Skocz do zawartości

Rzeczy interesujące, rzeczy zabawne vol.2


illy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,8k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ddatkowe ceny ale za ok 500euro mamy maszynkę z kamerą i goglami FPS (od 2.35). Idealne do poszukiwania osób w trudno dostępnych miejscach, zadymionych pomieszczeniach zawalonych przejściach, monitoringu tłumów itp. a koszt jest równy temu ile średnio kwartalnie kradnie jeden policjant benzyny u siebie na komendzie.

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem wtedy na swoim blogu widżet do darmowego wysyłania SMS-ów za granicę — pech chciał, że wpis całkiem nieźle się spozycjonował w Google i na stronę zaczęły napływać osoby, które szukały “bramki sms zagranica“.

 

Osoby te, nie czytając wpisu, automatycznie szukały na mojej stronie formularza (czyli bramki SMS), ale na swoje nieszczęście znajdowały tylko formularz do dodawania komentarzy pod wpisem. Brak w owym formularzu pola “numer telefonu” nie przeszkadzał im jednak w wysyłaniu za jego pomocą SMS-ów do swoich “misiaczków”, żon i kochanek…

za niebezpiecznik.pl

 

a tu jest owa "bramka" :) można sobie poczytać esemesy i pozbierać numery:)

http://blog.konieczny.be/2007/05/24/darmowa-bramka-sms-polska-i-zagranica/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile jeszcze to będzie działać, ale jeśli chcecie się ciekawie 'zaskoczyć' to wpiszcie w tłumaczu google (http://translate.google.pl/) tłumaczenie z polskiego na angielski "Beata Kozidrak". Specjalnie nie podaje permalinku żeby było ciekawiej :)

 

lol, po przetłumaczeniu na japoński z zapisem fonetycznym jest jeszcze lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt chmury przez 365 dni w roku. Jak piszą, soft to

Adobe CS4 Design

Adobe Lightroom 2.0

Apple Quicktime 7 Pro

Final Cut Studio HD

Photomatix Pro

 

a hardware:

Canon 5D Mark II

Canon EF 24mm f/1.4L II

Canon EF 24-105mm f/4

Canon EF 16-35mm f/2.8L II

Apple Computers

Drobo RAID

Canon TC80N3 Timer Control

Gitzo Tripod w/ Video Mount

HOYA Filters

 

 

Ciekawe :o

http://www.clouds365.com/year2/video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem to - mam nadzieje ze nie usuną tego wpisu - polecam zobaczyć cały odcinek ich przygód - trzech "króli", trzema sportowiznami przez bliski wschód, irak, (prawie) iran, jordanie damaszek, izrael do Betlejem kabrioletami. Warto zobaczyc co zostało z samochodów.

 

edit: to teraz nie usuniecie :)

 

wiem, wiem mogłem przed świętami:

 

edit2: wlasnie szukalem znow softu do lamania haseł wep i wep2 i rzuciłem okiem na najszybszy polski superkomputer - 84 miejsce na swiecie. Kolejny ma nasza klasa - jest szybki jak 5 stacjonarnych. By wejsc na listę top 500 musicie mieć trzy dobre kompy spięte w klaster lub jeden z dostawką CUBIX. Wielu nowych wyzwań w 2011.

nerdkomp.jpg

Edytowane przez olaf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh chyba spamuje ale co tam może kogos zainteresuje bo dotyczy nowoczesnej elektroniki.

 

W polowie roku Chiny kontrolujace 97% złóż metali rzadkich potrzebnych w elektronice nalozyly embargo Japonii. Potrzeba matką wynalazku, Japonczycy wlasnie opracowali metody "alchemiczne" do pozyskiwania niby-pierwiasków (jeszcze nie wiadomo ktore się udadzą ale będą na pewno pracować nad tym) poprzez mieszanie ich sąsiadów z tablicy Mendelejewa z wykorzystaniem nanotechnologii.

http://www.engadget.com/2011/01/02/japanese-researchers-create-palladium-like-alloy-using-nanotechn/

co na to rosnące ceny złota? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edit2: wlasnie szukalem znow softu do lamania haseł wep i wep2 i rzuciłem okiem na najszybszy polski superkomputer - 84 miejsce na swiecie. Kolejny ma nasza klasa - jest szybki jak 5 stacjonarnych. By wejsc na listę top 500 musicie mieć trzy dobre kompy spięte w klaster lub jeden z dostawką CUBIX. Wielu nowych wyzwań w 2011.

nerdkomp.jpg

 

no tak tylko w kartach licza maksymalny osiag operacji w shaderach,

ciezko jest mi porownac policzenie FFT na wektorze 2560 probek z prosta

operacja dodawania czy mnozenia kilku wartosci wykonywana w shaderach

 

pod pojeciem FLOP kryje sie raz bardzo duzo, a drugim razem bardzo malo :D

w wypadku Benchmarka Linpack.... sa to okrutne obliczenia na macierzach i ukladach algerby liniowej :D nijak to sie ma do tego co producenci kart graficznych nazywaja "gigaFLOPami", jako przyklad wg Benchmarka Linpack, 1 core procesora w laptopie z ktorego pisze ma... jedynie 2 GFLOPy, czyli oba rdzenie maja naraz jakies 4GFLOPy (Intel® Core™2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz)

 

tutaj masz tabelke dla kart http://techreport.com/articles.x/17986/2

mysle ze producemci specjalnie podaja "peak shader arithmetic" i testuja to na prostym dodawaniu 2ch wartosci albo nawet na inkrementacji, i w ten

sposob uzyskuja takie "fantastyczne" liczby :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje, ze przynajmniej Twojego postu nie usuną. Zdaje sobie sprawę z tego, ze karty by nie podeszły nawet do testów walidujących superkomputery oraz ze operacje są niebo prostsze, bo karta nie da rady i dopiero Tesle mogły pewnie wykonać sensownie testy walidujące wartość GFlopów. Ale do prostych operacji Brute Force (nie wymagajacych pewnie operacji zmiennoprzecinkowych) czy liczenia algorytmu szyfrującego jaki przygotowuje(my) pod karty graficzne mamy superkomputery pod biurkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności