Skocz do zawartości

Game Dev Studios - Szukasz pracy ? zajrzyj tu !


Por@szek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 496
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kurcze ładnie się to They prezentowało na screenach, aczkolwiek sama rozgrywka i pomysł jakby wtórny po Hellgate London na pierwszy rzut oka :p Swoja droga piszecie o tym NDA na demorealach, rozumiem, że to materiały tworzone do gier/aplikacji, które jeszcze nie zostały wydane. Swoja droga szkoda, że dzień ma tylko 24h, a świat nie kończy się jedynie na 3D, bo wtedy Pain coś pewnie by po godzinach sobie dłubał i by miał spokój. Ahh a jak już o tym mowa, to niech ktoś z was profesjonalistów powie, jak to jest z nastawieniem do tworzenia czegoś dla siebie, gdy już się siedzi te 8h dziennie nad czymś podobnym w robocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robienie czegoś po godzinach, będąc zatrudnionym na stałe, przeważnie występuje w przypadkach gdy ktoś nie jest w pełni zadowolony z tego co robi w firmie lub chce pracować gdzieś indziej. Więc gdy w grę nie wchodzi ego i ambicje, to dłubanie czegoś po pracy zdarza się na prawdę rzadko. Zwłaszcza, że często w pracy siedzi się 8-10h. A to z powodu złej organizacji pracy lub po prostu crunch time-ów.

To nie jest oczywiście zasada sprawdzająca się zawsze, lecz w wyżej wymienionych warunkach, aby pozbawić się jakiejkolwiek socjalnej części swojego życia - musisz mieć ku temu poważny powód.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko jak mam odpalic Mayke po robocie to mnie na wymioty zbiera, poważnie! :D

A wiem że są tacy ludzie co po całym dniu ciężkiej roboty dłubią dla siebie bo lubią - myślę że to bardzo pozytywny objaw jakiejś choroby psychicznej albo co najmniej uzależnienia od machania viewportem ;P

 

Tylko mi tu we mnie nie rzucać obierkami, wiem że wszyscy kochacie to co robicie itp, ja też to kocham, kocham też jeździć samochodem, ale jakbym miał tylko jeździć na zmianę ze spaniem to chyba bym się powiesił :P

 

dzizas, jak ja potrzebuje wakacji po ostatnim crunchu... No ale jeszcze tylko tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to już nawet nie pytam czy robotę zabieracie do domu :D

Ah biedny Reanimator, jak warna dać to się znalazł moderator, a jak przenieść temat z GameArtu o flashu do WebArtu to już go nie było.

Dobra, ale jak już się pytam to was trochę pomęczę. Czy u was znalezienie pracy w GameArt wiązało się z przeprowadzką? Jakieś okresy próbne na zlecenie? Mieszkanie przez 3 miesiące po hotelach robotniczych w czasie gdy firma was testowała? (ehh człowiek miał ten fart, że się urodził na zadupiu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jeden ze współpracowników powiedział coś w tym stylu:

 

Kiedyś robiłem gry i to było moje hobby. Teraz robię gry w pracy i... nie mam już hobby.

 

Coś w tym jest, ciężko robić to samo zawodowo i hobbystycznie.

 

Osobiście radzę sobie w ten sposób. Zarabiam w Blenderze i Photoshopie (modele, levele do gier) a po pracy dalej zajmuje się grami ale projektując mechanikę, czyli dalej gamedev ale całkiem inna aktywność. Powoli projektowanie mechaniki staje się moją pracą więc chyba muszę zacząć programować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 firmy, dwie przeprowadzki ,raz do Kraka, raz do Bydzi, spod Szczecina. Okres probny na zlecenie zdaje mi sie odpada. Czasami firmy pomagaja w relokacji, czasami nie. W jaki sposob to tez zalezy. Niektore maja 'mieszkania' firmowe na wystartowanie... 3mc testu tez nie zawsze sie zdarza, kwestia dogadania, choc pewnie tez expa w branzy.

 

Konras, ja tez z zadupia, uszy do gory, w swiat go gogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, macie chyba racje, musze tylko zebrac wszelakie swe prace w jedna całość. Ciągle mi tylko chodzi jedna myśl po głowie, mianowicie, że technicznie modele me są do pupy:D, ott ale ostatecznie nic się nie stanie, jak na początek tworzyć będę chociażby modele pod gry na komórki :D

Musze tylko wybić sobie z głowy idiotyzmy i w końcu gdzieś wysłać CV :D (kiedyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy od czegos zaczyna, kazdy zdobywa doswiadczenie w praktyce.

Pracownik czesto pokazuje pazur dopiero na miejscu, jak chwile popracuje i jest dobrze pokierowany.

 

Na pocieszenie powiem Ci, ze ja zaczynalem od szparowania jezuskow do kartek okolicznosciowych i malowania ilustracji na zaproszenia slubne, strony flashowe, pozniej robilem okladki do gier, az w koncu same gry i animacje do reklam ;)

 

Takze rob swoje, nie zrazaj sie i byle do przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam parę linków do firm o których chyba nie było jeszcze wspominane w tym wątku

 

Warszawa http://www.sleepwalker-games.com/

Kraków http://www.gamelab.eu/

Szczecin http://www.exorstudios.com/ http://www.zombiedriver.com/news.php5

Katowice http://www.spectralgames.com/

Poznań http://www.city-interactive.com/ (nowy oddział)

 

jeszcze się z pracą nie ogłaszają ale IMO warto śledzić

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombie Driver !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) kurde zawsze chcialem zrobic swoja gre w stylu death rally, szkoda ze tylko sie zabija zombiakow fajnie by bylo sie poscigac jeszcze :D ale pro gierka niezla grafa i fizyka :D az dziw bierze ze na fizyksie :D

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy niektórzy z Was dramatyzują, że mało umieją i mają juz 18 lat. Ja mam 21 i szczerze powiedziawszy czuje sie bardzo słabo. Lecz dobrze, że trafiłem na to forum bo motywacji jest dostatek. Biorę się do pracy więc :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo

 

Głównie chodzi mi o jakiś kontakt do nich - chciałbym pogadać na temat zatrudnienia, warunków życia itd

 

Czas znaleźć pracę byle nie na wyspach ;)

 

Jakby ktoś miał jeszcze jakiś znajomych w szwecji i hiszpanii(wsumie Australia i USA też wchodzą w gre ;)) piszcie może już na PM

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może niedokładnie ten wątek, ale pośrednio.

Czy któryś z Kolegów orientuje się może, jakie są średnie stawki za animację postaci do gier w Polsce i poza? Chodzi mi o pracę na freelance. Na sieci ciężko coś znaleźć (może tajemnica biznesowa ;). Jedyny cennik na jaki napotkałem to Keyframing - $100-$250/second, a obróbka Motion Capture - $100-$150/second. To oferta firmy outsourcowej z Zachodu.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Edytowane przez fps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak to jest z pracą a skończonymi szkołami?

Liczmy gość numer jeden skończył zwykłe liceum potem poszedł na filologię angielską a drugi skończył np liceum plastyczne i poszedł np na architekturę albo asp.

Liczmy że poziom umiejętności mają teoretycznie ten sam, który ma większe szanse na znalezienie pracy w branży?

 

Jeśli było to przepraszam ale nie przeglądałem wszystkich stron tylko kilka ostatnich.

Edytowane przez Elvans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elvans trochę dziwne pytanie.

Załóżmy, że stoi przed Tobą tych dwóch kolesi i szef /przyszły pracodawca/ powie:

- co to podłoga podniesiona, ościeżnica, cokół, attyka itp.

 

Albo powie:

-przynieś mi katalog ścian osłonowych, aluminium, baterii, białego montażu, suchego jastrychu

- narysuj detal ściany attykowej, cokołu itp

 

To kto ma większe szanse?

 

I na pewno nie mają tego samego poziomu, nawet obycie na studiach bardzo dużo daje, znajomość trendów, designu, architektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abell

Wygra ten który zrobi to o co chce szef? I problem bedzie nagle gdy oboje zrobią to co chce szef a miejsce jest jedno. Tylko raczej gość z firmy robiącej gry nie zapyta kogoś o katalog aluminium, białego montażu czy tam ceramiki budowlanej.

 

RA

Coś tam na 100% ma ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Tylko raczej gość z firmy robiącej gry nie zapyta kogoś o katalog aluminium, białego montażu czy tam ceramiki budowlanej. [...]
I o to, i oto, i oto. ;)

Stąd to moje (wydaje mi się) retoryczne pytanie.

Przy modelowaniu arch. w gamedevie ważne jest raczej czy potrafisz szukać odpowiednich referencji, czy rozumiesz to co zebrałeś i jak zawsze trochę logicznego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tru, mialem za soba dwie takowe rozmowy, pytania padaly na ten temat, no pytanie, lae tylko po to by upewnic sie ze nie bedzie to kolidowalo z praca.

 

hmm, swego czasu przy piwku z prezesem, zapytalem czy wolalby zatrudnic kogos po studiach, a ze slabym folio niz kogos powiedzmy po podstawowce ze konkretnym folio. Nie musze chyba mowic jaka byla odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Z drugiej strony ludzie po podstawówce w dzisiejszych czasach nie reprezentują sobą jakiegoś niesamowitego poziomu intelektualnego. Gdybym miał kogokolwiek zatrudnić to na pewno zatrudniłbym osobę po/na studiach. Zresztą, to nie tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oboje mieli ten sam "poziom", to by znaczylo, ze albo anglista jest geniuszem, albo artysta jest kiepski.

 

Na pewno w tej branzy przydaje sie wyksztalcenie zwiazane z ogolnie pojeta grafika. Nie mowie o papierze, ale umiejetnosciach, ktore daje. Ale papier dodatkowo tez cos daje.

W Polsce przy zatrudnianiu to nie ma takiego znaczenia, ale bedzie z czasem nabierac. Na zachodze coraz trudniej przebic sie bez szkoly. Sporo ogloszen wymaga wrecz ukonczonego artystycznego kierunku. Przy wyzszych pozycjach typu lead czy art manager, bez tego jest ciezko cos dostac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladajcie sobie oferty pracy z takich firm jak Blizzard na przyklad - 3D Character Artist, 3D Environment Artist, Lead 3D Character Artist, Lead 3D Environment Artist - w zadnej ofercie nie dopatrzylem sie slowa o skonczonych szkolach. Co ciekawe - wyksztalcenie nie wystepuje nigdzie.. Nie tylko w w wymaganiach ale nawet w dodatkowych plusach :D Z drugiej strony nie wyobrazam sobie kolesia po podstawowie z ogromna wiedza i znakomitym portfolio - ale jesli taki sie jakims cudem trafi to ma szanse na robote ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności