Skocz do zawartości

Wasze Sugestie, Zmiany, Usprawnienia serwisu...


miriam

Rekomendowane odpowiedzi

1) za kazdym razem gdy pisze posta, ktry pozniej przeskakuje na nastepna strone, wywala mi bialy ekran zamiast zobaczyc swojego posta, musze refreszowac, ktos kuma OCB?

 

2) wkurza mnie to przewijanie strony przy otwieraniu watku, czlowiek czyta, a tu na dol zjezdza, i tak kilka razy, da sie to wylaczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2) wkurza mnie to przewijanie strony przy otwieraniu watku, czlowiek czyta, a tu na dol zjezdza, i tak kilka razy, da sie to wylaczyc?

 

tez mnie to denerwuje, to przez obrazki umieszczane w postach, nie da sie jakos skrypcikiem sciagnac rozmiarow obrazka i wsadzic w kod? jak sie ustawi na sztywno to problem zniknie, beda tylko dziury dopuki sie nie zaladuje obrazek, ale przynajmniej jak sie przewinie samemu i bedzie czytac, to nagle nasz post nie ucieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) wkurza mnie to przewijanie strony przy otwieraniu watku, czlowiek czyta, a tu na dol zjezdza, i tak kilka razy, da sie to wylaczyc?

 

Otwierając wątek klikaj na jego nazwę, a nie na ikonki, które prowadzą do ostatnio nieprzeczytanego albo ostatniego posta.

 

Inaczej to tylko rezerwując miejsce na ładowane obrazki, a nie wiem, jak to można zrobić. Trzebaby pobrać nagłówek pliku JPG i jakoś go przerzuciś do skryptu, ale pobranie nagłówka też może chwilę potrwać (zwłaszcza, gdy dużo jest obrazków).

 

[+]

Tak sobie przełączyłem chwilowo na język anielski jako język forum i zauważyłem, że kodowanie polskich znaków kuleje. Nic poważnego, ale tylko zgłaszam zauważony błąd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych obrazków i ich skalowania, fajnie jest to rozwiązane na game-artist.net Obrazki są skalowane automatycznie do szerokosci ekranu chyba i dopiero gdy klikniemy na odpowiedni link mozemy zobaczyc pełny rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych obrazków i ich skalowania, fajnie jest to rozwiązane na game-artist.net Obrazki są skalowane automatycznie do szerokosci ekranu chyba i dopiero gdy klikniemy na odpowiedni link mozemy zobaczyc pełny rozmiar.
Jak bez resamplingu to wygladac to moze conajmniej tragicznie. Po prostu powinien byc skryp

if width >800px then echo "zeskaluj ten obrazek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadało by wyczyścić listę użytkowników.

teraz jest 17090 a aktywnych nie wiem 1-2 tys? :)

 

użytkownika co sie zarejestrował i 2 lata nie wchodzi chyba można wywalić.

 

Temat był wielokrotnie poruszany ale z braku racjonalnego powodu nie będzie

zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Łukasza.

 

A ja zauważyłem że stronka się ładuje pojawia się górna ramka i łądowanie staje bo czeka na reklamy z wp. Cze nie można tego rozwiązać jakimś podziałem strony na ramki żeby nei trzeba było czekać na załadowanie się reklam?

 

Hejo ;)

 

Propozycja jest taka:

może by tak wprowadzić opcję ignorowania całych działów tak, by posty zawierające się w nich nie były pokazywane przy klikaniu w "Nowe Posty"...

 

Byłoby to może przydatne dla ludzi, którzy nie śledzą z pewnych powodów działów takich jak np. GameArt, Maya, 3dsmax czy innych.

 

popieram

 

1) za kazdym razem gdy pisze posta, ktry pozniej przeskakuje na nastepna strone, wywala mi bialy ekran zamiast zobaczyc swojego posta, musze refreszowac, ktos kuma OCB?

 

2) wkurza mnie to przewijanie strony przy otwieraniu watku, czlowiek czyta, a tu na dol zjezdza, i tak kilka razy, da sie to wylaczyc?

 

illy'ego też :)

 

A co do cytowania to powinno działać tak że klikając na "cytuj" do schowka przenosi się:

 

[.quote=user]blabla[./quote]

bez kropek

 

umożliwiło by to szybkie cytowanie między kartami w przeglądarce.

 

Co do miejsca na portfolio, może można by stworzyć jakiś skrypt umieszczający obrazki na fotosiku czy imageshacku. i w ten oto sposób nie trzeba by było płacić za miejsce.

 

Jeżeli ktoś chce przeprowadzać testy swojego onlineowego portfolio (ale testy nie hosting) to zapraszam pod mój numer GG: 9133075 (to tak przy okazji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie myślę - bo czasem mi się zdarza

czy można by było jakoś zmienić nieco mechanizm dawania punktów reputacji?

mianowicie chodzi o sytuację, kiedy chcę dać komuś pozytywa, drugi raz pod rząd

mechanizm krzyczy, że muszę porozdawać ich trochę innym użytkownikom, zanim będę

mógł przyznać pozytywa danemu typowi po raz drugi - wszystko ok

ale czy nie można by było jakoś dać limitu czasowego powiedzmy nawet na jakieś dwa miechy, po którym to ograniczenie idzie się kochać? - bo czasem pasuje komuś dać pozytyw, a się nie da się.

 

i jeszcze małe pytanie. czy przy dawaniu negatywnych punktów też występuje to ograniczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś całkiem na dole pod polem w które wpisuję posta, była taka lista rozwijana gdzie można było skoczyć do innego podforum. Gdzie to znikło i czy możnaby przywrócić? Wygodne było.

 

 

Opcja ta została tymczasowo wyłączona. Jest ona dosyć zasobożerna i jej wyłączenie przyspieszyło ogolnie wgrywanie całego forum. W nowej wersji vB będzie to chyba juz troche lepiej rozwiazane. Do tego czasu będzie wyłączona.

 

EDIT:

Zapraszam do wzięcia udziała w małej sondzie:

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=48730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek - a czy dałoby się zrobić takiej listy całkiem u góry w tym pomarańczowym? Tak że jak kliknę na pomarańczowy napis "Forum", lista się rozwinie. Na innym forum tak mają i jest ładnie. Tylko nie wiem, pewnie by to było tak samo zasobożerne jak lista na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że dobrym pomysłem byłoby zrobienie nowego działu gdzie będzie mozna dzielić się swoimi modelami, texturami i innymi różnościami

 

np.

nielot udostępniał basemeshe w newsach

arevulopapo textury kafelek

ktoś gdzieś udostępnił bardzo fajny model hi poly samochodziku

a jeszcze ktoś inny różne meble

piksar dał czołga :)

w renderach testowych też czasem ktoś da jakieś model, scene, materiał czy plik psd z łączenia 3d ze zdjęciam(kantor :))

 

zmierzam do tego że nie ma odpowiedniego działu na tego typu rzeczy a w pozostałych działach te przydatne wątki/posty szybko giną w lawinie innych wątków/ postów i po jakimś czasie nie sposób ich odszukać a w takim dziale zawsze byłyby pod ręką

 

co wy na to? dobry pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że dobrym pomysłem byłoby zrobienie nowego działu gdzie będzie mozna dzielić się swoimi modelami, texturami i innymi różnościami

 

np.

nielot udostępniał basemeshe w newsach

arevulopapo textury kafelek

ktoś gdzieś udostępnił bardzo fajny model hi poly samochodziku

a jeszcze ktoś inny różne meble

piksar dał czołga :)

w renderach testowych też czasem ktoś da jakieś model, scene, materiał czy plik psd z łączenia 3d ze zdjęciam(kantor :))

 

zmierzam do tego że nie ma odpowiedniego działu na tego typu rzeczy a w pozostałych działach te przydatne wątki/posty szybko giną w lawinie innych wątków/ postów i po jakimś czasie nie sposób ich odszukać a w takim dziale zawsze byłyby pod ręką

 

co wy na to? dobry pomysł?

Ooo mozna by bylo takie cos zrobic :)

Temat moglby sie nazywac np free stuff i zawsze cos by mozna bylo tam ciekawego dodac :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz_Stanek a to chyba Ty podzieliłeś się modelem samochodu, albo nawet dwoma :) ech pamięć już nie ta :P

 

chyba wczoraj t0m3k dał model krzesła w renderach testowych i post już utonął

 

z tych wszystkich propozycji które tutaj padły zrobienie działu free stuff lub share yous secret weapon or something :) jest najłatwiejsze

wogóle zaglada tu ktoś z grupy trzymającej władzę ;) bo żadnej odpowiedzi nie widzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jest w planach zrobienie czegoś takiego. Mówiło się o tym już od dawna a teraz kiedy jest nowy lay to "nadejszła wiekopomna chwila" żeby zacząć prace w tym kierunku. Mogę zdradzić tylko, że docelowo będzie to nie tyle co dział na forum co strona każdego usera który będzie chciał się podzielić czymś z innymi lub zaprezentować swoje umiejętności jako portfolio. I tutaj unikniemy czegoś takiego jak martwe linki. Każdy będzie dbało swoje portfolio aktualizując linki, dbając o graficzną stronę i nie pozwalając na ogólny burdel.

 

Nie wiem jak długo nam to zejdzie ale na pewno potrwa to trochę czasu więc proszę o cierpliwość :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jest w planach zrobienie czegoś takiego. Mówiło się o tym już od dawna a teraz kiedy jest nowy lay to "nadejszła wiekopomna chwila" żeby zacząć prace w tym kierunku. Mogę zdradzić tylko, że docelowo będzie to nie tyle co dział na forum co strona każdego usera który będzie chciał się podzielić czymś z innymi lub zaprezentować swoje umiejętności jako portfolio. I tutaj unikniemy czegoś takiego jak martwe linki. Każdy będzie dbało swoje portfolio aktualizując linki, dbając o graficzną stronę i nie pozwalając na ogólny burdel.

 

Nie wiem jak długo nam to zejdzie ale na pewno potrwa to trochę czasu więc proszę o cierpliwość :)

 

Pozdrawiam

Też dobre, ale ludzie postronni nie znają użytkowników i tego co robią. Dział z modelami jest potrzebny. Ale na zasadzie ogłoszeń, czyli podział na free i płatne modele. Dzięki "trybowi wątkowemu" ludzie widzą liczbę odwiedzających wątek itp. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego na głównej Ostatnie posty poleciały na sam dół. Są ludzie , którzy tego używają. W poprzednim layu były w poręcznym miejscu, w tym tez nie było źle, chociaż trzeba było kliknąć, ale teraz trzeba jechać na sam dół strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tylko mi "nowe posty" nie dzialaja jak nalezy ? wyswietla tylko pare watkow, a nie tak jak kiedys za starych dobrych czasow 5 stron i byly watki praktycznie z calego dnia

Nie tylko tobie. Link się zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze caly ten shit z tagami, friendsami, socjalnymi grupami i innymi bajerami ktore nie ulatwiaja przegladania forum a jedynie denerwuja - sa chwilonym wynikiem wgrania nowego vbulletina, i zostana usuniete? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności