.

 

Co do zniechecania sie spolecznosci, jak napisalem juz: sam nigdy nie bylem fanem tego projektu. Z wymienionych wzgledow. A inni? Moze za daleko odeszliscie od pierwotnego zalozenia, ktore Wam tych fanow przysporzylo. Wiem, ze to bylo konieczne, ale ich odplyw jest tego konsekwencja. A i czas robi swoje, bo ile mozna czekac? A propos uwielbienia spolecznosci, na to trzeba uwazac. Pamietam jak wychodzil Fallout 3 i Wasi fani pluli na te gre a wychwalali majacy powstac polski super erpeg. Kij ma dwa konce niestety.

Moze tez wsparcie zmalalo, bo mniej rzeczy pokazujecie. Wy tez sie od spolecznosci odwrociliscie/odgrodziliscie.

Fani gry nie zrobia, tylko Wy. Setki innych teamow nie mialo takiego wsparcia jakie miala Burzuacja a dali rade.

 

Co do taryfy ulgowej. Mam na mysli to, ze ta gra powstaje za dlugo. Za dlugo, zeby utrzymac hype. Za dlugo, bo czasy sie zmieniaja i oczekiwania (graficzne/gameplay itp.) rosna. Za dlugo, bo kilka lat temu latwiej bylo sie przebic, spojrz ile swietnych gier powstaje co roku. Mialem na mysli tez, ze dopoki byliscie amatorskim teamem, mozna bylo na pewne rzeczy przymykac oko. Ale juz od dawna nie jestescie.

 

Jesli chodzi o krytyke bardziej szczegolowa? Przejrzyj ostatnie pare stron watku. Nikt od Was na konkretna krytyke nie odpowiada. Pokazujecie raz na 3 miesiaca kilka screenow lub filmik.Wszystko jako proba sprzedania gry a nie uzyskania krytyki.

Btw. zalinkowal ktos te nowe screeny, ktore sa na afterfall-universe? Nie.

Nie bede ocenial modeli z ostatniego filmu. Bo film nie pokazuje modeli, film probuje sprzedac klimat gry. I robi to kiepsko. Osoba, ktora to montowala schrzanila robote. To moge oceniac, ale to nic nie mowi o grze.

Pamietasz poprzedni film z listopada bodajze? Ten z kilkoma bledami w tlumaczeniu na kazdym screenie. Osoba, ktora to puscila powinna siedziec. Ja ten film skomentowalem na innym forum. Tu sobie darowalem, bo nie chcialem byc wredny.

Ale sami strzelacie sobie w stope momentami.

 

A to o zmarnowanym doswiadczeniu to temat na inna dyskusje. Przejscie pelnego cyklu projektu daje duzo wiecej dosw. niz trwanie w tej jednej najradosniejszej fazie. Chodzi o przjescie przez bol optymalizacji, wycinania rzeczy, QA itp.. O wyciagniecie wnioskow na przyszlosc, mozliwosc porownania zalozen i uzyskanego rezultatu. Juz nie mowie o managerach i wyzszych stopniem, dla ktorych to obowiazkowe rzeczy.

Nie pisalem, ze nic Wam to nie dalo. Ale wiecej, duzo imho dalby skonczony projekt.

 

Naprawde dobrze Wam zycze, ale moje ani innych zyczenia nie zmienia Waszego produktu. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wam nie życzę źle, nie pracuję w gamedevie więc ani nie jestescie mi konkurencją ani nic z tych rzeczy

Ale nie jest wielką sztuką powiedzieć, że wszystko sie nie podoba..

może i nie sztuka, ale faktycznie wszystko mi się nie podoba. nie pokazaliście kompletnie nic co można by pochwalić.

sam fakt że takie materiały "promocyjne" się ukazują, dobitnie świadczy o tym że zarządzanie tam u was jest bardzo słabe, a to z kolei nie wróży projktowi poprawy. ja bym spieprzał z tego okrętu bo coraz mocniej przecieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja bym spieprzał z tego okrętu bo coraz mocniej przecieka

 

Heh, dobra żenująca rada, ...;] Ta, złóżcie wszyscy wypowiedzenie bo NG wali w ch... :O

 

Ja trzymam kciuki, choć po trailerze z E3 nie oczekuję rewolucji. Jesteśmy z Polski, tu jeśli chcesz zaistnieś musisz minimum zrobić Wiedźmina:P Wasza gra delikatnie mówiąc Wieśkiem nie jest ( przynajmniej po materiałach tego nie widać).Aha, jedna kwestia : Nowy DeusEx ma codziennie jakieś update'y na fejsie, wy co miesiąc, a po sobie wiem, że nowe posty i bajery działają, mimo że to trywialne jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie materiały zasugerowały, że mamy do czynienia z grą w stylu Dead Space, poruszając się po samych wąskich (ale też niebrzydkich) korytarzach - jestem jednak nadziei, że tak do końca nie jest i zobaczymy wkrótce jakieś ciekawsze, bardziej rozległe miejsca i elementy gameplaya - dlatego ja wciąż jestem ciekaw co dalej i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, dobra żenująca rada, ...;] Ta, złóżcie wszyscy wypowiedzenie bo NG wali w ch... :O (...)

Żenująca to jest płytka interpretacja. Chyba nie rozumiesz kolegi Valerego.

To nie jest kwestia wiary a stan rzeczy, że wiekszość firm game developerskich na całym świecie nie istnieje dłużej niż 5 lat (google it). Polska tu nie jest magicznym wyjątkiem

Co się z nimi dzieje? Są zamykane wraz z ich projektami, a na ich miejscu rodzą sie nowe, często lepiej działające. To naturalna, często smutna, ale w dłuższej skali czasu - w wielu przypadkach uzdrawiająca kolej rzeczy...

Niech to będzie jasne - wszyscy trzymamy kciuki za Afterfalla, dlaczego? Bo sukces Afterfalla ściągnie więcej kapitału do tej branży w Polsce, a to wszystkim wyjdzie na dobre. Lecz szczerze wątpię by dziecinne "trzymam kciuki" było czymś w tym momencie rozsądnym i pomocnym do powiedzenia

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: IMO "dziecinne" jest banalizowanie wartości powiedzenia czegoś szczerego

Edytowane przez PAINbringer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest magicznym wyjątkiem jeśli chodzi o ciągłe narzekanie i jęczenie że to źle tamto źle, nawet jesli coś go bezposrednio nie dotyczy :P. I co nierozsądnego w tym ze ktoś 'dziecinnie':p trzyma kciuki za sukces kolegów z forum, nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przystopowaliśmy z PR-em bo ciężko znosimy hating... Ja np. zwykle 3 razy w nocy się budzę krzycząc "przecież nie jest tak źle!"...

 

A tak serio, to już wklejam ostatnie wydarzenia:

 

Wywiad przepleciony gameplayem (tym samym co plutek zamieszczal)

http://polygamia.pl/Polygamia/10,95387,10356002,Co_z_tym_konsolowym_Afterfallem_i_odpowiedzi_na_pare.html?bo=1

 

Teaser do trailera:

http://www.gram.pl/news_8A7rH,e3_Afterfall_InSanity_pelen_smaczkow_teaser_juz_do_obejrzenia.html

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z tych nowych screenów w większej (acz nie za dużej) rozdzielczości są na oficjalnej stronie - http://www.afterfall-universe.com/pl/Afterfall-InSanity/Media .

 

A w dużej (3000 x 1688) są tutaj - http://games.tiscali.cz/afterfall-insanity-11482/galerie/207362.

 

Trochę to dziwne że na oficjalnej stronie nie ma porządnych screenów. Tak czy inaczej mnie się tam graficznie podoba - jest wystarczająco ładnie by przyjemnie się grało. Co do samej gry to zainteresowanie z mojej strony średnie - surviveHorrory nie mój gatunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony przyznam. Widziałem wcześniejszy trailer z lokacją typowo "na zewnątrz" i wyglądało

to kiepsko, a teraz jestem pod wrażeniem tego skoku jakościowego.

Słyszałem o spekulacjach, iż pomagała im inna polska firma Gdevova :P (nie wiem ile z tego prawdy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 baniek na PC w półtora miesiąca? Lol, powodzenia. Specjalnie wyskoczyliście z taką zaporową liczbą, żeby nie musieć sprzedawać gry za trzy zeta, a dalej mieć PR? : D

Jeśli nie zbierzecie 10 milionów zamówień to należałoby oddać kasę, a nie przekazać gdzieśtam. IMHO ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zbierzecie 10 milionów zamówień to należałoby oddać kasę, a nie przekazać gdzieśtam. IMHO ; )

 

A co szkoda ci 3zł, za które możesz kupić piwo? Nawet jeśli nie zbiorą, to dzieciakom bardziej przydadzą się te pieniądze niż tobie jedno piwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkoda ci 3zł, za które możesz kupić piwo? Nawet jeśli nie zbiorą, to dzieciakom bardziej przydadzą się te pieniądze niż tobie jedno piwo ...

 

Mów za siebie.

 

Ja kupiłem, 17 kupujący. 4zł to nie majątek, choć szanse powodzenia marne, to jednak lubię takie nietypowe pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xaia: moja kasa - moja sprawa czy kupię piwo czy przeznaczę na szczytny cel. A gdy decyduję się na to drugie to raczej bezpośrednio, a nie odpalając marną trójkę na jakąś szemraną akcję. Ale to nie o tym wątek.

Jak powiedział Nezumi - próg jest po prostu śmieszny, jakby inicjatorzy akcji z góry liczyli na niepowodzenie. Nasuwa się pytanie: "czemu?", a potem przychodzi kwestia rozdysponowania zabranych pieniędzy. No sorry, ale niezbyt to wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak Humble Indie Bundle - chyba Afterfall próbowł zrobić coś podobnego, ale nie zrozumiał dokładnie na czym to wszystko polega:)

Polecam ciekawe artykuły na stronie Wolfire - jest tam dokładnie wyjaśnione jak to działa, i czemu to działa.

http://www.wolfire.com/

Na przykład, dokładnie podana jest organizacja charytatywna która dostaje kasę.

Płacący sam określa ile płaci.

W poprzednich wydaniach coś mi się wydaje było ok 30% donacji

W ostatnim wydaniu kupujący sam określa procent idący na charity!

 

 

 

Tutaj mamy "jakieś" charity. Gosciu z Afterfalla nie precyzuje...

 

Postawcie się teraz w sytuacji jakiegoś Anglika czy Amerykanina czy innego ludzika który myśli że Polska leży między Rosją a Nigerią.

Widzi jakiegoś ledwie szprechającego po angielsku Borata.

Jedna myśl - scam.

 

I to nie ma nic wspólnego z pluciem jadem:)

Zdrowy rozsądek.

 

Edit: ładny cytacik

@darkiscoolz exactly. they are trying to guilt-trip gamers into pre-ordering the game and possibly putting the game into the top 10 PC game sales ever. That is fucking greedy. They have not released anything substantial before and the game could possibly be shit balls. Lower the target to one million and maybe we'll talk. Otherwise, it just seems like a greedy small company which is trying to get publicity from charity. Just like politicians and businessmen.

 

No guys it's definitely a scam. 10 million is so amazingly absurd. It's not going to happen, ever. Even shit like call of duty probably barely sells that much (I'm Pulling this out of my ass, so I'm probably wrong about that). But little-known Indie PC game can never come close. I'm guessing maybe 100,000 will hear about this, and unless every person puts 100 pre-orders down, this isn't happening.

Notice that they don't say what charity they're giving the money to. It's going into their pockets

 

 

:)

Edytowane przez gutekfiutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusze już się skończyły i liczą na darmowe 10 milionów? ;)

Już dawno przestałem wierzyć w ten projekt. Nawet jak się pojawi w sklepach to i tak sięgnę na półkę wyżej żeby kupić jeden z dziesiątek hitów które się teraz pojawiają. A wy tutaj o jakiś 10 milionach sprzedanych kopi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co szkoda ci 3zł, za które możesz kupić piwo? Nawet jeśli nie zbiorą, to dzieciakom bardziej przydadzą się te pieniądze niż tobie jedno piwo ...

Moze dzieciakom bardziej przyda sie piwo niz 3zl? A moze ja jednak tego piwa bardziej potrzebuje? Kto wie?

Nie lubie szantazowania dzieciaczkami.

Liczbe wybrano nieprzypadkowo, ona nigdy nie zostanie osiagnieta. Milion bylby nierealny. Wiec co to jest? Zwykle przyciagniecie na preordera. A ja tej gry na pewno nie kupie w preorderze. Poczekam spokojnie na recenzje. I jak wydam wielokrotnosc piwa, to majac swiadomosc na co. Bez sentymentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zastanawia jedna sprawa której nie do konca rozumiem. wpłacam 1 $ ale preorder nie osiąga 10 mln. wtedy mój preorder jest nieważny a ten 1$ trafia na cele charytatywne czy preorder nadal obowiazuje ale ja muszę dopłacic pozostałe 99zł? jesli muszę dopłacic to uważam to za bezczelne oszustwo i naciąganie. a prawdopodobnie tak to wygląda i jesli akcja nie wyjdzie to ludzie którzy kupili gre za 1$ w rzeczywistosci straca znacznie wiecej.

aha i panowie zainwestujcie w kogoś kto mówi po angielsku. tutaj pierwsze skojarzenie to Borat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie porownanie do Humble Bundle jest tutaj bardzo dobre.

Tam wiesz co dostajesz, decydujesz na jakie cele twoja kasa idzie i masz znanych indie developerow. Jak do teraz najnowszy bundle zarobil okolo 1mln dolarow.

W przypadku afterfalla nie wiesz co dostajesz (gra jeszcze nie wyszla), developer jest kompletnie nie znany w swiatku gamedevu, nie ma sie tak naprawde pojecia na co kasa pojdzie. A celem jest 10mln dolarow.

Zakladając ze nie jest to scam, to bardzo latwo zobaczyc ze cel jest nie do osiagniecia a cale to zamieszanie to poprostu zabieg PR. Ja przynajmiej tak to widze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagnalem, puscilem instalacje, instalacja dema trwala z 15 min(masakra jakas)

 

odpalilem gre, leci filmik, kolesie siedzacy raz w kaskach raz bez, polamani, powykrecani, akcja kamer drazniaca jak cholera, po 5 min zmudnego filmiku z daremnym angielskim akcentem, drazniacymi kamerami i niemoznoscia wylaczenia filmiku, wylaczylem gre....

 

takie sa moje wrazenia z dema....

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem bardziej wyrozumiały. Pograłem jakieś 20 minut. Kamera w cut-scenkach rzeczywiście jest do bani. Sama gra wygląda całkiem ładnie, pomieszczenia mają klimat. Gdyby nie to, że gameplay ma tempo ślimaka z reumatyzmem - mogło wyjść coś przyzwoitego. A tak - cóż, klimat pomieszczeń to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako graficy raczej nie powinniscie, wszak gra wyglada calkiem przyjemnie. Nawet bardziej niz calkiem przyjemnie. Gdyby pokazac tutaj osobno modele pewnie by kilka front dostalo. A ze gra sie troche slabiej juz. Coz, pierwsza gra :) keep going boys and girls

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Gra wygląda ładnie. Skryptowane akcje lekko irytujące i to ciągłe otwieranie drzwi...nie mogłyby być już na czujke ? :)

No i ten "boss" z końca dema z którym nie miałem okazji sie pobawić..w grze tego typu powinienem chyba robić w gacie ze strachu, a otrzymałem niezłą dawkę śmiechu -śmieciowy potwór :D Jest nieźle, mogłoby być lepiej jak na taki budżet.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności