Skocz do zawartości

Rendery testowe, testy shaderów, rendery for fun.


chveti

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,2k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pień i gałezie z Onyxa, dla zaoszczędzenia czasu, (następne chyba ręcznie zrobie) liście modelowane osobno. Miał być ligustr, ale średnio mi to ligustr przypomina, więc jeszcze troche czasu poświęce na dopracowanie tego zielska.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loki, nie znam sie na nazwach roslinnosci

 

Cytat miesiąca :)

 

a na serio, jest 1 moduł, w sumie nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić ich więcej i użyć na raz większej ilości chociaż przy takiej konstrukcji w sumie nie zmieni to wiele chyba.

 

poniżej render 1 modułu to chyba wyjaśni dlaczego nie trzeba więcej niż 1 - tzn są cylindryczne, ale gałęzie nie są symetrycznie rozłożone, więc mogą być obracane wokół osi - stąd "losowość" :)

 

 

modol01www.jpg

 

Ponieważ kilka osób pytało, więc model będzie na stronie za kilka dni jak się z robotą ogarnę nieco i czasu znajde chwile żeby dorobić jeszcze kilka wersji w innych rozmiarach / rodzajach.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polka: A ja się poskarżę, jeśli można: wydaje się to bardzo mocno zblirowane, po lewej, gdyby nie kolorystyka, to jakby wanna była przedłużeniem ściany, w zasadzie nie ma tam żadnej krawędzi, no i najgorzej, że cały dół jest czarny i totalnie nie czytelny. Mam nadzieję, że nie uraziłem, to tylko takie moje wrażenia. :)

 

Loki: Fajno, podoba się bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki: liście są troszku za jasne w miejscu gdzie światło dosłownie pada, ale w połcieniu jak i cieniu bardzo, bardzo mi się podobają.. nie zarzucę nic ! cukierkus botanicus..

 

SWRSC przyjemne swiatlo, bardzo ladna IR'ka (uchylisz rabka tajemnicy?)

 

jestem w parze z tym pytaniem, bardzo mi się podoba gi z jego shadingiem włącznie.

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki - świetnie wyszedł żywopłot. Kolorystycznie bardziej poprzedni mi się podobał. Ręcznie przycinałeś drzewko z onyxa i dopiero dodawałeś listki?

 

indian - fajny materiał sofy. Sam robiłeś czy można go pobrać z jakiejś stronki?

 

Nowi - fajnie, elegancko i czyściutko ale zgrałbym jeszcze fugi płytek na obudowie wanny i podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a podłoga brudna

z ilością halogenów przesadziłeś. niezła wielkość lustra. ogólnie spoko projekt, wizka fajna ale te powłączane wszystkie możliwe światła + jasne dzienne światło za oknem to już za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert mnie się tam podoba - fajne ogólne wrażenie robi

 

co do minusów:

 

posadzka - w łazience szorstka posadzka betonowa - mało higienicznie - raczej jakaś posadzka przemysłowa gładka by bardziej pasowała (żywica epoksydowa itp)

 

obadaj: http://wnetrzator.pl/podlogi/betonowa-podloga/ zdjęcia na tej stronie.

 

co zaś do samych renderów - na moim monitorze za jasno jest (wanna aż świeci na biało, tak samo obszar podwieszonego sufitu nad oknem) ale ja swojemu monitorowi nie ufam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!Ewert- tutaj raczej uwag do projektu nie powinno byc chyba tylko taka jak ladnie zniszczyć fajny projekt Boffi, ogólnie dziwne, ze o tym nie wspomniałeś bo na pierwszy rzut oka to widać. Nawet hcpiter 2 strony wcześniej pokazywał podobna łazienkę tylko, ze on tam to wpomnial. Po prostu dodałeś grzejnik na ścianę, kwiatki, halogeny i ubikacje to wszystko. Co do komentarzy dot. graficznej strony to przepalenia, podłoga jakby zalana woskiem niestety. Może jakieś ciemne płyty by bardziej pasowały, no i zmniejsz liczbę halogenów w suficie. Jak zmniejszysz przepalenia i podłogę powinno być już

w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

Siwy - masz racje, jak będzie czas to zmienie to co napisałeś.

KaeMS - spoko, dzieki za komenta

Loki- masz racje, będzie miała więcej połysku, mniej zróżnicowanego. Będzie też ciemniejsza.

JunioR - Dzieki za sugestie. Nie miałem w zamyśle kopiować gotowych rozwiązań. Zawsze można mówić że coś się skopiowało bo podobnych rzeczy jest masa. A mi się po prostu podoba jak meble łazienkowe stanową jedną bryłe.

 

Pozdr.

Edytowane przez !Ewert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mookie: nie, to jakieś małe kamyczki, próbowałem się trzymać fotki referencyjnej. Niektóre troszkę lewitują bo funkcja scatter nie bierze pod uwagę displacementu chodnika, tylko jego bazową powierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo Mały nakład pracy , duży nakład wiedzy. SUPER. bardzo mi się podoba..mimo malutkich kontrastów , bardzo delikatne. I ty marudzisz by tylko dać.. by tak wszyscy chcieli „tylko o dać ” ta twoja skromność :)

 

kub@ Brakuje trochę kadru z lewej górnej części ..jak dla mnie , koła bym skręcił autko by lepiej się prezentowało , a kamieni bym się pozbył , wyglądają dziwnie ..naprawdę dziwnie. A tak jak zawsze profeska :)

Edytowane przez arch515
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sama normalnie sciana na środku przepalona nie jest ale ta głębiej po lewej to jasna, dosyć jasna jest, ale tak się wyrażę że spoko i lepiej jest niż poprzednio. A szader foteli niezbyt mi się podoba.

proponuję highlight glossiness 0,6 refl glossiness 0,7 i odpowiednie natężenie bumpu, w przypadku tekstury od everów niżej ustawiam na 50. Jeśli to materiał skóry ma być.

leatherbump.jpg

Edytowane przez Camel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności