Skocz do zawartości

Rekonstrukcja Warszawy z 1935 roku.


Smoku

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chrupek3D: Bo Warszawa przed wojna byla jednym z piekniejszych miast Europy gdzie "Hitler i Stalin zrobili co swoje". Zeby pokazac ludziom ktorzy nie znaja historii ze mielismy sie czym chwalic. Teraz stolica nie wyglada za pieknie ale trzeba miec swiadomosc jak bylo kiedys. Zeby pokazac mlodym nieukom ze Palac Kultury nie byl "od zawsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Klex: no tak, ale wolałbym, żeby cala swoją energie poświecili na np. jakiś sensowny film 3d, a nie wędrówkę po warszawie. Dlatego ja sie pytam, dla kogo to... dla 80 latków? Jak patrze na dzisiejszą młodzież, to nie wydaje mi sie, żeby byli oni głównym odbiorcą.

Ani to rozrywka, ani sentyment... mowie akurat o sobie... czyli jednym słowem, adresat nieznany, za to kupa roboty i zapewne pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda ze Warszawa byla nazywana paryzem wschodu i nawet nie trzeba odwolywac sie do wspomnien prababci. Zyja jeszcze ludzie ktorzy ja pamietaja. Wiadomo ze cala Warszawa nie byla cudem ale kazde miasto ma swoje lepsze i gorsze dzielnice. Malo jest miast na swiecie ktore doswiadczylo tyle bezsensownych i umyslnych zniszczen. Krakow jest piekny ale nikt nie mysli o calym krakowie ale o jej starszej czesci.

 

Dla mnie ten film ma sens. Wnosi optymizm. W Mueum Powstania Warsz mozna obejrzec Warszawe z 44r zniszczone po Powstaniu. Tez mozna zadac pytanie: "po kiego grzyba pokazywac kupe gruzow".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym zadać Wam pytanie?

Dlaczego Warszawa a nie Kraków czy Wrocław? Dlaczego nie Łódź czy Gdańsk?

Wolałbym zobaczyć Warszawę w 2235? O_o"

 

Nie wiem jak reszta miast , ale Kraków pewnie dlatego nie , że praktycznie nie ucierpiał podczas wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie pytanie "po co" niezłe :) Innych filmów mamy dużo. Tym sposobem myślenia każdy film możnaby było skomentować w ten sposób. A w newsie sprzed roku było napisane po co dokładnie.

 

Ja tam popieram wykorzystanie technologii do tego typu produkcji. Wydaje mi się, że wartość zarówno edukacyjna/historyczna jest większa niż niejednego filmu. Film jest świetnym uzupełnieniem całego projektu.

 

Smoku: czy możesz napisać coś więcej o całości, ale chodzi mi o animacje. Kiedy to będzie można zobaczyć w całości? Czy filmy będą udostępniane częściowo? Bo tak było w pierwszej rozpisce sprzed roku (chyba).

 

Napisz coś więcej prosze bo mało udostępniacie na stronie informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Do przodu Polsko!!!... czyli co, kiedy wizualizujemy gród Piasta Kołodzieja?

Do przodu Polsko!!!

 

ps. przepraszam, ale jestem dziwnym polakiem, nie modle sie do flagi narodowej i nie chodzę na filmy o warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klex: no tak, ale wolałbym, żeby cala swoją energie poświecili na np. jakiś sensowny film 3d, a nie wędrówkę po warszawie. Dlatego ja sie pytam, dla kogo to... dla 80 latków? Jak patrze na dzisiejszą młodzież, to nie wydaje mi sie, żeby byli oni głównym odbiorcą.

Ani to rozrywka, ani sentyment... mowie akurat o sobie... czyli jednym słowem, adresat nieznany, za to kupa roboty i zapewne pieniędzy.

 

 

między innymi dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klex: no tak, ale wolałbym, żeby cala swoją energie poświecili na np. jakiś sensowny film 3d, a nie wędrówkę po warszawie.

Sensowny, bezsensowny? Co to za kryteria - kto ma stanowic o bezsensownosci danej produkcji? Ty? Ja? Ksiadz proboszcz?

Wziales tez pod uwage ze chlopaki (i dziewczyny?..) znalezli kase akurat na ten film a nie na inny? Ze znalazl sie ktos kto chce sponsorowac taki akurat projekt?

 

Dlatego ja sie pytam, dla kogo to... dla 80 latków? Jak patrze na dzisiejszą młodzież, to nie wydaje mi sie, żeby byli oni głównym odbiorcą.

Wez zapytaj "dzisiejsza mlodziez" studiujaca na wydzialach historycznych roznych uczelni czy taki film ich zainteresuje. Chcesz sie zalozyc ze odpowiedzi beda inne od tych, ktore uzyskasz od "dzisiejszej mlodziezy" w lokalnej dyskotece? Uogolnianie nie ma sensu. Poza tym co z tymi pomiedzy wiekiem cielecym a osiemdziesiatka? Ja mam 34 i bardzo chetnie obejrze ten film zamiast kolejnego orka czy tam innego statku kosmicznego.

 

Ani to rozrywka, ani sentyment... mowie akurat o sobie... czyli jednym słowem, adresat nieznany, za to kupa roboty i zapewne pieniędzy.

Uwazasz ze jesli tobie nie pasuje to innym tez nie? To juz nie ma sensu? o_O Adresat jest znany. To Nie-Chrupek.

 

Do przodu Polsko!!!... czyli co, kiedy wizualizujemy gród Piasta Kołodzieja?

Do przodu Polsko!!!

Znaczy lepiej zeby Polacy robili filmy o historii innych krajow czy tez moze uwazasz ze filmy historyczne to glupota tak w ogole? Uwazasz ze polska wersja Jersey Shore w 3D bylaby lepszym wyjsciem? Bo jakos coraz bardziej nie kumam twoich komentarzy.

 

ps. przepraszam, ale jestem dziwnym polakiem, nie modle sie do flagi narodowej i nie chodzę na filmy o warszawie.

Smutne jest to, ze dopatrujesz sie jakichs martyrologiczno-patriotycznych powodow i laczysz ze skrajnym nacjonalizmem fajna rekonstrukcje miasta. Tak jakbym nie mogl byc zwyczajnie ciekawy tego jak to bylo kiedys. Jakbym nie mogl chciec zobaczyc starej Warszawy nie dlatego ze to akurat Warszawa (ktora osobiscie bardzo lubie i milo wspominam spedzone tam lata) i nie dlatego ze pedze co roku na marsz wszechpolakow czy innych tam antygejow ale zwyczajnie, po ludzku - bo ciekawe. Fajna taka podroz w przeszlosc, w oderwaniu od hasel, polityki, zapatrywan.

 

Co do pytania dlaczego nie Wroclaw, Krakow, Poznan, Barlinek czy Kobylowo... Zdaje sie, ze nikt nie broni innym zrobic podobnych produkcji? Caly czas slysze "czemu nie Krakow?" No wlasnie - dlaczego nie? Zrobcie ktos rekonstrukcje starego Krakowa - niech tam wladze dofinansuja projekt i jazda. Przeciez to nie jest tak ze Warszawa spiskuje i juz mieli robic film o powiedzmy Gdansku ale wlodarze sila zmienili na Warszawe, zeby Gdanszczanom na zlosc robic. Oby wiecej takich produkcji - ja tam chetnie zobaczylbym film nawet z rekonstrukcja Pcimia (ktorego historia jak sie okazuje jest bogata i siega XIII wieku :O).

Edytowane przez Nezumi
a bo mi sie pomylilo, nooooo... ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomysł bomba. Wizualizacje komputerowe to świetne narzędzie do przenoszenia się w przeszłość. Nie zgadzam się i nie lubię opini typu "po co?" ... Kto to będzie chciał oglądać? myslę, że bardzo duużo osób w tym ja bardzo chętnie. Choćby tylko dlatego żeby zobaczyć, że w latach '20 Warszawa nie była zbiorem lepianek, tylko pięknym i dużym i 'zwykłym' miastem, zanim parszywi krzyżacy nas z premedytacją zbombardowali... A co do wizualizacji grodu Piasta Kołodzieja, to uważam że to całkiem dobry pomysł :) .. ale wolałbym Mieszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny film i świetna idea. Na szybkiego: Wy robiliście rekonstrukcję w 3D zniszczonej Warszawy? Nieważne, odsyłam tych sceptyków,którym potrzeba konkretnych argumentów w zaakceptowania słuszności projektu:r"Rekonstrukcja Warszawy" do zobaczenia tamtego filmu i szybkiej refleksji: dlaczego i skąd tyle gruzu, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, z pozytywnych odczuć. Jak z każdym gatunkiem filmowym czy czymkolwiek, nie można oczekiwać, że zainteresuje on 100 procentowo wszystkich.

Premiera zaplanowana jest na 2012 i konkretnych dat nie mogę zdradzać. Film wyjdzie tak jak był planowany w częściach. Chociaż istnieje prawdo pobieństwo, że zarówno Marszałkowaska jak i ogród saski wyjdą w tym samym czasie. Tu też nie mogę o niczym konkretnym mówić . Nie jestem upoważniony :)

Informacji jest ogólnie mało w ogólnym obiegu, bo nie chcemy zdradzać za dużo. Generalnie obiecuję, że jeszcze sporo w zanadrzu mamy do pokazania. Ale wszystko w swoim czasie.

;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Smoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że w edukacji podstawowej byłem klasycznym negusem do pojmowania wiedzy moja zajawka na sens (i tutaj uratowała mnie Historia Sztuki przed wstrętem rozumienia klasycznych nauk) mojej tożsamości jako człowieka; nakierowała mnie na czytanie , interesowanie się Historią Cywilizacji- myślę, że przeliczenie kilogramów gruzu na stale bryły nie wystarczy aby obudzić wyobraźnię potencjalnego odbiorcy na głębszy sens filmu, pozdro.

 

Smoku jako, że (muszę się powtórzyć) jestem tak przemęczony iż leniwie i "zlewczo" zerkam w internet. Efektem jest, że zupełnie się nie orientuję w polskich studiach.

Ale zwracam honor, już wiem:

 

http://www.newborn.pl

- to wy stoicie za Warszawą :)

 

PS:

ja jednak jestem pozytywnie nastawiony do świata. Mam wrażenie, że jest rzesza niepotencjalnych odbiorców. Oni funkcjonują w różnorodnych zawodach i są wykształceni i inteligentni a średnia ich wieku : 30- 50 lat. Wróżę duży sukces.

 

fajnie byłoby przemycić małym kosztem styl życia tamtej, współczesnej Warszawy ale tu już musiałaby być ciągła narracja( przez całość ) ..ale i tak jak jest, jest git

Edytowane przez Thx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Jako "ukrytej opcji niemieckiej" też mi się podoba:) Będąc mieszkańcem Bytomia, czyli jednego z najbardziej zniszczonych miast w Polsce sam miałem/mam taki pomysł na pokazanie tego miejsca zanim zrobiono z nim co zrobiono. A przed wojną, w co teraz trudno uwierzyć, Bytom był nazywany Wiedniem Północy. Tyle że temat ryzykowny, bo wtedy to był przecież Beuthen.

Dlatego też doceniam włożony wysiłek i podziwiam efekt. Czekam na finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności