Skocz do zawartości

Wasze Sugestie, Zmiany, Usprawnienia serwisu...


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nikt

 

rozumiem ze caly ten shit z tagami, friendsami, socjalnymi grupami i innymi bajerami ktore nie ulatwiaja przegladania forum a jedynie denerwuja - sa chwilonym wynikiem wgrania nowego vbulletina, i zostana usuniete? :)

 

ale kto by mnie tam sluchal :/

 

hcpiter, po co przeznaczac miejsce w bazie danych na takie pierdoly, ktore nie pomaga w dzialaniu serwera ;x

Edytowane przez Leleń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

rozumiem ze caly ten shit z tagami, friendsami, socjalnymi grupami i innymi bajerami ktore nie ulatwiaja przegladania forum a jedynie denerwuja - sa chwilonym wynikiem wgrania nowego vbulletina, i zostana usuniete? :)

 

A w jaki sposob to przeszkadza w przegladaniu forum ?

Tagi sa w dobrym miejscu i nie zwracaja wiekszej uwagi a grupy i przyjaciele pokazane sa tylko w profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalo by sie jakos uproscic podpisy czy sygnaturki, nie wiem jak to sie dokladnie nazywa ale nie w tym sprawa. Chodzi o to ze pojawia sie ostatnio sporo dziwnych (?) kolorowych (?) duzych i dlugich podpisow akurat to dziala na nerwy jak sie widzi niektore glupawe podpisy. Mozna by bylo jakos to ustawic zeby kazde podpisy mialy taki sam rozmiar itp ?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie rozumiem ludzi co mają kolorowe sygnaturki, oni chyba muszą mieć coś z głową :D :D

 

co do rozmiaru czcionki to się zgodzę bo strasznie to wygląda, i widziałem nawet kogoś kto miał 5 wersów w sygnaturce a w regulaminie jest że 3 to max

 

jakby nie patrzeć i tak nie jest tu tak źle bo są fora gdzie ludzie mają z 10 fotek, małą walącą po oczach litanie i jeszcze 3mb aniamcje jak jakaś laska kręci tyłeczkiem ;)

 

i zabrońcie używania czerownego i różowego koloru bo strasznie wali po oczach szczególnie w nocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze jedną propzycję:

 

Może zwracać większą uwagę na ortografię i ogólne zasady pisowni w postach...

Tzn. jakieś ostrzerzenia za błedy i ogólne szykaniwanie ;)

 

Czasem przeglądając różne fora w sieci można spotkać takie, gdzie ewidentnie nie jest tolerowana nieznajomość podstaw interpunkcji i ortografii. Przyjemnie się takie fora przegląda. I wygląda to porządnie. Jak przystało na miejsce publiczne.

 

Chyba zgodzicie się, że wymówka w stylu "ja jestem dys..." nie ma sensu. Jak ktoś jest dys, odsyłam do księgarni czy Empika po słownik. A do poduszki dziennie dwie strony na pamięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już to proponowane setki razy ale się przypomnę

moderacja pierwszych 5 albo chociaż 3 postów!

zgodzę się trochę z piotrkiem że powinno się przykładać większą wagę do ortografii, jakaś jedna czy dwie literówki to jeszcze nie koniec świata ale jak jakiś dzieciak pisze jakby mu zrobili lobotomię mózgu to wpienia bardzo

 

i bany za wulgarnośc i głupotę :)

 

mam na myśli takie coś :/

klik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Odpowiadam na kilkanaście ostatnich postów w skrócie.

 

Przeglądam Wasze komentarze i propozycje i poprawiam je. Nie wszystko da się zrobić.

 

W kwestii podpisów, nie da się uniemożliwić zmiany formatowania, ale pamiętajcie, że każdy może wyłączyć całkowicie podpisy jeśli chce w profilu.

 

Nad moderacją pierwszych postów właśni pracuję. Szukam najlepszego rozwiązania. Widzę, że na to jest dość duży nacisk.

 

Do vB nie znalazłem modułu językowego. Nie mówimy przecież o karach za ortografię tylko faktycznie podkreślanie błędów.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa zeby dało się zaimplementować (albo może jest już zaimplementowane) takie cuś ze po zalogowaniu się, na stronie, gdzies mi się od razu na widoku pojawia np moich 10 ostatnich postów? (jakies pływające okienko nawet czy cos takiego, oczywiscie opcjonalnie a nie na sile jeśli ktos nie chce to zeby mu sie nie pojawialo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą ortografią i stylistyką to osobiście popieram.

Chociaż z drugiej strony, często olewam posty, których nie da się czytać, bo ktoś nie używa przecinka, kropki, dużych liter... Autor takiego posta, pisząc nie po Polsku, daje świadectwo samemu sobie. Swojej ignorancji itp...

Ale mimo wszystko trochę edukacji nie zaszkodzi.

 

[odkąd mozilla podkresla moje błędy staram się czytać to co napisałem]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze powinniscie uzupelnic zasady tworzenia watkow o 2 rzeczy ktore sa niejasne dla nowych:

1 jak zmienic temat watku (jak komus pisze zeby zmienil na zgodny z regulaminem to czasem jeszcze pyta jak to zrobic)

2 jak zmienic miniaturke watku (jest tylko o dodawaniu miniaturki do nowo tworzonego watku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycję żeby ujednolicić nazewnictwo i uporządkować archiwum konkursów bo nie idze się tam odnaleźć, ani to chronologiczne ani na działy nie podzielone i jeszcze jest archiwum w archiwum :D

 

Może zrobić tam dział Bitwy max3D i tam podziała na 2D i 3D i dla każdej zrobić taki sam schemat nazewnictwa na Bitwa 01 Helikopter w ogniu itd. :)

i osobny dział na pozostałe konkursy, albo jeszcze jakoś inaczej

 

dobra załapałem jak to działa :) ale nadal jest nieczytelne i niespójne

może coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę sobie piva a tu takie coś:

 

The text that you have entered is too long (6165 characters). Please shorten it to 5000 characters long.

 

co to czat?! :P jak się chce delikatnie rozwinąć myśl to normalnie się nie da :D

 

podciągnijcie limit tak do 10k na wiadomość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patry tam książkę zaraz :P poprostu czasami mam dużo do przekazania :D XD

 

i kolejny pomysł dla privów można mieć max 50 wiadomości right?, więc może zrobić tak, że jak ktoś wysyła mi 51 to zamiast komunikatu, że skrzynka jest wypełniona, wiadomośc dochodzi gdzie miała dojść, a najstarsza wiadomść z listy wylatuje :D

ale mam dziś przebłyski intelięcji, powinni mi za to płacić :D XD

 

i btw

The text that you have entered is too long (21059 characters). Please shorten it to 20000 characters long.

czy ograniczenie to 20k na post nadal takie jest :D

 

cheers!

 

-edit-

hmm dwa razy tego samego dnia :/ mówię wam 5k to mnie niż się wydaje :D

 

f_sdfm_dd75ed4.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wczorajszego usunięcia (i to bardzo szybko) wątku o Snach Kontrolowanych - w Wolnych dyskusjach - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?goto=newpost&t=54228

 

Nie jestem szczególnie zainteresowany tematem. Pytam raczej o poprawność i konsekwencję... choć temat Wątku mógł doprowadzić do sporów "światopoglądowych" a daleki był od tematyki graficznej, mimo to był interesujący. Warto wiedzieć co kręci innych i poznawać jakieśtam tematy... - nie koniecznie zgłębiając...

Biorąc pod uwagę że jakiś % społeczeństwa wierzy w "tego" typu rzeczy - kasowanie wątku wskazuje na dyskryminację, no chyba że powody były inne...(autor?).

 

Piszę bo to nie pierwszy wątek którego nagłe zniknięcie zauważyłem.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem wczorajszego usunięcia (i to bardzo szybko) wątku o Snach Kontrolowanych - w Wolnych dyskusjach - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?goto=newpost&t=54228

 

Nie jestem szczególnie zainteresowany tematem. Pytam raczej o poprawność i konsekwencję... choć temat Wątku mógł doprowadzić do sporów "światopoglądowych" a daleki był od tematyki graficznej, mimo to był interesujący. Warto wiedzieć co kręci innych i poznawać jakieśtam tematy... - nie koniecznie zgłębiając...

Biorąc pod uwagę że jakiś % społeczeństwa wierzy w "tego" typu rzeczy - kasowanie wątku wskazuje na dyskryminację, no chyba że powody były inne...(autor?).

 

Piszę bo to nie pierwszy wątek którego nagłe zniknięcie zauważyłem.

 

pozdrawiam.

 

ja usunalem bo to nie pierwszy temat na ten fanstastyczny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja usunalem bo to nie pierwszy temat na ten fanstastyczny temat

 

Niezły powód..;) teraz proponuję pokasować też inne wątki niezwiązane z grafiką a powtarzające się..: "Wy i samochody", "Z drugiej strony ekranu", "Jak wygląda wasze studio", "Jaki wybrać telefon?", "studia", "Jaka wybrac droge? (z zycia wziete)" - szczególnie ten wątek powtarza się często...

 

sorry za sarkazm... ale to wygląda po prostu jak zryw sprzątaczki... która pucuje tylko jeden kafelek w publicznej toalecie..:P

 

poza tym poginęły wątki w dziale Pomoc, a w nich przydatne odpowiedzi i linki do resource'ów.

 

[edit] - może przydałby się wątek "Usunięte Wątki" - każde usunięcie byłoby tam zapisywane i Zainteresowany nie musiałby szukać rzeczy go interesującej dłużej niż 5 minut. :/

 

pozdrawiam.

Edytowane przez sly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba nie chodzi o usuwanie watkow ktore nie maja nic wspolnego z grafika bo od tego sa przeciez wolne dyskusje :) ...mysle ze tu chodzilo o powtorzenie tematu ktory juz kiedys byl na forum i zostal wyczerpany, nie wiem czy to to samo:

 

http://max3d.pl/forum/showthread.php?t=31251

 

z watkow ktore wyminiles (moze poza ostatnim) nie zauwazylem zeby ktorys sie powtarzal. Widziales zeby ktos zalozyl nowy watek zeby pokazac swoja facjate? ;P

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze opisac Ci historie cala ? rzuc okiem w watek co dal Johny, po prostu usunalem watek, tylko i wylacznie dlatego ze zrobilaby sie draka, a teraz juz przynajmniej ja nie mam zamiaru nikogo uspokajac i bawic sie w jakies glupie gierki, watek moge przywrocic :) naprawde dla mnie to nie problem po prostu czesciej bede musial sie logowac do panelu administracyjnego :) sorry za taki ton wypowiedzi, ot :)

Edytowane przez KLICEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w wątku pojawia się jakaś bitwa, najlepszym pomysłem jest po prostu kasować (upominać) agresywne posty (użytkowników). Więcej pracy dla administratorów, ale chyba lepsze wyjście niż po prostu usunięciue całego wątku. Jeśli ostrzeżenia nie pomogą, można stosować bany ;) Druga sprawa, że ten wątek się powtórzył - dyskusję można kontynuować w poprzednim. Inna kwestia, że takie powtarzające się wątki w Wolnych Dyskusjach są usuwane, a w dziale 3dsmax (czy innych) raczej sobie zostają (vide posty o znikających strzałkach). Albo przynajmniej kiedyś nie były usuwane - teraz nie śledzę na bieżąco, więc nie wiem - może się to zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro powstał nowy wątek to może ludzie jednak chcą podyskutować na ten temat?

 

no właśnie... sprawa tego konkretnego wątku była dla mnie tylko przykładem/pretekstem...

 

zrozum KLICEK, ja się nie czepiam... praca Moderatora zasługuje na podziw, tylko zastanawiam się czy to "właściwe" i "etyczne" posunięcie.. Tak skasować, tymbardziej... gdy wątek w ciągu dnia odwiedzi kilkadziesiąt osób a kilkanaście zostawi odpowiedź..(inaczej w przypadku powtarzającego się wątku, na który nikt nie odpowiada przez kilka miesięcy). inna sprawa że temat może wywołać kłutnie, ale myślę że nawet w temacie o ulubionych perfumach możnaby się pokłucić..:/

 

Myślę że KOSZ to byłoby dobre rozwiązanie... w "takich" przypadkach... - możnaby Wątek przywrócić lub permanentnie skasować np. po Tygodniu bez odpowiedzi w nim.

 

Rozumiem że każdorazowe Upominanie Autorów jest upierdliwe, ale tak chyba trzeba..?

 

Powtarzające się wątki na pewno zaśmiecają... ale właśnie co w przypadku kiedy nie można kontynuować istniejącego..? nie wolno zakładać nowego..?? poprosić o Otwarcie..?

 

może trzeba założyć LISTĘ TEMATÓW TABU...

 

pozdrawiam. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Przyznam się od razu że nie czytałem całego wątku, wiec jak już taka propozycja była proszę usunąć.

 

Czy można by było zrobić taki system w Galerii 3d ,że zamiast gwiazdek co są teraz były by punkty, każdy użytkownik miał by oczywiście jeden taki punkt i po zdobyciu np 50 czy 100 punktów praca lądowała by w srebrnej galeri? Taki podobny system jak w nowościach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram fikołka, właśnie szedłem tutaj z tym pomysłem :) Dokładnie to chodzi mi o oddzielnie Galerii 3D od Wizualizacji. I wcale nie mam zamiaru nikomu umiejszać zasług, ale pewnie tak jak ja... omijam wizki i muszę wyszukiwać pozostałe sceny/obiekty. Tak samo pewnie jest grupa osób, która wskakuje głównie na wizualizacje. Myślę, że takie rozwiązanie ułatwiłoby życie nie jednemu użytkownikowi.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepeiej nie rozdzielać, ale możnaby np. wprowadzić jakieś oznaczenie przy zakładaniu wątku - obok miejsca na nazwę wątku mogłoby się pojawić pole, w którym gdzie można wybrać jedna z kilku pozycji (wizualizacje, pojazdy, postać etc.), odpowiednią do wątku. Do tego na górze strony w dziale FW albo WIP np. szybka możliwość wyświetlenia tylko danej kategorii.

 

Pomysł na bazie obecnej koncepcji nazewnictwa wątków, ale bardziej "automatyczny", by łatwiej (szybciej w sensie działania bazy danych) się wyszukiwało bez parsowania nazw wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja popieram fikołka, właśnie szedłem tutaj z tym pomysłem :) Dokładnie to chodzi mi o oddzielnie Galerii 3D od Wizualizacji. I wcale nie mam zamiaru nikomu umiejszać zasług, ale pewnie tak jak ja... omijam wizki i muszę wyszukiwać pozostałe sceny/obiekty. Tak samo pewnie jest grupa osób, która wskakuje głównie na wizualizacje. Myślę, że takie rozwiązanie ułatwiłoby życie nie jednemu użytkownikowi.

Co o tym myślicie?

 

No takie rozwiązanie jest jak najbardziej na miejscu. Tyle, że już kilka usprawnień działu Architektura istnieje a nikt z tego nie korzysta :( Mówię min o dziale Dyskusje które systematycznie jest pomijane przez ludzi którzy zadają pytania dot arch. Więc zapewne tak samo będzie z renderami. Część będzie postować w Galerii a część w Arch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie co do dzialu arch jest on juz zapomniany chociaz ostatnio zmiany byly to wciaz brakuje czegos zeby przyciagal tam osob od vizualizacji,architektury itp

Moze to przez to ze tam barddziej ocenia sie projekt niz sam render czy jakos tak :)

Moze zmienic nazwe dzialu na arch/viz ? :)

 

[+] Sam mam obawy postowac w dziale arch swoich renderow bo czesto jest tak ze to nie moj projekt a tylko wizka, mysle ze inne osoby tez maja podobny problem :)

[+x2] moze w dziale arch sworzyc watek testy wizualizacji, projektow itp ?:p Bedzie wiekszy ruch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności