Skocz do zawartości

ArtWay Animation Studio


WWWoj

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna stylistyka. Nie mogę się doczekać aż gdzieś zobaczę short z latającymi papierkami w całości.

Przystanek autobusowy to też był jakiś dłuższy projekt, czy tylko do reela? Bo na stronce nie widzę informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Ania: Przystanek jak i kilka innych scen jak króliki talerze metro statki itp. są na razie tylko do reela. Papierki juz chciałem pokazac teraz, ale jeszcze wzieli na jeden festiwal więc poczekam, ale ogólnie ostrzegam, ze nie jest zbyt atrakcyjnie, ponieważ duzo dluzyzn mi się tam wkradło itp. jak sobie to na szybko pomontowałem do trailera to lepiej wygląda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji chciałbym napisać, że film "Paper World" ten o papierkach :) był właśnie na festiwalu DC independent w Waszyngtonie, który był sponsorowany przez ambasadę Polski.

Ambasada pokrywała min. pobyt i hotel, jeżeli ktoś wybierał sie na festiwal. Ja niestety nie mogłem. Bardzo miło słyszeć, że instytucje pomagaja i otwierają możliwości dla niezależnych twórców. Warto znaleźć się na tym festiwalu, oprócz promowania filmu, jest też zorganizowane zwiedzanie Waszyngtonu i wiele innych rzeczy.

Przy okazji chciałbym też podziękować Polskiemu Instytutowi Kultury w Londynie za finansowanie mojego pobytu na festiwalu Encounters w Brystolu. Bardzo cieszę się, ze takie coś jest możliwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki! w szopie robie wszystko, tvpainta tez mam i troche sobie w tym rysuję, ale poki co w szopie mam dośc dużo wprawy z tym już i kompaktowo wszystko załatwiam z kolorem i exportem do aftera, jakoś mi tak szybko i wygodnie, gdyby trochę dodali podstawowych funkcji w szopie do animowania to wogóle byłbym content :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Wrzucam animację "Paper World", sprzed kilku lat juz.

 

 

Direction and realization: Wojciech Ostrycharz

Music: Paweł Błaszczak

Sound Effects: Tomek Gruszka, Paweł Błaszczak

Scenario: Wojciech Ostrycharz, Małgorzata Perfeniuk

Voice: Natan Błaszczak

 

Specjalne podziękowania dla Pawła Błaszczaka za pomoc nie tylko z muzyką, ale też za pozytywnego kopa w trakcie produkcji. Dzięki jego namowie w sumie postanowiliśmy to doszlifować i powysyłać na festiwale. Jak też za pomoc z ogarnianiem samych festiwali, co wcale nie było lekkie.

 

Przy okazji podziękowania dla Traitora, Bagginsa i Dziadka3d/agdybybył z tego forum, za poświęcony czas/słowo krytyki tuż przed zakończeniem prac nad filmem, dzięki temu poprawiłem troszke koślawy montaż ;), jak i pomoc w kwestiach festiwalowo/technicznych od Traitora.

 

Miłego oglądania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełka.... Perła...!!!! w tym całym bałaganie kopiującym kolejne kopie. Wspaniała ręka i wyobraźnia... kultura koloru, kreski i kompozycji....!!!!!

Ogromna przyjemność w obcowaniu z proponowanymi światami. Podziwiam Autora i dziękuję, że mogłem obejrzeć to wcześniej, jeszcze przed drogą festiwalową.

Zachęcałem i zachęcam... idź tą drogą, to jest bardzo potrzebne, wiem, że trudne i nikt za bardzo nie głaszcze... ale nadal jesteśmy z gatunku... Człowiek Myślący. Ktoś musi skłaniać do myślenia, a nie tylko do kupowania. Jest pokładana w Tobie ogromna nadzieja, nawet jak wielu boi się to nazwać... spełnij ją, masz sporo czasu, popełniaj od czasu do czasu taką perełkę...!!!

Ja czekam z niecierpliwością....!!!....:)... Powodzenia....!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, przede wszystkim że podjąłeś wyzwanie i zrealizowałeś co wymyśliłeś. Świetne pomysły i klimat. Czy robiłeś to sam czy z jakimś zespołem? Udało Ci wszystko co zakładałeś, czy były jakieś ofiary?

I szkoda że tego wątku nie ma w Aktualnościach, na pewno więcej osób by to zobaczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walmord: Dziękuję bardzo! Wszystko oprocz muzyki i dźwięków robiłem sam. Wszystkiego co bym chciał oczywiscie nie zrobiłem, po czasie uwazam, ze brakuje w filmie jeszcze jednej przynajmniej sceny gdy samolocik/papierek spotyka/budzi jeszcze jakąs postac, zanim trafia do klatki. To z takich większych rzeczy. Im dalej tym łatwiej mi sie robiło, bo sie sporo rzeczy uczyłem w trakcie, ale tez zdawałem sobie sprawe jak cienki jestem i ile jeszcze pracy by trzeba. Z zalozen początkowych, zeby to bylo troche "drewniane" surowe jestem nawet zadowolony ;D. Ogolnie praca z takim animowaniem ciezka, ale w sumie bardzo przyjemna. Lubie patrzyc jak ludek zaczyna sie ruszac i wymyslac bzdury rózne. Fajnie byloby miec na takie pasje wiecej czasu. Pracuję teraz nad kolejnym szortem, ale w innym stylu zupełnie, mniej fantazjujący z bardziej osadzoną fabułą i postaciami. Scenariusz mnie napędza, wiec mam nadzieje, ze bedzie dobrze. Wnioski wyciągnięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalo, badassky: Dziekuje bardzo!

Anabell: No dzial animacja to na tym forum taka zakurzona sliwka pod szafą i raczej na rekomendacji chyba rzadko cos stąd ląduje z tego co widze. Pozniej sproboje to dać też do działu 2d, moze wiecej ludzi zajrzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

walmord: heh tu nie zabłysne, bo są do takich rzeczy fajniejsze narzedzia. Ja animuje na kartkach klatka po klatce, albo w Photoshopie jest okno do animacji. Składam sobie wszystko razem z tłami w afterefects, bo jakos z przyzwyczajenia mi najwygodniej. Czesc robilem na początku we fusion, ale pozniej sie przesiadlem na aftera i jednak bardziej mi leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Teledysk, który zrobiłem z Olehem Ridzel dla zespołu Lion Shepherd. Mój scenariusz i reżyseria. Oleh wsparł mnie swoim talentem przy części animacji postaci. Zapraszam do oglądania. Prace nad filmem trwały 2 miesiące.

 

image.jpg

image.jpg

 

refka:

9369738-bombardowanie-w-syrii-900-554.jpg

tło:

image.jpg

Edytowane przez WWWoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity teledysk. Jakos trudno mi sie skupic na - kapitalnej z reszta - animacji i myslec o duperelach kiedy gina dzieci. Dzwignales temat znakomicie, ale sila rzeczy ciezko mi sie skupic na technikaliach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....baz dokumentu z Syrii w takiej ilości było by lepiej... a tak oba światy straciły na sile....:)

 

Właśnie odwrotnie. Oba światy zyskały na sile poprzez kontrast. Czarna plama zawsze jest bardziej widoczna na jasnym tle niż na ciemnym.

Przez zestawienie tych dwóch światów "bajkowego/animowanego" z prawdziwym. Prawdziwy wydaje się jeszcze bardziej brutalny i ciężki do zaakceptowania. Widząc to połączenie od razu przypomniał mi się film animowany "Walc z Baszirem" gdzie reżyser zastosował podobny zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Graft.....

...obserwuj dalej wszystko.... tylko bardziej uważnie, w Walcu dwie konwencje tworzą jeden świat tu dwie konwencje.... dwa światy, tam się przenikają, tutaj odpychają.

 

ps. link w podpisie nie działa, trzeba pilnować rzeczywistości..... uważnie....:)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Graft.....

...obserwuj dalej wszystko.... tylko bardziej uważnie, w Walcu dwie konwencje tworzą jeden świat tu dwie konwencje.... dwa światy, tam się przenikają, tutaj odpychają.

 

ps. link w podpisie nie działa, trzeba pilnować rzeczywistości..... uważnie....:)))))

 

Faktycznie, jak spojrzeć na to z tej perspektywy to masz rację. Zwracam honor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności