Skocz do zawartości

Max3D 2020 - Komentarze i uwagi


adek

Rekomendowane odpowiedzi

ok, to jest dobry przykład - nawet nie mam pojęcia jak obejrzeć resztę widokow - utknąłem na renderze pleców 😉

- nie bardzo jest jak sie dostać, a jak - w naturalny sposób - daję w prawo, to mnie przenosi do pracy kogo innego.

Edytowane przez olaf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się że obecnie jest straszny chaos z tym. było by dobrze że jak klikasz w prace na głownej to przenosi cie do forum po prostu gdzie jest topic tej pracy bo teraz jest troche chaos... jak np masz prace gdzie masz kilka renderow to one sie wszystkie wrzucaja jako totalnie niezalezne troche to dziwne. i chaotyczne.. jak wrzucalem swoja pracke ostatnio to nie wiedzialem gdzie o niej napisac i wrzucic reszte screenow renderow etc wie dalem tylko link do art station...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że po paru dniach odwiedzania nowego forum zgadzam się z Levusem. Początkowo przemawiały do mnie argumenty, że dzięki temu podniesie się poziom galerii bo trzeba będzie wybrać jedno najlepsze ujęcie, ale w praktyce się to za bardzo nie sprawdza. Jakby nie patrzeć grafika cyfrowa to nie obrazy na płótnie, tutaj można bez problemu zrobić kilka ujęć danego obiektu i nie ma sensu wybierać jednego "najlepszego", skoro jedno może być na przykład frontem zegarka a drugie plecami z widocznym mechanizmem. Ktoś powie, że można to wrzucić jako dwie oddzielne prace, ale będą też miały dwie oddzielne sekcje komentarzy, które mogą się powtarzać (pytania techniczne, o soft, itp.). Alternatywna opcja to podlinkowanie do wątku WIP, ale nie dość, że to problematyczne rozwiązanie, to również powoduje zduplikowanie miejsc do komentowania.

Wydaje mi się, że gdyby można było po wejściu do galerii przescrollować sobie więcej renderów to nic złego by się nie stało, strona główna wyglądałaby dokładnie tak samo, sekcja komentarzy również, za to byłoby o wiele wygodniej. Byłoby też wyraźne rozdzielenie galerii skończonych prac od WIPa, który obecnie jest jako folder dodatkowych ujęć.

Pozdrawiam.

PS. Wszedłem właśnie w dział WIP na forum a tam same teczki zamiast prac w toku, trochę nieintuicyjne to 😕

Edytowane przez Loozack
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę czy to w ogóle możliwe, ale tym samym można usunąć dział WIP. 

Bo to o czym piszecie dla mnie to W.I.P - brak limitu prac, możliwość dyskusji. W galerii system kometnarzy jest prostszy niż to co jest na forum. 

Godzinę temu, Loozack napisał:

PS. Wszedłem właśnie w dział WIP na forum a tam same teczki zamiast prac w toku, trochę nieintuicyjne to 😕

Bo to są stare teczki z archiwum. Nikt jeszcze nie wrzucił takiego projektu. 

 

Godzinę temu, olaf napisał:

ok, to jest dobry przykład - nawet nie mam pojęcia jak obejrzeć resztę widokow - utknąłem na renderze pleców 😉

- nie bardzo jest jak sie dostać, a jak - w naturalny sposób - daję w prawo, to mnie przenosi do pracy kogo innego.

No to jest przykład, że to powinno znaleźć się w dziale WIP. Jeden projekt. 

 

Podsumowując: 

- Dział WIP out (zostaje na zasadzie teczek)

- Galerie powinny działać tak, że użytkownik może tworzyć dowolną ilość albumów?

- Znika podział galerii na 3D/2D/Viz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, adek napisał:

(...)

Podsumowując: 

- Dział WIP out (zostaje na zasadzie teczek)

- Galerie powinny działać tak, że użytkownik może tworzyć dowolną ilość albumów?

- Znika podział galerii na 3D/2D/Viz

Hmm, ale dlaczego zaraz usuwać dział WIP? Fajnie jest, jak ktoś czasem pochwali się poszczególnymi etapami swojej pracy, która tworzy się wtedy na naszych oczach. Jest to też dobre miejsce dla osób, które się uczą i szukają konstruktywnej krytyki i porad. Może po prostu stworzyć odrębny dział "Teczki"?

Co do pozostałych punktów to jestem za, o ile pisząc o ilości albumów masz na myśli dowolną ilość obrazków przypadającą na jeden album/galerię 🙂

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Loozack napisał:

Hmm, ale dlaczego zaraz usuwać dział WIP? Fajnie jest, jak ktoś czasem pochwali się poszczególnymi etapami swojej pracy, która tworzy się wtedy na naszych oczach. Jest to też dobre miejsce dla osób, które się uczą i szukają konstruktywnej krytyki i porad. Może po prostu stworzyć odrębny dział "Teczki"?

Co do pozostałych punktów to jestem za, o ile pisząc o ilości albumów masz na myśli dowolną ilość obrazków przypadającą na jeden album/galerię 🙂

Właśnie nie. @Levus zakłada chyba tworzenie albumów (no limit per user). Album to set zdjęć, projekt. 

Na pewno sprawdzę czy coś takiego jest w ogóle możliwe. 

Na pewno było możliwe tworzenie albumów per user. Ale wszystko do sprawdzenia. 

Ja trochę się martwię właśnie że to zastąpi wip. I to co pisał @Levus na początku - chciałby dyskusji a nie lajków. To się trochę zaprzecza. Bo albumy myślę, że zastąpią takie jak na FB. Będzie tam mało dyskusji. Stąd chcieliśmy i założyliśmy, że galeria będzie taka trochę wyjątkowa (i sprawdza się w 80%). Resta będzie w wipie, jeśli ktoś spyta jak wrzucić więcej - odsyłamy do WIPa.

W ciągu kilku dni mam nadzieje, że będę wiedział wszystko co i jak można już,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od wszystkich innych tematów, to jeśli ludzie mają wrzucać prace mające więcej artów do WIPa to pasowałoby mu nazwę zmienić. Sam wczoraj patrzyłem na WIPa przed wrzuceniem renderów, no ale w końcu to WIP, a moja praca jest już skończona, więc do work in progress mi nijak nie pasowała 😕

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karakan o tym też było wyżej. Właśnie szukam nowej nazwy bo wiem, na razie został WIP po starym forum, nowi użytkownicy mogą mieć problem i trzeba to zmienić, szukamy pomysłu.

Spradziłem sobie ArtStation - z zewnątrz - nie widzę tego o czym piszecie. Strona głóna to galerie, każda praca jest innego autora, klikam na autorze, nie ma albumów, jak rozumiem tam u nich to jest jakaś osobny ficzer portfolio? Na głónej promowane są pojedyncze prace (bardzo podobnie - też podział na kategorie).

Edit: Dobra, widzę już. W lightboxie to jest wyświetlane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek Jak klikniesz w którąś z promowanych grafik na głównej Artstation to w większości przypadków zobaczysz wrzutę złożoną z wielu grafik (w przypadku 2D często jest to jeden art, ale już w 3D prawie zawsze jest wiele grafik). A ten podgląd, który widzisz na głównej wśród promowanych, to pierwsza w kolejności grafika z danej wrzutki, lub specjalnie przygotowany i wrzucony thumbnail.

I w większości wrzut tak to działa. Tworząc nową wrzucę wybierasz dowolną ilość grafik i wszystkie później wczytują się na jednej stronie, jako jeden projekt.
A wchodząc na profil dowolnej osoby w zakładce portfolio wyświetlają się wszystkie wrzucone przez niego projekty. Klikając na któryś przechodzisz do strony ze wszystkimi grafikami, które w ramach tego projektu wrzucił.

Ta zakładka portfolio to praktycznie jedyny główny ficzer Artstation. Tylko tam się wrzuca arty (nie licząc blogów, bo tam we wpisie też można sobie jakiś art wrzucić).

Edytowane przez Karakan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Mi chodzi o to, by wrzucając coś do galerii, można było dodać kilka obrazków, a nie jeden. To ma działać nie na zasadzie albumu, do którego dorzucasz kolejne rzeczy wraz z upływem czasu, lecz bardziej w formie jednorazowej publikacji. Czyli "Janek - postać do gry Czterej Pancerni" i w środku render Janka, siatka Janka i koncept Janka, tudzież zbliżenia na detal głowy, kilka screenów. Patrz, Artstation, 3DTotal. Takiej publikacji towarzyszy automatycznie zakładany wątek, np widoczny na dole, pod screenami, (oraz może też być w dziale WIP, o czym niżej)  w którym można napisać "awesome" i zalajkować ale można też sobie podyskutować, powrzucać więcej screenów, prowadzić research, co tam chcecie. Userzy mogą poprosić o wyjaśnienie, a autor może np dopostować więcej obrazków z opisami. Taką publikację-post można również wyróżnić w galerii jeśli jest wystarczająco fajna. Dwa w jednym, zakładane równocześnie, i galeria i wątek, bez potrzeby wklejania linków do wipa czy czegokolwiek.

Nie chodzi o albumy typu facebook! Patrzcie bardziej Artstation lub Behance. Taki projekt może zawierać jeden obrazek, może zawierać kilka. Możesz założyć sobie taki projekt pod hasłem "doodles" albo "teczka" i go edytować, dokładać prace whatever, dlaczego nie. Ale zamierzenie jest takie, że publikujecie wieloobrazkowy projekt. W galerii natiomiast widać jeden obrazek - okładkę projektu wybraną przez usera, najlepiej żeby miała albo standardowy format, albo się sama losowo nie kadrowała tylko równała ale proporcjonalnie, wówczas to będzie fajnie wyglądać. Np na Artstation okładka jest zawsze kwadratowa.

Adek, nie chodzi o to by się ścigać z Artstation, chodzi po prostu o wzorowanie się na dobrym mechanizmie.
I coś źle patrzyłeś chyba na tym Artstation... wchodzisz na Artstation, klikasz Trending, bo tam jest zawsze najnowsze, klikasz dowolny pierwszy z brzegu kafel i wchodzisz do projektu, w środku z reguły (nie zawsze) masz wiele obrazków dotyczących tego projektu (nie zawsze, bo czasem jest jeden obrazek tylko jako cały projekt, np ilustracja). Jeśli praca jest wyróżniona przez edytoriał, to jest ona publikowana w Picked, i tam widzisz również tylko ten główny kafel/okładkę projektu/miniaturkę a cała zawartość jest dopiero w środku.

Taki "projekt" możesz wyszarować, linkować, przypinać na głównej, cokolwiek. Po prostu cg i sposób w jaki community się bawi cg już dawno przestało być formą pojedyńczego "beauty renderu" wybranego z namaszczeniem czy liczonego 7 dni i 7 nocy, teraz patrzy się na to zupełnie inaczej, wiele ujęć, wiele różnych oświetleń, dodatkowe wersje, to ludzie lubią oglądać, to jest dla nas ciekawe, samo artstation pisze, że projekty z wieloma pracami mają lepszą oglądalność i feedback niż projekty zawierające pojedyncze obrazki

Po prawej możesz projekt komentować. I super by było, gdyby ta opcja była rozbudowana lub zintegrowana do postaci normalnego wątku na forum, np wyświetlającego się pod obrazkami projektu. Tam można dyskutować.

"Wip" swoją drogą jako element forum, jest super i imo powinien zostać na starych zasadach, tam sobie ludzie robią projekty, pokazują progres, debatują, uczą się itp itd.

A propos profilu użytkownika, uwzględniając powyższe, ma to wygladać tak, że klikasz w usera, wyświetla Ci się właśnie przede wszystkim jego galeria, czyli projekty, które dodał do galerii forum, jak w taki klikniesz to przechodzisz do danej publikacji (projektu, albumu) z wątkiem gdzie możliwa jest dyskusja.

Masz po prostu spięte dwie funkcjonalności: publikację z wieloma obrazkami (z czego jeden jest główny, albo masz dodatkowy obrazek/miniaturę do reprezentacji w galerii na stronie głównej), oraz wątek forumowy pod spodem.

To jest sytucja WIN WIN: masz galeriowy beaty content, masz lajkowanie, wyróżnianie, piękne kafle/miniatury w galerii, dyskusję pod pracą i jednocześnie dział WIP, który nadal funcjonuje stricte jako dział WIP. Te wątki dotyczące publikacji w galerii też mogłyby być częścią działu WIP, oznaczane jako np "galeria" albo "publikacja", niech się tworzą automatycznie jako wątki, nie będzie dyskusji? Spadną. Będzie dyskusja? Będą na górze. Wówczas prowadzisz do działu WIP i z forum i z galerii - większy ruch, pełna synergia:D.
Niech zuploadowane do publikacji w galerii obrazki automatycznie stają się opublikowane w pierwszym poście automatycznie zakładanego wątku.

BTW, ja też jestem za ujednoliceniem kategorii 3D, 2D, viz, teraz te tematy się mocno mieszają, jeśli już, to duże portale rozróżniają to za pomocą filtrów wyświetlania prac z danego medium, np 3d digital, 3d traditional, 2d digital, 2d traditional, other, whatever, bizzare.

🙂

Edytowane przez Levus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Levus napisał:

To jeszcze raz. Mi chodzi o to, by wrzucając coś do galerii, można było dodać kilka obrazków, a nie jeden. To ma działać nie na zasadzie albumu, do którego dorzucasz kolejne rzeczy wraz z upływem czasu, lecz bardziej w formie jednorazowej publikacji. Czyli "Janek - postać do gry Czterej Pancerni" i w środku render Janka, siatka Janka i koncept Janka, tudzież zbliżenia na detal głowy, kilka screenów. Patrz, Artstation, 3DTotal. Takiej publikacji towarzyszy automatycznie zakładany wątek, np widoczny na dole, pod screenami, (oraz może też być w dziale WIP, o czym niżej)  w którym można napisać "awesome" i zalajkować ale można też sobie podyskutować, powrzucać więcej screenów, prowadzić research, co tam chcecie. Userzy mogą poprosić o wyjaśnienie, a autor może np dopostować więcej obrazków z opisami. Taką publikację-post można również wyróżnić w galerii jeśli jest wystarczająco fajna. Dwa w jednym, zakładane równocześnie, i galeria i wątek, bez potrzeby wklejania linków do wipa czy czegokolwiek.

Nie chodzi o albumy typu facebook! Patrzcie bardziej Artstation lub Behance. Taki projekt może zawierać jeden obrazek, może zawierać kilka. Możesz założyć sobie taki projekt pod hasłem "doodles" albo "teczka" i go edytować, dokładać prace whatever, dlaczego nie. Ale zamierzenie jest takie, że publikujecie wieloobrazkowy projekt. W galerii natiomiast widać jeden obrazek - okładkę projektu wybraną przez usera, najlepiej żeby miała albo standardowy format, albo się sama losowo nie kadrowała tylko równała ale proporcjonalnie, wówczas to będzie fajnie wyglądać. Np na Artstation okładka jest zawsze kwadratowa.

Adek, nie chodzi o to by się ścigać z Artstation, chodzi po prostu o wzorowanie się na dobrym mechanizmie.
I coś źle patrzyłeś chyba na tym Artstation... wchodzisz na Artstation, klikasz Trending, bo tam jest zawsze najnowsze, klikasz dowolny pierwszy z brzegu kafel i wchodzisz do projektu, w środku z reguły (nie zawsze) masz wiele obrazków dotyczących tego projektu (nie zawsze, bo czasem jest jeden obrazek tylko jako cały projekt, np ilustracja). Jeśli praca jest wyróżniona przez edytoriał, to jest ona publikowana w Picked, i tam widzisz również tylko ten główny kafel/okładkę projektu/miniaturkę a cała zawartość jest dopiero w środku.

Taki "projekt" możesz wyszarować, linkować, przypinać na głównej, cokolwiek. Po prostu cg i sposób w jaki community się bawi cg już dawno przestało być formą pojedyńczego "beauty renderu" wybranego z namaszczeniem czy liczonego 7 dni i 7 nocy, teraz patrzy się na to zupełnie inaczej, wiele ujęć, wiele różnych oświetleń, dodatkowe wersje, to ludzie lubią oglądać, to jest dla nas ciekawe, samo artstation pisze, że projekty z wieloma pracami mają lepszą oglądalność i feedback niż projekty zawierające pojedyncze obrazki

Po prawej możesz projekt komentować. I super by było, gdyby ta opcja była rozbudowana lub zintegrowana do postaci normalnego wątku na forum, np wyświetlającego się pod obrazkami projektu. Tam można dyskutować.

"Wip" swoją drogą jako element forum, jest super i imo powinien zostać na starych zasadach, tam sobie ludzie robią projekty, pokazują progres, debatują, uczą się itp itd.

A propos profilu użytkownika, uwzględniając powyższe, ma to wygladać tak, że klikasz w usera, wyświetla Ci się właśnie przede wszystkim jego galeria, czyli projekty, które dodał do galerii forum, jak w taki klikniesz to przechodzisz do danej publikacji (projektu, albumu) z wątkiem gdzie możliwa jest dyskusja.

Masz po prostu spięte dwie funkcjonalności: publikację z wieloma obrazkami (z czego jeden jest główny, albo masz dodatkowy obrazek/miniaturę do reprezentacji w galerii na stronie głównej), oraz wątek forumowy pod spodem.

To jest sytucja WIN WIN: masz galeriowy beaty content, masz lajkowanie, wyróżnianie, piękne kafle/miniatury w galerii, dyskusję pod pracą i jednocześnie dział WIP, który nadal funcjonuje stricte jako dział WIP. Te wątki dotyczące publikacji w galerii też mogłyby być częścią działu WIP, oznaczane jako np "galeria" albo "publikacja", niech się tworzą automatycznie jako wątki, nie będzie dyskusji? Spadną. Będzie dyskusja? Będą na górze. Wówczas prowadzisz do działu WIP i z forum i z galerii - większy ruch, pełna synergia:D.
Niech zuploadowane do publikacji w galerii obrazki automatycznie stają się opublikowane w pierwszym poście automatycznie zakładanego wątku.

BTW, ja też jestem za ujednoliceniem kategorii 3D, 2D, viz, teraz te tematy się mocno mieszają, jeśli już, to duże portale rozróżniają to za pomocą filtrów wyświetlania prac z danego medium, np 3d digital, 3d traditional, 2d digital, 2d traditional, other, whatever, bizzare.

🙂

Dzięki

Sprawdzę, ale takiego mechanizmu jak ArtStation nie mamy. To trzeba wziąć pod uwagę. Albumy powinny być możliwe natomiast muszę przetestować jak działa widok takiego albumu. Raczej to taki album gdzie strzałki pozwalają oglądać pozostałe prace. Jutro wieczorem powinienem znaleźć chwilę aby się tym pobawić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie może być po prostu tak że... jest dział WIP gdzie ludzie maja swoje wipy etc... I potem jak skończysz pracę to w dziale prace skończone robisz nowy topic. wrzucasz wszystkie rendery. + piszesz sobie co tam chcesz.. i potem system forumowy automatycznie bierze pierwszy render i używa go jako thumbnail na stronie głownej portalu? i jak klikasz po prostu ten wielki obrazek na stronie glównej to po prostu przenosi cie do tematu na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Levus good news!

No więc sprawdzam co mamy i ... jest. 

Udało mi się (jeszcze nie publicznie) ustawić możliwość tworzenia albumów. Album (takie tłumaczenie) pozwala stworzyć worek - opis + tytul i wrzucić kilka prac w jedno miejsce. Jest możliwe ustawienie tego samego opisu dla nich (masowo, tych samych copyrightsów itp). Wygląda to nieźle. Kolejna dobra wiadomość to taka, że da się to zrobić nie zmieniając na razie struktury - 3D/2D/Viz.

Promowanie na głównej nie zmieni się (nie powinno, nadal jest możliwość wyciągania tego na główną)

Ktoś chętny do przetestowania i ma projekt z kilkoma pracami?

Update:

Tutaj widok główny:

https://max3d.pl/gallery/category/1-galeria-3d/

Tutaj widok albumu:

 

Widok albumu jest ładny, da się komentować album, pojedyncze prace, upload jest prosty. Przeglądając pracę z albumu - widać, że jest częścią albumu, łatwo można przejść do widoku albumu z miniaturkami. Bajka!

Problem

Mamy jednak dylemat z widokiem tym galerii. Albumy jakby są przed pracami. Byłoby idealnie jakby jedna z prac lądowała w feedzie galerii, po kliknięciu otwiera się album - nie ma takiej opcji. Nawet też żadnego dodatku nie widzę. 

Update2

Widok Galerii (główny jest OK: https://max3d.pl/gallery/)

Jeśli promujemy prace z albumu, jest jedna miniaturka.

Problem to ten widok:

https://max3d.pl/gallery/category/1-galeria-3d/

A moze nie problem. Pytanie. Tutaj jakby albumy wskazuja do góry, nie da się teog zmienić. Wszystko co wyląduje w samej kategorii jest niżej. Pytanie na ile ten widok jest ważny i czy to faktycznie problem. Bo to też ma sens: Albumy, poniżej worek główny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Ważna zmiana. Albumy są już otwarte dla wszystkich. 

Po sugestii m.in @Levus, @Karakan, @Loozack

Wrzucając prace do galerii jest opcja albumu - tam możecie stworzyć worek do którego możecie wrzucić na razie do 10 prac. A więc na projekty powinno być idealne.

Mam nadzieję, że dzięki temu faktycznie nie stracimy, aż tylu dobrych wrzutek - przykład ostatni @plasti (wrzucił jedną pracę z Porshe), kliknąłem w ArtStation, a tam naprawdę pozostaje ujęcie równie świetne.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek, bardzo fajnie, że jesteś otwarty na sugestie i że poświęcasz swój czas na wprowadzanie zmian, ale mam dziwne wrażenie, że starasz się wymyślić koło na nowo.

Chodzi mi o to, że zarówno na podanym przez Ciebie przykładzie z pracą @plasti na Artstation, jak i na Behance, po wejściu do galerii otrzymujemy bardzo prosty i przejrzysty układ z obrazkami jeden pod drugim w dużej rozdzielczości, dodatkowo z możliwością powiększenia po kliknięciu na nie (głównie na Behance), natomiast z jakiegoś powodu unikasz tego rozwiązania jak ognia. Czy chodzi o możliwości techniczne nowego silnika forum? Czy może zwyczajnie nie podoba Ci się takie rozwiązanie i chcesz czegoś oryginalnego?

Nie zrozum mnie źle, doceniam Twoje zaangażowanie i cieszy mnie, że dałeś się przekonać do więcej jak jednego ujęcia w galerii, ale nowo wprowadzony system to paradoksalnie coś, co @Levus wręcz podkreślał w swojej wypowiedzi, że chciałby tego uniknąć i nie dziwię mu się, bo w praktyce niewiele to zmieniło, ba, wprowadziło nowy problem, o którym wspomniałeś (priorytet albumów nad pojedynczymi pracami).

To, co stworzyłeś to bardzo fajny pomysł ale do innego zastosowania, choćby tego, o którym wspomniał @Levus :

W dniu 6.08.2019 o 18:47, Levus napisał:

(...)

A propos profilu użytkownika, uwzględniając powyższe, ma to wygladać tak, że klikasz w usera, wyświetla Ci się właśnie przede wszystkim jego galeria, czyli projekty, które dodał do galerii forum, jak w taki klikniesz to przechodzisz do danej publikacji (projektu, albumu) z wątkiem gdzie możliwa jest dyskusja.

(...)

Natomiast co do pojedynczej galerii to nie chciałbym po wejściu tam już w nic klikać, a jedynie przescrollować obrazki, móc je powiększyć, "zalajkować" i ewentualnie napisać "masz trójkąta w siatce", tak jak choćby tutaj: https://www.behance.net/gallery/83856781/Heritage

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Loozack napisał:

@adek, bardzo fajnie, że jesteś otwarty na sugestie i że poświęcasz swój czas na wprowadzanie zmian, ale mam dziwne wrażenie, że starasz się wymyślić koło na nowo.

Chodzi mi o to, że zarówno na podanym przez Ciebie przykładzie z pracą @plasti na Artstation, jak i na Behance, po wejściu do galerii otrzymujemy bardzo prosty i przejrzysty układ z obrazkami jeden pod drugim w dużej rozdzielczości, dodatkowo z możliwością powiększenia po kliknięciu na nie (głównie na Behance), natomiast z jakiegoś powodu unikasz tego rozwiązania jak ognia. Czy chodzi o możliwości techniczne nowego silnika forum? Czy może zwyczajnie nie podoba Ci się takie rozwiązanie i chcesz czegoś oryginalnego?

Nie zrozum mnie źle, doceniam Twoje zaangażowanie i cieszy mnie, że dałeś się przekonać do więcej jak jednego ujęcia w galerii, ale nowo wprowadzony system to paradoksalnie coś, co @Levus wręcz podkreślał w swojej wypowiedzi, że chciałby tego uniknąć i nie dziwię mu się, bo w praktyce niewiele to zmieniło, ba, wprowadziło nowy problem, o którym wspomniałeś (priorytet albumów nad pojedynczymi pracami).

To, co stworzyłeś to bardzo fajny pomysł ale do innego zastosowania, choćby tego, o którym wspomniał @Levus :

Natomiast co do pojedynczej galerii to nie chciałbym po wejściu tam już w nic klikać, a jedynie przescrollować obrazki, móc je powiększyć, "zalajkować" i ewentualnie napisać "masz trójkąta w siatce", tak jak choćby tutaj: https://www.behance.net/gallery/83856781/Heritage

Pozdrawiam.

Pisałem o tym wcześniej. O co chodzi z tym kołem na nowo? Nie ma możliwości stworzenia takiego widoku o jakim piszesz (z użyciem tego silnika), ale po testach, albumy i widok ogólny daje radę. Tak naprawdę widok wspólny jest dla głównej, dla głównej galerii, jedynie podział na albumy jest w Galerii (danej kategorii jak się wejdzie)

Natomiast to rozwiązanie faktycznie będzie i tak lepsze od tego co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adek napisał:

Pisałem o tym wcześniej. O co chodzi z tym kołem na nowo? Nie ma możliwości stworzenia takiego widoku o jakim piszesz (z użyciem tego silnika), ale po testach, albumy i widok ogólny daje radę. Tak naprawdę widok wspólny jest dla głównej, dla głównej galerii, jedynie podział na albumy jest w Galerii (danej kategorii jak się wejdzie)

Natomiast to rozwiązanie faktycznie będzie i tak lepsze od tego co było.

Z kołem na nowo chodzi o wymyślanie systemu galerii, który już jest wymyślony i świetnie funkcjonuje we wspomnianych wyżej serwisach, ale skoro wynika to z ograniczeń silnika to nic nie poradzisz, trzeba się będzie przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili z tego co porównywałem - galeria działa jak w tych serwisach oprócz tego widoku. Do szczęścia brakuje widoku aktualnego po modyfikacjach. I tak jak pisałem, wszystko oprócz tych kategorii działa spoko. Zobaczymy jak będzie więcej albumów. 

Wysłałem zapytanie do kilku osób czy jest to możliwe i możliwy koszt. Zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK pinned this temat

Cześć, dawno mnie nie było, wchodzę na forum i bum. Strasznie się gubię. Nie jest to dla mnie intuicyjne :(. Tak, chciałem tylko wyrazić swoją opinię, Musze przyznać, że stare forum było dla mnie bardziej czytelne i intuicyjne tutaj autentycznie szukam gdzie co jest, nawet jeżeli chciałem tylko odczytać starą wiadomość. 

Edytowane przez Robert B.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robert B. napisał:

Cześć, dawno mnie nie było, wchodzę na forum i bum. Strasznie się gubię. Nie jest to dla mnie intuicyjne :(. Tak, chciałem tylko wyrazić swoją opinię, Musze przyznać, że stare forum było dla mnie bardziej czytelne i intuicyjne tutaj autentycznie szukam gdzie co jest, nawet jeżeli chciałem tylko odczytać starą wiadomość. 

ale przecież layout forum się nie zmienił ;x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robert B. napisał:

Cześć, dawno mnie nie było, wchodzę na forum i bum. Strasznie się gubię. Nie jest to dla mnie intuicyjne :(. Tak, chciałem tylko wyrazić swoją opinię, Musze przyznać, że stare forum było dla mnie bardziej czytelne i intuicyjne tutaj autentycznie szukam gdzie co jest, nawet jeżeli chciałem tylko odczytać starą wiadomość. 

Ale napisz czego Ci brakuje.

Zerknij rówież na wątek dotyczący zmiany - to nie tylko zmiana forum. Forum to już nie tylko forum, stawiamy na galerie itp.

ALe śmiało pisz, sugeruj coś. Po to jest ten wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@milek: Dział ten był notorycznie spamowany. Druga kwestia to średnio fajne było zostawianie danych - a ludzie wpisywali tam prywatne telefony, maile itp.
Być może zmienimy go w coś na zasadzie "Portfolio". Czyli będzie można zostawić link do portfolio. Natomiast ze względu na dane - w starej formie to po prostu nie działało. 
 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z kolei przebudował profile użytkowników bo jest masa niepotrzebnego dziadostwa a trudno się dokopać to rzeczy istotnych.

wywalić kiedy ostatnio ktoś wygrał w ilości like-ów, wywalić listę like-ów i reakcji wszelakich bo jest śmietnik albo dać jako nieaktywną zakładkę . Na główną wyrzucić galerię pojedynczych prac i albumów, na ten moment jest zakładka albumy ale jak ktoś wrzucał pojedyncze obrazki to nie ma jak tego w jednym miejscu zobaczyć tylko trzeba grzebać. Dodać opcje gdzie będize można wpisać coś o sobie, link do folio, youtuba, vimeo czy czego tam jeszcze i status czy jest się freelancerem czy nie i czy aktualnie jest się dostępnym do pracy, szuka się pracy full time/ part time, staż coś jak w artsattion. I jeżeli dałoby się jeszcze tak wyszukiwać userów to rozwiązałoby problem powyżej i co kilka dni ktoś mógłby podbić swoją dostępność żeby było wiadomo że jest aktywny a nie ustalił 3 lata temu że jest dostępny i tak zostało 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kilka uwag dotyczących rzeczy, które gryzą mnie od dłuższego czasu:

1. Wrzucanie prac do galerii jest bardzo nieintuicyjne. Przydałaby się opcja dodawania pracy bezpośrednio na stronie głównej, bo teraz trzeba najpierw wbić się do galerii, tam z kolei wybrać kategorię (imo zbędne), a ostatecznie zdecydować czy chcemy tworzyć album czy dodać każdy render jako osobną grafikę. Poza tym, o czym przekonałem się ostatnio, gdy chce się wrzucić animację to robi się to jeszcze inaczej, bo trzeba utworzyć wątek na forum, a ten, nie będąc częścią galerii, nie ma szans pojawić się w żadnej formie na stronie głównej.

2. Będąc przy stronie głównej kilka rzeczy również bym zmienił, bo teraz gdy wchodzimy w jakąś wyróżnioną pracę to przenosi nas do jednego obrazka, a strzałki boczne w jednej chwili przeniosą nas do innego obrazka z serii, a w drugiej do zupełnie innego projektu - trochę to chaotyczne.

3. Tytuły typu "jakas_nazwa.jpg" i bijące po oczach avatary poniżej, które wręcz odciągają wzrok od głównej miniaturki, również nie wyglądają zbyt dobrze moim zdaniem.

 

Nie wiem jak mają inni ale przyznam, że rzadko kiedy chce mi się kliknąć w jakiś obrazek na stronie głównej, szczególnie gdy widzę całą serię w "ostatnio dodanych", bo nie chce mi się wszystkiego potem przeklikiwać. A jak już kliknę to rzadko chce mi się komentować, bo każdy obrazek jest traktowany jako oddzielna praca, więc trudno o ciągłość dyskusji, a sprawdzać co chwila pod innym obrazkiem czy ktoś czegoś nie napisał to raczej kiepska opcja.

Niezręcznie mi to pisać @adek, bo wiem, że zainwestowałeś całkiem sporą sumę w nowy silnik forum, ale moim zdaniem oferuje on jedną z najsłabszych i najmniej intuicyjnych galerii jakie dane mi było widzieć. Ostatnio raczej modny jest minimalizm i upraszczanie, a tu mamy chaos i niepotrzebne skomplikowanie, bez spójnej struktury czy choćby możliwości oglądania obrazków na pełnym ekranie.

Mimo wszystko mam wielką nadzieję, że to tylko wersja "beta" i że masz jeszcze siłę i chęci na to, żeby coś zmienić, w czym zarówno ja jak i zapewne inni chętnie Ci pomożemy 🙂

 

Pozdrawiam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cieżko do końca się do tego odnieść. Może nie rozumiem. Jeśli chodzi o galerię to moim zdaniem działa to całkiem sprawnie, to co jest problematyczne to faktycznie - albumy lub pojedyncze prace. Ale na ten moment nie ma rozwiązania.

Cały czas pojawiają się dodatki do IP więc mam to na uwadze.

@Loozack zastanawiam się nad tą modyfikacją: https://invisioncommunity.com/files/file/9604-makotos-gallery-enhancements/

Myślę, że trzeba to traktować jako beta, jeśli coś się pojawia odnośnie galerii - śledzę to. Więc feedback jest wskazany. Nawet krytyczny. Po prostu na razie mamy i tak uważam najlepszy silnik jaki można było kupić (pod community). Co nie oznacza, że jest idealny 😞

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adek, myślę, że nie ma co się zastanawiać tylko ściągać tę modyfikację 😉 Choćby dla samego pierwszego punktu, zawsze to jakieś udoskonalenie.

To fajnie, że śledzisz nowinki i jesteś otwarty na krytykę, chociaż w tym przypadku mam czasem opory, bo to trochę tak, jak bym Ci mówił, że Twoje dziecko ma za duże uszy 😉

Swoją drogą, skoro nie ma idealnego silnika pod community i galerię to nie rozważałeś może, żeby wykorzystać dwa silniki? W takiej sytuacji strona główna skupiałaby się głównie na galerii, a forum byłoby dodatkiem, gdzie można by znaleźć ogłoszenia o pracę, newsy i memesy... just saying 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loozack haha... nie chodzi o opory, chwilowy brak możliwości. I chyba tyle. O tych wadach, które wymieniłeś wiemy. Ale na dzień dzisiejszy żadnego sensownego rozwiązania na szybko nie zrobię.

Co do silników - to raczej na dzień dzisiejszy nie ma innego lepszego. Ten naprawdę jest świetny jeśli chodzi o community. Wkrótce powinny pojawić się też apki mobilne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to chyba najbardziej odpowiedni dział. Chciałbym się zapytać czy jest możliwość przeniesienie wątku z jednego działu do drugiego, sam nie znalazłem takiej opcji. Po kilkuletniej przerwie wróciłem na starego dawnego 'Maxa' i widzę że się tu pozmieniało i teraz np dział gameart znalazł się w archiwum. Dlatego prosiłbym aby go przenieść do działu wip. Nie chce tracić tego wątku bo jest dość sentymentalny dla mnie 🙂
Link do wątku z gameart - 

Jeśli się nie będzie dało to trudno, najwyżej założę sobie nową teczkę 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę, aby jakiś dark theme też się pojawił. Coś za coś. Zmieniamy się dla Was 😀

No nastąpiły zmiany i następują. Sporo nowości, będą też zmiany w galerii. Niestety musieliśmy podziękować poprzedniej skórce. Nie była kompatybilna. 

W kwestii dodania ciemnej - sprawdzam co da sie zrobić 🙂

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciemny motyw powinien być widoczny do wyboru. Tak jak pisałem, sporo styli jeszcze wymaga poprawy.

 

Teraz, RaVirr napisał:

Gdy wyskoczył mi jasny motyw to stwierdziłem, że to błąd, ale "oby jak najdłużej nic się nie naprawiało". Dla mnie mocno na plus! 🙂

Biały będzie domyślny. Ciemny do wyboru 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Angelika Kruczek napisał:

Ja też czekam na ciemny motyw, bo póki co dla mnie biały powoduje duży dyskomfort ze względu na specyficzną przypadłość widzenia kolorów jaśniej niż inni. Zatem ciemny motyw to dla mnie wybawienie i ma nadzieję ze będzie dostępny już niedługo.

Już go można używać. Na samym dole powinny być style do wyboru. Daj znać czy on tam jest.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności